Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

orsulka
autor
25. okt 2012

@ivkaj nie zatial nemám, skusim pozrieť na nete, potom prebehnem nejaké tie obchody a uvidíme....

lada_dee
28. okt 2012

@adulik76 ..fakt perfektné,takto to mne nejde 🙂 veľakrát deň pred Vianocami behám po obchodoch 🙂 snáď teraz keď budem doma,tak to stihnem skôr 🙂
A čo tvoja mrcha,dúfam,že dorazila 🙂 alebo čakáš na mňa 😀
V pondelok si idem vyzdvihnúť lieky,ten čas tak letí 😉

adulik76
28. okt 2012

@lada_dee moja, tá mrcha je fakt mrcha, ešte furt nedorazila....možno ma aj predbehneš 😀

laxity
28. okt 2012

@adulik76 koľko mešká??? šak toto sa mi nejak nezdá 😀 😀 😀

čaute kočky inak 🙂

adulik76
28. okt 2012

@laxity asi týždeň... ale nejaké nádeje by boli zbytočné, iba ak by ma pinťo oplodnil sonom...

ivkaj
28. okt 2012

@laxity co ty kočko, jak se vede?

@adulik76 adu, no totok ?!? 😀 😎 😀
@lada_dee ten čas fakt tak strašně letí. Moc přeju úspěch 😵

laxity
28. okt 2012

@ivkaj ja pohodka Ivi..nič nové, sme zdravé obe...Naty je výmyselná...práve dotelefonovala s krstnými...chcela sa im pochvaliť ako sa vie modliť 🙂 . Kubo sa sťažovsl, že je neposlušná 😅 😅 😅

adulik76
28. okt 2012

@laxity aby sa chlapec nezbláznil.....

ivkaj
28. okt 2012

@laxity no neznám dítě, které by poslechlo na slovo 😅 Máš pravdu, zdraví se za prachy koupit nedá.

adulik76
29. okt 2012

opäť pondelok.... tie, čo sú v práci, tak prajem dobrý začiatok nového týždňa. Tie, čo sú domka, tak oddychujte, pokiaľ je to možné 🙂

orsulka
autor
29. okt 2012

čaves babule.....atk fakt začal nový týžden, a to krásne sniežikom hned ráno.....hned od ranného vstania sme boli na okne a pozerali, že napadol snech....malá už opakuje skoro iektorých slov...ako napr. kruch alebo práve snech.....ale to by ste museli počuť......no a Adamko sa tiež snaží opakovať, lebo však keď segra, tak aj on 😀 😀 😀 😀
akurát nám ochorela starká, takže nejaké cvičenie tento týžden nehrozí, ale zajtra by sme si mali ísť sadnúť s bývalymi kolegynkami, takže dufam, že to vyjde, lebo to bude stáť a padať na tom, kedy dojde F. z práce.....no po väčšine v utorok ťahá dlhoooooooooo......tak uvdím, či sa to podarí......

@adulik76 o tá tvoja mrcha si fakt dáva na čas.......teda ti poviem, naťahuje sa jak soplííík 😀 😀 😀

v sobotu sme boli v Korze na káfíčku s Vilkovcami, a tá moja malá má problém bezo mna alebo Ferka s niekým ísť, okrem Laďky!!!!!! tak s nou absolútne žiadny problém...podá jej ruku, vyberie sa snou kade ľahšie a ani za mnbou nepozrie!!!!!! a strááášne sa teší, ked ju zbadá....tak krásne začne tieskať ručičkami od radosti!!!! no zlatá 😀 😀 inak fakt s nikým iným.... 😵 😵 😵

nelia
29. okt 2012

@lada_dee @orsulka tak so musí byť potom Laďka pyšnáááááá 😵 😵 😵 no musí to byť super pocit... ak nejaká spravodlivosť na svete existuje, tak musí čoskoro aj Laďke dopriať starať sa aj o to svoje 😔

lada_dee
29. okt 2012

@orsulka ... 🙂 mna to tesi, ze ked mozem tak vam pomozem... 🙂 aby ste si trosku oddychli... 🙂 ved ked budem domka, tak budem u vas pecena varena... :P .. este ma aj domov budete hnat :D

@nelia .. pysna som... 😉 ... Adamko ten sa trochu okuna, ale par minut i on vydrzi, kym si neuvedomi, ze nie som mama... 🙂
obaja su uzastny... a fakt krasne vsetko opakuje hlavne Sarlotka a ako vravi @orsulka, tak nechce byt Adamko pozadu... 🙂

dnes som si na poste vyzdvihla zasielku, uz len mrska a ide sa... 🙂

@adulik76 ... tak budeme teda spolu.. 🙂 ... seřiďme si hodinky..... a pojdeme na to... 😀DDDDDD

@laxity .... tesim sa zo spravicky o vas... 🙂 myslievam na vas casto. 🙂 .... a tiez nepoznam dietka, co by boli dokonale a posluchali na slovo... ani ja som neposluchala a ani neposlucham... 😀DDDDDDDDD

@ivkaj ...dakuiem... 🙂

dnes mi pisala kamaratka... ze bola na preventivke a pani doktorka jej dala tehotensku knizku a objedna na dalsiu poradnu... aktualne je v 6 mesiaci (vie to par tyzdnov) a ziadne nevolnosti, ziadne chute, ziadny pachy nevadia... kedze koji, ani nevie ako sa to stalo... 🙂 nebolo to vobec v plane.... 😀... ze ake fasa.. ne 😀

adulik76
29. okt 2012

@lada_dee no, tak ja som sa dnes objednala na preventívku, nech ma pozrie a preventívne aj pichne nejaký ten agolutin...

nelia
30. okt 2012

@adulik76 tak vidím, že si zobrala osud do vlastných rúk 😀 😀 😀 ... ja sa ani neviem dokopať k preventívke na gynde 😒 ... v novembri už musím.... nad umelým zatiaľ nerozmýšľam, uvidíme, kedy ma trpezlivosť opustí 😀 😀

@lada_dee to je paráda... syn môjho bráchu mal iba teraz rok, ale tiež sa snaží čo-to opakovať, toľko sa na ňom nasmejeme... a najlepšie je, že chodí po byte a spieva si 😀 😀

@laxity no z diaľky sa mu ľahko kritizuje... mal byť aj on pri jej výchove, nie? Ale nechcem v Tebe vyvolávať nejaké zbytočné negatívne emócie, tým si nepomôžeš.. som rada, že sa máte s Naty dobre a ste zdravé, to je hlavné. Ozaj, do práce sa ešte nechystáš?

@ivkaj a čo vy? Štofík sa už troška ukľudnil?

orsulka
autor
30. okt 2012

@nelia viem, a vidím to na Laďke, že sa z nich neskutočne teší...bude z nej úúúžasná mamina 😉 😵 😉 😵
@adulik76 veľmi správne...čo si pamatám, nemala si pdoobné problémy aj pri prvom IVF???? teda to, že mrška meskala......či????
@lada_dee ty kokos, že 6 mesiac a nič si nevšimla....hahahahhahahaa......to je fakt super 😉
@nelia no ty kočena ani nesranduj, že nechodís na preventívky....to by si ma nahnevala....len pekne šup šup šup 😉 😉

našich teraz začali baviť básničky a už sem tam vedia krásne doplňať slovíčka do básničiek 🙂 🙂 🙂

ivkaj
30. okt 2012

@nelia tak zrovna dneska spal Kryštof s náma v posteli. P. u něj večer sedí dokud neusne, nemusí ho držet za ruku, jen prostě potřebuje aby tam někdo byl. No a v noci se vzbudil s tak hrozný pláčem, že se nenechal utišit, jen křičel, že chce k nám do postele. Prý je problém se spaním v tomhle období normální, tak uvidíme jak to bude dloho trvat. A k tomu ta změna času 😝
Ani nad IUI jsi nepřemýšlela?

@adulik76 @lada_dee tak třeba budete těhulit současně ;o)

@orsulka Kryštof už kecá jak o život. Nejvíc mě pobavil, když si v Ikei prozpěvoval "hajej dítě, kolíbu tě" ;o)

nelia
31. okt 2012

@orsulka no s tým dokim, pravdu povediac, som celý rok čakala, že otehotniem a potom k nemu pôjdem... ale už ho teda budem musieť navštíviť aj bez toho tehu... 😕

@ivkaj nie, zatiaľ neuvažujeme ani nad IUI.. 2x sa mi to podarilo prirodzene, tak sa hádam podarí aj do tretice.. verím tomu, že príroda vie čo robí 😎 Dúfam, že sa to u vás nejako znormalizuje a Štofík si zvykne na novú situáciu, lebo možno je to aj kvôli nej - a ako sa správa k sestričke??

sincerity
31. okt 2012

ahojte babulky

citam vas poctivo, len som nepisala.... mam nejak depresivne obdobie... minuly tyzden bolo fajn, boli sme s m. na Liptove, slniecko svietilo, fajn. Ale ako som sa vratila do prace, pocasie otrasne, no totalne depresie... jak som si tu v praci sadla za pc... proste to na mna dolahlo... ze na co boli dobre tie dva mesiace... snazim sa v tom najst nieco dobre... zial zatial sa mi to nedari... vobec som sa neposunula.... premyslam nad kadecim, hladam odpovede na otazky.... a hovorim si, ze sak na nieco to dobre muselo byt, a mohlo byt aj horsie... no a tak dokola ... snazim sa pozitivne stavat k vsetkym tehotnym v okoli, ktore ani nevedeli ako a bolo... a tesit sa na prichadzajuce vianoce.... no snad ma to skoro prejde ...

sincerity
31. okt 2012

@adulik ... no teda si potvora dava na cas... a pichli ti uz tu injekciu?
@nelia ... tak snad sa to coskoro podari prirodzene
ostatne babulky pozdravujem

nelia
31. okt 2012

@sincerity moja, je uplne normálne, ako sa teraz cítiš... ja keď som bola po druhom potrate, bola som tuším už dva týždne v robote a dostala som sa do situácie, kedy som sa proste rozplakala a nevedela som prestať... a to bolo vtedy v mojom okolí minimálne 5 tehu báb... bolo to pre mňa hrozné obdobie, ale zvládla som to... určite to zvládneš aj ty a bude raz aj slniečko svietiť, uvidíš!!! 😵 Ak rozmýšľam nad tým, na čo to bolo dobré, neviem... asi ma to ešte viac posilnilo, lebo nič iné ma nenapadá 😝 Ale teraz už nie som smutná, keď si na to spomeniem a verím tomu, že to príde, keď to fakt má prísť... asi sme ešte neboli pripravené... viem, že Ťa hneď napadne, či sú na to pripravené tie, čo ani nechcú a otehotnejú... ale takto nad tým nesmieš rozmýšľať, takéto myšlienky treba hneď zahnať, lebo to Ťa bude len ubíjať... skús sa venovať činnostiam, ktoré Ťa tešia, venuj sa Natálke a smútok prejde... treba vydržať 😔

adulik76
31. okt 2012

@sincerity veru, už som obohatená o jeden agolutin 😀 😀 😀 😀 😀

ivkaj
31. okt 2012

@nelia jako bráška je Kryštof super. Chodí dávat Emči pusinky, občas jí zachrastí hračkou a dává pozor aby sme nešli ven bez ní. Tak snad se to nepokazí.

@sincerity jsi dobrá! Já měla období, kdy jsem těhule nebo malé děti nemohla ani vidět. Dobré na tom všem je, že tělo už umí otěhotnět, teď už jen aby to zvládlo embryo/embrya a bude vyhráno. Ještě budeš vzpomínat na dobu kdys mohla chodit do práce. I když to teď tak asi nevypadá, uvidíš, že bude líp.
A taky už určitě víš, že M. je pro tebe ten nejlepší chlap pod sluncem 😉

@adulik76 ty se teda umíš pěkně obohacovat 😎

lada_dee
1. nov 2012

@sincerity ...moje úplne chápem všetky tvoje pocity a myšlienky. Mne v tom všetkom prečo ja, prečo zase ja a prečo niekto na prvý šup a ešte to aj nechce ☹ ... pomohlo to,že mi doki povedal večer na vizite,že tam bola zrazenina, že mi potom v Martine potvrdili, to čo som si neželala, ako stále hovorím,nemôžem mať všetko ☹ a predsa ☹ ... našla som si odpoveď prečo sa to stalo a teraz dúfam, verím, že to vyjde 😉 ... verím a viem,že tiež v sebe nájdeš tú silu a čoskoro sa budeme tešiť 🙂
@adulik76 ... Veru veru vždy musíš mať niečo viac 😉 😀
@ivkaj ...krásny súrodenecký vzťah 🙂 a Štofík určite čoskoro prekoná to obdobie 🙂 ... Každé dieťa si prechádza všelijakými obdobiami 🙂 aj my sme boli všelijakými 😉

@nelia ...a ty tiež šup k lekárovi 🙂

nelia
2. nov 2012

@lada_dee rozkaz pane!! 🙂 no už sa u mňa zase zmrchováva, takže po mrche niečo musím poriešiť...

@ivkaj to je fajn, že sa tak stará... inak by ste šli bez malej von, no to by nebolo dobré... 😀 😀

ivkaj
2. nov 2012

@nelia @lada_dee to on se stará, ale aby mi řekl, že sem ho do auta naložila v bačkůrkách, to ne 😀 😎 A to se mi to stalo už 2x. Nedávno se mi zase podařilo naložit obě děto do auta, vyjet na dvorek a pak mi došlo, že se m si zapomněla vzít kontaktní čočky. Tak sem zvědavá jak to bude dál 😅

lada_dee
2. nov 2012

Ahojky,
tak okrem toho, ze som rano vstala s herpesom.... sla do Martina na kontrolu, kde ma ani nepotesili a ani potesili, proste jednoducho syndrom lepivych dosticiek este s nejakymi inymi genetickymi mutaciami, zaver 100mg anopyrinu asi dozivotne, ale vraj ak by zaberal, tak mozno casom... 🙂 .. a dalsie dolezite, ze k tehotenstvu i Clexane alebo Fraxiparine... a pripadne ak by som chcela daleko autobusom ci lietadlom, musim sa poradit, co este okrem Anopyrinu si dat... 🙂
Takze @nelia ...doki vravel, ze ono to moze sposobit, ze zena nemusi otehotniet... a MA tiez... ☹ ... papat Anopyrin musime poriadne, nic ine na to zatial nie je.

A preco nie... dosla mrska... zajtra zaciname stimulku... prislo to tak nejak rychlo, ze 28. den... 😀 nezvyk... ale asi to tak ma byt.
Len keby ten herpes a teplota neboli... 😒 ....no co, davam si Kolostrum, zazvor, citrony, med, Vitam C, Zinok, Hlivu... vsetko co je dostupne na imunitu.. 🙂

Prajem vsetkym krasny vikend... 😉

orsulka
autor
2. nov 2012

@lada_dee lliečiť liečiť liečiť......všetko bude OK 🙂))))

@ivkaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to si ma pobavila moja.........ale aj ja ked idem von s malými tak pozerám vsetko aj 3x.....ale hlavne či mám kluce od bytu zo sebou, lebo ak by som sa vymkla tak neviem neviem .-))))))

orsulka
autor
2. nov 2012

ina...ja potom tie kluče niekedy zabudnem vo dverách kočíkarne a v pohodke idem von...potom ked idem dnu, tak je problem dostať sa vobec do vchodu a potom tie stresy, či tam v tých dverách tie kluce vobec budu!!!!!!!! našťastie zatial vždy boli!!!! 😉 😉 😉 😉

emma93
3. nov 2012

ahojte dievčatá..tým ktoré čakajú babatko zo srdca gratulujem ..tým ktoré snažilkujú držím palce aby to čo nasjkôr vyšlo ...Kočky, tie ktoré ste už zažili tehotenstvo aké ste mali príznaky v rannom štádiu??? Mne M mešká cca 5 dní...uz asi týžden ma trápi výtok, ktorý sa menil,,najprv bol vodnatý, mala som pocit stále mokrých nohavičiek...potom bol ten výtok viac biely a hustejší a teraz je už biely hrudkovitý..čiže ide asi o mikózu, aj ked ma nič nesvrbí ani nepáli. Prosím stretli ste sa niektorá s mikózou alebo takýmto výtokom (hustým, hrudkovým, bielym) v začiatkoch tehotenstva???
Testík som si zatiaľ nerobila, lebo sa bojím sklamania....asi ide len o mikózu... 😢
Nič iné ma zatial netrápi, teda len citlivé bradavky na dotyk a občasná mierna bolesť v podbrušku ako pred M. Ďakujem za vaše reakcie, pekný dník 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre