Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

sincerity
10. sep 2013

@ivkaj a inac ty nemozes spavat? 😀 😀 😀

nelia
10. sep 2013

@ivkaj my ideme na 99%... L. by mal mať v sobotu službu v robote, ale ja rátam s tým, že sa mu to podarí s niekým vymeniť...

Ozaj, v piatok sme podali žiadosť do poisťovne 😎

adulik76
10. sep 2013

no, tak ja som opäť PN - toto píšem jedným prstom, som momentálne imobilná, keby ste ma videli, zaplačete. Prognóza neistá. Ked bude lepšie, ozvem sa

sincerity
10. sep 2013

@adulik76 prepana, nebodaj si spadla! dufam, ze brusko je ok. Budeme cakat na spravy!

nelia
10. sep 2013

@adulik76 preboha, čo sa stalo??? dúfam, že to nie je nič vážne... 😕 😕

orsulka
autor
10. sep 2013

tak my ideme....s nami počítaj 🙂)))

tak Adamko aj dnes s plačom, už doma, keď som spomenula školku, tak mrnkal....ono to bude asi nejak dlhšie trvať, že sa mu tam nechce, ale do 10 minút v skolke je v pohode, hrá sa, spinka a všetko ako ostatné deti....len to ráno...

v práci som dopadla na výbornú. Bola som rada, lebo šef sa so mnou bavil ako keby som ani nebola preč tri roky .-))))) moja zástupička má zmluvu len na zastupovanie, takže ja nastupujem 1.10. ona končí. akurat som sa so sefom dohodla, že ten posledny týžden v septembri tam pojdem, nech ma moja zastupička zas trošku zaučí do programov a tak 😀 😀 😀

dnes máme prvé rodičovské združenie a pani triedna ma prehovorila a predstavi ma ako triednu dôverníčku 😕 😕 😀 😀 no tiež sa dám asi na bár čo nahovoriť 😀 😀

ivkaj
10. sep 2013

@adulik76 Kočko, nestraš! Ale i kdyby něco, jsi už v 31tt, tak to zvládnete!

@sincerity no hledala jsem nějaké info na netu, podklady k tomu kurzu na který mám jít a najednou bylo tolik hodin :-/

@orsulka s tou prací to máš super. Jsi snad jedna z mála mamin o kom vím, že jí práce zůstala i po rodičovské.
Adámek si zvykne, třeba mu to bude chvilku trvat, ale má tam ségru, tak není úplně sám ;o)

Teda vy mi dáváte, tak až bude pořádně jisté kdo kdy pojede ;o)

sincerity
10. sep 2013

@ivkaj no teda... a kedy to mas ist? ide o ten plavecky, ci sa mylim?

@orsulka tesim, ze to vyslo v tej robote. dnes je to fakt vzacnost, ze zoberu matku po rodicovskej.... mas stastie 😉 A Adamko si snad zvykne.... tazko povedat kedy... Naty si uz zvyka pol roka 😅 😅 😅

sincerity
10. sep 2013

@orsulka a co robi taka triedna dovernicka? 😕 mas toho maaaalo? 😀 😀 😀

sincerity
10. sep 2013

@nelia este k tej ziadosti... no tesim... uplne to vychadza na ten oktober 😀 😀 😀

lada_dee
10. sep 2013

@adulik76 ...ako píše Ivka ..už si bližšie k terminu ...tfuj tfuj tfuj ... :-*

...no u nás sa situácia vyvrbila tak, že Vily nemôže ☹ ...v piatok zápas a v sobotu tréning, a keďže aj tento týždeň to tak máme...tak už voľno ďalšíkrát nedostane... Ja, ak má Ferko Monikou vezmú, tak idem 🙂

adulik76
11. sep 2013

no, čaute. Aby som upokojila situáciu, nespadla som ani nič podobné. Len ma z ničoho nič začali svrbieť ruky, potom páliť, nastúpila ostrá bodavá bolesť, objavili sa také flaky na rukách a chodidlách, teploty. Doktori nevedeli, čo mi dať, čo to vôbec je a z čoho. Neskôr to prešlo do bolestivých pľuzgierov, no hnus. Ledva chodím, vlastne len z nutnosti na wc. Jeden prst mám akotak funkčný, tak trocha ťukám do pc... Som dosť z toho mimo a uvidím, čo bude ďalej a je aj otázna naša účasť na stretku, moc rýchlo sa to nelepší a v takomto stave nemôžem nikam ísť. Tak v skratke o mne.

sincerity
11. sep 2013

@adulik76 no teda.... ktovie co to moze byt a z coho.... nejaka alergia, alebo reakcia na nieco.... neuveritelne. Prajem skore uzdravenie, a dufam, ze sa to zlepsi natolko aby sme sa stretli.

nelia
11. sep 2013

@adulik76 a nemôže Ti bábätko tlačiť na pečeň? Mám kamošku, ktorú ku koncu tehu totálne všetko svrbelo a mala potom aj zlé pečeňové testy. Tie Ti nerobili? Ale trocha som sa teda ukľudnila... dúfam, že príčina sa rýchlo nájde a Tvoj stav sa rýchlo zlepší.

@orsulka s tou robotou je to fakt super... tak teraz si už len zvyknúť opäť na ten "iný" kolobeh 😵 😵

adulik76
11. sep 2013

@nelia pečeň je ok

orsulka
autor
11. sep 2013

@adulik76 no ešte šťastie že toto všetko čítam tak, že som si od teba rovno prečítala aj čo sa deje, skoro som už vytáčala Tvoje číslo 😉 😉 😉 , len mi bude luto ak neprídete.... 😔 😔 ale zdravie je prednejšie, hlavne ak vieme, že ide o zdravie dvoch 😵

babule, mám asi fakt šťastie, že ma šef berie spať, mala som z toho pokecu s ním fakt super pocit, ale tak ono to je asi aj tým, že ja som vo firme už 22 rokov aj s materskou.....my sa so šefom poznáme už jak "starý manželia" hahahahahaha....

no Adamko dnes uplne bez problemov, prezliekla som ich a pekne odkráčali za učitelkou do triedy, ani sa za mnou neotočili....ja viem, že on si zvykne, len do tých hlávok musia dostať istotu, že mamina s ockom vždy pre nich prídu, a že existuje nejaký ten kolobeh, že chodíme do školky, ale niekedy sme doma a to je vikend. trošku aj počítam s tým, že pondelok bude znovu uplakaný....ale ved to neva...vydržali sme to my, vydržia aj naše deti....

Adu...Lenočka v pohode v školke?????

@sincerity ale dovernička, nemá vela povinnosti, ide len o to napísať zápisnice z rodičovského...toť vsio.....tak som sa nato dala....veď mať tam nejaké očko nikdy nezaškodí (ako mi povedala jedna známa) 😀 😀 😀

adulik76
11. sep 2013

@orsulka lenuška je v škôlke úplne super, ráno príde, zahlási, že lenka prišla a potom, keď je prezlečená, dá pusu, otvorí si dvere do triedy, zahlási mi ahoj mama a zabuchne mi dvere pred nosom 😀 😀 😀

ivkaj
11. sep 2013

@adulik76 teda to jsou mi komplikace. Jsi doma nebo si tě pro jistotu nechali v nemocnici? Osobně mi to přijde jako hodně silná alergická reakce, ale nejsem Dr. Hlavně ať jsi brzo fit! Uvidíš jestli nepřijde i tak rychlé zázračné vyléčení
Když tak bych zavolala pánovi a upravila počet pokojů na ubytko. Vždyť stretko bude zase příští rok😉

@orsulka prckové už chodí na celý den nebo po obědě domů? Stejně v ČR sehnat státní školku pro 2,5leté dítko je prostě sci-fi.

orsulka
autor
12. sep 2013

@adulik76 tak to je super. že to takto zvláda. Maly dnes trošičku mrnkal, ale neplakal, a učitelka hneď na nich spustila príjemným hláskom, no po´dte, veď už budeme lepiť, tu máme lepidlo, papieriky a bude zááábava!!!! potom sa už nestihli na mňa ani pozrieť 🙂 🙂 🙂

@ivkaj dali sme ich hneď od začiatku na celý deň, rovno aj so spaním a hraním poobede, takže ráno do 8,00 hod ich tam dovediem a poobede okolo 14,15 idem pre nich. Ja som sa tu onehdy dávnejsie pytala, že čo Vy na to a tak, no aj v skolke som dostala odporučanie, že hneď na celý den ich dať a hotovo!!!!!!! ved takto môžu plakať ráno, že ich tam nechávam, a potom budu plakať aj preto, že som pred spaním pre nich neprišla a že tam musia spať, potom zas, že som neprisla hned ked sa vyspinkali a musia sa tam hrať (lebo po nástupe do práce budem stihať pre nich až tak oklo 15,45-16,00, skor sa tam nedostanem, pokial nebudem mať auto). takže sme to neriešili a hned sup na celý den. takto začali rovno s plným režimom no a vyrovnávaju sa s tým ako vedia.....trošku a časom im to dojde, že je to len systém a je to stále dookola a funguje to takto a bude super.

adulik76
12. sep 2013

@ivkaj podla momentálneho stavu to vyzerá tak, že my neprídeme. Som na PN, našťastie som doma. Už to tak nepáli, nebolí, pravdepodobne je to vo fáze hojenia, ale ruky aj nohy furt vyzerajú strašne. Pokožku mám takú tvrdú, ako by som si ju polepila sekundovým lepidlom...

@orsulka my sme tiež dali lenušku na celý deň a hotovo

orsulka
autor
12. sep 2013

@adulik76 boože Adulik.....len nech to čím skôr prejde a odíde preč.....skoré uzdravenie 😉

adulik76
12. sep 2013

toto je moja jedna ruka......

nelia
12. sep 2013

@adulik76 ty kokso..... 😖 ... to musí byť fakt trápenie ☹ a čo povedali doktori, z čoho to môže byť? Dali Ti nejaké nové lieky alebo niečo, čo mohlo vyvolať takú alergickú reakciu?

adulik76
12. sep 2013

@nelia to mi hovor, o trápení...Doktor nevie presnú príčinu, asi sa mi zbláznili hormony, ja neviem. Ale framykoin mastička mi pomáha najviac

nelia
12. sep 2013

@adulik76 no neviem si to predstaviť... už len keď mám nejaký problém na kúsku kože, sa idem zblázniť... tak pevné nervy, nech to nejako zvládneš, verím, že je to už na správnej ceste...

ivkaj
12. sep 2013

@adulik76 týýý jo :-/ No hlavně že už se to dalo na ústup. Ale stejně je to síla. Doufám, že si tě Dr. pořádně pohlídá a ty hodně odpočívej a šetři se. Třeba to byl signál, že už je potřeba zvolnit 😉 Jo a na suchou a citlivou pokožku je dobrý Excipial U Lipolotio. Dr. to radila P. když se mu zhoršil ekzém na zádech a můžou ho používat i těhule a kojící.

lada_dee
12. sep 2013

@adulik76 ... Uff .. Vyzerá to bolestivo, tak moje nech je to rýchlo preč ... :-*
..najhoršie je, keď nik nevie prečo sa ti to stalo ... Takže oddych a nohy hore 🙂

sincerity
12. sep 2013

@adulik76 no teeeeda.... nic moc.... snad pridu skoro na dovod takejto reakcie.... aby sa ti to cim skor vyliecilo... lebo to fakt vyzera hrozne....

adulik76
13. sep 2013

no, takže pečienka je úplne ok, cukor tiež ok, akurát som mala zvýšené CRP, ale už moc nie. Kožná skonštatovala, že ide o chorobu "rúk, úst a nôh", našťastie mne to postihlo iba tie ruky a nohy, ústa nie. Dostala som ďalšie tri mastičky, tak sa môžem zvesela natierať. Doba liečby je individuálna, tak netuším, kedy budem mať konečne ruky a nohy ako človek 😒

ivkaj
13. sep 2013

@adulik76 to je jako oficiální název nemoc "choroba rúk, úst a nôh"? Jsem fakt moc ráda, že už je to na ústupu!

@sincerity @lada_dee @nelia @orsulka @laxity
Baby, takže všichni dorazíte ve Čt odpoledne/večer? Jen abych případně upravila ubytování.
Jo a bude stačit, když objednám sekanou cca 150g pro holky a 200g pro chlapy? Musím to skočit zítra objednat, protože v pondělí mají zavřeno.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre