Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
17. apr 2013

@nelia hej, chodím do roboty. Kým mi nič nie je, tak nevidím dôvod, aby som bola doma - nie som ten typ. A v robote sme teraz super kolektív, síce tri baby, ale toooľko srandy. Aj síce sa porobí, čo treba, ale máme čas aj na žartíky.

@ivkaj to je milé, že na mňa myslíš s tou izbou.

ivkaj
17. apr 2013

@adulik76 to je fajn, že máte v práci zábavu;o) Práce jde pak rychleji od ruky a člověk se tam může těšit 😉
A tu šťastnou novinku už jsi v práci oznámila?

adulik76
18. apr 2013

@ivkaj hej, už chodím oblečená v civile, takže som to povedala

sincerity
18. apr 2013

ahojte babule.
@orsulka no tesim sa s vami!!! to je krasna sprava... ze pozdravujem zenicha 😀 😀 😀

co sa tyka nas, stretko v podstate hocikedy... len najhorsie su akurat tie terminy od 20-25 - to viete tie nase dph.... 🙄

rusava je super, okrem toho aj ostatne chaty, ci penziony co ste navrhli, moje nazory na to poznate... vyspime sa hocikde, hlavne nech rodiny s detmi maju svoje izby. Mozno fakt v tom septembri by mohla ist aj @laxity. Len to musi vyjst na vikend kedy ma aj Naty....

Mozno by bolo dobre hned zaciatkom septembra, aj kvoli @adulik76 ... aby to nemala tazke s bruskom. Ale ako pisala @ivkaj, ta spodna izba by kludne ich.

A ked nie rusava, tak hocico ine.... pre mna za mna aj v stane 😀 😀 😀 😀

sincerity
18. apr 2013

@adulik76 no teda, ze civil... to znamena, ze tehotne maju taketo vymozenosti?

@orsulka ... ako pripravy? napis podrobnosti ... som zvedava 😀 😀 😀

sincerity
18. apr 2013

@nelia a vy ako s tou jesenou?

adulik76
19. apr 2013

@sincerity veru majú, teraz je to v robote úplne super. Robím si svoje, nemusím na blbé nástupy, rozcvičky, kadejaké chujoviny, čo sa tu stvárajú...

nelia
19. apr 2013

@adulik76 takže ide hlavne o tie chujoviny a nie o civil, však? A ozaj, stále pracuješ iba doobeda, či už celý deň?

@sincerity sama neviem, nejako neriešim... 😒

orsulka
autor
19. apr 2013

čaves babule....no v podstate planujeme velku svadbu...cca 60 ludí.....z toho 2/3 sú fakt kamoši a priatelia, takže počítam, že zábava bude fun 🙂)))))))

my týžden skor možme......ale v tom prvom termíne, keby náhodou bolo škaredo, tak by sme boli v tej velkej obyvačke a tam sa nejak prehrali...

sincerity
21. apr 2013

@adulik76 aspon ze tak 😀 a ako inac, citis sa dobre? kedy dalsia kontrola?

@nelia ok nelik, ved vy musite vediet, ci sa na to citite, alebo este pockate?

@orsulka tak to je vcelku velka svadba! tesim sa s vami! a ako pripravy? co saty? kvety, prstene, sak tie ostatne veci okolo toho?

sincerity
21. apr 2013

@lada_dee vy ako?

@ivkaj ... mooooooja a co je to montesooooori?

lada_dee
21. apr 2013

Ahojky banky... Tak som to tu preštudovala... My plány vlastne na tento rok nejaké veľké nemáme. Nejaké aktivity v júni má Vily-foto stretko tuším začiatkom júna,koncom príde kamaratka z Írska a to len tak light u nás na chalupe, potom dáme svadbu v Heľpe 😉 .... A tuším v pol auguste tradične stretko rodina a priatelia na chalupe a tento rok oslava mojej mamina okruhliny ...a to ešte nemáme termín... 🙂

A jediný najdôležitejší termín bude začiatkom mája 🙂

nelia
22. apr 2013

@lada_dee nato, že nemáte veľké plány, si toho dosť popísala 😀 😀

@sincerity no akurát včera ma niečo nakoplo a chceme ísť do toho... chcem zavolať do centra a podať aspoň žiadosť, veď to tiež chvíľu potrvá...

orsulka
autor
22. apr 2013

@sincerity prípravy celkom v poho...šaty dotiahneme zajtra aj kyticu, aj zrušenie svadby v Prievidzi 🙂))))) video asi rusíme, lebo to sú neskutočné prachy...koláče zabezpečené, torta tiež, pozvánky nám spravil Viliam, len ich dať vytlačiť...no ešte tada oblečko pre detičky a Ferka a hádam to bude už všetko 🙂))
@nelia tak tá žiadosť volakedy trvala tak 3 mesiace, teraz neviem ako dlho....ale ved aspon sa dohodneš 🙂)))

adulik76
22. apr 2013

@nelia do mesiaca máš žiadosť schválenú.........som rada, že ste sa konečne rozhýbali

@orsulka to sú celkom príjemné starosti, určite budeš krásna nevesta 🙂

orsulka
autor
23. apr 2013

@adulik76 dakujem mojko....snažím sa ešte aj so sebou niečo urobiť, veď vieš 🙂)))) okrem toho sú ešte aj vystupenia s tým naším tanečným programom, že budeme cestovať aj mimo okres, takže treningy pokračujú....dokonca prislo aj jedno vystupko na 22.6. čo bol aj povodný termín našho stretka 🙂))

my sa inak vytešujeme z tohto počasíčka...teda hlavne ja, kedže sa už netreba tak obliekať, detušky sú na preliezkach už úplne samostatné a tak dojdeme na ihrisko a ja si už tak viac v klude sadnem a dozorujem .-))))))) len potom musím davať pozor keď sa rozbláznia, lebo chodenie po schodoch berú ako rutinu a nedávajú pozor kam kráčajú 🙂)))) je to fakt super, že sa dá už posedávať vonku pri nejakých trampolínkach a podobne 🙂)))

ivkaj
23. apr 2013

@orsulka a k tomu posedávání ještě kávička do ruky a proto je to dovolená ;o)
Pěkně vám to zařizování jde od ruky, do svatby ještě víc než dva měsíce a máte hotovo ;o) Škoda že je to k vám tak daleko, hned bych se na vás jela podívat. Tak doufám, že na stretku (jestli dáme nějaké dohromady) budou i fotky.

@nelia jen pěkně zavolej a šup do toho. Mě to sluníčko vlívá energii do žil, tak snad jsi na tom podobně 😵

timotejkabrejkova
25. apr 2013

Ahojte dievčata, chcem vám napísať čo sa stalo mne aby ste verili na zázraky a aby ste vedeli že všetko je možné.November partnerov spermiogram 100% zlé spermie žiadne živé.Druhý spermiogram o mesiac 99% zle spermie.Diagnoza ťažká neplodnosť.Genetika v norme čiže ok.Umelé oplodnenie sme odmietli, chceli sme prirodzene jednoznačne odmietame umele, chceli sme to prirodzene.Chcela som nakúpiť všetky tie vitamíny maca,kotvičník .... atď no všetko to nespočetné množstvo, nestihla som lebo SOM TEHOTNÁ druhý mesiac.Takže žiadne vitaminý,žiadne meranie teploty, žiadne značenie plodne a neplodne dni, nevedela som povedať ani kedy som mala naposledy svoje dni 😀 kedže som od novembra neznačila.Chcem aby ste verili na zázraky, lebo je to možné.

adulik76
25. apr 2013
orsulka
autor
26. apr 2013

@ivkaj verím, že nejaké fotky budú, určite prinesieme, prípadne priložím k príspevku 🙂))))))))))

jasné, pohodička s kávičkou a deti na šmýkalke.....takto by to slo...len nie vždy.....ale fakt dá sa 🙂)))) včera malá zlettela zo šmýkalky z vrchu rovno na chrbat a čiastočne si trepla aj hlavičku rovno na beton...našťastnie to bola taká stredne velká šmýkalka....malému sa to stalo už tiež.....sú to také tie plastové klasické šmýkalky, ktoré nemajú hore žiadnu plošin ku.......no a oni roztatárení a nahanaju sa, tak si nesadnú tam kam majú a šup ho cez chrbát spať dolu.....!!!!!! vždy ma až pot obleje!!!!!! a dopotím sa jak...ani neviem čo....takže teraz takéto nástrahy, kedže si drobci myslia, jakí sú už zrucní 😀 😀 😀 😀
@timotejkabrejkova tak som rada, že sa Vám to podarilo, nech to krásne dotiahneš až do zdárneho konca...ale tam kde zázraky nefungujú je to umele potrebné 🙂 samozrejme, pokial to obaja chcú

timotejkabrejkova
26. apr 2013

@orsulka Ale ja neodsudzujem umelé oplodnenie ja som to myslela tak aby ste verili že sa to podarí či už prirodzene alebo po umelom oplodnení.Ja som chcela len aby baby verili že je to možné aj s 99% neplodnosťou.Aj ja mamm kamaratky ktoré boli na umelom a podarilo sa hoci až na 4 krát ale podarilo sa.Takže ja som jednoznačne za umelé oplodnenie, len my sme ho nechceli 😉

sincerity
26. apr 2013

@orsulka no teda, tak to mate skoro vybavene 😀 a tie saty si vybrala? Feri ich videl, alebo uvidi az na svadbe? Potom posli pozvanku aspon do mailu, nech vidime 😉

@nelia veru, taka ziadost trva tusim mesiac.... dolezite je, ze ste sa nakopli, ved uvidite.

@lada_dee tak sa tesim teda na ten zaciatok maja 😉

orsulka
autor
28. apr 2013

@timotejkabrejkova ale veď ja som to tak aj pochopila 🙂
@sincerity šaty som vybrala, už aj popolnočné 🙂))))) a oznamko určite pošlem 🙂))

dnes ideme pozrieť dva domy na predaj...jeden starý v rekonštrukcii, a jednu novostavbu......ide o to, že nie sme moc za ten starý dom a prerábku...všetci tvrdia že je to fakt o držku, ale zas peniažky sú to menšie...no a tá novostavba, tak za tú chcú aspon pre mňa nekresťanské peniaze....ale pozrieť to ideme. F. pozná aj majitela, a ten hned od začiatku tvrdí, že nezlaví, že jemu je jedno či sa predá alebo nie...vraj mu to neponáhla.....tak som zvedava čo bude hovoriť ak to nepredá ani tak do roku. 😉

timotejkabrejkova
28. apr 2013

@orsulka No, tak to si asi jediná 🙂

ivkaj
28. apr 2013

@orsulka vy jste to vzali pěkně hopem - svatba, nový dům ;o) A co takhle další dítě 😀 😎 😀

nelia
29. apr 2013

@orsulka fíha, no veru ste sa poriadne rozšupli 😀 😀 starý dom by som asi tiež nebrala, s prerábkou by vás to nakoniec možno aj drahšie vyšlo... a nehovorím o tom čase a starostiach s prerábkou... tak dúfam, že vám to vyjde podľa vašich predstáv... A chcete dom priamo v Prievidzi alebo kukáte okolité dedinky?

@timotejkabrejkova dík za povzbudenie.. ja by som taký zázrak potrebovala, nejako sa mi nechce do seba pchať kopu hormónov 😒 .. my sme inak obaja kvázi v poriadku, len sa proste už veeeeeľmi dlho nedarí... takže to bez IVF asi nepôjde.. držím palce, nech všetko prebieha hladko!

timotejkabrejkova
29. apr 2013

@nelia Ďakujeme pekne 🙂 My sme sa snažili rok a keď to neprišlo tak sme šli na vyšetrenie a tam zistili že partner ťažká neplodnosť.Genetika ok.My sme nechceli ísť na umele, dohodli sme sa tak.Vieš ja mám jedno dieťa z predchadzajúceho manželstva tak sme sa dohodli že budeme mať len jeho.Ak by sme ho nemali asi aj ja by som rozmýšľaľa nad umelým oplodnením.Lenže keď nam povedali že nemôžme tak nemôžme, a do troch mesiacoch som bola tehotná.Takže držím ti prsty a nezabudni že najdôležitejšia je psychika, nemyslieť na to a byť v pohode 😉

orsulka
autor
29. apr 2013

@nelia pozeráme aj okolité dedinky samozrejme.....možno by to bolo aj lepšie, lebo väčší klud, ale zas nie daleko, lebo všetky také aktivity pre deti, krúžky a tak podobne sú v PD.....ale tak do tých12 km pohodička myslím

tak ten domček my hladame už dlhšie, len sa ešte nepritrafil.....ale ja verím, že bude 🙂))))

adulik76
2. máj 2013

@orsulka ešte raz všetko naaaaaaj dneska ♥ cmuuuk

adulik76
2. máj 2013

kde ste všetky?

@timotejkabrejkova na adresu tvojho príspevku: som rada, že sa Vám to podarilo prirodzene. Podľa mňa je to jedno, ako sa podarí, len nech to bábo je a je zdravé. V tvojom prípade ide o jeden z toho mála "zázrakov" čo sa ešte dejú, lenže mala som na mysli to, že to pre ostatné môže znamenať aj posun vzad. Ak je dievča už ako - tak rozhodnuté, že idú s partnerom do IVF (a nie je to ľahké rozhodnutie), tak takýto príspevok len môže spôsobiť, že opäť začne "dúfať", že rovnaký zázrak postretne aj ich... ale nestane sa tak. A opäť dúfajú a opäť plynie mesiac za mesiacom....Keby som patrila medzi takéto "dúfačky", dodnes nemáme Lenku a ani nečakáme druhé bábo. Som rada, že medicína je natoľko vpredu, že nám toto umožnila, lebo my sme inak deti mať nemohli. Nič zlé na tvoju adresu, len možno trocha opatrnejšie vyjadrovanie o "zázrakoch".

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre