Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
4. jún 2013

@sincerity ale ver

sincerity
4. jún 2013

@adulik76 noooooooooo ale ty myslis urcite Mata....!!! 😀 😀 😀

nelia
4. jún 2013

@lada_dee moooooooooja 😔 ... uplne sa viem vžiť do Tvojej situácie... je to fakt na nervy, že niektoré baby ani nevedia ako otehotnejú, ako im tehu prefrčí a porodia... a my sa tu musíme trápiť a modliť sa za každý ďaľší deň, chodiť s obavami na záchod aj k dokimu... ale my sme o to silnejšie ženy, ver mi!!! Zvládneme to a nakoniec nám budú robiť radosť veselé deťúrence... tak veľa síl moja, aby si to nevzdala hlavne psychicky a verila a verila!!! 😉 😉 Sme s vami 😉

@adulik76 dúfam, že to neznamená nič zlé, keď hovoríš, že sono je OK... a čo vravel doki, z čoho to môže byť?? Dúfam, že si PN a oddychuješ 😕

lada_dee
4. jún 2013

@adulik76 ....všetko bude o.k. ...myslíme na vás ... To je určite len pomýlený mrcha 😉

lada_dee
4. jún 2013

@nelia ...vzdať sa.... Poddať sa ...tak to nie .... 🙂
Zatiaľ dovolenkuje a oddychujem... Nepremýšľam a snažím sa nekontrolovať ... 😉

adulik76
4. jún 2013

@sincerity na maťa som nemyslela, on je na inom útvare, našťastie.... 😀 😀 😀

@nelia doki to tiež nevedel, PN nie som, som v robote, ale zatiaľ pohoda

@lada_dee keď už sa tá mrcha pomýlila, tak mohla o nejakých pár týždňov neskôr....

sincerity
4. jún 2013

@adulik76 ze nastastie 😀 😀 😀 😀 tyyyyy tam okukujes peknych chlapov 😀 😀
a co si neni na PN? Ta nevypisali?

adulik76
4. jún 2013

@sincerity tak nevypísali, doki zhodnotil, že pri práci v kancelárii to v momentálnej situácii nie je potrebné a asi aj podľa toho, ako som na neho vyvalila oči, keď mi povedal, že si ma tam možno nechá na pozorovanie 😀 😀 😀 . Hádam sa to dá do poriadku aj kľudovým režimom.
... čo sa týka tej tvojej prvej poznámky.... no, nepozriem sa, keď môžem? 😀 😀 😀 😀

ivkaj
4. jún 2013

@adulik76 taky bych se koukla, kdyby bylo kde 😅

adulik76
5. jún 2013

@ivkaj 😀 😀 😀 😀

adulik76
6. jún 2013

kde ste babule, však nepracujte 😀 😀

sincerity
6. jún 2013

ahojte...

no ja som dnes nepracovala... boli sme v tom Brne... sak ok, uvidime, kedy sa nam bude chciet ist do dalsieho pokusu.

lada_dee
7. jún 2013

@sincerity ....a čo bolo v Brne? ....čo doki?

sincerity
7. jún 2013

@lada_dee no ze "to puuujde" 😀 😀 😀 tak snad to pojde teda nejak.... dali mi len clostyl tak uvidim. a ze mame zacat kedy sa nam bude chciet. Doki v pohode, srandista... Ty ako?

lada_dee
7. jún 2013

@sincerity ...jasné, že to pôjde 😉 :-* 😒
...ja... Zatiaľ vše o.k. ... Aj keď teda som stresman ... 😒
Musím sa viac ukľudniť ... 😎

uankab
7. jún 2013

ahojte, u nas nic nove 😒 .. rozmyslame ze este mesiac pockame, vsetky vysledky mame v poriadku a potom pojdeme na fertility kliniku.. viete mi niektora poradit co ste to uz postupili ze ako obvykle prebieha proces? zacina sa len s hormonmi, alebo hned UIU? dakujem!

nelia
7. jún 2013

@sincerity to je super, keď to puuuuuujde 😀 😀 ... a to stimuluješ iba clostilom a z toho Ti urobia IVF? 😕 Tam sa vytvorí možno len jedno vajíčko, ale zase je to prirodzenejšie asi a menej zaťažujúce pre organizmus... či potom dostaneš aj niečo iné?

@uankab ja osobne som začala chodiť do centra už ale 6 rokov dozadu, tak si poriadne nepamätám, ako to bolo zo začiatku.. ale ten hormonálny profil by si si mohla dať urobiť u svojho obvodného gynekológa, aby ste sa tým zbytočne nezdržiavali.. a pred IUI tuším robia vyšetrenie na priechodnosť vajíčkovodov - buď laparoskopicky, alebo USG (rentgenom).. ja som absolvovala najprv ten USG (ak si správne pamätám tú skratku), potom aj laparoskopiu - pri tej Ti už vedia prípadné menšie problémy (zrasty) odstrániť...

nelia
7. jún 2013

@lada_dee veru sa ukľudni... kúp si napríklad bavlnu a štrikuj 😉 😝 srandujem... skús si nejako odpútať myšlienky, aj keď si viem predstaviť aké je to ťažké ... koľkáty tt si vlastne 8-9??

ivkaj
7. jún 2013

@lada_dee můžeš zkusit háčkovat (pak bych měla objednávku 😉 ), pletení už navrhovala Neli a co třeba vyšívání 😎

uankab
7. jún 2013

@nelia , dakujem.. hormonalny profil mam spraveny a je ok... aj manzelov spermiogram je v poriadku... este mi robili stery a ultazvuk, ale to vsetko vyslo v poriadku... laparoskopiu robia vtedy ak nieco najdu na rengene, ci je to podrobnejsie? len aby som vedela na co sa mam pripravit.. mam kamosku ktora to absolvovala, lenze ona mala polycysticke vajecniky a jej manzel slaby material, co je iny pripad ako my..

lada_dee
7. jún 2013

😀 😀 😀
...no mňa tieto ručné práce nejak moc neberú ....

@nelia ... 6+1 ...sa to vlečie 😉

adulik76
8. jún 2013

@lada_dee neboj sa, o chvíľu to zasa pobeží ako voda. Hlavne sa opatruj, oddychuj a mysli pozitívne

@sincerity a to načo si dostala ten clostilbegyt?

@nelia a vy ste teda v akom štádiu? Už si bola na tej genetike?

...my dnes pohodový dník, tato je v robote, tak sme sa so sestrou a neterou vybrali poobede na samozber jahôd, no už nebolo čo zbierať, tak som kúpila nazberané jahody. Nechala som čosi na jedenie, lenuška stiahla 2 dcl jahodového kokteilíku, a mne vyšlo asi 2 l džemu. Vidím to celkom pozitívne 😵 . Zajtra by sme chceli ísť opekať na chatu, dúfam, že vyjde počasie.

sincerity
9. jún 2013

@lada_dee snaz sa nestresovat a zamerat na nieco ine... ja viem, tazko sa to robi ale.... predpokladam, ze si na pn... teda dufam... a tiez sa mi zdalo, ze si viac tt... ale to je jedno... hlavne ze si 😉

dievcata ja neviem preco len clostil @adulik76 @nelia budu stimulovat minimalne... na 7-8 den mam ist tusim na kontrolu, ked sa rozhodneme ist do toho a on mi pripadne, ze povie ci "dopichnut" gonal (ten mam doma) ...
ono je to tak, ze pri poslednom ivf - teraz v aprili co bol som mala konske davky gonalu, dipherelinu a co ja viem coho este a vajco jedno!!! takze to vobec nemusim brat, to znesiem aj kazdy mesiac... a tak hovoril... ze proste baby chodia aj kazdy mesiac na tuto soft stimulku (ked maju na to nervy a peniaze samozrejme) ... na druhej strane aspon sa vyhnem injekciam 😀 aj ked zase ma dr. postrasil fraxikom 😖 🙄

sincerity
9. jún 2013

@adulik76 no vidis aspon si sa nemusela k tym jahodam zohybat... mala si to bez roboty 😀

adulik76
10. jún 2013

@sincerity ale chcela som to hlavne pre lenušku, bola nachystaná v gumákoch a nič z toho.......

nelia
10. jún 2013

@uankab keby si chcela ísť na umelé, tak bez laparoskopie Ti tuším poisťovňa neschváli žiadosť... aj my sme obaja v poriadku - diagnóza je idiopatická (nevysvetliteľná) neplodnosť, predsa som to musela absolvovať... ale detaily si už fakt nepamätám... na prvej konzultácii v centre Ti aj tak všetko povedia...

@lada_dee ten prvý trimester nejak vydržať, potom sa to určite zrýchli.... 😉

@sincerity tá minimálna stimulka znie dobre.. a čo tá celá "zábavka" stojí? Inak podľa mňa sa tomu fraxiparínu ani jedna nevyhneme, tak si skúsme zvyknúť na to myšlienku 😖 A anopyrín berieš?

@adulik76 akurát dnes ideme na tú genetiku... 10,15 máme termín 😎 ... som zvedavá, koľko týždňov budeme čakať na výsledok..

sincerity
10. jún 2013

@sincerity no to je fakt skoda teda.... ale snad bude mat Lenuska este prilezitost vyskusat gumaciky 😀

@nelia fakt to znie dobre... ze namiesto injekcii, len tabletky.... (aj ked este je tu stale moznost "ze dopichneme Gonal") ale aj tak..... Anopyrin neberiem.... ja ho mam brat od zaciatku stimulky (tak to povedala hematologicka) ale teraz mi dr povedal, ze bude stacit aj od OPU ... tak kto sa v tom ma vyznat..... neviem ako sa zariadim..... ty ho beries?
a do papierov napisal - ivf soft 13000 CZK, kazde napichavane vajicko ISCI je za 1000 CZK a ak sa budu robit krvne testy (tusim to musia v kazdom centre si robit - tusim pohl choroby a tak) tak tusim po 2000 za kazdeho. A teda plus lieky... no ale ten clostyl nie je drahy.

sincerity
10. jún 2013

@nelia a to idete do BA na tu genetiku? Tak drzim palce, dobre porieste a uz len cakat na dobre vysledky!

sincerity
10. jún 2013

@adulik76 ZASE som si odpovedala!!!! 😀 😀 😀

adulik76
10. jún 2013

@sincerity aká si milá, nepokecáš si?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre