Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

ivkaj
22. nov 2011

@adulik76 však ve zdravém tělě zdravý duch, ale na zlomeniny se to asi nevztahuje, tak opartně. A nejsi teď už doma?

adulik76
22. nov 2011

@ivkaj hej, už som asi hodinku doma, maťo navaril dobrý obedík, lenuška spinká, no čo mi chýba? Maťo hovoril, že doobeda balil s lenuškou pre mňa darčeky pod stromček a bola to veľká sranda 😀

ivkaj
22. nov 2011

@adulik76 týýýýýýýý jo, on už je má nakoupené? Tak to smekám. Nějak mi pořád nedochází, že za měsíc jsou vánoce.

adulik76
22. nov 2011

@ivkaj maťo kupuje iba pre mňa, ja vybavujem všetkých ostatných.... a to nakupujem celý rok, potom v decembri kúpim už len také drobnôstky...napríklad pre neter, vysokoškoláčku, robím balíček prvej pomoci 😀 tam jej nastrkám čokolády, peniaze, šampón, mydlo, vložky, kadečo, čo ma napadne a na intráku sa jej to zíde. A vždy je zábava, keď to rozbaľuje 😀 😀 😀 😀

ivkaj
24. nov 2011

Baby, kde se všechny touláte?

nelia
24. nov 2011

@ivkaj ja sem-tam jedným očkom nakuknem, lebo mám dosť roboty 😒

orsulka
autor
24. nov 2011

dikes za odpovede na to mlieko...samozrejme, že myslím, že budeme dávať plnotučne....zatial im teda pridávam len do jedla, ale pravdepodobne prejdeme čiastočne aj na pitie...ešte chvilku máme čas, lebo HA mlieko ešte máme, ale to nevydrží dlho...pri ich konzumácii 😀 😀 😀

inak ak mám pravdu napísať, som dosť unavená, musím napísať, že tých 10 mesiacov nejak na mna hoooodne dolieha..... 😔 😔 😔 uvedomujem si nejak čoraz viac, že je to tak vsetko dookola, den jeden ako druhý, drobci niekedy spia uplne na striedačku, ako napriklad aj dnes.....poobede nechcu potom spať, takže Adambvol dnes hore od 12,00 a mala od 13,45.....takže sme kupali už pred siestou a o 18,15 malý už spal ako drevo....
stale by len chodili za ruky, teraz je to také kritické obdobie, dvihaju sa na nožičky na stol, na sedačku a to vam poviem, že mám dobre fofry, ked je jeden na jednej a druhy n a druhej strane sedačky....ved sa parkrát už aj zrubali na prdelku......a hlavne je teraz to obdobie, že mama....mama....mama.......ked ma zbadaju, tak by sli len za mnou.....a Šarlotka je žiarlivka neskutočná.....

noemarta
24. nov 2011

@orsulka jooj, to ti nezavidim tie fofry, viem si to zivo predstavit.... a verim ze je toho niekedy povyse hlavy... ja uz aj niekedy zvresknem na nelu, potom mi je to luto, ze mi prdli nervy, ale ked je clovek nevyspaty, cez den musis kmytat a nemas absolutne na seba cas, tak niekedy to pride, co uz, ale to asi patri k tomu. Drzim palce aby ste to zvladali aj nadalej. A vies co je najlepsie, ze si unavena jak hovado, sem tam vynervacena a ten maly cloviecik nieco krasne spravi, povie zabudnes total na vsetko, aj na to ze si total unavena 🙂 😉

ivkaj
24. nov 2011

@orsulka chápu tě chápu. Jsem doma už rok a lidi mi tááááááááák schází. Ze stereotypu mě/nás vytahují kroužky kam chodíme. Nemáte poblíž v okolí mateřské/rodinné centrum kam bys mohla s prckama občas zajít? Já přemýšlím o nějaké rekvalifikaci na cvičení s mimčama nebo plavčo. Jenže to stojí slušné prachy a je to hrozně na dlouho, tak pořád váhám. Hledám něco na pár hodin týdně, abych se zabavila. Teda ne že bych doma neměla co dělat, ale jaksi mě to tam samotnou byť s prcke nebaví.

adulik76
25. nov 2011

@ivkaj plne chápem teba aj orsul, ja som rada, že chodím do roboty, našťastie len na pár hodín a potom si to s lenuškou užívam.... teda, niežeby ma aj ona nenaštvala, hlavne, keď pochoduje pri jedení, ale pokým mi všetko spapá, tak je to OK.

@orsulka máš teda fofry, nezávidím 😉 ...aj sa ti zíde tá ochrana rohov, čo som ti poslala, že? 😀 . Ozaj, chcela som sa ťa spýtať, či máte v PD plávanie bábätiek.

lada_dee
25. nov 2011

@laxity... Katarinka... len to naj naj k meninaaaam... 🙂 😉

noemarta
25. nov 2011

@laxity Vsetko naj naj prajeme 🙂 🙂 🙂 🙂

laxity
25. nov 2011

Ahojte

ďakujem dievčatá 🙂

@orsulka viem si predstaviť, aká musíš byť unavená...a obdivujem všetky mamičky, ktoré majú dve deti...a ako to vždy musia zvládnuť..takže pevné nervy...teraz je to obdobie najhoršie, keď sa rozchodia hádam bude lepšie 😕 🙂

@ivkaj určite je dobré chodiť s dieťaťom buď na cvičenie alebo do herne...robiť mu program...ja napr. nechápem niektoré mamičky, ako môžu len v centrách vysedávať na kávičkách 😅 😅 😅 ...u nás v Modre stojí napr. cvičenie s deťmi 1 euro, alebo len tak sa pohrať do herne...čo chodím do Svätého Jura, tak tam je to drahšie 48 eur 8 vstupov 😕 ale stojí to za to 🙂 a utorky a stredy chodím do roboty ale pssssst 😀 , švagriná ma vtedy školu a Jakubko je s otcom v robote, takže nemá kto byť v centre 🙂

pekný víkend všetkým...zajtra nás čaká výročie svadby starých rodičov, takže verím, že bude veselo a zabavíme sa 😵

ivkaj
25. nov 2011

@laxity u nás je jen menší mateřské centrum a aktivity mají spíš pro větší děti. Ale i tak se zabavíme, jezdíme na plavčo, do hudebky a na cvíčo. A pak taky hodně ven, ale to teď přes zimu moc nepůjde, takže už se těším na jaro;o) A tu práci ti celkem závidím, taky bych na jeden dva dny ráda mezi normální lidi ;o)
Užijte si oslavu!

adulik76
28. nov 2011

dobré ránko, ako sa dnes máme????

adulik76
28. nov 2011

nikto nikde??? 😕

ivkaj
28. nov 2011

Už to tak vypadá :-/ Já jen nakukuju. Čekám, až mrňous usne a budu se moct vrhnout na vánoční výzdobu.

orsulka
autor
28. nov 2011

čaves babule...dakujem vám za podporu a pochopenie......tak mame tu v PD aj plavanie, aj centrum.....aspon pokial viem......akurat ja to mám o to ťažšie, že sama sa s drobcami nepohnem momentálne ani von....pretože už máme športák namontovaný, a ten je cely v kočíkarni dole. nemám sancu s oboma naraz na rukách isť do výťahu, odomknuť kočíkaren, vytiahnut kočiar a usadiť ich a potom este to cele absolvovať spať domov. a nemožem vziať jedneho a druheho niekde nechať.....takže vsetko co by som chcela absolvovať potrebujem niekoho so sebou.....aspon teda zatial, kym fakt nebudu chodiť......ja nemám problem byť s nimi, skor by som potrebovala vypadnuť ako sama jediná a trošku si oddýchnuť.....ale aj toho sa raz dočkám.... 😉

katarinke som zabudla popriať všetulinko naj...naj...naj.......a cmuky cmuk 😵 😵

noemarta
28. nov 2011

@orsulka jasne ze sa dockas, aj ja na to cakam 😀 😀 😀
Dnesnou nocou som oficialne prestala kojit, takze hadam sa raz dockam, ze aj ja pojdem niekam na cafe 😉

orsulka
autor
28. nov 2011

@noemarta fuuuha...tak gratulujem, že sa to takto podarilo.....a neboli problémy???? malá to zobrala v pohodke?

noemarta
28. nov 2011

@orsulka na podiv uplne v pohode, uz asi mesiac som sa jej snazila vysvetlovat ze mama nema mlieko, tak sa tvarila ze rozumie, hm...cez den, ale v noci si vzdy vypytala. No a tento tyzden to pochopila aj v noci, som jej povedala ze neni a otacila sa a spala, ale vzdy nad ranom som jej raz dala, no a od vikendu som jej uz ani rano nedala a pohoda. Tak sa tesim ze to pochopila,lebo si neviem predstavit keby to nepochopila, ja by som na to nemala srdce aby som jej nedala.... 😉

nelia
29. nov 2011

Ahojte fešandy 🙂

@laxity aj ja Ti dodatočne prajem všetko naj k meninám 😉

Ja nemám nič moc nové... čistím sa stále bylinkami, aj tie výplachy si stále robím, ráno vstávam kvôli tomu o hodinu skôr, tak verím, že to prinesie vytúžené ovocie 😵

orsulka
autor
29. nov 2011

@noemarta aj tak parada moja...mám kamošku a tá nemá taku chápavu dcerku 😀 😀 😀 a tiež nemá to srdce jej nedať, ked si pýta🙂)))

@nelia zlatko, tak fakt obdiv, ako to krásne vydržíš a to ovocie určite príde!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! no niketo sa hodinu skor maluje a ty krásne čistíš 😉 😉 😀

adulik76
29. nov 2011

@nelia veru, nelik, ty budeš zachvíľu čistá ako alabaster.... tak sa to hovorí 😀

našej drobulke sa tlačia dve stoličky.... a ja, že prečo toľko kaká a má teploty a je nervná.... drobátenko moje krásne milované ♥

orsulka
autor
29. nov 2011

@adulik76 tak nech sa rýchlo vytlačia von a už drobčeka netrápia!!!!!!!!!!!
dufam, že inak ste OK...... 😉

adulik76
29. nov 2011

@orsulka celkom sme prežili aj to očkovanie a tie teplotky, čo prišli potom....

orsulka
autor
29. nov 2011

@adulik76 nas čaká očkovanie 13 decembra......posledné na tie pneumokoky...... dokonca už máme doma aj vakcíny, keˇže od 1.12. sa nejak mení zákon...bla...bla...bla......

ivkaj
30. nov 2011

@orsulka napadlo mě, jak jsi psala že se s prckama nedostaneš ke kočárku. Co si je tam donést v autosedačkách?

Nás očkování čeká až v roce, ale nějak se mi vykouřilo z hlavy co to bude.

orsulka
autor
1. dec 2011

@ivkaj to nie je zlý nápad.....len rozmýšlam, že tie najmensie autosedačky su im už male, a jednu čoskoro budem musieť vrátiť, lebo bola len požičana.......tie vačšie už budu v aute stále....to zas kvoli miestu v byte....

ivkaj
1. dec 2011

@orsulka tak dokud jim z toho nevypadává hlava, tak to asi neva, že jim je malá. Vždyť je to jen na pár minut. A pak už budou aspoň opření stát a je po starostech 😉
A nebo někde "ukrást" nákupní košík a dávat si je na transport tam ;o)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre