Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
26. aug 2013

@sincerity tak moc som to nepreháňala s tou turistikou, tá Skalná Alpa nebola až taká hrôza a s Lenušou sme išli pohodovým tempom.
Včera sme sa vrátili domov, mali sme síce až dnes, ale už sa kazilo počasie, tak sme to zabalili už včera a odvtedy periem. Dnes som sa s malou dušičkou postavila na váhu, že čo so mnou urobila dvojtýžňová výkrmňa a ja som ešte kilo schudla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Takže bilancia váhy za 8 mesiacov +9 kíl, čo sa celkom dá, aspoň zatiaľ.

Ja som si pre Vás na stretko pripravila čučoriedky naložené v rume, spolu s džusíkom je to super nápoj, pravdaže, dá sa to popíjať aj samotné. 😉 😉 😉 😉 😉

sincerity
26. aug 2013

@adulik76 no ale aj tak.... a fakt si moc nepribrala .... super 🙂
aj cucoriedky nalozene v rume mozu byt 😀 😀 😀 😀 😀 😀

adulik76
26. aug 2013

@sincerity veru, môžu, ja by som si dala hneď, len Riško by asi protestoval 😀 😀 😀 😀

sincerity
26. aug 2013

Risko si bude musiet pockat min. takych 15 rokov na zoznamenie sa s alkoholom 😀 😀 😀 Tak uz mate teda meno vybrane? alebo to je len zastievaci manever 😀 😀 😀 😀 ?

nelia
26. aug 2013

@adulik76 mňam, sa už tešíííííííím 😵 😵 ... celkom fajn bilancia váhy 😉 .. a vyzerá to tak, že si teda viac zavárala a chodila ako jedla 😝

adulik76
26. aug 2013

@sincerity pokiaľ naozaj je v brušku chlapček, tak je to Riško. Však pôjdem zasa na sono, tak sa spýtam, či je tam isto chlap, aby som zasa nebola šokovaná, že vylezie Lucka 😀 😀 😀 😀

adulik76
26. aug 2013

@nelia veru som aj papala a to statočne, čo sa do mňa zmestilo 😀 😀 😀 😀

sincerity
26. aug 2013

@adulik76 no som zvedava teda, ci to bude chlapec aj naozaj... a uz sa pripravujete na prichod?

ladka4444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adulik76
26. aug 2013

@sincerity tak, povyťahovala som kojenecké veci po Lenuške, viac menej boli len biele, žlté alebo zelené, takže je to vhodné aj pre chlapca, mám aj nejaké modré a chystám sa to poprať až v októbri. Postieľku aj s matracom mám komplet novú, tak tá je tiež ešte v krabici, to zložíme nejak v novembri. Ešte máme v podstate čas....

sincerity
27. aug 2013

@adulik76 to je pravda, ze neutralne farby moze mat aj chlapec aj dievca.... a preco mate postielku novu? po Lenuske ste predali?

adulik76
27. aug 2013

@sincerity pre Lenušku som mala požičanú od švagrinej, ale keďže sa medzitým narodila bráchovi Dominika, tak tú postieľku majú oni. My sme museli kúpiť novú. Vzhľadom na to, že mám obchod, tak ma to nevyšlo draho. 😀 😀 😀

adulik76
28. aug 2013

no, tak som skončila na PN, vraj sa malé moc tlačí dolu, o týždeň kontrola....a pýtala som sa, že čo to bude a doktorka, že ona tam vidí dievčatko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Takže sme dokonale zmätení Lucka-Riško, Riško - Lucka 😀 😀 😀 😀 😀. Jeden lekár povie to, druhý ono..... ostáva mi len sa dobre pozrieť, čo ozaj vylezie 😀 😀 😀

nelia
28. aug 2013

@adulik76 dúfam ale, že na stretko budeš môcť ísť... len pekne oddychuj a žiadne zaváranie!!!

adulik76
28. aug 2013

@nelia aj ja v to dúfam, dnes ma to prekvapilo, lebo žiadne problémy nemám, aspoň som sa tak necítila.

Ozaj, neviete mi poradiť akú registračnú pokladnicu by som mala dať do krčmy?

sincerity
30. aug 2013

ahojte kocky 😉

@adulik76 no pekne! skus viac oddychovat ak budes moct... neni to stranda ked si uz na PN. A tiez som zvedava co to nakoniec bude 😀 😀 😀 ozaj a ako budes rodit... ty asi cisarskym ci?
a s tou pokladnou, zial neviem, dnes som doma tak neviem opytat ani kolegu.....
tak to mate dobre s tym obchodom, fakt ta to asi vyjde nakupne ceny....
a ozaj co idete otvarat krcmu? 😅 😅 😕 😕

nelia
30. aug 2013

@adulik76 tiež Ti neviem žiaľ poradiť... idete si otvárať krčmu??? 🙂

maxikjaroslava91
1. sep 2013

ja jsme taky nemohla otehotnet 3roky byla jsme s pertnerem moc dloho a kdyz jsem se rozesla a nasla jineho podarilo se na poprve

sincerity
2. sep 2013

ahojte babule 😀 😀 tak ako? Uz je september 😀 😀 😀

@maxikjaroslava91 aj to je riesenie ... ale asi nie pre vacsinu parov, ktori chcu dieta mat SPOLU. Keby to kazdy riesil ako ty, tak by chudatka centra as. reprodukcie nemali z coho zit 😀 😀 😀

adulik76
2. sep 2013

@sincerity veru, september...
naša mladá dnes mala nastúpiť do škôlky, ale som ju nedala, lebo slečne vyskočila v sobotu teplota na 39,2 tak ju musím kurírovať. Ale zajtra už hádam pôjde. Nemá ani sople, nič, len tá teplota....fakt super. Prvý deň v škôlke a my ho vynecháme

sincerity
2. sep 2013

@adulik76 september - pomaly treba zacat balit 😀 😀 😀 a hlavne nemame zoznam na nase "menu" 😀

no teda, skoda toho, ale snad sa Lenuske coskoro ulavi a bude uzivat kolektivu. Naty tiez chlp chrchle ale teplotu nemala, tak dnes sla do skolky.... pravdupovediac moc sa jej nechcelo 😒

adulik76
2. sep 2013

@sincerity práveže lenuška sa tešila, keď sme spomenuli škôlku, tak vykrikovala hurá (ešte nevie, do čoho ide...), ale tá teplota, to fakt neviem, z čoho môže byť. Dnes mala 37,6 včera ešte jej to vystúpalo na 38. Uvidím, ako bude dnes o 17,00. Dúfam, že už nebude mať teplotu...Je aj taká upišťaná, za všetko mraučí, v noci tiež vymýšľa, úžasne si teraz oddýchnem. V stredu mám ísť na kontrolu, tak hádam ma nepošle do nemocnice ležať, lebo moc sa teda nešetrím....

sincerity
2. sep 2013

@adulik76 no sak aj Naty sa celkom tesi.... kym nedojde do skolky....no sak snad sa to casom zlepsi 😒
Ved uvidis, ako jej bude, a ak sa to nezlepsi, tak ju nedavaj a hotovo, prip. zbehnut k dr. No setrit by si sa mala teraz, ked si na tej PN... Mato nemoze ostat doma?

orsulka
autor
2. sep 2013

@sincerity borovička........tak teraz si mi pekne trafila do nôty moja 😀 😀 😀 😀 zasek sme nejak na rovnakej vlnovej dĺžke 😀 😀 😀

no my sme dnes do skolky teda nabehli.....ale bola to pohoda, lebo sme ich tam zvaiedli, oni to tam už poznali a vedeli že idu do školky, len netušili, že ich tam aj necháme....hned si tam nasli hračky a začali sa hrať a tak učitelka povedala, že nech ideme v mene božom 😀 😀 😀 teda ona to tak nepovedala......uvidím čo mi poobede povedia detičky a hlavne, ako to bude po tie ostatné dni, keď už budú vedieť do čoho idú 😉 😉 😀 😀

@adulik76 tebe kuriatko prajme, nech všetko dobre s Tebou dopadne, takže viac pohodičky a kludu, nech ten Richard pekne poslúcha 🙂))))) (ja som sa rozhjodla, že budete mať chlapca 😀 😀 😀 ) a hlavne nech ste na chate, lebo by si chýbala 😉 😉

@sincerity
@nelia babulky moje.....podla mňa prestante riešiť či práca či nie....chodte do toho, že chcete bábo, po vklade par dni doma, ak je všetko v pohode, tak normál do práce.....nič neprehánať, nenamáhať.......a všetky dalšie veci sa budú riešiť tak ako prídu, ked bude všetko OK.....normálny život s prácou, nákupmi, varením....a ked by náhodou nebolo a bolo by treba lekára, tak potom PN a veget doma, klud na lôžku......na strach a plač je vždy času dosť.... 😉 😉 😉 😉
ja stále viem, že z Vás budú skvelé mamičky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

adulik76
2. sep 2013

@orsulka dúfam, že zajtra popapreme do škôlky aj my...hneď prvý deň a ja som ju musela odhlasovať...

No, každopádne, by som teraz potrebovala mať minimálne 48 hodinový deň

nelia
2. sep 2013

@orsulka krááááááásne si nám to napísala, povzbudilo ma to... posielam Ti za to obrovský božtek 😉 😵 😵
A vy už máte teda doma malých škôlkarov??? Dvojičky to majú podľa mňa prvé dni v škôlke ľahšie, nie? Predsa sú tam spolu, aj keď si tam neni s nimi ty... a to, že hneď neplakali, je dobré znamenie... Tak som zvedavá na ich reakcie..

@adulik76 juj, mi je ľúto, že Lenuška takto ochorela... asi má stresy zo škôlky 😀 .. tak nech sa rýchlo uzdraví, nech vie okúsiť škôlkárske radosti a nech aj ty vieš viac oddychovať...

adulik76
2. sep 2013

@nelia práveže mne by vyhovovalo, keby lenuška je v škôlke a ja môžem makať, teraz je toho strašne veľa a s maťom nestíhame

maxikjaroslava91
2. sep 2013

@sincerity jj no jo no tady spis je pischika a podminky ver tomu

ivkaj
2. sep 2013

Čaute ženy, zdravím po dovči.

U moře bylo hrozně fajn. Normálně jsme přemýšleli, že by sme si o pár dnů pobyt protáhli. Ale nakonec sme se vrátili 😅 Prckové si to užili se vším všudy - vlny, bázény, Kryštof i tobogány a Emča nejvíc ocenila All Inclusive (nejraději by ochutnala ze všeho co jsme měli na talíři). My jsme si jakž takž též odpočinuli - hlavně obědový spánek byl fajn 🙂
Už se těším až si to za rok zopákneme.

@sincerity @nelia babule, souhlasím s Mončou. Hlavní je se pozitivně naladit na to "mít dítě" s prací nějak bylo a nějak bude. Vzpomeňte si na mě, držela jsem se v práci zuby nehty a nakonec se zadařilo v době kdy jsem nevěděla co a jak dál po pracovní stránce. Tak šup, přepnout se na pozitivní myšlení.

@adulik76 ty se snaž aspoň trochu odpočívat. Proležet konec těhotenství ve špitále není zrovna moc lákavá vyhlídka.
@orsulka jak zvládli prckové školku? Kryštof půjde nejdřív za rok, pokud ho vezmou do státní. Od ledna bych chtěla soukromou aspoň na 1den v týdnu. Uvidím jestli by ho ale vzali. U nás jsou tři státní a dvě soukromé školky a až na tu jednu soukr. (která mě ale moc neoslovila) je všude plno.

ivkaj
2. sep 2013

Teď ještě dát dohromady nějaký jídelníček a od toho asi i nákup. Nevím jak moc je reálné vařit na dvojplotýnkovém vařiči guláš a tak. Venku je nějaký podobný gril http://www.kamnakrbyplch.cz/www-kamnakrbyplch-c... Máte s ním někdo zkušenosti?

Tady je seznam z loňska:

maso (hovadzie a bravcove na gulas) tak 1,5 kg z každého?
maso (bravcove na grilovanie) - navrhujem krkovicu / myslím, že tak 150 g na osobu kaaždemu tak 2 ksú11 -
dospelých, cca 3,5 kg. ked sa nezje, tak sa spraví aj na 2x....
špekačka 20 ks
tvrdy syr - veľa
salamy , aj šunka a nakrájane by boli lepšie
horčica
konzervy do natierok - rybky, aspon 5 ks, v oleji aj v rajč.náleve
natierkovy syr 3 ks
parky 20 ks
cestoviny neviem - 4 balíčky?
paradajky, paprika, uhorky (obloha, salat)
cibula- na guláš - aspon 3 kg ako aj maska
cesnak 2-3 hlávky
olej
kava (aka turek, neska)
caj ? (my mame matu), tiez mame matu, bazu pripadne vrecuskovych kopec
morcadella
mlieko prosím - 3 ks
chlieb (aspon na stvrtok vecer)
kysla smotana (mozeme spravit dresing k masku a zelenine)
jar na umyvanie riadov (neviem ci tam bude)
cukor
sol (neviem ci to ratame medzi koreniny emoticon)
toaletny papier (bude tam, alebo kupime, alebo si to snad donesieme kazdy a budeme chodit s rulickami emoticon?
grilovane uhlie

ostatne:
koreniny (sincer)
zemiaky (sincer, nel)
vajicka (sincer)
mlada zelenina (polievka) - (sincer, nel)
bazovy sirup (pre deti, neviem ci vasi vypiju) (sincer)
papier na zakurovanie, triesky (sincer) - my tak zapalujeme aj gril

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre