Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
21. jan 2011

babulky, orsulka vás pozdravuje, malinkí sú v poriadku a majú čierne vlásky 😵

ivkaj
21. jan 2011

Ahojte, tak se mi konečně podařilo dát dohromady pár fotek ;toho našeho malého zázraku ;o)
Popis porodu se mi snad podaří dát dohromady časem taky.

adulik76
22. jan 2011

@ivkaj krásne fotečky, vyzerala si, že pôrod je pohodička, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nelia
22. jan 2011

@ivkaj já toho vášho Kryštúfka žeru 😉 😵 ... krásny!!! No a rodičia vyzerajú tiež veľmi spokojne a šťastne 😉

@adulik76 ďakujeme 🙂... tak si s ňou hovorila? kedy ich pustia domov? A všetko je OK?

Ja som totálne mrtvá, sme boli dnes lyžovať na Semmeringu... bolo kráááááááááásne 😵 😵 , tak sme si to moc moc užili...

noemarta
22. jan 2011

@ivkaj maly je kraasny, este raz gratulka a kojis, mas mliecko????
@nelia tak ale to si tak zdravo unavenaaaa....

nelia
22. jan 2011

@noemarta ano, zdravo... to je príjemná únava... tak ja sa aj poberiem do postieľky vyrovnať si nohy 🙂... krásny večer prajem 😉

noemarta
22. jan 2011

@nelia podobneeeeeee 🙂 🙂

minka051
23. jan 2011

@ivkaj no malý je ako anjelik 🙂 nádherný prajem mu do života veľ zdravia a šťastia. Ostatné príde už samo má super rodičov. 🙂 😉

laxity
23. jan 2011

@ivkaj tiež som pozerala fotečky Krištofek je naozaj krásny a ty si vyzerala spokojne, vôbec nie unavene 🙂 a tatino moc pyšný tatino...krásni naozaj všetko dobré prajem 🙂

adulik76
24. jan 2011

dobré ránko, kde ste všetky????? 😕

minka051
24. jan 2011

ahojte dobré ránko 🙂 No je tu trochu mrtvo 😕

nelia
24. jan 2011

Dobré ránko 🙂
Ja pracujem 😒 😒

adulik76
24. jan 2011

@nelia nepracuj toľko, veď sa nám prepracuješ 😉

laxity
24. jan 2011

Ahojte myslím, že tu bude mrtvo viac a viac 😕 ...postupne tu všetky budú mať bábätká a vytvorí sa nová téma 🙂

@sincerity a @nelia pracujú ako také šróby, majú toho asi veľa, teda aspoň čo viem, tak @sincerity určite 😒

adulik76
24. jan 2011

@laxity tie dve by mali zvoľniť, lebo sa nám upracujú. A však nevadí, keď budeme mať všetky bábätká, môžeme pokračovaj aj v tejto témičke, veď je to jedno, nie???? 🙂

noemarta
24. jan 2011

ahojte babule,
my mame dnes 6 mesiacikov, booze jak ten cas leti.....

@laxity zajtra sa tesiiime.... 😉

sincerity
24. jan 2011

ahojte babulky... vidim, ze Vam tu chybame 😀

je pravda, ze pracujem... po tyzdni v skole som musela ist aj v sobotu do prace a dnes uz makam od pol siedmej.... no je toho proste vela....

adu potom ked budeme mat vsetky babatka, tak si zmenime nazov temy a dame ju ako sukromnu 😀

bublinkaa2
24. jan 2011

Krasny den zelam vsetkym... 🙂

Orsulka - z celeho srdca gratulujem k vasim drobcekom... 🙂 Krasne mena... 🙂 Nemozem tomu uverit, ze ten cas tak rychlo preletel a uz je tu medzi nami tooooolko deticiek... Naaaaaaaaaaaadhera...

Ivkaj - malicky je prenadherny... 🙂

Sincer a Neli - tfuj tfuj tfuj pre stastie na tento rok, aby sme tu mali onedlho krasne zdrave bruska... 😵

laxity
24. jan 2011

@noemarta všetko naj Nelke k pol roku 🙂

ozvi sa teda ty čo a ako 🙂

ivkaj
24. jan 2011

Ahojte, no jo s prckem už toho času není tolik a občas se radši natáhnu na sedačku než sednu k PC. Včera u nás byla tchýně, švagrová a její dcerunky a tak nás to nějak všechny zmohlo 😝

Mrňousek teď spí, tak mám chvilku popsat porod.

Po pravdě jsem čekala daleko horší bolesti;o)
Všechno už začalo asi tím naším výjezdem v pondělí večer, když odešla hlenová zátka a byla jsem otevřená na 1,5cm. I když podle paní Dr. jsem měla ještě zvládnout páteční poradnu. Občas jsme měla nějaké kontrakce a když už jsem si myslela, že jsou pravidelné a začla si psát časy, tak přešly ;o) Ve St jsem si sehnala číslo na známou co pracuje jako porodní asistentka aby mi řekla co a jak, ale té jsem už nestihal ani zavolat. Kolem poledne jsem se naložila do vany, že teda zjistím jestli jsou to poslíčci nebo kontrakce. Po vaně mi bylo líp, kontrakce zase zmizely a tak jsem ještě odpoledne psala P. že je včechno v pohodě, že nerodíme a poslala ho koupit aromaolejíček pro první dobu porodní.
No a v půl sedmé mi rupla voda (předtím sem si naivně myslela, že to nepoznám, bylo jí tolik, že nebylo pochyb) ;o) To už jsem volala P. ať se vrátí z práce domů, že budeme muset pomalu vyrazit do porodky. Tam jsme byli kolem půl deváté. Sestřička na příjmu vyděsila, že mají uzávěru, protože je plné šestinedělí a že mě paní Dr. vyšetří a domluví se do jaké jiné porodnice mě pošle. Na monitoru se ukazovaly kontrakce po 2-3 minutácha trošku horší ozvy u mrňouska. Při vyšetření se ukázalo, že jsem už na 9cm a že se nikam jinam nepojede (to se mi fakt zrozně ulevilo) a můžem pomalu jít rodit. Jen na ten můj vytoužený epidurál jaksi nedošlo a ani klystýr už se nestinul.
Na porodním sále mě chvilku trápili na monitoru, ale dalo se to ještě rozdýchat (tak nějakm i přišlo, že se vypnul mozek a celé tělo se soustředilo jen an to dýchání). Horší mi přišla ta zima co mi byla (proto ten svetr a peřina). Pak mi už porodní asistentka řekla, že jak se mi bude chtít, tak si můžu tlačit. Dovolila mi jít ještě do sprchy, ohřát se pod teplou vodou a to bylo moc fajn. Pak už začla fungovat příroda a Šťofík se dral na svět. Byla jsem moc ráda, že mě nenutili být celou dobu na posteli (tam se mi to tlašení nějak nedařilo), bylo mi líp ve stoje opřená o P. a tak mi ještě donesli porodní židličku a na té jsem byla skoro až do samého konce. Fakt mě překvapovalo, že mě mezi kontrakcema nic nebolelo a dokonce jsem vnímala, že v rádiu hrají písničku, kteroujsme měla na svatbě na první tanec 😵 Pak se na nás přišla mrknou paní Dr. a protože mi slábly kontrakce dostala jsem kapačku s oxitocinem. Mrňouskovi se ven moc nechtělo, tak mi při kontrakcích musela sestřička držet břicho aby se prsek nevracel zpátky. Nakonec jsem nebyla ušetřená nástřihu (ten mě teda bolel, ale myslím si, že jenom proto, že mi řekli, že budou stříhat) protože si všichni mysleli, že má Štofík velkou hlavu a proto jde tak špatně ven. Nakonec se ukázalo, že za vším byl krátký pupečník. No a chvilku po půlnoci byl náš zázrak na světě. Ohlásil se pořádným brekotem a na první pomazlení se asi nedá nikdy zapomenout. Chvilu po porodu jsem prohlásila, že bych šla rodit klidně znovu. To jsem ale netušila, že se paní Dr. nebude zdát nějaké sraženina (asi to bylo to naše zamlklé dvojče) a musela mě "čistit" ručně (to bych výžně nepřála nikomu zažít) dokonce mě strašila i zákrokem pod narkózou, to pro mě byla asi ta nejhorší část porodu. Ale na všechno zlé se brzo zapomene a ten malý uzlíček za to všechno stál. Od prasknutí vody po narození prcka jsme to měli za sebou za necelých 6 hodin 🙂
P. tam byl celou dobu se mnou a musím uznat, že i když jsme si moc nepokecali, tak pro mě byl velkou oporou (v některých chvílích i doslovně) a mám pocït, že to náš vztah posunulo zase někam dál 😵

Noo, nějak jsem se rozepsala 😵 Tak si k tomu když tak uvařte kafe 😉

noemarta
24. jan 2011

@ivkaj akoooo,super porod, bar by vsetky take boli 😉 😉 😉
pekny zazitok.....

nelia
24. jan 2011

@ivkaj perfektne si to popísala moja ... že aký romantický pôrod 😀 😀 , keď Ti hrali tú istú pesničku ako na svadbe... hihi... ale vážne... fakt sa mi slzy tisli do očí... Musel to byť krásny zážitok... podobný pôrod si prajem aj ja, dúfam, že sa konečne dočkáme 😔 ... a ešte Ťa to stále bolí, kde Ťa narezávali?? To Ti akože ani nič nedali na utlmenie bolesti? Proste len ak rezali? A epidurál si nemala preto, lebo sa to nestihlo?
Pozdravuj doma chlapov 😉 😀

ivkaj
24. jan 2011

@nelia říká se, že jak se člověk na porod připraví, takový je, tak nevím. Já se hrozně bála bolesti a nakonec mě překvapilo, že to v podstatě nebolelo a spíš mě překvapil ten tlak co dozáže příroda vyvinout.
A neboj, dočkáte se taky, vždyť je rok králíka ;o)
Šití už nebolí, nejhoší to bylo pár dnů po propuštění z porodnice, když jsem zapomněla a z prudka si sedla. Nástřih se neumrtvuje (to až potom to šití) ono by to mělo fungovat tak, že se stříhá do hodně napnuté kůže a to napětí způsobí, že se nervy stáhnou a nemělo by to být cítit. Já si myslím, že jak mi řekli, že jdou stříhat, tak jsem povolila, tak možná kdyby mi nic neříkali a střihli, o ničem bych nevěděla 🙂 Jo jo, epidurál jsem už prostě časově nestihla, dává se, tak v polovině porodu a my jsme přijeli až na poslední třetinu ;o)
Chlapi pozdravovat budu, ten menší se za chvilku přihlásí o svoji denní dávku ;o)

laxity
24. jan 2011

@ivkaj krásne si to napísala, tak vidím, že aj u vás bol pôrod krásny, nezapomenuteľný 🙂 krásnych 6 hodín 🙂 a mne sa veľmi páčilo ako ti malého dali na teba...mne nedali ☹ neviem prečo chcela som 😕

a kojíš? ako spinkáva v noci?

bambibam
24. jan 2011

@ivkaj to je super ,že pôrod bol fain ,ja som rodila 2x a každý bol iný. 1bol dlhý učebnicový a 2 taký rýchli ,že sa mi smiali že som si odbehla ako cigánka zo zábavy. hlavne ,že je všetko v poriadku 😀

laxity
24. jan 2011

@bambibam veď ja sa aj trochu tohto hrozím, že ak som mala ten prvý pôrod super, že čo ma čaká pri druhom 😕 , ale verím, že ho rovnako zvládnem a možno si aj ja len odbehnem 😀

adulik76
25. jan 2011

dobré ránečko, dnes možno pôjde orsulka aj domov, síce som jej nevolala, ale aj mňa tak púšťali. 🙂 🙂 🙂 🙂

nelia
25. jan 2011

Dobré ránko 😉
@ivkaj a máš dosť mlieka?

@adulik76 hádam sa nám o pár dní ozve... ak jej to drobci dovolia... budú mať teraz fofry 😝

adulik76
25. jan 2011

@nelia no, to budú, ale určite to zvládnu
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ivkaj
25. jan 2011

Ahojte, taky jsem si říkala, že by dneska možná mohli Orsulku pustit domů.

@adulik76 Nevíš jestli měla prcky u sebe nebo je dávali ještě do inkubátoru?

Já se nechci rouhat, ale vážně si u mrňouse nemám na co stěžovat. Večer chce sice baštit tak 2x po hodince a půl a chvilku mu trvá než zabere do spánku, ale za to pak spinká tak od půlnoci skoro do pěti.
Dneska jsme vyrazili do poradny a zárověň byli poprvé venku v kočárku. Představte si, že ten náš malý otesánek má už 3 660g, když nás pouštěli před týdnem z porodky tak měl 3 250g (a porodní váha byla 3 420g). Tak jsem zvědavá kolik budeme mít příští týden 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre