Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

laxity
27. júl 2011

@adulik76 hlavne, že budeme všetci spokojní...aj Kubko už bude mať od budúceho týždňa u seba sestru, takže budú pracovať spolu na zmeny alebo ako sa už dohodnú, takže bude možno viac času 🙂

adulik76
27. júl 2011

@laxity tak je dobre.

Ozaj, k tomu stretku: ako budeme stravovať deti???? Spravíme spoločne, alebo každý si "odstravuje" svoje dítko sám. Myslela som totiž, že by som spravila domácu presnidávku pre špuntov.

laxity
27. júl 2011

@adulik76 no neviem ako jedia vaše deťúrence, ale Naty zvykne chlebík s maslom a šunkou, prípadne praženica, párky 😀 ráno, potom okolo 10.00 máva jogurt, potom obed-polievka (to by sme mohli vymyslieť nejakú, aby mali všetky deti), keď vstane má druhé alebo niečo iné, poobede ovocie alebo nejaká výživa a potom večera-to je už také lahšie, bo ja jej dávam pred spaním mliečko 🙂

určite nejaká zeleninová polievka by bola fajn, vajíčková prípadne 🙂

adulik76
27. júl 2011

@laxity lenka papá chlebík so syrom a rajčinou, chlebík vo vajíčku, párky ani šunku som jej ešte nedávala.

Polievočku som myslela kuraciu so zeleninkou, mohli by sme zaradiť špenát so zemiakovou kašou,

laxity
27. júl 2011

@adulik76 no super 🙂 aj Naty jedáva chlebík vo vajíčku, aj so syrom....určite to zladíme, veď v podstate to čo budeme my urobíme aj im, len menej dochutíme 🙂 aj ten špenát je super, ja som robila aj mäsko s hráškovým pyré a Naty super chutilo 🙂

ivkaj
27. júl 2011

Teda vy jste se rozepsaly. Kryštof se asi do dětského jídelníčku nezařadí, teprve s příkrmem začínáme, takže mu vezmu pár skleniček na oběd a zbytek má mlíčko ;o)

Spíš sem si tak říkala, jak to uděláme s jídlem pro dospěláky? Budeme jíst jen zeleninu ;o)

adulik76
27. júl 2011

@ivkaj @laxity tak, čo sa týka kryštofa, takú mrkvičku s troškou polievočky by mohol aj on. Ja zvyknem robiť kuraciu tak, že kúpim celé kura, oddelím stehná a zo zbytku spravím polievku. Potom oberiem časť prsíčok a vymixujem so špenátom a hneď to lenke lepšie chutí. Takisto jej zvyknem robiť zemiakovú kašu s mladým hráškom, to zblajzne len tak lupne.

Ak by bol záujem o langoše, môžem ich urobiť, maťo má super recept, hádam to nedomrvím 😀 😀

laxity
27. júl 2011

@ivkaj hádam niečo ugrilujeme 😵

sincerity
27. júl 2011

ahojte babulky, no vy ste sa teda rozpisali 😀

no neviem ako to ideme urobit s tym jedlom. Na orsul to nemozeme vsetko nechat ako po minule razy, tak by sme si to mohli nejak rozdelit. Osobne navrhujem aby sme sa stravovali spolocne - tak ako to bolo vzdy. Treba len zoznam veci, co budeme varit a podla toho rozdelime co kto nakupi. Alebo dalsia moznost je ze sa napise zoznam a pojdem to ja s nejakym chlapom kupit niekde v piestanoch alebo bojniciach nech je to na jednom bloku. Maminy s detmi a tatinovcami mozu byt zatial na chate. Akurat budem potrebovat postrazit Lilu 😀

ivkaj
28. júl 2011

Taky jsem pro společné jídlo, aspoň si nebudeme navzájem závidět ;o)

Tak sem tedy s návrhy, čekají nás 3x večeře, snídaně a 2x oběd.
K snídani můžem udělat třeba nějaké pomazánky, můžu vzít nějaký džem a co třeba nějaké buchty nebo bábovky?
K obědu třeba nějaký těstovinový salát a večer se může klidně grilovat.

adulik76
28. júl 2011

Džem mám aj ja skvelý marhuľový, mňam

orsulka
autor
28. júl 2011

caves......nestiham...ale to nevadi...s jedlom pre deti suhlasim, vyživky možu, aj m nejake vezmem, polievočku možu tiež v pohodke, a ostatne je o mliečku taktiež.....

pre nas tiež navrhujem, že ked sa stretneme, tak dame do kopy nejake evrače, a niekto pojde urobiť nakup na cely čas, podla toho čo sa bude variť a grilovať a tak podobne....tesco v PD je otvorene NONSTOP, takže to nebude problem.....teda okrem zeleniny, tu myslím, že nakupovať nemusíme :-

ivkaj
28. júl 2011

Tak jeden velký společný nákup by mohl klapnout ;o)

adulik76
29. júl 2011

tak ok, už sa teším, ako budem vyrábať presnidávku, jooooj, ja ju tak rada robím 🙂 , už ňou krmím celú rodinu 😀 😀 😀 😀

laxity
29. júl 2011

Ahojte

ja len, že my sladké nebudeme, takže si prinesieme asi nejakú vákuovú šunku alebo párok, Naty mi nechce sladké...ale možno sa to zmení 🙂

vybehne sa na veľký nákup to bude najlepšie, niečo na grilovanie, zeleninu prinesieme, hneď na druhý deň môžme urobiť polievku fajnú zeleninovú pre všetkých a ostatné dni sa dohodneme a podľa toho sa nakúpi...ale alkohol si nesieme každý svoj nie? 😀 teda tí čo chlondžúúúúú 😀

adulik76
29. júl 2011

@laxity ja do presnidávky cukor nedávam, nechávam to len na ovocí. Čo sa týka alkoholu, každý nech prinesie, čo chce, aj tak sa to tam pomixuje, néééé? 😀

laxity
29. júl 2011

@adulik76 tu nejde o cukor, Naty ovocie zbožňuje ale čerstvé 🙂

orsulka
autor
2. aug 2011

???????????????????????????????????

orsulka
autor
2. aug 2011

akože...kde ste kto???????? 😕 😕 😕

adulik76
2. aug 2011

@orsulka noooo, ja makám v robote 😝 😝 😝

sincerity
2. aug 2011

ahojte babulky! no vidim, ze letujete alebo makate v praci.
Sak budeme kecat na chate 😀 Ja by som navrhovala dat dokopy ten zoznam, aby sme sa potom nezdrzovali na chate a mohli byt co najdlhsie spolu. Co vy na to? Alebo ked bude zoznam, tak ja to v tej Prievidzi nakupim rovno s Marekom a donesieme to hned tam.

nelia
2. aug 2011

Ahojte fešandy 🙂
Tak ja už 2.deň zase zarezávam v robote... totálne prečistená 😵 😵 ... no tú detoxikačnú kúru som si fakt užívala na rozdiel od mojej polovičky - on chúďa prvé dni fakt trpel (od hladu), ale potom sa to zlepšilo a aj jeho nálada sa zlepšila - nakoniec zhodil 8kg!!!, takže to utrpenie stálo za to 😀 ... Ja som tam konkrétne schudla 3 kilá, ale už asi 2 mesiace dozadu som začala zdravšie jesť a papať menej a hlavne menej mäsa a dokopy mám o 9 kg menej ako pred 2 mesiacmi... Výsledkom je, že nemám čo nosiť, takže momentálne mám požičané veci od švagrinej, lebo ešte chvíľku chcem počkať, či sa váha ešte nejakým smerom pohne (či hore či dole), aby som z vecí potom zbytočne nevyrástla 🙂.
Čo je pre mňa fakt prekvapivé zistenie, že človek toho dokáže veľmi veľa aj bez jedla... papali sme tam len zeleninové polievky (aj to rozmixované) a pili čaje a ovocné šťavy a pritom sme asi 2 hodiny denne cvičili + chodili na 5-10 km-ové túry. Toľko asi v skratke o našej "dovolenke", veď vám na chate porozprávam viac...

A čo nového u vás??? Ako pokračujú naše dohady o stretku? Aj my môžeme niečo nakúpiť, keď treba, nie je problém...

orsulka
autor
2. aug 2011

@nelia tak gratulujem...to musíte obaja vyzerať uplne skvelo...už sa na vas teším.........až sa budem hanbiť s tymito mojimi kilami navyše...furt a furt a furt 😔 😔 😒 😒

@sincerity ved na nakupy možu isť chlapi....napr. Ferko s marekom a kubkom a podobne.....a my už možme kecať .-)))))

lebo ako sledujem tak ked začneme vo štvrtok, tak v nedelu ešte nebude koniec.....a bude to iné takto osobne ako takto cez písmenká .-)))))))

adulik76
5. aug 2011

@nelia všetko najlepšie k narodeninkáááám 😵

nelia
5. aug 2011

@adulik76 ďakujeeeeeeeeeeem 😵 😵 ... Maťo sa už rozhodol, či príde na stretko?

adulik76
5. aug 2011

@nelia furt je to otázne.... 😖

ivkaj
5. aug 2011

Čaute, tak sme se dneska vrátili z první rodinné dovči. Bylo to celkem fajn, ale přístí rok to asi uděláme jinak. Kryštof byl zlatý, na to, že sme najezdili tak 1000km, byli na na dvou vysokých kopcích.
Ale už se na stretko neskonale těším "pohoda, klídek, tabáček".

Co navařit třeba bramborový guláš nebo udělat testovinový salát k obědům a po večerech grilovat (jednou třeba kuřecí podruhé věpřové)?

@nelia noo, teda vy jste se na to pěkně vrhli. Gratuluju k pevné vůli. Já jsem ráda, že jsem se dostala na váhu před těhu. A jestli jsi nebyla na FB, tak i tady gratuluju k narozkám ;o)

nelia
7. aug 2011

@ivkaj díky moc... na FB skoro vôbec nechodím (v robote je zakázaný a doma sa mi nechce 😝 ), ale na mail mi prišli gratulácie z FB, takže touto cestou ďakujem 😉
S cestovinovým šalátom súhlasím... ja som zvykla robiť taký s tuniakom, syrom a olivami plus nejaká tatárska alebo majolka... môžeme zase namiešať nejakú nátierku, zeleninky bude dosť ... a guláš môžeme jeden deň navariť toľko, že aj na druhý deň na obed ho môžeme zohriať. Už sa nám termín fakt blíži, tak sa modlime, aby nám počasie aspoň troška prialo, keď už máme takéto "všelijaké" leto 😠

frca
7. aug 2011

Baby caute je tu niekto som tu nova

sincerity
9. aug 2011

ahojte babulky 😀 ta de sa vsetky tulate? Ci nechcete pisat a nechavate si vsetky pikosky uz na stretko?

Uz sa nam to krati, ideme sa pomaly dohadovat co a ako? Kedy sa stretavame, co sa presne prinesie, kupi a taaaaak?

@frca vitaj, kludne o sebe nieco napis.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre