Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

nelia
11. nov 2011

jaj, ohľadom toho nočného budenia ma napadla 1 vec... odkedy naše krsniatko chodí do škôlky, každé 3 hodiny sa budí, zobudí segru a pýta sa, či už idú do škôlky 😀 .. ale pýta sa skôr preto, lebo tam nechce ísť... takže chúďatko moje asi celú noc rozmýšľa nad tým, že ráno zase musí ísť 😝

orsulka
autor
11. nov 2011

@ivkaj tak ono detičky sa menia a maju svoj vlastný rytmus života......mala niekedy prespí celu noc aj 4 dni po sebe, ale dnes v noci bola 1x hore o 2,30......malý ten spinká do tej 0,30 alebo do 1,30,,,,,a potom spí do rána, niekedy s malou prestávkou okolo 04,00......to už mu dávam len čajík....na ten sa naučil, aj cez den ked ich dávam spať doma, tak si dá čajík a buva.... 😉 😉

@nelia no ono niekedy práve tá "vydrž" je to najdoležitejšie, aby niečo zabralo...dikes za radu s tou šalviou....ja si ju kúpim a skusim kloktať......štve ma ten kašl fakt 😠 😠

my ideme zajtra na velku oslavu kamošovej 40-tky, takže bude sa jesť velkou lyžicou 😀 😀 😀

adulik76
11. nov 2011

moj skvelý mužíček namontoval pred chvíľou novú umývačku riadu a už umývameeeee 🙂 . Ja ho tak ľúbim, je moooc šikovný 😵

laxity
12. nov 2011

Ahojte dievčatá posielam foto izbičky...dnes sme to zmákli, pomohli nám @sincerity s M...bez nich by sme nemali šancu 🙂

verím, že ste všetci zdraví a všetko je v poriadku 🙂

@adulik76 mohol aj skôr nie? 😀 my máme našu pokazenú 😅

adulik76
13. nov 2011

peknučká izbička

noemarta
13. nov 2011

@laxity pekne farby ste zvolili, a uz tam aj sama spava, ciii???

lada_dee
13. nov 2011

Krásne 🙂 že tam sa bude sladko spinkať 🙂

laxity
13. nov 2011

@noemarta dnes ju videla prvý krát asi tak 3 hodiny, takže pomaly ju začneme pripravovať, ale musím kúpiť ešte zábranu na posteľ 🙂

laxity
13. nov 2011

@lada_dee to dúfam, aspoň tak ako v spálni 😵

adulik76
14. nov 2011

@laxity na tú zábranu som sa chcela spýtať aj ja, či ju budete mať alebo nie. Takže už to viem 😉

adulik76
15. nov 2011

kde steeeeeee 😕 😕

... po dlhšej dobe opäť ranné rozcvičky.... 😝

orsulka
autor
15. nov 2011

@laxity izbička super!!!!!! može sa tam blázniť jedna radosť 😉 😵 😵 😵

ja som tu ...tesda teraz...chcem malej na bazare pozrieť nejaku kombinézku....lebo nemá a chladno už je dosť 😉

ivkaj
15. nov 2011

A já jsem tu až teď, nějak nebyl celý den čas. Odpolko k nám přišla jedna mamča, aby si kluci pohráli (tak jsem ještě prováděla rychlo úklid). U nás je totiž inverze a je tak hnusně, že se ani nehodí chodit moc ven 😝

Jinak za sebou máme prohlídku v 10m a Kryštof má tyhle míry: 77cm a 9680g 🙂

nelia
16. nov 2011

@ivkaj a aký bol víkend? teraz ste boli cvičiť, nie?

@laxity krááááááásna izbička 😉

orsulka
autor
16. nov 2011

ahojček .-))))
@ivkaj no tak krásne rastiete...naši mali na poslednej kontrole 25.10. co mali 9 mesiacov taketo:
šarlie: 76,5 cm a 9050g, Ady 76 cm a 9160g.......bucko malý 😀 😀 😀 😀

už pomaličky skušam pridávať obyčajne plnotučne mliečko....tak zatial len do zemiakovej kaše......no mlieko na predpis už nebudeme dostávať, pretože budu mať 10 mesiacov.....a za plnu cenu , to by sme sa nedoplatili.....

pipinkaja
16. nov 2011

Ahojte baby, mozem sa vas opytat, stalo sa niektorej z vas ze po snazilovani dostala menzes ale iba jeden den take normalne aj s bolestami a druhy den bol taky ako keby posledny , a od vecera druheho dna nic...dnes je 4 den a stale nic....za cely 4dnovy menzes som minula asi cca4 vlozky, co ine mesiace 4 den uz kupujem druhy balik....myslite ze to znamena nieco ze by som mohla byt tehu?
Budem rada za kazdu skusenost
🙂

adulik76
16. nov 2011

@orsulka to už chceš prejsť na tuhú stravu?

...my ideme na poradňu v piatok + očkovanie 😖 , to bude kriku 😢 😢

ivkaj
16. nov 2011

@orsulka U vás je umělé mlíčko na předpis hrazené pojišťovnou? U nás snad jedině nějaká úplně speciální a to ještě po schválení revizním lékařem, normální se rovnou platí.

@nelia víkend byl moc fajn. Bylo krásné počasí, dokonce jsme si dali ještě kafíčko na zahrádce (i když teda v zimních bundách 😎 ) Mrňous si pěkně zaplaval a zacvičil, já jsem si vyzkoušela aquaerobik a pilates a taťka si užil mrňouse.

@adulik76 držím palce ať toho křiku není moc.

@pipinkaja může to být cokoliv, poranění při styku, nějaká cysta, nižší hladina hormonů, prostě cokoliv. Pro určení těhotenství je dobré si udělat těhotenský test nebo si nechat u Dr. odebrat krev na hladinu hormonu HCG.

adulik76
18. nov 2011

očkovanie za nami 🙂 , ani nebol taký vreskot, ako som čakala. Naše miery: 9900 g a 77 cm 😵

ivkaj
18. nov 2011

@adulik76 pěkně jste to holky zvládly ;o)

My jsme byli včera na plavču fotit pod vodou. Bylo to moc fajn a dokonce i náš táta se potopil, což je pro něj bez brýlí a kolíčku na nos úspěch ;o) Jsem zvědavá na fotky,ale ty budou až za dva týdny.

Tak pěkný víkend všem 🙂

orsulka
autor
18. nov 2011

@adulik76 sevas......tak neplanujem tuhu stravu ešte, ale doky povedala, že pomaličky pridávať do jedla po kuskoch či lyžičkách mliečka.......

@ivkaj u nas je preplacané poisťovňou hypoalergenne mliečko take čo je označené ako HA. poistovňa preplatí skoro polovicu a to máme len preto, že Ferko doniesol potvrdenie od svojej lekárky, že je alergik. takže preto sme to mohli mať na predpis. toto je vsak len do 10 mesiacov dieťaťa, čo je v našom prípade do nedele. potom už aj toto HA mlieko budeme musieť platiť komplet. vsetky ostatne mlieka sa musia platiť komplet cele.

to kupanie a plavanie dievčatá s detičkami Vam úprimne a v dobrom závidím...nám to voec nevychádza, aby sme tam chodili. Ferino je často v praci velmi dlho, a nejak sa nám to nedá slbiť dokopy.....ale skusime to ešte nejak zvládnuť....uvidíme...

@ivkaj dufam, že das nejaku fotečku maleho pod vodou 😉

orsulka
autor
18. nov 2011

babule...od kedy ste presli u detí na klasické mlieko???? alebo tak, že na večeru ste varili krupicu, alebo puding, alebo niečo podobné?????

orsulka
autor
18. nov 2011

tak v stredu sme boli aj s polovičkou na tom koncerte Erasure v BA. detušky to zvládli uplne bravurne, boli doma svokrovci aj svagrova s neterkou. svagrova hned posiela info cez sms, aby som bola kludna, lebo veru pri odchode z domu som si aj poplakala. Ale koncert bol jedinečný a som velmi spokojná, že som tam bola. asi by som si v živote vyčítala dalsí koncert, ktorý som nevidela.....

adulik76
18. nov 2011

@orsulka lenka ešte stále pije 2x denne Bebiko (ráno a večer), klasické mlieko dostane len v omáčke, pudingu... ešte samotné som jej ho nedávala. Vzhľadom na to, že ho kupujeme z Poľska to tak finančne moc necítime 😉

noemarta
19. nov 2011

@orsulka nasa je este stale kojene, ale uz iba do vianoc, chcem to uz ukoncit, ved bude mat skoro 18 mesiacov, myslim ze to uplne staci. Ine mlieko vobec nechce a skusala som aj kravske, a povie ze ble.... a krupicu zje ako kedy, niekedy jej chuti, niekedy je to bleee. a co sa tyka pridania mlieka alebo smotany do jedla, to praktizujeme od roka.

laxity
19. nov 2011

Ahojte

@orsulka my do troch rokov určite nebudeme dávať kravské mlieko 🙂 ...jedine ak má buď v jedle...ale to je minimum...skôr je to smotana 🙂

ivkaj
19. nov 2011

@orsulka to máte fajn, že aspoň takhle pojišťovna přispívá.
S tím plavčem, na některých kurzech s druhým prckem plavem instruktor, tak se zkus poptat😉 Neteř by s tebou nechodila, kdyby to bylo odpoledne?
Koncert můžu jen závidět. Nějak si neumím představit, že bych tu mrňouse nechala napospas některé z babiček. A švagrová když měla hlídat 20min, tak se ptala co s ním má dělat 😅
Co jsem se tak koukala na kravské mléko, tak do pokrmů by se mělo dávat plnotučné a to až po 1roce a na pití až od 2let.

Baby, co budete kupovat drahým polovičkám k vánocům? Jak jsem doma, tak nemám vůbec žádnou inspiraci :-/

adulik76
22. nov 2011

kukám, kukám, a tu nikto? 😕

@ivkaj ja kúpim maťovi oblek

ivkaj
22. nov 2011

Taky jsem nakukovala a tady nikdo. Asi toho mají pracantky až nad hlavu.

adulik76
22. nov 2011

@ivkaj však ja tiež pracujem 🙂 , okrem toho, ráno mám aj rozcvičku, pekne beháme po kasárňach, a teraz, keď sa šmýka, to je úplná paráda

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre