Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

lada_dee
4. dec 2012

@sincerity ....uvidime aj ako sa zastabilizuje nasa financna situacia,... ako sa to v praci vyjasni, bo kadeco z vonku sa dozvedam... ☹ ... cas ukaze... 🙂
@adulik76 ...moje tak Lenuska je aka zlata, super... 🙂 skore uzdravenicko... a uzite Mikulasa... 🙂
@orsulka ...fiiha moje... ☹ teda dost a vidim, ze si aj poriadne vydrzala... tolko bolesti?...

ja som dnes bola na tej prehliadke.. akoze vsetko slo celkom v pohode, ale u ocnej som cakala asi hodinu... des... no a vsade vsetko o.k., no u nej, ze asi by som mala nosit brile... sice len 0,5 ale cylindre, teda mam astigmatizmus... ci co to vravela... tak uvidim, ci si nedam vianocny darcek... 🙂

nelia
5. dec 2012

@orsulka fíha, tak toto bolo zlé aj čítať, nieto vydržať... 😕 ... inak ja milujem tie dôchodkyne... furt frflú a doma nič na práci nemajú, to ani nehovorím o tom, koľko z nich chodí po doktoroch iba pre zábavu, aby sa doma nenudili 🙄

@adulik76 no s tou robotou sme na tom podobne... sa chystáme pomaly na celozávodnú, takže všetko treba predtým postíhať... hrúza 😒 .. Lenuška nech sa rýchlo uzdraví a užite si spolu mikuláša 😵 😵

nelia
5. dec 2012

@lada_dee a čo to preboha je ten astigmatizmus??? aj si nejako vnímala to slabšie videnie alebo to ukázali iba vyšetrenia... 0,5-ka predsa nie je tak veľa... a čo znamená ten cylinder, ani tomu nerozumiem

sisidani
5. dec 2012

Ahojky malá Eliška má dalekozrakost,tupozrakost a astigmatismus (k tomu patří ty cilindry).

Astigmatismus je refrakční vada oka, způsobená změnou tvaru rohovky nebo čočky nepravidelným zakřivením. Vada rohovky bývá častější.

Jedná se o oční vadu vrozenou, případně získanou následkem úrazů, operací nebo onemocnění rohovky.

Pro korekci se používají torické kontaktní čočky. Určitý nízký stupeň astigmatismu je fyziologický (rohovka není téměř nikdy absolutně pravidelně zakřivená) a nevyžaduje optickou korekci.

Tak jen tolok k oční vadě

nelia
5. dec 2012

fíha, tak to je dostatočné vysvetlenie, dík 😵 😵 ... Eliška teda musí nosiť okuliare? Mne je to vždy tak ľúto, keď už malé deti vidím v okuliaroch.. ale pre nich je to asi normálne, rýchlo si zvyknú... no aj tak...

adulik76
5. dec 2012

Lenuška objavila mikuláša ♥

sisidani
5. dec 2012

@nelia Ano Eliška od letošního března nosí brýlky, však ji mám i v albíčku s brýlkama.
Bohužel je to tak a neboj já to po příchodu od mudr obrečela. Nejdřív se něco nepozdávalo na 3leté prohlíce a tak nás poslala na oční a tam jí to vše zjistili. Na levém očičku má 5 dioptrií a na prvém 4,5 je to vrozená a prý dědičná vada, ale v širokém rodinném okolí nikdo nic takového nemá ,až naše Eliška ☹ . Tak chodíme co čtvrt roku na kontrolu a teď před 14 dny jí přidala po půlce cylindru na každé očičko navíc.Očičko se do 6 let stále vyvýjí. A k tomu s ní musím každé úterý do pleoptické ambulance aby si tam cvičila očička. No máme toho dost.Tak jen tolik k té oční vadě.

adulik76
6. dec 2012

kde ste kto????

orsulka
autor
6. dec 2012

@sisidani ja som si všimla, že má okuliarky, ale tak hádam na to, že to tak skoro zistili jej to pomože a bude sa to len a len zlepšovať 🙂
@adulik76 malá je krásna ako sa teší z Mikuláška....super fakt 😵 😵 posielam jej boštek na noštek 🙂))))
aj naši podostávali Milášske balíčky, ale je im to akurát tak jedno 😀 😀 😀 asi najviac sa im páčia darčeky od nás, a to traktor a včielka Maja 😀 😀 😀 😀

dnes som sa rozhodla 1x v živote sama urobiť pečené buchty, no čo vám poviem, momentálne čakám, či vykysne cesto, ak nie som v peeerdeli a vsetko môžem vyhodiť....ale ešte tále verím verím verím..... 😉 ôen to nejak pomaly kysne 😖

orsulka
autor
6. dec 2012

tak nejak to vykyslo, buchty sú v rúre.........ale ja za toho otca neviem urobiť rovnaké 😠 😠 😠 tak uvidím aké vlastne budú.....
PS: veď dám vedieť 😀 😀

ivkaj
6. dec 2012

@orsulka to spíš udělej fotodokumentaci ;o)

lada_dee
6. dec 2012

@orsulka ....tak ake boli buchty?

@nelia ...u nas to ma moj, ale teda podstatne horsie, on od mala nosi velmi silne dioptrie.. mne sa ti to takto drzi uz roky... ked som koncila gymple, tak mi tusim toto namerali, nejako sa to nehorsi... 🙂 je na mne, ci chcem okuliare...

@adulik76 ...jej to je radosti... 🙂 😉

...mne vcere Vily napiekol kolaciky... 🙂 mnam.. take jednoduce tvarohove s lekvarikom chvojnickym... 😀

lada_dee
6. dec 2012

@orsulka ....tak ake boli buchty?

@nelia ...u nas to ma moj, ale teda podstatne horsie, on od mala nosi velmi silne dioptrie.. mne sa ti to takto drzi uz roky... ked som koncila gymple, tak mi tusim toto namerali, nejako sa to nehorsi... 🙂 je na mne, ci chcem okuliare...

@adulik76 ...jej to je radosti... 🙂 😉

...mne vcera Vily napiekol kolaciky... 🙂 mnam.. take jednoduce tvarohove s lekvarikom chvojnickym... 😀

adulik76
7. dec 2012

zajtra sa zas naši chystajú na tradičné pečenie medovníkov, ale ide v podstate o to, aby decká boli spolu aspoň jeden deň, všade je bordel, farba z medovníkov a tak, ale aspoň je veselo.

orsulka
autor
7. dec 2012

na atie medovníky by som sa m ala časom chytiť aj ja, teda hlavne kvoli deťom, ale ešte mám chvilu čas.... 😀 😀 možno tak rok 😀 😀 😀
@lada_dee buchty dopadli fajn, nebolo asi také eňo ňuňo, ale to chce asi aj dosť praxe na to kysnuté cesto, a slubujem, že sa polepším, ale hlavne, že to budem robiť častejšie 😉 😉 spravila som makové, lekvárové aj nutelové dokonca🙂)) nabudúce dám aj ochutnať, lebo tieto už nie sú 😉

adulik76
10. dec 2012

...tak, a práve som pichla injekciu svojmu šéfovi do zadku 😀 😀 😀 😀 😀

lada_dee
10. dec 2012

@adulik76 A že teda 😀 nebál sa? 😀

orsulka
autor
10. dec 2012

@adulik76 ?????????????????????????????????????????????????????

adulik76
10. dec 2012

@lada_dee a prečo by sa mal???? veď ja mám SZŠ, takže viem, ako sa to robí 😉 😉 😉 😉 😉

ivkaj
10. dec 2012

@adulik76 Teda Adu, co ty všechno v práci nezvládneš ;o)
Doufám, že se šef má aspoň pěkný zadek 😎

nelia
11. dec 2012

@adulik76 tak ty si takto picháš kadekoho??? 😀 😀 😀 aj to máš v pracovnej náplni? 😉

adulik76
11. dec 2012

@ivkaj ani som si nevšimla, sústredila som sa na výkon....

@nelia nemám to v pracovnej náplni, ale ovládam to, tak prečo nie? Môcť si tak vraziť ihlu do šéfa, to sa nenaskytne často 😀 😀

sincerity
11. dec 2012

ahojte babule 😀 no vidim ze tu mate veselo 😀
no ja by som mojho sefa do zadku pichat ihlou teda nechcela 😀

dnes som bola na tej hematologii, no sak krv mi zobrali, a urobia vysetrenie este nejake neviem ake, take ake mi v tych podunajskych biskupiciach nerobili. Zatial nie na lepive dosticky, to sa uvidi neskor, ze robia to len pondelok a stvrtok (tusim) ale ze neni problem, caka sa cca 2 tyzdne, a ked na tom trvam nebude problem to urobit. Takze pockam na vysledky a uvidim. Tak neviem preco narcis odmietli to urobit.... teda zatial ich nerobili ani mne, ale nebude s tym problem ak to chcem.... len sa musim objednat konkretne na to. Ja som sa teraz objednavala na hemat. vysetrenie, lebo mojmu gyn nestaci od jednej nemocnice... no blazninec.... takze po novom roku sa objednam na tie lepive dosticky este..... a potom uz neviem
prajem krasny zasnezeny den
(no @nelia moja do BA som sa ani ja neodvazila ist autom na tu antolsku, takze na bajkalsku ma odviezol m a potom som sa trmacala mhd .... aspon som si to zopakovala po par rokoch 😀 )

inac darceky uz pomaly kupujem zo zoznamu, uz mam aj baliaci papier... tak snad to nebude tak na tesno 😀

a inac sak sa mam uz fajn, depresie pominuly .... len nesmiem mysliet na to jarne ivf... lebo z toho ma napina a boli hlava, inac fajn.....

babulky, silno zajtra myslime na nasu @laxity, je ten den ......

orsulka
autor
11. dec 2012

laxity-......moooooooooc držím palčeky moja!!!!!!!!!!!!!!!!!! bude dobre 😉

nelia
11. dec 2012

@sincerity som moc rada, že depka pominula... nad ďaľším cyklom sa nateraz nezamýšľaj, bude ako bude... začiatkom roka to začnem asi aj ja nejak riešiť, ale teraz na to ešte nemyslím 😝 @laxity buď silná moja, myslíme na Teba!!!

sincerity
11. dec 2012

@nelia sak aj ja sa snazim nemysliet, je toho dost teraz pred tymi vianocami ... ta lax, potom ideme na tridsiatku v piatok, vianocne vecierky do toho, riesime silvester a taaaaaaak .... ale vies sem tam ma to napadne... brrrr

adulik76
11. dec 2012

@sincerity držím palce lax, ale nech nečaká, že sa to podarí na prvé sedenie, je tu naty a pri deťoch to nikdy na prvýkrát, však vieš čo... Takže odkáž lax, nech je v kľude.

lada_dee
11. dec 2012

Lax 🙂 myslíme na te 🙂 nech je to rýchlo 🙂 bude dobre 🙂

@adulik76 mne nejak ušlo, že ty si študovala SZŠ 🙂

adulik76
12. dec 2012

@lada_dee v pohode, ja som tak nejak študovala kadečo 😀 😀 😀 😀 😀 . Nikdy neviem, čo sa mi zíde... nuž, a takto si šplhnúť u šéfa, to je celkom dobré 😉 😉 😉 😉 😉

laxity
12. dec 2012

Ahojte dievčata

ďakujem v prvom rade za podporu....mám to úspešne za sebou, tým, že sme boli dohodnutí to prebehlo hladko...za 20 minút sme boli vonku zo súdnej siene

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre