Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

bambibam
16. okt 2010

@laxity čo sa týka prvej pomoci - každá to máme naštudované s každej strany ,ale zistila som ,že stres je niekedy veľmi zlý pomocník. Hanba nehanba musím sa priznať ,že ked moja mama doma dostala epi-záchvat nevedela som čo poriadne robiť a pani zo záchranky mi to doslova diktovala celý postup.čo sa týkalo ošetrenia krvácania z hlavy ,polohy .Ešte ,že je na telefónoch reproduktor. Zistila som to aj ked staršia mi padla z 2,5 metrovej výšky na hlavu a zostala v bezvedomí a chvílu nedýchala. Čo sa týka úrazov - a náhod môžem povedať ,že som sa stretla s veľa ľudmi ktorý ako ja vedia vymenovať celý postup prvej pomoci a ked príde na lámanie chleba tak sú radi že im to zo záchranárov niekto diktuje.
Ale načo myslieť na takéto somariny ,nech sme všetci zdraví a veselí.
@adulik76 ja som tiež kúpila kočík 3-kombináciu,ale nezmestím sa poriadne do výťahu a cez zadné dvere kde je urobené na kočíky. V našom baráku bývajú "inteligentný" ludia a tak zadné dvere sú kúsok menšie ako štandart . Tak žiadny kočík tadial neprejde. A ked idem predným vchodom musím si ho znášať čo je asi 16 schodov a to je dosť čo niesť ,preto by som na jar prijala niečo menšie - lahšie.
Náš barák je síce pekný ,opravený ale niektoré veci si naši susedia nedali vysvetliť a kedže na bytové schodze je problem zohnať 1/2 ludí tak to aj dopadlo.

orsulka
autor
16. okt 2010

@laxity neuveriš drahá, ale nemám.... 😀 😀 😀 okrem toho že som dala oprať a povešala pradlo, tak nič...bola som trochu po obchodoch, že si pozriem nejaký ten sveter alebo niečo......a tak som si kupila dva košíky do skrine na civulu a zemiaky, a pre drobcov po 3 ks bodičiek s dlhým rukávom 😀 😀

orsulka
autor
16. okt 2010

...teraz som si objednala pizzu 😀 😀 😀 😀 pre samu teda nebudem variť!!!!! 😀 😀 😀

bambibam
16. okt 2010

@orsulka no veru vychutnaj si to blažené ticho a možnosť sa v pohodlí najesť. 🙂 Ako pozerám týždne ti pribúdajú a onedlho to bude ako na kolotočoch. 😀 😀 😀
Ja si vychutnávam tiež ticho. Dcéra išla na výlet,muž v práci a malú mi zobrala suseda voziť. Tak takto by to mohlo byť každú sobotu.

orsulka
autor
16. okt 2010

@bambibam to je pohodda co????? ale ja ti doprajem tak isto 🙂)))))
ja si to naozaj uživam takýto klud a pohodu...trsoku mi je už aj smutno, ale vydržim...... 😉
zajtra nas caka oslava u znamych tak sa zas s babami vykecame 🙂 🙂 už sa na celu partiu velmni tesím 😉

adulik76
17. okt 2010

@bambibam už by sme sa mohli dohodnúť aj na tom kočíkovaní, čo povieš

orsulka
autor
17. okt 2010

@adulik76
@bambibam šak aj sňach napadne, kym sa dohodnete 😀 😀 😀

bambibam
17. okt 2010

@adulik76 už som ti to chcela minule navrhnúť,ale neviem ako máš ty čas ,čo robievaš a tak ,ale určite ked som tolko vonku tak to nieje problém sa stretnúť niekde v strede juhu,niekedy chodím malú aj voziť na východnú ku komínu,ked už neviem kde by som išla. Tento týžden má muž dovolenku ale od budúceho môžeme sa dohodnúť.
@orsulka to dúfam stihneme skôr ,ale 30 idem do PD ak sa nič nestane ,lebo pôjdem na cinter, tak dúfam ,že sneh nebude.

adulik76
17. okt 2010

@bambibam ok, predbežne sa dohodneme na ten budúci týždeň, ja tiež chodím na východnú, je tam kľud

@orsulka no, v poslednej dobe si taká fffftipnáááááááá 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
18. okt 2010

dobre rano 🙂)))

@adulik76 nie som až taka ftupna...mne sa to ani nezda......ta len tak sem tam niečo pripomeniem.... 😉 😉 aby reč nestála -🙂))))

Nelinka.....ako chorobka???????? dnes už za v praci?????
Ivkaj....ty tiež este stále a v pohodke v práci???? ozaj tu zmluvu ti predlžili?????? a ako sa mate ??????

orsulka
autor
18. okt 2010

Sincer....a kedy ma s v plane tu laparku?????????

adulik76
18. okt 2010

@orsulka nič v zlom, som rada, že si vtipná
.............. už sa tešíš na plienočky????? 😀 😀 😀

orsulka
autor
18. okt 2010

@adulik76 pravdu napisať tak ano...... 😵 😵 už sa nám to tu doma tak zhromažduje....vecičkxy, vybavička, doplnky...je to fajn 😉 😉 😉 vytešujem sa z každej veci 🙂 🙂

adulik76
18. okt 2010

@orsulka plne ťa chápem, hlavne keď vieš, pre koho to máš chystať. Nám sa lenuška nechcela ukázať do poslednej chvíle, tak to farebné prevedenie bolo obmedzené. Ale aj tak má pekné vecičky. A už máš aj fľašky?

orsulka
autor
18. okt 2010

@adulik76 jie nie nemam...flasky chcem brat od teba......ale cakam, este nejake vecičky, co mi maju priniest zname......podla toho co nebude, chcem možno u teba dokupit....aj nejake vecičky alebo dupačky...tak potom urobim asi jeden velky nakup 😉 😉 😉 nech to tiež nemusim robit na 3x......
ale clovek aj tak na nieco zabudne, tak sa bude doobejdnavat....ved uvidime 😉 😉
myslís, že po dva kusy z tych flasiek mi bude stacit??? tak že spolu 4 ks mensie a 4 ks vacsie????

adulik76
18. okt 2010

@orsulka tak ja mám 2x 125 ml, 1x 260ml a 1x 330 ml. Tie najmenšie teraz používam na čajík, do veľkých dávam mlieko, lebo jej zarábam už 150 vody a 5 odmeriek. Niekedy cucne 100, niekedy 120 a už sa jej zadarilo aj 140. Neviem, ako budeš na tom s kojením, pri dvojčatách to bude asi zaberačka. Ale možno by stačilo nakúpiť po 2 ks, dokúpiť sa dá vždy. Skús sa poradiť s babami, čo majú dvojky.

ivkaj
18. okt 2010

Čaute, tak jsem se po víkendu dostala k netu.

Orsul, Avente dělá nějakou startovací sadu (kombinace různých velikostí flaštiček), tak na to zkus mrknout. Já mám zaítm doma jen jednu malou 125 co jsme dostali jako dárek. A jesli budou potřeba další uvidíme časem a taky podle toho jestli budeme kojit nebo ne e.

A jinak mám v plánu do 17.12. zůstat v práci a pak už si jen užívat než se mrňous narodí.

Nelia, co ta tvoje choroba?

Mám vás pozdravovat od P. Mějte se krásně a já zase mrknu 😉

nelia
18. okt 2010

Čaute baby...
Ja len, že žijem 😀 , len v robote vôbec nestííííííham... ale myslím na vás... keď bude viac času, tak vás dočítam...
cmukkkkk 😉

orsulka
autor
19. okt 2010

ahojte kočenky...tak aspon, že pár riadkov napisete....tesi ma to 😉 😉

ja prajem pekne pracovne ranečko......budem zaucat kolegynku a o 11,00 mam rizikovu poradnu...1x v nemocke v Bojniciach...ani neviem kde je ta ambulancia.....

adulik76
19. okt 2010

dobré ránko, ako sme sa vyspinkali?

sincerity
19. okt 2010

ahojte kocky!

dufam, ze sa vsetky mate dobre .... 😉 vidim, ze riesite mamickovske vecicky... velmi tesim.

neviete ako sa ma minka? neviem, ci som nieco neprehliadla.

u nas vsetko ako z rychlika.... dokoncujeme veci na stavbe, aby sme sa mohli do tych vianoc nastahovat, v robote je toho ako na kostole... hlavne ked som bola v skole, uzatvaraju sa dph a podobne

na laparku neviem kedy pojdem.... este ma caka dalsi odber na horm. profil, dnes som bola na opakovanych steroch na tie sproste chlamydie.... oni to totizto niekde stratili - alebo to vobec z toho laboratoria v BA neprislo!
takze tak.

ale inac sa mame dobre! 😀

minka051
19. okt 2010

@sincerity ahoj mám sa zatial dobre zajtra by som mala ísť na krvičku ale začínam byť nejaká pos...á. 🙂 🙂

Aj vy sa chystáte do vianoc nasťahovať?? 🙂 🙂 My by sme tiež chceli no neviem či sa stihne 😉

sincerity
19. okt 2010

@minka051 ... no super! tak velmi drzim palce vsetko co mam! a ked potvora neprisla... je to na najlepsej ceste!

no stahovat by sme sa chceli... ale zatial je stavba este v katastrofalnom stave... vobec to nie je obyvatelne, tak uvidime ako sa nam to podari... ale plan mame 😀
vy uz byvate?

minka051
19. okt 2010

@sincerity nie nebývame lebo ešte treba tiež dosť toho urobiť. Zajtra nám privezú a namontujú ČOVku to je čistička odpadových vôd. A dnes už mali začať robiť omietky potom bysa mala robiť všade dlažba a práve mi volali že máme hotový nákres na WC a kúpelňu obkladačky. Tak také 2 týždne sa maká 🙂 Inak veľmi by sme to chceli stihnúť no uvidíme.

sincerity
19. okt 2010

@minka051
no my uz cisticku osadenu mame chvalabohu, este musime podvrtat cestu - odpad pojde do potoka.
A tie omietky myslis vnutorne alebo vonkajsie? my vnutorne uz mame dlho, akurat vonkajsie nie - tie budeme davat az buduci rok. My sme si nakres na dolnu kupelku nedavali, kupili sme to tak od oka, tak uvidime.... ale tiez nie je este oblozena... a hornu kupelnu budeme robit neviem kedy 😅

laxity
19. okt 2010

@sincerity tak ste na tom lepšie sa mi zdá...tiež máte čističku, už máte vymaľované, nejaký ten obklad už je 😀 ...vidno, že sa ponáhľate...žeby do nového chcete nové? 😵 😵 😵

Dnes sme mali poradňu...Natálka na to, že málo papá príkrmy ju doktorka pochválila...že vyzerá super...8300g a 72cm 🙂

pekný deň všetkým 🙂

minka051
19. okt 2010

@sincerity mi k ČOV musíme ešte osadiť akumulačnú nádrž lebo potok kde by to mohlo ísť tam nieje. A už vám ju aj spojaznili. Teda dali vám do nej už aj baktérie. Nám to potom ked to bude napojené prídu až urobiť. Omietky vonkajšie budeme tiež robiť až na budúci rok , lebo chceme dom aj zatepliť.

@laxity Tak princeznička pekne rastie bodaj by doktorka nechválila 🙂 🙂 🙂

laxity
19. okt 2010

@minka051 ďakujem 🙂

adulik76
19. okt 2010

ahojte, my sme sa s lenuškou trocha flákali po meste, ale vybavili sme si aj jasle, nuž moja "žiadateľka" si to šla sama zariadiť 😀 😀 😀

@minka051 držím palce, nech už to konečne vyjde
@laxity pekná buchtička 🙂

sincerity
19. okt 2010

@minka051 ... tak to vas cakaju este len vnutorne omietky? 😕
no ja o ziadnych bakteriach neviem, ze by sme ich mali mat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre