Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

orsulka
autor
2. jún 2011

@nelia no tak super...taka očista by sa teraz zišla asi aj mne......sak už prestávam žrať, lebo sa necitim moc fajn s tymito kg navyše.....hádam to pojde dole......
Vilkovcov určite ppozdravim..... 😉

laxity
2. jún 2011

ahojte

@noemarta je je aj 3.1. 😉

@orsulka pozdravujem Vilkovcov a verím, že bude na chate tehulka 🙂 prajem im to ako aj ostatným kočkám 🙂

@nelia sa mi páčiš, ako pekne pozitívne myslíš...tak to má byť 🙂

My sme mali dnes stretko z MK, tak sme boli v Bratislave v SJK a bolo fajne a Naty zaspala až 15.40 no opica najväčšia 😀

noemarta
2. jún 2011

@nelia anopyrin sa dava na riednutie krvi, ale bacha na tie lieky, vo velkom mnozstve sposobuju praskanie vredov.... 😒
Tak drzim moc palce, verim ze sa das do poriadku a budes tehuuuu!!!! A na tu toxoplazmozu ti dali nejake lieky, ciii???
@laxity takze ste stretkovali, pocitam, ze vybrana smotanka zeee 😉

laxity
2. jún 2011

@noemarta jednoznačne Blaváčky 😀

noemarta
2. jún 2011

@laxity 🙂 😉

nelia
3. jún 2011

@noemarta na toxoplazmózu mi zatiaľ nič nedali... momentálne čakám na výsledky 2.odberu a potom sa musím objednať na infekčné, tam mi povedia viac (aspoň dúfam).. Viem, že ten Anopyrín nie je dobrý na žalúdok - ja som jednoznačne preto proti liekom, keď sa dá... no v tomto prípade tie lieky budem musieť brať 😒

adulik76
3. jún 2011

@nelia keď sa to podarí vyliečiť len anopyrinom, tak to sa ešte dá, nie? Ja pevne verím, že už konečne to dotiahnete do zdarneho konca.

....nejak nestíham, v robote toho je veľa, vzhľadom na to, že chodím do roboty len na doobedie, tak makám ako šrób, potom mi pokračuje druhá šichta doma, ale tá je príjemnejšia. Lenuška má momentálne dobré obdobie, ako začala loziť, je všade, furt ju len naháňam po byte, ale je to sranda, lebo stále len vymýšľa a aj sa nasmejeme, o hocičo sa postaví a keď je nablízku zrkadlo, tak ju odtiaľ nemôžem dostať 😀 😀
Mali sme tento týždeň aj dva ťažké dni, resp. noci - z nedele na pondelok a z pondelka na utorok sa zobudila cca o 22,00 a boli sme hore až do tretej rána, furt nariekala. Asi nám idú zuby, lebo ju aj preženie, mala teplotku, slintá o 106, a o soplení ani nehovorím. No momentálne je to už lepšie, hlavne prespí celú noc. V sobotu máme malú oslavu, lenuška bude mať prvé meninky, tak sa teším. Zatiaľ máme z toho viac radosti my, ako ona, ešte tomu nerozumie, ale to sa časom napraví 😉

...uf, ale som sa rozpísala....

pozdravujem všetky babulky aj ich ratolesti a polovičky 🙂 🙂 🙂

nelia
3. jún 2011

@adulik76 no ano, je to lepšie ako injekcie... inak som rada, že sa máte dobre a zvládate to, aj keď na úkor MK, ale nevadí... však to dobehneme na chate 😉 ... takže do pracovného kolotoča si sa asi dosť rýchlo vedela adaptovať, ako vidím... A buďte radi, kým Lenka nerozumie meninám, zatiaľ aspoň nemá "špeciálne" požiadavky 😀 ... tak jej v predstihu prajem všetko naj, naj, naj!!! Nech je zdravučká a nech sa zúbky rýchlo a bezbolestne prehryzú 😉

adulik76
3. jún 2011

@nelia ďakujeme, hlavne tie zúbky nech už prestanú trápiť. Nuž, lenuška je zrovna dieťatko, ktoré si to odtrpí "se vším všudy" 😖

noemarta
3. jún 2011

@nelia aha, no tak drzim palce.
@adulik76 nooo asi mame rovnake noci, aj nam idu zuby, tri stvorky naraz....teda ta jedna uz je prerezana ☹
dufam ze nezabudnem, ale keby daco, posielam Lenuske cmuk k jej prvym meninkam, my ich uz mame za sebou, a veru, my sme mali vacsiu radost nez nela 😀 😀 😀

adulik76
3. jún 2011

@noemarta však toto, aj my sa tešíme na jej meninky 😀 😀

ivkaj
3. jún 2011

Čaute, teda ale že jste se rozepsaly ;o)

@adulik76 na uklidnění u zoubků je prý dobrý homeopatický čípek Vibrucol. Kolik už vlastně máte zoubků? U nás má Lenka svátek 21.2.
A nezapomeň, že pracovní nasazení má být jen do výše platu 😉
@nelia aby na tu očistu nebylo už pozdě 😎
@laxity no teda, ty si takhle výletuješ, jo? Jen si pěkně užívej 😵
@orsulka vidíš, tak mám preventivku za sebou. Jen doufám, že výsledky z čípku budou OK. Před pár lety mi hrozili nějakým zákrokem, ale pak se to srovnalo a doufám, že po těhu to bude už jen dobré.
Co prckové, už se otáčí? Kryštof je nějaký lenoch a moc se mu nechce a jak tak čtu v leďnáčích, tak už se tam většina dětí otáčí 😨
@noemarta a jak vy se s malou máte?

nelia
3. jún 2011

@ivkaj no to hádam nebude... už budeme fakt dávať pozor!! 😝 ... chcem sa najprv preliečiť, prečistiť a šup na to 😵 😵 ...
Ani som vám nespomínala, že na tú očistnú kúru idem do Maďarska na 9 dní... to sa budú piť iba šťavy (zeleninové, ovocné, bylinkové) a budeme chodiť na dlhé prechádzky, cvičiť a tuším ešte nejaké iné procedúry absolvovať... a si predstavte, že tam so mnou ide aj polovička!!! 😎

noemarta
3. jún 2011

@nelia supeeer, tak prijemnu ocistu, taku by som brala 😉
@ivkaj my sa mame supis, tiez som v pracovnom nasadeni, ale ja nastasie robim z domu a nie vzdy, takze sa to da. Nela je uz strasne velka baba, strasne to leti, ved presne takto pred rokom som nastupovala na matersku.
Ja tiez davam viburcol, a nam zabera.
Neboj, Krystof sa ti zacne zo dna na den otacat, uvidis, nam napr. Nela zacala pekne sama sediet v siestom mesiaci a otacat sa z bruska na chrbatik a opacne sa zacala az v siedmom mesiaci, takze pohodaaa.Aleee od toho siesteho zacala robit zo dna na den same pokroky, spravila papa, aj tak tak vselijak...... A v 8 mesiaci sa zacala presuvat na zadku, cize my vobec nestvornozkujeme 😉 takze je to indi vindi...

noemarta
3. jún 2011

nasa Nelina...

adulik76
3. jún 2011

@noemarta @ivkaj deti sú strašne individuálne, v tom má noe pravdu. Netreba to zbytočne porovnávať a nebodaj nútiť dieťa skôr chodiť, či loziť. Keď bude chcieť, tak začne aj samo. Nám sa lenka gúľala po posteli asi od štvrtého mesiaca, teraz ju položím na našu postel a ani sa neobzriem a už je na druhom konci, hlavne sa jej páči hádzať sa do perín, tak vie stráviť aj hodinu. Nejak neriešim, čo dokáže ona a iné deti v jej veku, je to zbytočné porovnávanie. Venujeme sa jej, rozprávame na ňu, spievam jej pesničky (čo je v mojom podaní skôr za trest 😀 ), učíme sa kadečo, ale nenútim ju nič. Nechcem z nej mať nejaké vystresované dieťa, nech si to užíva. A že niekto sa postaví v šiestich mesiacoch a my až v deviatich? no a čo. Svet sa teda nezrúti a ani chleba lacnejší nebude 😀 😀 😀 😀

noemarta
3. jún 2011

@adulik76 veru veru, ja to tiez neriesim,teraz ju napr. vsetci v okoli riesia, ci uz chodi, no nechodi, ked zacne, uvidia.... 😉

adulik76
3. jún 2011

@noemarta 🙂 🙂 🙂

orsulka
autor
3. jún 2011

čaves...tak drobci su so starkými v meste, a ja varim 🙂))))
@noemarta no prekrásna bábika, a velká slečna...skoda, že nejdete na tu chatu konečne s nami...tak snáď nabuduce .-))))
@nelia no veru si to Madarsko nespomínala, ale vyzera to suprovo....som rada, že ide aj polovička, bude to relax jak má byť....take dalsie medové týždne🙂)))))))
@ivkaj tak dnes do rána už aj Adamko prespal celu noc, resp. zobudil sa ráno o 04,30!!!! ale este stále je skore 2:1 pre Šarlie 😀 😀 😀 😀 oráčaju sa už objaja.... práve dnes doobeda som malu dala spat na velku postel, a pri signalizácii že plače pridem do izby a ona na bruchu!!!!!!! no cca 30 cm od kraja postele...kuuurna!!!!!!! a Admko tiež. sa točí........obja sa vykrútia ako paragrafy, potom len prečupnu nožku a u ž su na brusku 😉 😉 😉 no musim už davať pozor kam ich položím.....o chvilu pre oboch bude manželská postel mala, asi zvážim kupenie ohrádky 😀 😀 😀

idem dokončiť polievku....

orsulka
autor
3. jún 2011

klop,klop...
- kto je?
- to som já, otvor.
- jaký otvor...?

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

noemarta
3. jún 2011

@orsulka veru, velka slecna, no ved snad na buduce uz nic nebudeme mat, a to sa ti nam tam pritrafila este vikend pred jedna svadba, takze my polku augusta len svadbujeme 😉

orsulka
autor
3. jún 2011

@noemarta šak ja by som tiež na dáááku šla.......ale neviem, ci to nebude tá moja... 😀 😀 😀 😀 😀

nelia
3. jún 2011

@noemarta no krásna slečinka.. .a čo to bude gymnastka??? 😉 😵 😵

@orsulka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...

No čo sa očisty týka, neviem, či to budú medové týždne... jednak sa strašne bojím, že budeme nervózni od hladu a jednak s nami ide ešte moja mamina a ešte 1 teta 😎 .. ale celkom sa na to teším, dúfam, že hlad prejde a užijeme si relax a pohodičku 😵
@adulik76 kvitujem Tvoj prístup k výchove... mám podobný názor... netreba u detičiek nič siliť, všetko príde, kedy má...

nelia
3. jún 2011

@orsulka a už viete termín???? 😕

laxity
3. jún 2011

Čaute

@noemarta teba čo za bludy sa pýtajú? 😠 Veď má 10 mesiacov, štvornožkuje vôbec? Mne Naty začala chodiť v 13 mesiacoch úplne sama...ale je to indivindi a tieto otázky som tiež nemusela 😅

a krásna je Neli 😉

@adulik76 a Lenka je na tom ako? Ona myslím používa aj pavúka však? To vraj dopomáha k chodeniu 😕 , ale ešte má len 9 mesiacov netreba to siliť presne tak...dieťa vie kedy čo má prísť 🙂 ešte budete frflať, keď začne chodiť 😀 a všetko naj Lenke bo zajtra asi nebudem písať 🙂

@orsulka aj ja som zvedavá na termín aký ste vybrali 😵

@nelia aj záchod hádam bude chodiť s vami na tie prechádzky 😀 užite si to 😉

noemarta
3. jún 2011

@orsulka ved pojdeeees, juuuuj, sa tesim ze mate taky uspesny rok 🙂 🙂
@laxity jasne ze nestvornozkuje, ale ona asi ani nebude, ona sa boji, ona sa vsade odsucha na zadku 😉 ale pred vcerom sa uz sama postavila a naramne sa jej to paci, takzeeee.... uz len zacat chodit 😉
@nelia myslim si ze to zvladnete, budete v cudzom prostredi, myslim nie doma, tak tam si to ani neuvedomite, ze nemate prisun stravy ako doma, tam budete mat iny program....

laxity
3. jún 2011

@noemarta tak aj jeden chlapček u nás na cvičení sa stále šúchal po zadku 😀 aj ja som si myslela, že Naty nebude štvornožkať a vidíš bavilo ju to óhromne dlho 😀

noemarta
3. jún 2011

@laxity tak clovek nikdy nevie, mozno aj ju to bude bavit, ale zatial nehrozi, ona aj ked sa omylom prevali na brucho, ostane tak, a zacne plakat, aby som ju otocila, lebo otacala sa sama, ale na parketach si vzdy treskla hlavu, tak teraz sa panicka necha pretocit nami 😉 takze ona je nerada na bruchu.... a o takych detoch sa hovori, ze nebudu stvornozkovat, vsak uvidime....

laxity
3. jún 2011

@noemarta som zvedavá ani sa nenazdáš a bude behať 🙂 Naty si ešte teraz niekedy zaštvornožkuje 🙂

naše prvé štvornožkovanie bolo 22.10.2010 🙂

noemarta
3. jún 2011

@laxity no ved to, ja to ocakavam uz kazdu chvilu, boooze moje babatko, kde jeeee.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre