Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
7. mar 2012

@lada_dee ja som mala ten prvý prípad. Nehovorím, že je lepší ako ten druhý, ale tento som absolvovala.

nelia
7. mar 2012

@lada_dee no ja asi nie som moc kompetentná radiť, ale mne sa viac páči ten druhý spôsob... ale závisí to od toho, či sa Ti zvyčajne zvykne tvoriť pekná sliznica... ak to ide aj bez hormónov, tak by som brala radšej ten spôsob... ale to je len môj názor 😉

sincerity
7. mar 2012

@lada_dee tazko povedat, ja som brala pred ET estrofem, sliznica bola ukazkova..... ale hormony su fakt svinstvo .... este je chvilu cas, mozno sa to da nejak u gynekologa skontrolovat ci ti zvykne sliznica pekne rast, lebo ten estrofem je len na to, ak je po tejto stranke vsetko v poriadku, staci druha moznost....

sincerity
7. mar 2012

a este @lada_dee .... tak kedy by ste vlastne mohli na stretko?

ivkaj
7. mar 2012

@lada_dee já sice na KETu nebyla, ale domluvila bych se s Dr. podle toho jak by mi rostal sliznice. Zkusit se s ním domluvit, jestli by ti sliznici během cyklů do května nezkontroloval a podle toho bych se rozhodla.

Včera jsme byli na 3D UTZ a uprosila jsem sestry a objednali nás k Dr. co nám dělal IVF. Tak byl moc rád, říkal,že nedávno mu volala paní aby mu "vynadala", že otěhotněla přirozeně když první mají z IVF 😵
Joo a zatím to na 75% vypadá na holčičku. Jak řekl Dr. kluka bych jakž takž vyvrátil, ale holku 100% potvrdit nemůžu.

nelia
7. mar 2012

@ivkaj tak to je super, mohli by ste mať doma párik... a už ste rozmýšľali aj nad menami??

ivkaj
7. mar 2012

@nelia jména ještě nějak moc neřešíme (mám pocit, že teď to druhé těhu vůbec nějak moc neřešíme). Uvidíme po UTZ na vývojové vady za 4týdny a pak uřž se do toho všeho zařizování pustíme.

orsulka
autor
7. mar 2012

Ladi.....ja by som asi brala ten prvý prípad.....asi by som nič neriskovala......alaebo potom tak, ako pisala Ivka, že odsledovať a potom sa rozhodnuť, ale neviem, či sa zas nestratí nejaký ten mesiac tým sledovaním....a to by si musela uprosit Hudeca, no a pri jeho "vyťaženosti" neviem ako by reagoval....

@ivkaj velmi sa tesim, že to snad bude dievčatko .-))))

lada_dee
7. mar 2012

@orsulka
@ivkaj
@sincerity @nelia
takže vzhľadom k tomu,že môj doki v Pd je fakt veľmi zaneprázdnený,tak to sledovanie je dosť nereálne ☹ tak radšej pôjdem do toho prvého variantu. A s tým stretnutím. 🙂 no vidím to,že by sme prišli asi v piatok večer a v nedeľu ráno smer Pd a pokračovanie Šibenik 🙂 všetko sa momentálne rieši a dolaďuje 🙂

sincerity
8. mar 2012

@ivkaj no to by bolo fajn, kebyze je to kocka 😵 ale nej je co chce, hlavne, ze bude zdravucke 😵

@lada_dee ok, ked si budes istejsia, tak zvol tu prvu variantu, hormony su svinstvo, ale to zvladnes a sliznica bude po nich krasna a ty nebudes musiet stresovat.
a ten termin, no nijako to tam nevychadza, to by ste boli s nami kratucko, a velmi na tesno, budete mat stresy pred odchodom na dovolenku.... tak fakt neviem

orsulka
autor
8. mar 2012

@lada_dee pozerali sme na nete trasu na tu chatu...my to máme z PD tak na tri hodiny cesty, takže to je celkom pohodička...a zase Pražáci to budu mať aspon o tri hodinky menej.....🙂 sli by sme asi na Trenčín, takže Trenčania sa k nám po ceste môžu pridať... 😉

lada_dee
8. mar 2012

No uvidíme ako to vypáli všetko 🙂 ak vyjde KET,tak Chorvátsko pre mňa padá,netrúfnem si takú ďalekú cestu 🙂 tri hodiny to nie je až tak ďaleko 🙂 možno mňa vezmete vy a Vily príde 🙂 v máji budeme múdrejší 🙂

ivkaj
8. mar 2012

Čaute, dopisovala jsem si s pronajímatelkou chalupy a tady je výsledek:

- od čtvrtku do neděle 21.6.-24.6. by nám zarezervovala celou chalupu za cenu 3640/noc/objekt
(tedy 3640Kčx3noci=10920,-Kč) + poplatky obci 15 Kč osoba/dospělí/noc, 5 kč/noc/dítě
Pokud budu počítat 6párů (kdyžtak přepočítáme podle toho kdy by Laďka přijela) vychází to 1910Kč za pobyt

- Pejska za poplatek 100 Kč za pobyt
- možnost využití sauny a vířivky, platí se zvlášť spotřebovaná energie (přibližně dle zkušenností, při plném
využití za 3 noci 700 Kč)
- půjčení povlečení za 20 Kč

Bereme to teda? @laxity @sincerity @orsulka @nelia @adulik76

Bude potřeba zaplatit zálohu, tak abych do toho nevrazila peníze předčasně.

My by sme tam chteli být s P. už od pondělka (bude to naše dovča a aspoň nemusíme vymýšlet nic jiného 🙂 ), tak kdyby se chtěl někdo přidat nebo přijet dřív než ve Čt, dejte mi vědět.

ivkaj
8. mar 2012

@lada_dee jo jo, nejlepší je nechat to koňovi, ten má větší hlavu 😉

A Chorvatsko může dát třeba příští rok s dětma ;o)

nelia
9. mar 2012

@ivkaj z našej strany je to OK... zatiaľ to vyzerá tak, že od štvrtka...

orsulka
autor
9. mar 2012

@ivkaj aj s nami možeš počítať.....kedže mam Ferina momentálne v rakusku na lyžovačke, tak sa neviem vyjadriť, či by sme prisli skor aj my......ale to by sme doladili aj neskor, ved keby sme prišli skor, tak by sme si to cvakli už sami......si super, že si to vybavila....cmuuuuk.......no a keby sme este niekoho zavolali????
ADU???? čo takto Tija???? hmmm??? minuly rok bola celkom smutná, že by aj sla, len ta nasa chatulinka v Bojnicicach už bola plná 😉 to je len ako nápad...vyjadrite sa baby aj ostatne, nech tam neťaháme niekoho ak by vam to vadilo........dik

adulik76
9. mar 2012

@orsulka mne by tija nevadila, ale neviem, či by sa dokázala utrhnúť z roboty, naposledy som sa s stretla v decembri. S maťom budeme musieť ešte doladiť služby 😝

sincerity
9. mar 2012

kto je tija? 😅 😕

sincerity
9. mar 2012

a inac, suhlasime.... tazko povedat ci skor by sme dosli, od stvrtka ale urcite..... takze si mam pisat do dijaaara? ako to bude s uhradou zalohy?

orsulka
autor
9. mar 2012

@sincerity Tija je jedna kamoška moja aj Adulkina......ja som s nou ale písala v téme Helios, kam tiež chodila ako aj ja, ale nakoniec sa im podarilo otehotnieť prirodzene...im sa drobec narodil mesiac pred našimi....ale mne je tojedno, len ma napadlo, že by sme viac obsadili chatu.

ivkaj
9. mar 2012

@sincerity tak jestě @laxity jestli souhlasí 😉
Ale klidně si to tam už napiš. Zálohu budem muset zaplatit my, nevím jak to máte s poplatky za poslání peněz do ČR.

@adulik76 @orsulka dívala jsem se včera na půdorys chalupy, a zůstává volný jeden dvojlůžák ten je ale průchozí a nebo podkroví, takže někdo další může klidně dorazit ;o)

dvojlůžák (přízemí) - Iva, Pavel + Kryštof
trojlůžák (přízemí) - Monča, Ferko + děti
dvojlůžák průchozí (přízemí) - Ladi, Vilko ?
dvojlůžák (1.patro) - Adu, Maťo + Lenka
dvojlůžák (1.patro) - Nela, Laci
pětilůžák (1.patro) - Mirka + Katarínka
podkroví - Ladi, Vilko ? nebo kdo tam bude chtít spát ;o)

laxity
9. mar 2012

@ivkaj súhlasíme 🙂

laxity
10. mar 2012

@ivkaj rozdelelenie izieb? 😕 😕 😕 stým moc nesúhlasím 😅

až teraz som si prečítala rozdelenie...

ivkaj
11. mar 2012

@laxity no jen návrh, netušila jsem, že by v tom mohl být problém.
Souhrnem máme: 4x dvoulůžák (z toho se přes jeden prochází do 3lůžkového pokoje)
1x trojlůžák
1x pětilůžák
1x podkroví

Takže jestli pojedem všichni (7párů) a každý by chěl spát samostatně, bude muset někdo spát v průchozím pokoji a někdo v podkroví.

Než teda zaplatím zálohu (cca 5tis/ 200Eur) chtěla bych mít jistotu, že všichni pojedou a poskládáme se tam.

lada_dee
11. mar 2012

Kočky.. 🙂 super... vidim, že to ma ten spravny smer... 🙂
V piatok som obdrzala tabulečku od dokiho... su tam take skratky, co mi musi vysvetlit co to znamena... 🙂
Tak uz nech je maaaaj.. 🙂

sincerity
11. mar 2012

no snad pojdeme vsetci, tak ako doteraz....

pozerala som tie podorysy a verim, ze sa tam nejak napraceme. Najlepsie by bolo keby kazdy par, ktory ma dieta, mal samostatnu izbu. Z toho mi to vychadza asi takto, ale berte to tiez len ako navrh, urcite najdeme spolocne riesenie, nikdy sme sa pre takuto vec nemuseli dotahovat.

prizemie: dvojka - Ivka, Pavel, Stofik, je to na prizemi, vzhladom na stav, asi najlepsie riesenie
potom je tam dvojka prechodna - ta pre mna s Marekom a Lilou
trojka - Katka, Kubo, Naty

prve poschodie: dvojka Adu, Mato, Lenka
patka: Monika, Feri, Adamko, Sarlotka

ostava dvojka na prvom poschodi a patka v podkrovi. Tu by sa dohodli Nel s Ladkou, ktori kde.... Ak by bola niektora z vas tehotna, mozeme toto prehodnotit, aby tehulky nechodili po schodoch....

Ale v zasade mi ide o to, ze kto ma dieta, mal by mat samostatnu izbu, potom sa berie ohlad na tehotnych, a nakoniec my s Lilou.....

tak snad som nikoho nenahnevala 😕 😅

laxity
11. mar 2012

samozrejme sa tu hnevať nikto nejde, preboha...len som to tak myslela ako @sincerity že rodiny s deťmi by mali mať samostatnú izbu 🙂 predsa len tá Lila je dosť hlučná 😀

ivkaj
11. mar 2012

@laxity @sincerity tak hlavně, že se nějak poskládáme, ne? ;o)

adulik76
12. mar 2012

@sincerity ok, mne sa to páči. A súhlasím s podmienkami rozdelenia izieb 😀 😀 😀 😀 😀 . Ja tehula určite nebudem, takže môžem chodiť po schodoch 😅 😉

ivkaj
12. mar 2012

@lada_dee pořád čeká na ty zkratky, ať si můžu procvičit mozek 😉

@adulik76 aby ses ještě nedivila jako já 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre