Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
3. dec 2010

materská sa predlžuje o 6 týždňov????? to platí aj pre nás??????

bambibam
3. dec 2010

@adulik76 no hádam ,však aj teba vypláca soc.poisť. Mám v tom ešte bordel ale pôjdem vybavovať záležitosti okolo 2 dcéry po úradoch tak sa budem informovať o všetkých možnostiach.

adulik76
3. dec 2010

@bambibam mňa vypláca zamestnávateľ

bambibam
3. dec 2010

@adulik76 Jááj na to som úplne zabudla 🙂

adulik76
3. dec 2010

no, ale to by malo byť jedno, nie?

dadolina
3. dec 2010

ahojte baby, ak by ste mohli prosím o pomoc viď súkromná téma pomoc pre dávidka

orsulka
autor
3. dec 2010

@adulik76 ano adulka, to plati aj pre vas....ved oni najskor schválili predlženie materskej o 6 týždnov len pre maminy s jedným narodeným dieťatkom......až po buralivých diskusiách a intervenciách dvojičkovských a trojičkovských mamičiek nasli prachy , aby sa aj nám predlžila materská......plus nám este zvysili rod. prispevok o 25% na kaažde dalsie deťatko 😉 😉 😉

adulik76
3. dec 2010

@orsulka normálne budeš v balíku 😀

ivkaj
3. dec 2010

Teda ženský, co vy jste za celý den nestihly napsat ;o)

Já mám za sebou poradnu. Mrňous je o týden větší a má 2187g, mě se zkrátil čípek ale podle Dr. je to vzhledem k pokročilému těhu už v pohodě.

Když sme u těch plínek, tak teď je v Čr sleva v Rossmanovi (zrovna jsem donesla ty bílé Pamapers), Tescu, Bille a ještě tuším ve Schleckeru. Tak zkuste mrknou jestli nebude i něco u vás. Jo a podle kámošky bývá sleva na plínky i před vánocema v Makru.

@orsulka já jsem přebalovacích podložek koupila zatím jeden balíček (je jich tam 10ks). Nekupovala jsem žádné značkové a stály mě asi 70Kč. Tak to se dá. A jinak ubrousky jsem kupovala když jsou v akci vetší balení a zatím máme zelené od papmers a nějaké sensitive od hugies.Dobré jsou prý i ty z DM, tak uvidím.

orsulka
autor
4. dec 2010

dobre ranko hviezdičky 🙂))
tak ako bude víkendík????? my dnes ideme fotiť s ocinkom brusko zas....ideme k tym známym domov, tak som zvedava už teraz na tie fotečky 🙂))) a este by sme chceli ist pozriet nejaku tu umyvačku riadu.......pri prerábke kuchynskej linky by som ju tam rada niekedy "zapracovať"

😉 😉

všetkym prajem krásny vik 😵 😵

orsulka
autor
4. dec 2010

no nikde nik...ale inak pofotene 🙂)))) umyvačka kupená 🙂))))) dovezu ju v utorok 🙂))))

nelia
4. dec 2010

Čaute babule 🙂
Konečne som sa po dlhom čase dostala na koníka a dočítala som vás... V robote vôbec nestíham, šéf už odišiel a robotu sme zdedili, takže si to viete predstaviť...
Momentálne sa vytešujem z toho počasia, čo je vonku... milujem takúto bielu zimu... jasné, ak sú odpratané cesty... aj sme dnes boli na dlhej prechádzke, taaaaaak som sa ukľudnila 😵 😵

@ivkaj fotky boli krááááááááásne 😉

@orsulka a kedy uvidíme tie Tvoje??

Prajem ešte krásny zvyšok víkendu..

adulik76
4. dec 2010

@nelia no, že sa aj ty ukážeš, kočena 🙂 . Mne sa tiež páčia biele vianoce, hoci na tých cestách je to des. Neviem, ako pôjdem s lenuškou von, ale nejak to budem musieť zvládnuť. Teším sa, keď bude väčšia a bude už troška tomu aj rozumieť, to bude paráda. Dnes mala prvýkrát zemiak a tááák jej chutil 🙂 . Dnes robila opäť modelku - vkuse som ju prezliekala....

Ešte som zabudla @orsulka fotečky šup-šup, som zvedavá.

orsulka
autor
5. dec 2010

ahoj kočenky....
@adulik76
@nelia tak najskor sa musia fotočky prekontrolovať a potom ich dostanem.....niektore treba vraj poostrihávať, ak bolo nejake zle pozadie a podobne, aby bolo akože vsetko tip-top....ale známa slubila, že tak zajtra pozajtra by som ich mohla mať 😉 😉 ona má doma 10 mes. dcerku, tak podla toho ako bude stíhať 😉 😉 niektoré som už videla, a vysli celkom pekne .-))))

orsulka
autor
5. dec 2010

@adulik76 ako ste včera dobojovali???? Lenočka už potom bola kludnejšia??????

adulik76
6. dec 2010

dobré ránko, babulky.

bambibam
6. dec 2010

@adulik76 aj mi pomaly tlačíme do seba zemiakovú kašu, len von chodíme pomenej. Brr... boli sme hodinu v meste, chodníky upravené......ako tak ,ale ked po tom tlačím kočár malá sa natriasa ako mech. Čudujem sa ,že tak sa jej dá spať. Veja mi hovorí ,že Stella má v kočíku zemetrasenie.

ivkaj
6. dec 2010

Ahojte

tak nám dneska dorazil kočár ;o) Ještě ho zkusíme večer složit a zkontrolovat, už se táááááák těším ;o)
U nás už zase padá sníh 😝

@orsulka jak jste si užili focení?

adulik76
7. dec 2010

Dobré ránko, babulky. Ako sme sa vyspinkali? Lenuška zaspala o 20,00 a ťahá ešte teraz 😀

orsulka
autor
7. dec 2010

dobre ranko prajem 🙂)))))

@adulik76 no tak toto je že uplne super 🙂))))) ona vás krásne nechá vyspinkať...bambulka zlatá 🙂)))

ja som včera zas trosku popracovala.....prebehla kontrola vo firmách ako moje "zastupičky" zvládli spracovanie dochádzky a podobne....v jednej firme pohoda, a v druhej to bolo slabsie, resp. každy druhý bol urobený zle 😝 😝 a to som tej kočke vravela, nech mi zavolá, ked si nebude ista....teraz to musí vsetko prerábať....ale tak čo ja s tým......večer nmi potom už nejak nesiel net vobec...asi bol nejaký výpadok 😝 😝
@ivkaj fotenie bolo super...nasmiali sme sa, su ti nasi celkom dobrí známi, len tie fotečky stáýle este nemám...

teraz doobeda by sme konečne mali už vidiet ten nás easy walker duo - kociarik už aj vo vybratej ARMY farbe.....ferko sa nevedel rozhodnut, tak som rozhodla ja 😀 😀 😀 dufam, že aj cena bude OK 😉 😉

zajtra ma caka dalsia prednáska v nemocke....bude o starostlivosti o novorodencov.... 😵 😵 😵

drobci už od noci kopkaju ako divý, a vrtia sa hoooore-dooole 😀 😀 normálne ma rozosmievaju, ked sa divam na to skákajuce brucho 😀 😀 😀 😀

NELIK, SINCER, LAX, NOE, BIMBAM????????? ako vy dievčatká ???????????? dobre??????

orsulka
autor
7. dec 2010

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuha...že jaký príspevok som dala????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adulik76
7. dec 2010

Jednoho dne se stalo, že k holiči přišel zahradník, aby se dal ostříhat.
Když byl hotov, ptal se, kolik dluží... Holič odpověděl: "Tento týden sloužím spoluobčanům, tudíž nemohu brát žádné peníze." Zahradník tedy poděkoval a opustil holičství. Když holič příští ráno otevíral svůj krámek, našel tam 12 růží s poděkováním.
Druhy den přišel pekař, aby se dal také ostříhat. Po stříhání se opakovalo to samé*. "Sloužím tento týden spoluobčanům, nemohu tedy připustit, abych dostal zaplaceno,"* vysvětlil holič. Pekař byl rád a odešel. Příští ráno,když holič otevírá svůj krámek, vidí sáček se 12 koblížky, upečenými do zlatova a s děkovnou kartou... Ten samý den se přišel nechat ostříhat poslanec parlamentu. Když chtěl platit,slyší totéž: *"Sloužím tento týden spoluobčanům, a proto nemohu vaše peníze přijmout,"* znělo holičov vysvětlení. Poslanec byl mile překvapen. Poděkoval a odcházel v povznesené náladě. Příští ráno, když chtěl holič otevřít krám, stálo tam 12 poslanců, a všichni se chtěli necha zdarma ostříhat.
Milí přátelé, toto je pouhá ilustrace základního rozdílu mezi obyčejnými občany a zástupci státní správy, odtrženými od reality všedního života, tedy těmi,kteří mají vést naši zemi !

adulik76
7. dec 2010

@orsulka dnes mi dôjdu tie vaky, tak ti už posielam FA na mail a keď mi vyjde čas, tak dnes alebo zajtra ti už môžem poslať balííííčeeeeek

orsulka
autor
7. dec 2010

@adulik76 hahahahahahahahahahahaha...to je skvely ftííípek 🙂))))))) hahahahahahaha

a dojde baliiiiček !!!! jupíííííííííííííííííííííííííííí...už sa neviem dočkať 🙂)) teším teším....... 😵 😵 😵

OK posli Fa, nech ju dám mojmu "sponzorovi" aby uhradil...... 😀 😀 😀 😀

adulik76
7. dec 2010

@orsulka fajn, že máš sponzora, kde sa takí hľadajú????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
7. dec 2010

@adulik76 no doma !!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adulik76
7. dec 2010

@orsulka jak pozerám-tak pozerám a doma nikde nikoho - žiaden sponzor..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
7. dec 2010

@adulik76 ten moj je tiež teraz v práci....musí zarábať korunky, aby bol dobrým sponzorom 😀 😀 😀 čo ja už z tej svojej PN-ky 😝 😝

adulik76
7. dec 2010

no, to mi hovor, čo ja z tej mojej materskej....., a to mám celkom slušnú sumu...ale som zvyknutá na iné, ale nevadí. Hlavne, že máme člena v postieľke. Včera som jej dala dole pančušky a dala som ju tak naboso na bruško na našu posteľ. Čo tá stvárala.... sme sa fakt rehnili. 😀

orsulka
autor
7. dec 2010

@adulik76 treba aj pofotiť 😉 😉 😉 iank som na Fb kukala nove fotečky malinkej...su tam z ockom fakt podarení....len ty tam s nou máš tak pomenej fotiek...to prečo????
a inek...teraz ked ti predlžia matersku o 6 týždnov, tak to možes ešte ostať doma??? alebo musiš nastupiť po starom?????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre