Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
31. jan 2011

@laxity tak ale rezeň, to je iné "kafe", to sa neodvážim

laxity
31. jan 2011

@adulik76 😉

adulik76
1. feb 2011

dobré ránko.. 🙂

nelia
1. feb 2011

Dobré ránko 🙂

adulik76
1. feb 2011

kde ste kto??? 😕

bambibam
1. feb 2011

@adulik76 tak mi už máme čiarku ,kde budeme mať zub,ale kedy vylezie potvora malá netušíme.

bambibam
1. feb 2011

@orsulka mne na prsníku zaspávala tá staršia v tedy mi dali radu budiť ju - pohladkať pod bradou,stlačiť noštek - nie na dlho len kým sa nepomrví, skúsiť sa pohúť -akože popraviť 🙂 ,môžem ti povedať moc to nepomohlo ,ale spala aspoň 1 hodinu v kuse a prešlo to ked mala asi 3 mesiace. Takže asi čas, a prídu na to ,že im škrka v bruchu. 🙂

orsulka
autor
1. feb 2011

ahojte.....
tak prva poradna za nami, celkom sme to zvladli, až na to, že malemu brali krv z hlavičky kvoli vysledkom na žltačku , plakal....a ja snim 😢 😢 😢 😢 ale inak bol velmi statocný moj drobec malý .-)))))
o dva týždne ideme na preváženie, drobci moc nepribrali ale iank bola doky spokojna 😉 😉 😉

laxity
1. feb 2011

@orsulka joj to ti verím, ja bych tiež plakala...aj keď mojej Naty dávali infúziu a brali odbery som plakala ako malá 😢

a to, že málo pribrali, tak tým sa netráp...možno si pamätáš ako to bolo u mňa, pomaly ma ani pustiť nechceli z pôrodnice, že Naty veľmi nepribrala a pozri ju teraz 😀

bambibam
1. feb 2011

@orsulka no to máš aspoň dobré ,že vieš ,že tú krv brali. Ja som sa to dozvedela až teraz ,že v pôrodnici brali malej krv na genetické testy - lebo mi prišiel domov výsledok. A ked som sa pýtala na bodku na hlave tak mi bolo povedané ,že to je od pôrodu . Nezdalo sa mi to ,ale malej nič nebolo tak som to neriešila. Až teraz som prišla na to ,že som sa nemýlila a tá botka na hlave bola botka po odbere na rôzne testy.
To ,že moc nepribrali by som zatial tiež moc neriešila - priberú ,ved sú ako macíci určite im začne chutiť. A ozaj čo to máš s tým profilom? Tehula tebe nestačí ? Ty nám budeš každým dňom tuším rodiť 😀 😀 😀 😀 A Adamko sa nezmestil? 😀 😀 😀 😀

adulik76
2. feb 2011

na dobré ránko je už síce neskoro, ale aj tak: dobré ránko 🙂

adulik76
2. feb 2011

@orsulka ako vidím, zmestil sa už aj adamko a ešte furt čakáš dvojičky, nebude to naraz veľa? 😉

ivkaj
2. feb 2011

Ahojte, tak my jsme měli včera další poradnu a nestačím se divit co máme doma za otesánka má už 3960g a 54cm. Tak jsem zvědavá kolik bude mít za tři týdny, dřív nás paní Dr. vidět nechce ;o)

Já bych tak potřebovala už sluníčko, jsem z toho pošmourného počasí taková furt spavá 😝

@orsulka jestli jsou mrňouskové spokojení, tak se nějakým malým přírůstkem netrap 😉 Co noci, jak zvládáte?

Sincer, Nelia co vy pracantky, už jste zpomalily pracovní tempo?

nelia
2. feb 2011

Dobrý večer 😀
No čo sa mňa týka, roboty je stále dosť, ale aspoň mi pracovná doba rýchlejšie ubehne... však teraz bol víkend a už je streda... straaaaaaašne to letííííí... v sobotu ideme na zábavu 🙂... keď sme šli na tú istú minulý rok, v piatok som si robila test a zistila som, že som tehu... no a pozitívne je, že pri tejto myšlienke ma neprepadol smútok, ale naopak, som si spomenula na ten super pocit vidieť // a teším sa, keď ten pocit zažijem znova 😵 😵

@ivkaj hoď do albumu nejaké aktuálne fotky vášho "valibuku", nech aj my vidíme, ako pekne rastie 😉

A kde sa nám túla Sincer??? Oni by sa už čochvíľa mali pripravovať aj na ďaľšie IVF, nie? 😕 .. asi má chúďatko už skúšky... @laxity veď nás troška poinformuj, čo s ňou je, keď ona nestíha MK 😕

laxity
2. feb 2011

@nelia 😀 tak infošky o sincer: učí sa na skúšky, má v piatok dve ☹ , tak musím na ňu myslieť 😉 a IVF odložili myslím o mesiac ale viac napíše určite ona, aby náhodou 😕

a ver tomu, že ten pocit zažiješ určite čoskoro, len treba veriť 🙂 a vám to prajem 🙂

bublinkaa2
3. feb 2011

Dobre ranko baby... 🙂

My od vcera poobedia horuckujeme, tak sa o chvilu vychystame doktorke... ☹ Pustila som malej na chvilu rozpravky, tak si vas citam...

Orsul - ja som mala s malou takyto isty problem, ze po par minutach papania zaspinkala a nepomohlo veru ziadne steklenie, hladkanie... Ale ja som mala ten problem, ze som mala velmi malicko mlieka na zaciatku, takze prvych par minutiek vycucla co som mala a potom uz neslo, hoci cucala, to uz skor mala ako dudlik a zaspala. Odlozila som a do 5-10 min hladny plac... Tak znovu... Netusila som, ze nemam mlieko. No a pribrala nam mozno nejakych 150-200 g. Tak som si mlieko odsala aby som videla, ci ma aspon tu zakladnu davku 60ml a odsala som iba 15-20ml... ☹ Rychlo sme to pochopili, dali Nutrilon a zrazu dietatko krasne spokojne... Odsavackou som mlieko rozbehla, ale to uz ma mala odmietala... ☹ Takze nam zostal Nutrilon a moje odsavane mliecko... Tiez si mozno skus odsat mliecko, ci ho mas dost...

Ivkaj - malinky veru krasne rastie a pribera... 🙂

Adulik - gratulujeme k prvemu zubku... 🙂

Vsetkych vas pozdravujem...a pekny den zelam..

laxity
3. feb 2011

@bublinkaa2 ja keď som si odsávala bo som mala pocit, že nemám mlieko, tak som odsala hrozne málo tiež možno 15-20ml a po 10 minutách som ju priložila a pekne papala ale koľko to netuším, mlieko sa tvorí pri kojení tak neviem 😕 a odsávačka podľa mňa nemá taký ťah 😕

skús piť čajíky, vineu, čierny čaj s mliekom... 🙂

laxity
3. feb 2011

@bublinkaa2 držte sa u doktorky, nech je Lucinka čím skôr v poriadku a zdravučká

adulik76
3. feb 2011

dobré ránko, troška soplíme, čo ste robili, ak ste soplili????

noemarta
3. feb 2011

@adulik76 skus kvapky libenar, nam tie zabrali...

adulik76
3. feb 2011

@noemarta díky, to sú nejaké homeopatiká, alebo čo?

noemarta
3. feb 2011

@adulik76 nie, to su kvapky vyslovene pre deti 😉
Ale su aj nejake homeopaticke,neviem ako sa volaju, ale ja ti pisem co nam zabralo.. 😉

adulik76
3. feb 2011

@noemarta ok, len som chcela vedieť

laxity
3. feb 2011

@adulik76 to je iba morská soľ 😉 Libenar

noemarta
3. feb 2011

@laxity dik za doplnenie infa, nam zabrali, viem ze baby ked nezabral libenar, davali nejake homeopatika,alebo davali normalne kvapky do nosa na palicku a vyutierali s tym malym nos, ze aj to zabralo. 😉

nelia
3. feb 2011

Dobré ránko 🙂

@laxity tak dík za info... že moc držíme palce!!!

adulik76
3. feb 2011

@laxity dík za info, sincer držím palce. Maťo už má ukončené štúdium, už "len" štátnice v lete a mám doma ING 😀 😀 😀 😀

laxity
3. feb 2011

@noemarta naša mala raz soplíky a dávali sme Nasivin 😕 , ale ja by som to už nedávala pokiaľ sú neni vážne soplíky silné 😕

@nelia @adulik76 odkážem jej 🙂 máš šikovného Maťa doma 🙂 a kedy má štátnice?

orsulka
autor
3. feb 2011

caves babule......

dakujem vam za rady....ja vsetko vyskusam.......pijem tekutinky, aj vodu, aj cajik, aj vineu aj čierne pivo 🙂)))) takže celkom to mám pestre, tak isto sa snažim dosť a pravidelne jesť 😉 😉 😉 zistujem že 14 dni od porodu mam 14 kg dole a ostalo mi 6 kg..... 😉 😉
drobcekovci zatial papaju moje mliečko, vždy ked skusim prsnik aj v noci, tak mliečko ide...včera ked som stlačila jeden prsník, tak mi až vy&streklo z neho......mam el. odsavačku požicanu tam sa odporuca pustať ju len na 5 min. kvoli prsnikom....odsavala som s nou mliečko a za tých 5 min som "nadojčila" 20.......
@bublinkaa2 prajem vela stastička a skore uzdravenie malinkej 🙂 🙂 🙂
@adulik76 sikulka ten tvoj chlap!!!!!!! že pozdravujem 😉 😉

pozdravujem Sincer......nech sa ten piatok drži.....

my ideme zajtra na ockovanie do nemocky na TBC...tak pojdeme zas trosku von 😉 😉

adulik76
3. feb 2011

@laxity niekedy v lete, ale neviem kedy

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre