Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
29. júl 2010

ja som dnes ráno poňala trocha pracovne - robila som objednávky a celkom ma to baví 🙂

@laxity aké si si kupovala to koleso? nejak mi to vypadlo..... už asi starnem...... 😀

noemarta
29. júl 2010

ahojte dobre ranko babule,
tak mame prvu noc doma za sebou, a chvala bohu mala spala pekne, par krat sme boli v noci hore, ale pohodicka, nad ranom spala skoro styri hodky, takze som docela vyspataaa. 🙂
noooo, chcete pocut co a jaaak...
V sobotu som dosla do porodnice, s tym, ze mi dali rano o 9,00 hod. vyvolavacku(som myslela ze tu tabletku az do krku pichla, tak isla do mna hlboko, to bol prvy soook...), no a do pol hodky som zacala mat kontrakcie. a take, ze sa stupnovali na kazde dve minuty. Ale poviem vam, to sa dalo zvladnut, chodila som furt do sprchy, bola som v predklone, a zaklad je, to dobre predychat. nooo, lenze kukla ma tak za styri hodky a ja som bola otvorena iba na 2 cm. a to bol pruuuser. tak mi dala nejake styri cipky, aby mi zmakol krcok, za chvilu ma kukla a niiic, stale tak isto. tak o 15,30 mi povedala, ze mi da taky nejaky medikament, ze bud to kontrakcnu cinnost zastavi, alebo sa to este zosilni. Tak som do pol osmej spala, maternica si musela oddychnut a potom ma napojila na monitor a kontrakcie vobec neutichli, tak mi prepichla plodovu vodu, ktora bola uz zelena, a stalo sa to,co ani ona necakala. Mala nevzisla dole do porodnych ciest, ale usla jej hore do brucha. Tak povedala ze, okamzite to treba ukoncit a ide sa na sekciu.
A do pol hodky bola mala vonku. Mala som spinalnu anestezu, epi, by mi nemohli ani dat, pretoze som mala velmi malo trombocytov - krvne dosticky. noooo takze asi takyto som mala porod, trosku mi to doslo cele luto, ze som isla nakoniec cisarakom, ale tak co uz, mame to uspesne za sebou.
Ano, mali nas pustit az dnes, ale vcera bola velka vizita, a primar sa ma pytal, kedy chcem ist domov, a ja ze dneees, a mali sme vsetko o.k. aj mala aj ja, tak nas pustili, ved tam neni miesta, tak sa rodi o sto tristo.. V sobotu ideme na stichy.

adulik76
29. júl 2010

@noemarta hlavne, že to dobre dopadlo a obe ste zdravé.

laxity
29. júl 2010

@adulik76 v zdravotníckych potrebách si pýtaj koleso gumené...spomeň, že to chceš po pôrode používať, aby sa ti lepšie sedelo 😀

laxity
29. júl 2010

@noemarta asi tak ako píše @adulik76 hlavne, že to máš za sebou a malinkú máš pri sebe 😉

ivkaj
29. júl 2010

Doufám, že 13tá nebudu, protože jinak by to byl hooodně velký problém. Musela bych narychlo schánět doktora kam bych mohla chodit do poradny a pak ještě schánět porodnici.
V Praze to totiž funguje tak, že se přesně 14+0 registrujete do porodnice a jinak vás tam nevezmou.Pochopitelně když někdo přijede s rozjetým porodem, tak ho snad vzít musí.
Takže v sobotu na nás myslete ;o)

orsulka
autor
30. júl 2010

dobre ranko prajem.......a kedže som vcera doobeda zas zdriemla, tak som dnes pre istotu od druhej v noci hore 😀 😀 😀 ale pohoda, najskor som len tak ležala a pocuvala ako prší...potom som sla do obyvacky citat 😀 😀 až sa zobudil Ferko a vytrojila som ho do práce 😉 😉

@ivkaj jasne, že na vas budeme mysliet, nech vam vyjde tak ako ste si to naplanovali....a inak...ako pokracujete s tou adopciou??? a pokračujete teda vobec ??????
@noemarta a ako to zvladas s tymi štichmi???dá sa to zvladnut ?????
aj ja som rada, že to mate za sebou, aj ked cloverk mieni a život meni...a dopadlo to nakoniec na cisarsky..... ale ved teda nevadi...mala je pekna a este aj dobre spinka, takže pohoda hádam 😉 😉 a ešte, nech jej to vydrži 🙂))

orsulka
autor
30. júl 2010

@adulik76 robis objednavky, takže obchodík sa už pekne rozbehol ???????

adulik76
30. júl 2010

@orsulka už fungujeme 😀 😀 😀 a celkom ma to aj baví

orsulka
autor
30. júl 2010

@adulik76 tak ale to je super......len nech to pekne krásne ide.....a nech ti stale robi radost...dufam, že aj popri malej budeš stihať 😉 😉

adulik76
30. júl 2010

@orsulka v pohode sa to dá stíhať

orsulka
autor
30. júl 2010

@adulik76 a iank sa mas dobre????? ziadne problemy, vsetko OK???? kedy ides na dalsiu kontrolu ????
inak vcera som si kupila nove rifle 🙂)))))

adulik76
30. júl 2010

@orsulka do poradne idem v pondelok a túto noc som aj ja bola hore cca od 0,30 do 2,00 😀 , ale malá asi spala, to len ja som zasa harabušila 😀 😀 😀 😀 😀 . Inak, orsul, zaraďujem do ponuky aj kočíky pre dvojčatá 😉

orsulka
autor
30. júl 2010

@adulik76 chvala boju dievča.......tak bola som tu v PD v jednom obchode Chicoo....sak maju jeden kociar pre dvojicky.....vcera v druhom obchode, kde nemaju žiadny......vraj je tu v PD este jeden obchod, ale ten sme už vcera nestihali.....no hruuuuza !!!! fakt.......ja viem, že casu je haba dej, len v ramci volneho casu som chcela popozerat aj tu po nete a tak... 😉
ako tu na koniku najrychlejsie najdem tvoj obchod?????

orsulka
autor
30. júl 2010

pprava...nie boju...ale chvála bohu 😀 😀

bublinkaa2
30. júl 2010

Dobre ranko baby... 🙂

Sice uprsane, ale nasa zahrada to potrebuje jak este nikdy... Tak sa tesim dazdiku... 🙂

Noe - to je super, ze ste uz doma a malinka je dobrucka... 🙂 Zajtra ti budu vyberat stichy? Sranda, mne nevyberali, tak sa cudujem... Ja som tam mala kovove cvoky, ktore isli na 3-4-ty den dole.. Take nechutne... Asi je vela sposobov. A ako papate? Mliecko ti nabehlo hned?

Orsulka, Adulik - tuto noc som aj ja 2 hodiny cumela na plafon a to ani nie som tehu... 😀 Neviem, preco som nemohla spat!

Ivkaj - drzim palce aby si ziskala miesto.. 🙂

Pekny vikend vsetkym zelam... 🙂

adulik76
30. júl 2010

@orsulka pochopila som to "boju" 😉 , klikni na www.avapro.sk. Zatiaľ sú tam len tri kočíky, ale postupne ich pridávam a cenu si nevšímaj, spravím ti zľavu, ak by si si chcela vybrať 😉

orsulka
autor
30. júl 2010

@bublinkaa2
@adulik76 jeeej...babule, tak som nebola smam dnes v noci....a to tak krásne pršalooo 🙂)))))
ja som si naplanovala brigadu na okna....už na vcera, alebo na dnes......a hahahahahaha...nist...v tomto podasku to fakt nejde....ale ked vydržali doteraz...vydržia aj dalsi týžden .-)))))))

bublinkaa2
30. júl 2010

Orsulka - 🙂 A ta brigada na okna nie je zly napad, taku by som si veru mala naplanovat aj ja... 😅

adulik76
30. júl 2010

tak okná asi nie, veď prší

nelia
31. júl 2010

Ahojte babule moje 🙂 🙂 🙂 .. ste mi chýbali... hneď ako som mala možnosť, som šla na net, čo nového...
Noe, gratulujem k Nelinke... je krásna... nech maminke robí len samú radosť 😉
Ivka, teším sa dobrým správam z poradne... a hádam sa vám podarilo dnes dostať na ten poradovník 😕
Bubli, aj z vás sa moc teším, že u malej konečne prebieha choroba hladšie.. dúfam, že to bude ešte lepšie...
My sme sa z dovolenky vrátili dnes nadránom, lebo v piatok sme už mali dosť zimu... ale inak bolo celkom fajn počasie... aj mrcha v pondelok skončila, tak som si dovolenku fakt užila...
No v pondelok už musím do roboty a budem mať toho vyše hlavy, keďže máme závierku, takže asi vôbec nebudem mať čas sa ozvať...
Tak zatiaľ pá 😉

nelia
31. júl 2010

@orsulka dúfam, že tie okná nechceš umývať ty !!?? 😕 😠

nelia
31. júl 2010

@adulik76 ozaj, som skoro zabudla... balík dorazil a L. sa mu veľmi potešil 😵 😵 ... inak na tie Tvoje kolená zareagoval poznámkou, že určite veľa kľačíš pred Maťom 😀 😀 .... no typický chlap 😎

ivkaj
31. júl 2010

Čaute, hlásím, že místo v porodnici už máme;o) Byli jsme tam hodiku a půl před otevřením a byli jsme už 4. Ale s knížkou to rychle uteklo;o)

adulik76
1. aug 2010

@nelia odkáž lacimu, že je perverzák 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 - ak teda myslel na to, čo ma napadlo ako prvé, keď som si to prečítala

adulik76
1. aug 2010

čaute, no ja som úplne mimo, tak neskutočne ma rozboleli kríže a vráža mi to nepríjemným spôsobom do nôh 😝 😝 😝 😝

ivkaj
1. aug 2010

Adu, a nebudou to třeba už poslíčci nebo tak něco?

adulik76
1. aug 2010

asi hej, aj kombinácia s nejakou virózou, lebo ma chytila zimnica striedavo s teplotou. Tak som takmer celý deň prespala a teraz sa potím, ale už je trocha lepšie.

laxity
1. aug 2010

@adulik76 toto som aj ja mala niečo pred pôrodom...zima teplo 😒

adulik76
2. aug 2010

včera večer to ešte malo pokračovanie, mala som také bolesti v hrudnej chrbtici, že som nemohla až dýchať, no des. Aj som si merala tlak, ten bol v poriadku, ale pulzov som mala, že 92 a každým meraním sa zvyšovali, tak pri 98 som už prestala aj merať. No, takéto športy fakt nemusím 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre