Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

sisidani
12. jún 2012

@orsulka ano Eliška už se i s Anetkou pohraje a Anetka ji přímo zbožňuje. To se musí vidět to nejde popsát.

@bublinkaa2 no Eliška i když nechodí do školky tak někdy z ní vypadne spousta hlášek a my se aspoň nasmějeme. Já chtěla už minulý rok aby chodila do školky, ale nevzali nám ji,tak už se teď těším, že i já si na chvíli oddychnu od dvou dětí. Budu mít víc času na Anetku,určitě se bude učit v tu dobu chodit, no možná i dříve, je mrštnější než Eliška.
To je dobře že se Lucinka tak těší, s Eliškou jsme byly na tom taky tak ,těšila se a já jsem ráda, že teď nežárlí jako spoust jiných dětí. Měla jsem z toho strach, ale naštěstí to bylo zbytečné.

@ivkaj Lešnou vám všem vřele doporučuji, je tam spousta zvířátek k vidění a nám i Elišce se tam moc líbí. Tento rok jsme tam ale ještě nebyli ale chystáme se tam až bude hezké počasí a manžel nebude tak pracovně vytížený.

nelia
12. jún 2012

My s L. ten nákup môzeme kľudne urobiť, len sa teda dohodnime, koľko čoho... Nepamätáte si niekto, koľko mäska sme minule kúpili? Takže maslo asi bude... či treba kupovať? A @sincerity sa tuším ponúkla, že donesie korenie a tak...
Tak toto ma zatiaľ napadá: mäso (koľko??), párky (40 -50 ks??), vajíčka, slaninka a nejaké špekačky na opekanie, tvrdý syr, saláma (pokrájaná či v celku??, aj šunka??), horčica, nejaké rybacie konzervy (na pomazánku a tak), roztierateľný syr, zelenina (mladú cibuľku možno donesieme), ja by som raz uvarila aj zeleninovú polievku, čo vy na to? Potom by sme kúpili aj prísady do nej. Cestoviny nejaké kúpime? Morkadelu?? Špagety s morkadelou my ľúbime, neviem ako vy... Alebo akú omáčku na cestoviny navrhujete? Zemiaky na guláš môžeme tiež doniesť z domu. Zatiaľ ma nič iné nenapadá, tak dajte, na čo som zabudla...

sincerity
12. jún 2012

@nelia no super, si ty gazdina 😉

len by sme to mohli pisat pod seba aby to bolo prehladnejsie a budeme tam dopisovat (tak ze sa to vzdy skopiruje, nie?)

takze:
maso (hovadzie a bravcove na gulas)
maso (bravcove na grilovanie) - navrhujem krkovicu
špekačka
tvrdy syr
salamy
horčica
konzervy do natierok
natierkovy syr
parky
cestoviny
paradajky, paprika, uhorky (obloha, salat)
olej
kava
caj ? (my mame matu)
morcadella

ostatne:
koreniny (sincer)
zemiaky (sincer, nel)
vajicka (sincer)
mlada zelenina (polievka) - (sincer, nel)
bazovy sirup (pre deti, neviem ci vasi vypiju) (sincer)

orsulka
autor
12. jún 2012

takze aspon nejaký návrh.....kopírujte aj mente podla potreby 🙂))))

maso (hovadzie a bravcove na gulas) tak 1,5 kg z každého?
maso (bravcove na grilovanie) - navrhujem krkovicu / myslím, že tak 150 g na osobu kaaždemu tak 2 ksú11 dospelých, cca 3,5 kg. ked sa nezje, tak sa spraví aj na 2x....
špekačka 20 ks
tvrdy syr - veľa
salamy , aj šunka a nakrájane by boli lepšie
horčica
konzervy do natierok - rybky, aspon 5 ks, v oleji aj v rajč.náleve
natierkovy syr 3 ks
parky 20 ks
cestoviny neviem - 4 balíčky?
paradajky, paprika, uhorky (obloha, salat)
cibula- na guláš - aspon 3 kg ako aj maska
cesnak 2-3 hlávky
olej
kava
caj ? (my mame matu)
morcadella
mlieko prosím - 3 ks

ostatne:
koreniny (sincer)
zemiaky (sincer, nel)
vajicka (sincer)
mlada zelenina (polievka) - (sincer, nel)
bazovy sirup (pre deti, neviem ci vasi vypiju) (sincer)

orsulka
autor
12. jún 2012

ved stvrtok bude len nejaká večera, možno spekačky, kedže maso nebude napácované...

piatok: nátierka na ranajky, obed cestoviny, večer guláš
sobota: studene misy +zelenina na ranajky, obed par.buchty, večera grilovačka
nedela:p árky na ranajky, obed podojedať vštko čo ostane

a inak podla toho kedy sa pojde do ZOO, ved sa možme najesť možno aj niekde vonku...ja som ešte nepozerala ako daleko je ta ZOO a časovo kedy by sme sli, či deti budu spať na chate a pojde sa len na cele popoludnie, alebo celodenný výlet a tak....

bambibam
12. jún 2012

Jééj ,super zoznam,zíde sa aj pre mna ked pôjdeme skoro všetci z rodiny na chatu,akurát mi pribalujeme ešte veľkú lekárničku,lebo po poslednom táborení🙂))) sme zistili ,že aj to je treba pri deťoch. Prajem super zábavu.

ivkaj
12. jún 2012

Já bych množství upravila podle počtu lidí ;o)
Dospělých bude 11 nebo pojede i @lada_dee? S nedělním obědem uvidíme, nějak se mi nepodařilo vyčíst v kolik se má vyklidit chalupa. Budu muset paní zavolat.

Ale jinak s jídelníčkem souhlasím ;o)

@orsulka do ZOO je to asi 25km a courání bych tipla tak na celý den. Nebo nám může poradit @sisidani na jak dlouho to je;o)

sisidani
12. jún 2012

@ivkaj záleží na tom v kolik vyrazíte a jak budou děti bavit zvířátka, ale nám ta ZOO zabere dost času.
Bývá tam i různé krmení zvířátek v určitou dobu, přesně si už nepamatuju a to je tam taky zajímavé. 😉

nelia
13. jún 2012

Tie cestoviny môžu byť špagety, či radšej niečo iné? A morkadelu teda ľúbite všetci alebo treba aj nejakú smotanovú omáčku??
Mlieka kúpime aj viac, do kávy a tak... a deti to určite vypijú..

sincerity
13. jún 2012

ahojte kocky!

tak sa nam to tu rysuje 😀

s jedalnickom suhlasim, je to super

len sa mi zda malo parkov 😝 😀

sincerity
13. jún 2012

a este mam otazku... doplacat budeme v ceskych korunach predpokladam? kolko tam mame cca doplatok? aby som vedela premenit peniaze.... ten kto bude robit nakup (bud ja alebo nel) tomu sa daju peniazky v eur, nie.... sak uz ozaj 😀

a inac pozerala som pocasie, teploty maju ist hore (chvala Bohu, sak mam normalne skrehnute prsty) ale hlasia lokalne burky.... ale to sa moze este zmenit.... ked bude prsat budeme hrat vnutri hry 😀 a pit caj s rumom 😅 😀

adulik76
13. jún 2012

my tiež prídeme asi poobede, keď sa lenuška vyspí. Donesiem maslo 😀 ...a čo nás ešte napadne.

sincerity
13. jún 2012

@adulik76 maslo urcite 😀 ! my sme sa s lax este nebavili, ale poobede tiez ....mozno navecer.... ktovie..... sak @ivkaj tam uz budu, tak snad to nebudeme dlho hladat a budu nas navigovat....

ivkaj
13. jún 2012

@orsulka @sincerity @laxity @adulik76 @nelia @lada_dee

Platila se záloha:
ubytování Po - Čt: 300 Kč/osobu (600Kč/noc x 3= 1800Kč) - záloha 40% je 720Kč
ubytování Čt - Ne: 3640/noc/objekt (tedy 3640 Kčx3=10920,-Kč) - záloha 40% 4368Kč

Doplatek teda bude:
Po-ČT: 1080Kč
Čt - Ne: 6 552Kč (596Kč/osobu + 45Kč poplatek obci dospělý + 15Kč poplatek obci dítě)
Povlečení - za cenu 20 Kč.
Pes 100 Kč poplatek za pobyt.
Využití sauny a vířivky, spotřebovaná energie se platí zvlášť (dle zkušenností, cca za 3 noci 700 Kč).

@sincerity no na příjezd jsem se ptala právě aby sme neseděli celý den na chalupě, ale mohli na nějakou procházku nebo tak ;o)
@nelia těstoviny jsou asi úplně jedno jaké (snad kromě kolínek) a omáčky já miluju jakékoliv;o)
Mortadelu jsem si musela vygůglit 😎

Joo a podařilo se mi zjistit, že tam není ohniště, takže na Čt večer bych místo špekáčků navrhovala nějaké klobásky na gril, ale i ty špekáčky by se na něm snad daly udělat.

ivkaj
14. jún 2012

@orsulka baští prcci k véči ještě kašičky? Nějak jsem se předzásobila a ta naše potvora už tomu moc nedá, tak že bch vzala jednu krabici pro všechny;o)
A pak mám jednu velkou prosbu. Nemohla bys mi okopírovat návod ke kočáru? Máme ho z druhé ruky a je bez návodu na přidělání korbiček, tak ať víme jak na to. A nebo nám to vysvětlíte osobně ;o)

sincerity
14. jún 2012

@ivkaj dakujem.... skusim si to nejak prepocitat, aby sme vedeli kolko peniazkov zamenit....

a gril tam je? alebo prinesieme? alebo treba doniest aspon drevene uhlie? pisem na zoznam? tiez noviny.... a ten gulas budeme ako robit? 😕

ivkaj
14. jún 2012

@sincerity gril tam je. Tak jen nějaké dřevěné uhlí asi na seznam doplnit.
Guláš jedině uvařit na sporáku v hrnci. Ale nevím kdo ho bude dělat, protože loni se toho chopil Vilko a ten letos asi nepřijede, jestli se nic nezměnilo.

sincerity
14. jún 2012

@ivkaj no to bude divne, varit gulas na sporaku..... 😀 musime nieco vymysliet..... ked nebude Vilko, tak snad niekto sa toho chopi.... len teda neviem kde

adulik76
14. jún 2012

@ivkaj rok predtým robil guláš aj maťo...
ohnisko sa nedá urobiť? my by sme priniesli aj kotlík a trojnožku

sincerity
14. jún 2012

@adulik76 hned som si myslela, ze Mato sa tam musel minimalne tmolit 😀 taky vynikajuci kuchar..... 😀
mozno by sme sa mohli opytat....

orsulka
autor
14. jún 2012

čaves...ladka s Vilim určite nejdu, to je iste....netreba nič riskovať, zručili aj dovču v CHorvátsku......

tak ten gulas na sporaku hádam ujde, a myslím, že sa možme zapojiť aj všetci a Maťkovi pomáhať....on bude mať hlavné slovo, a ostatní len pomáhať prípadne pokukávať a koštovať...hahahahahahahaha

už miekto prepočítal kolko si máme zobrať penazí?????? 😀 😀 😀 😀 ved ja nemám doma ani kalkulačku...hahahahahahahahah

možno keby Ivik zavolala, ci sa tam dá urobiť ohnisko, ale myslím, že skor nie ako ano, aby sme im nekazili okolie chalupy.....

sincerity
14. jún 2012

napadli ma nejake veci, doplnam, mozete zmenit:

maso (hovadzie a bravcove na gulas) tak 1,5 kg z každého?
maso (bravcove na grilovanie) - navrhujem krkovicu / myslím, že tak 150 g na osobu kaaždemu tak 2 ksú11 -
dospelých, cca 3,5 kg. ked sa nezje, tak sa spraví aj na 2x....
špekačka 20 ks
tvrdy syr - veľa
salamy , aj šunka a nakrájane by boli lepšie
horčica
konzervy do natierok - rybky, aspon 5 ks, v oleji aj v rajč.náleve
natierkovy syr 3 ks
parky 20 ks
cestoviny neviem - 4 balíčky?
paradajky, paprika, uhorky (obloha, salat)
cibula- na guláš - aspon 3 kg ako aj maska
cesnak 2-3 hlávky
olej
kava (aka turek, neska)
caj ? (my mame matu), tiez mame matu, bazu pripadne vrecuskovych kopec
morcadella
mlieko prosím - 3 ks
chlieb (aspon na stvrtok vecer)
kysla smotana (mozeme spravit dresing k masku a zelenine)
jar na umyvanie riadov (neviem ci tam bude)
cukor
sol (neviem ci to ratame medzi koreniny 🙂)
toaletny papier (bude tam, alebo kupime, alebo si to snad donesieme kazdy a budeme chodit s rulickami 😀?
grilovane uhlie

ostatne:
koreniny (sincer)
zemiaky (sincer, nel)
vajicka (sincer)
mlada zelenina (polievka) - (sincer, nel)
bazovy sirup (pre deti, neviem ci vasi vypiju) (sincer)
papier na zakurovanie, triesky (sincer) - my tak zapalujeme aj gril

ivkaj
14. jún 2012

Na ohniště jsem se ptala a paní mo odpověděla, že je tam gril. A ničit jim okolí chalupy ohništěm se mi moc nezamlouvá.

V pondělí to tam obhlídnem a dáme vědět i jak to tam vypadá s nákupními možnostmi 😉

adulik76
15. jún 2012

@sincerity najviac sa mi páči položka: tvrdý syr - veľa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hlavne tá identifikácia množstva

sincerity
15. jún 2012

@adulik76 moja - to veeeeeela dala @orsulka myslim 😀 😀 😀 😀 😀 ale ja som za 😀 😝 tiez lubim

ivkaj
17. jún 2012

čaute, tak mi máme jakž takž nabaleno a zítra ráno zvedámme kotvy.
Dám vědět jak to tam vypadá a jeslti je potřeba něco speciálního.

sincerity
18. jún 2012

dievcata, dievcata!!! tak uz sa to blizi! 😀 😀 😀

adulik76
18. jún 2012

@sincerity koooonečne vás všetkých zasa uvidím

sincerity
18. jún 2012

@adulik76 aj aj! aj ja! fakt sa neviem dockat, aj @laxity! Dufajme, ze bude super, ked sa tak velmi tesime.... ja osobne potrebujem fakt vypnut, od statnic som v jednom kole, a o lax ani nehovorim....

sincerity
18. jún 2012

som zvedava, ci sa ozve @ivkaj, ci je vsetko v poriadku a chalupa je taka ako na obrazkoch! a este by som sa chcela dohodnut s @nelia ohladom toho nakupu.... ak vsetko pojde podla dohody s lax, tak pojdeme jej autom, ma tam klimu, ale je malicke. A okrem toho budeme mat naty.... mohla by som v stredu kupit veci, ktore sa nepokazia a ostatne vy? moc by nam to pomohlo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre