Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
18. jún 2012

@sincerity ja nemám problém, povedzte, čo mám kúpiť a to kúpim

orsulka
autor
18. jún 2012

jasne že tvrdý syr veľa som tam dala ja...hahahahahahah...ale vela, ved možme urobiť aj cesnakovu natierku, a tam treba veeela tvrdeho syra......

toho cesnaku teda o hlávku viac
aj tej smotany na tu cesnakovu jednu aspon bude treba
toal. papier každý prinesme, a bude dosť....len to budeme doplnať na WC

mam doma korenie original na zaziky, kedže budu nejake uhorky, tak ten dresing možu byť zaziky, ak to teda každemu chutí...(a ak ho nezabudnem doma)

Ivik, takže čakáme na infošky........

orsulka
autor
18. jún 2012

@sincerity ty drnda jedna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ved po státniciach si už amla mať konečne klud, pohodu, rozvahu a veget!!!!! ta de to je šicko????????? jak v jednom kole???????? akože s lax to suhlasim, že tam je treba asi hooodne pomoci......ale inak????? tak som zvedava ako mi to všetko rozpovieš 😀 😀 😀 a vysvetlíš 😀 😀 😀 😀

@adulik76 počítam, že teda ste šťastne dorazili, aka bola cesta??? vsetko OK???

adulik76
18. jún 2012

@orsulka veru, dorazili. O 3,00 ráno som ukladala lenušku do postele. Chúďa, bola taká zmrndolená z tej cesty, keď konečne zaspala, furt som ju ťahala do iného dopravného prostriedku. Potom prespala takmer celú sobotu. Ale bolo super. Pre rodiny s deťmi je to hotový raj

nelia
18. jún 2012

@sincerity kľudne urobíme celý nákup, nech sa to nekomplikuje... keď už budeme v obchode, je jedno, či všetko pokúpime... len na nás potom nenadávajte, keď vám niečo nebude chutiť 😝 😀 😀 .. a keďže ideme iba dvaja, miesta v aute je habadej... a L. veeľmi rád nakupuje 😵

Len akosi nestíham, lebo som bola 2 dni doma, trocha ma skolila choroba, ale už je to OK.

@ivkaj ja som Ti ani nepísala, kedy by sme my došli... lebo ani poriadne neviem... ak by sa podarilo, chcela by som aj celý deň dovolenky a to by sa podarilo prísť skôr, ale určite nie skôr ako o 4...
Dúfam, že vy ste už dorazili v poriadku a už ste aj začali s oddychom 😉

sincerity
18. jún 2012

@adulik76 dakujem za ponuku, ale kedze mate Lenusku, bude asi najlepsie keby to nakupili teda @nelia ....

nel super, dakujem moc, ked som sa ponukala fakt som nepredpokladala, ze sa to takto zmeni 😅

ostatne veci samozrejme podla zoznamu donesieme.

@orsulka ... ok pisem si na sukromny zoznam toaletny 😀 😀 😀 a no od statnic su to cca tri tyzdne a to vies, upratovanie, riesenie promocii, furt dokola s lax.... najnovsie som vcera skoro do polnoci zavarala ceresne a robila lekvar 😝 😀 .... ja len cakam kedy bude chvila, ze sa vyvalim na travu a budem si citat knihu 😵

@adulik76 som rada ze ste sa v poriadku vratili a ze bolo super, podla fotiek to vyzeralo uzasne a Lenuska si to vyslovene uzivala 😀

sincerity
19. jún 2012

no pozeram, ze @ivkaj sa neozvala.... tak snad je vsetko v poriadku.... ozvala sa niekomu z vas cez telefon? 😕

sincerity
19. jún 2012

@nelia dakujem, myslim, ze na nakupe nemate co pokazit, mate zoznam a podla toho, ved si nejaka gazdina 😀 a L. ked rad nakupuje, tak to vam pojde sup sup... 😀

adulik76
19. jún 2012

som neskutočne ospatáááá 😝

nelia
19. jún 2012

Zeleninku už L. skúša zohnať čerstvú domácu, nie z obchodu... dúfam, že sa podarííííííí 🙂

@adulik76 a už si v robote?? Ja dnes zarezávam od 6, musím makať, aby som si mohla aj vo štvrtok zobrať na celý deň dovču...

Dúfam, že Ivkini dorazili v pohode... 😕

adulik76
19. jún 2012

@nelia no, štvrtok, piatok mám voľno, tak som musela naklusať hneď od pondelka

lada_dee
19. jún 2012

Ciao kočky,
keď to tu dnes všetko čítam, je mi smutno, že sa nepridáme ☹ mali sme ísť do Šibeniku k Vilyho spoluhráčovi, no nakoniec na 4 dni pôjde Vily s rodinou a vráti sa kvôli kontrole 🙂
Po tom MA na jeseň som hrozne zo všetkého vystrašená, cítim sa super, žiadne nevoľnosti a tak a tak mám strach, či je všetko ako má. Preto som včera bola narýchlo u dokiho a dutinka jedna 2mm a druhá sa vstrebáva. Keďže sme vkladali len 1 tak by to bolo veľké prekvapenie 🙂
Tak si tu oddychujem na chalupe 😉 kľud a pohoda, snáď už aj ja budem kľudnejšia. 😀
Včera sme kúpili ohrev na bazén 🙂 tak nohy omočím 😀

Kočky tak si to všetci užite

lada_dee
19. jún 2012

budúci rok si to vynahradíme 🙂
Tešíme sa na fotky 😉 tak všetko prosím dokumentovať 😀

orsulka
autor
19. jún 2012

@lada_dee asi si cchela napisať 20mm.....čo sú dva centimetre🙂))))) ale to neva, hádam sme to vsetky pochopili 😀 😀 😀 😀

nelia
19. jún 2012

@sincerity idem si tlačiť ten zoznam na nákup a kukám, že grilované uhlie 😀 😀 😀 ... to aj uhlie sa dá grilovať??? xixixi

@lada_dee mooooooja, tiež nám je tak ľúto, že nejdete... ale plne Ťa chápem, netreba nič riskovať, asi by som na Tvojom mieste urobila to isté... veľmi držíme palčeky a veru sa hlavne skús ukľudniť, aj keď je to ťažké, mysli na malinké, že ono vníma všetky Tvoje pocity...

sincerity
19. jún 2012

@nelia ja uz neviem co v tej rychlosti niekedy pisem..... no stane sa 😀 😀 😀 😀 😀

@lada_dee veru tak vynahradime..... najdolezitejsie je teraz urobit naozaj vsetko preto aby si bola v klude, ziaden stres a tak.....

sincerity
19. jún 2012

aaaaaale preco sa nam ivik neozyva.......... asi tam neni internet.... nepisali niekomu sms?

adulik76
19. jún 2012

@sincerity mne nie, nemám na ivku číslo, možno orsul sa ozvali

adulik76
19. jún 2012

babule, teraz ma tak napadlo, ja mám kartu do Makra v Zlíne, tak by sme čo-to mohli nakúpiť aj tam. Pravda, nakupuje sa vo veľkom, ale tak hádam by sa niečo dalo vybrať, čo by som výhodnejšie kúpila ako v obyč obchode. Čo vy na to? Hlavne mäsko sa určite oplatí.
Pozrite si letáky, či by vás niečo neosvietilo.....
http://www.makroletak.cz/letaky/SheetsOverviewP...

adulik76
19. jún 2012

pre krpcov zobrať jogurty a tak.....dajte mi vedieť.

ivkaj
19. jún 2012

Čaute ženy;o)

dorazili jsme v pohodě, jen to bylo včera v tom vedru trochu náročné :-/
Dneska jsme vyrazili trochu do kopců se zchladit.

Takže hlášení z chalupy:
- venkovní výřivka vyzkoušena a je super 😎
- nám se tu líbí, tak čekám kdy vypluje něco co nám to pokazí
- na nákupy je tu jen malinký pultový obchůdek a ráno kolem 9 jsem chytla už jen posledních 5 rohlíků. Takže když by sme tu chtěli brát pečivo, bylo by lepší se s paní domluvit aby nám vzala nějaké navíc
- jinak na nejbližší nákupy (Bystřice pod Hostýnem)by se musí tak cca 10min. autem a to je jen Lidl nebo Albert
Něco většího je asi 20min autem (Holešov) a tak ke i menší Tesco, Penny, Billa

Co potřeba není:
olej, ocet, sůl, jsou tu inějaké sirupy
z koření tu je: kari, hřebíček, majoránka, celý kmín, bobkový list, nové koření a pepř celý, pepř mletý, koření s názvem Gril a šašlik

Co potřeba je: je tu takový zvlášní gril a na ten jsou lepší Grilovací Brikety

Joo a jeden organizační ;o)
Já jen aby ten kdo poveze špekáčky nepřijel ve Čt poslední 😎

Kdyby něco, tak přes den spíš pište SMSky, ne net se většinou dostanu až takhle večer.

sincerity
19. jún 2012

@adulik76 no teda, ja som bola akurat dnes s autom a urobila som si pre nas nakup, take ze jogurty pre naty, piva 😀 vodu, a tak.....

nasla som cislo v ip z januara 2011 od @nelia - ona mi posielala cislo na ivku.... neviem ci stale plati.... mohli by sme pisnut sms? ci je vsetko ok? snad by sa ozvala....ne?

sincerity
19. jún 2012

@ivkaj baba jedna! tak som sa bala ze som patrala v ip tvoje cislo a chceli sme pisat!!! ale som rada ze je vsetko ok

sincerity
19. jún 2012

@ivkaj takze grilovaci brikety.... to je info pre @nelia ..... my mame gril.... len neviem ci sa nam zmesti do toho vajca co ma lax..... ak ano dame ho, ked tak budu dva a masko bude skor 😝 😀

ivkaj
19. jún 2012

@sincerity Miri, on je ten gril celkem velký, tak si nemyslím, že by byl potřeba ještě jeden.
Jooa piva, to mi připomnělo, že zapneme ve Čt ráno druhou lednici.

nelia
19. jún 2012

čauteeeee...
@ivkaj super, že ste dorazili v pohode a že sa vám tam páči... sa už teším, len nech nám to nepokazia nejaké blbé búrky, čo hlásia 😒

Hlásim, že 3/4 nákupu je za nami... kúpili sme aj 25ks piva + 6 grepových pív... kartón vínei a 2 kartóny minerálky... tak zvážte, či ešte nejaké donesiete...
Ostáva nám kúpiť ešte mäsové výrobky, to chceme priamo u mäsiara vo štvrtok, nech je to čerstvé.. len mám otázku, keď sa nedá opekať, máme nosiť tie špekačky??? Či sa spravia na grile??
Drevené uhlie sme kúpili 2,5 kg.. stačí??? Grilovací brikety sú niečo iné? Ja sa v tom moc nevyznám, my zvykneme doma hlavne opekať 😝 😕
Olej a soľ sme už kúpili, mám si ich teda nechať doma?? či?
A čo sa mlieka týka, sme nevedeli, či plno, či polotučné - zobrali sme 2ks plno a 3ks polo... môže byť?

nelia
19. jún 2012

@orsulka syra sme kúpili faaaakt veľa, aspoň sa mi tak zdá, nezvyknem zvyčajne nakupovať pre také osadenstvo 😀

adulik76
20. jún 2012

takže sa nemám stavovať v makre???? Minimálne kuracie prsia by vyšli určite lacnejšie...

nelia
20. jún 2012

@adulik76 kuracie prsia ani neboli na zozname... chceme grilovať aj tie? ak áno, tak môžeme kúpiť napr. 2kg krkovičky a 1,5kg kuracieho... čo vy na to? A nekúpili sme marinádu. Kúpim ešte nejakú, či urobíme z toho, čo bude "na sklade"? A iba kvôli tým prsiam sa Ti oplatí? Nekúpili sme ešte žiadne mäsové výrobky - špekačky, párky, salámy, mäsko.. Že by ste kúpili tam??

sincerity
20. jún 2012

no dievcata, vidim, ze tu mame nejake zmatky 😅 😅 😅 😅 😅 😀 😀 😀

@nelia vy ste kupovali aj vody a pivo? 😕 ja som myslela, ze pitny rezim kazdy sam.... tak som bola kupit karton piva pre nas troch 😀 😀 😀

s tymi kuracimi prsiami, minuly rok sme robili aj tie, ono su troska suchsie na grilovanie, ale myslim, ze mozu byt a moze sa to dat pol na pol.....

len aby @adulik nesla len kvoli tomu do makra zbytocne kvoli jednej veci

nel aku marinadu? ved to spravime tak z toho co bude, ci ne?

m. hovoril, ze brikety to je to iste ako uhlie.... ale tazko povedat.... niekedy je to uhlie take rozdrvene, a niekedy su to take okruhle tie..... no neviem... ale snad to bude fungovat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre