Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

sincerity
31. júl 2009

caute kocky, prajem dobre rano 😀

orsul.... len aby tie uhorky necakali na nas 😅

tak vcera som mala spomienkovy vecer..... citala som si prispevky moje cca spred roka, niektore vase, potom tie z toho neupesneho ivf.... no som zvedava, kedy budem konecne citat ze uz sa mi nieco narodilo 😅

orsulka
autor
31. júl 2009

caviko sincer 🙂))))))
tak to hadam nie.....v utorok najneskor a hotovka...inak si bude hladat ineho dodávatela......
😠 😠 😠

nelia
31. júl 2009

Sincer, to mohlo byť zaujímavé čítanie.. jaj, a inak dobré ránko 😠 😀 😀 trocha Ti závidím, že si mohla tak dlho spať... ja som ledva vstala, keďže včera sme boli grilovať a vypila som takmer celú flašu červeného vína (keďže ostatní pili pivo 😒 ).. inak ja som fakt dobrá.. počas mrchy piť červené.. večer zo mňa tieklo ako zo suda 😝 😠
Adu, tak trocha pobež 😉 😀

orsulka
autor
31. júl 2009

nelia....ty alkoholik!!! 😀 😀 😀 😀 tak to ja som bola hore zasek o 4,35......ale klasika, ked drahy nie je doma.....pohodicka......
ja si v sobotu dam na kubanskej noci mojito...original...a budem špehovat ako to tam robia.....🙂))))))))))))

sincerity
31. júl 2009

nel.... ved to si dobre urobila.... odreagovala si sa ... a dala si moznost mrche, nech si to predposledny krat poriadne uzije nie?

orsul.... no co uz by bolo, keby sme ich fakt zavarali!

nel... inac, neni co zavidiet, tato poobedna je o nicom, si to predstavte, ze by ste boli od druhej do desiatej v robote....

orsulka
autor
31. júl 2009

sincer....e-e.....to si nechem ani "predstavovať"......e-e 😝 😝 😝

no a ta moja kolegyna co odisla, je stale na nocnych smenách....sak v pekarnach ako inak......a hned ako nasupila mala 7 nocnych po sebe!!!!!!!!!!!!!!!! od 18-06,00........ tak ked som jej volala, tak po 4 nocnej už bola kriza jak hovado, a vraj po poslednej siedmej už nevedela kde je sever.....musi to byt sok pre organizmus si takto zvyknut fungovat......podla mna sa to uplne rozhodi ten biorytmus a aj vsetko...... ☹

adulik76
31. júl 2009

orsul, a to má ako lepšiu prácu, ako mala u vás???????

inak, ja som včera cvičila s tým "mojím" buzíkom, išla som dušu vypluť a ráno som si dala nejaké brušáčiky. K mojej mrche asi toľko, že je to občas sem "frc" tam "frc", iba včera, keď som cvičila, tak som vložku aj konečne "znehodnotila" 😀 a dnes opäť nič, len tak občas kvapôčililinka

nelia
31. júl 2009

Orsul.. mojito... mňam mňam... tak pekne odkukaj finty 😉 Inak nechápem, prečo teda tá Tvoja kolegyňa odišla.. do horšieho... veď mohla ostať, nie? No biorytmus sa tým určite rozhodí.. keď nie je zvyknutá.. ja by som si už asi nevedela zvyknúť na nočné smeny... bleeeeee 😝
Sincer, to Ti teda fakt nezávidím.. a prečo vlastne teraz takto pracuješ? 😕

nelia
31. júl 2009

Adu, zober si príklad zo mňa ... daj si vínko 😉 🙂

orsulka
autor
31. júl 2009

nelia.....kvoli peniazom odisla...u nas pracovala len na 4 hodiny a predpoklad zlepsenia bol v nedohladne....je to ťažko ked mas požicky a hypoteky.....už to nejak nevladali takto tahať......hoci jej potom sef ponukol pracu aj plny uvazok, aby ostala, rozhodla sa odist zas z psychickych a osobnych dovodov, že tu nebude za sprostu.....co ja som aj pochopila, lebo viem, ak oto tu chodi.....ale fakt skoda.... ☹

adu...no nema lepsiu pracu...tu robila faktury a papierovu robitu za 8 resp. 4 hodiny mala fajront....tam pecie chleba, bali ho, kraja ho, lepi nalepky, normalna fyzicka prace...po 4 mesiacoch by mala prejst len na expediciu, ale dovtedy si musi prejst každou funkciou......

nelia
31. júl 2009

No život veru nie je ľahký, hlavne keď musí človek všeličo splácať 😖 .. tuším ani nepoznám človeka, čo v dnešnej dobe niečo nespláca.. 😨

adulik76
31. júl 2009

lenže v dnešnej dobe skôr niečo splatíš, akoby si mala na to našetriť

orsulka
autor
31. júl 2009

presne tak Adu...... ona by iný dovod ani nemala odist....... dnes...nenašetriš, fakt lepsie splacať, a este to možeš hned užívat......

adulik76
31. júl 2009

tak, tak, moja reč 🙂

sincerity
31. júl 2009

veru baby, no my keby sme si nebrali uver, tiez by sme nemohli stavat... ale to asi kazdy....

orsul... to je ta kolegyna, co ti bolo tak luto ze odchadza?

no inac nocne by som ani ja nemohla robit... ved uz ozaj jak sova..... to neviem ako by som sa vyspala pri tom mojom zverinci cez den...

robim poobedne kvoli manzelovi - chodime autom, tak aby sme usetrili naklady na dopravu 😀 sef je s tym ok, mam to vybavene.... ChvalaBohu, ale od oktobra sa stahujeme s firmou do Pezinka, tak uz nebudem musiet chodit do Blavy, budem mat nejaku tu standardnu pracovnu dobu.

orsulka
autor
31. júl 2009

sincer....ano..to je ona....je to moja nalpesia priatelka, chodili sme spolu do skoly, potom sa vyddala k nam do okresu, vybavila som jej tuto pracu.....a po 10 rokoch odisla.....fnuk...fnuk.....želam jej, len aby to bolo vsetko OK.....

do Pezinku pojdem na vinobranie...ako každy rok 😉 😉 😉

adulik76
31. júl 2009

ja mám rada dobrý burčiak 😅

sincerity
31. júl 2009

no teda, este sa tam niekde aj stretneme 😉

no ale, ze odisla z kancelarie do pekarne.... to sa jej fakt lepsie nic nenaskytlo.... ved mala tolkorocnu prax...

orsulka
autor
31. júl 2009

ja burciak nepijem vobec...ani biely, ani cerveny...a ani žiadny...skratka 🙂)))))

sincer.....tu teraz zohnat akukolek pracu je prbolem a ato už nehovorim o kancelarskej.....dokonca aj tam tu espediciu mala vybavenu.....no uznaj!!!!!! inak sa tam nedostane....

nelia
31. júl 2009

tiež z toho nechápem... že z kanclu do pekárne.. no ale Orsul čosi spomínala, že potom bude robiť niečo iné...
a čo sa tých úverov týka, ja s vami plne súhlasím.... my máme úver na byt a ja by som strašne chcela domček.. 😖 no uvidíme, čo nám budúcnosť prinesie...

adulik76
31. júl 2009

tiež máme byt len na úver, uvažovali sme aj o dome, ale pri našom povolaní je to také otázne, raz sme tu a potom zasa tam 😖

orsulka
autor
31. júl 2009

pridávam sa......byt mame tiež na uver.....bolo aj auto, ale to sme už splatili...... 😉
a dom by som chcela...resp. domcek.....stretla som kamosa, ma rodinny domcek, kusok od PD....predava ho...na fotkach nevyzeral zle.....asi pojdeme pozriet ako to tam vyzera, lebo fotka znesie vsetko.....a ani nie moc draho to predava...hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

nelia
31. júl 2009

Adu, to máš pravdu, veď vy sa neustále sťahujete.. ale veď o pár rokov môžete ísť do dôchodku a potom sa usadíte 🙂
Ja zatiaľ snívam o domčeku s veľkou terasou a dúfam, že sa mi ten sen raz splní.. ale keď už len pozemky sú drahé jak šľak 😠 😒

nelia
31. júl 2009

Orsul... wouuuu ... ja by som si kúpila možno už aj hotový domček starší a trocha ho prerobila.. no uvidíme.. skôr ako o 5 rokov to tak či tak nebude.. leda že by sme dovtedy vyhrali na športke 😝
A my ešte stále splácame aj auto - ešte 3 roky.. ufff

orsulka
autor
31. júl 2009

no ved ja uvidim, to len v piatok mi to ten znamy povedal....a že to predava už vyse roka.....tak možno tam bude nejaky zádrhel, neviem.......takže možno bud. tyzden pojdeme kuknut.....je to starsi dom...vo vnutry prerobeny az na par izieb........a este vraj strecha, ale nie cela 🙂)))ň ako na opravu.....jednoducho to treba vidiet a potom sa rozhodnut........

adulik76
31. júl 2009

ja som dôchodkyňa o rok v septembri 😀

orsulka
autor
31. júl 2009

adu..lenže ty sa do toho dochodku buduci rok urcite nedostanes...nemožeš totižto z materskej dovolenky odist na dochodok!!! 😀 😀 😀 😀

sincerity
31. júl 2009

no dievcence ja by som v byte byvala len s tazkym srdcom teraz... byvali sme tak do 15-tich rokov, myslela som ze dobre.... potom sme sli na dedinu.... no to viete dve pubertiacky... jak sme nadavali..... a teraz by som uz do bytu nesla.... u nasich mame cele podkrovie len my dvaja s manzelom, ale aj tak chceme svoje.... a byt pre nas neprichadzal v uvahu..... tak sme museli kupit pozemok... no inac poviem vam je to iny zaberak... este budeme musiet brat asi jeden uver.... a tych problemov! pri byte je to jednoduchsie....
my mame auto starsie - teda ma 10 rokov, kupovalo sa v hotovosti.... okrem uveru nemame ziadne ine splatky.... my sme taky ze vsetko v hotovosti kupujeme, nechce sa nam splacat....
aj na dom by sme nasetrili, len by to trvalo asi sedem rokov, a to sa nam nechcelo cakat 😅

orsulka
autor
31. júl 2009

SINCER.......tak ja som bola do svojich 24 tokov na dedine....vo veeelkom dome...zahrada.....pre man to bolo normalne oslobodenie, ked som sla do bytu...najskor jednopizbovy, potom vacsi.........no a teraz by som ten domcek brala vsetkymi desiatimi.......ale taky iny ako maju moji rodia, to je pomaly trojgeneracna obrovska barabizna......mama je teraz sama a ma 7 izieb!!!!bracho ma nposchodi trojizbovy byt....... ja tiež len tak ako neli.....s velkou terasou, a malililinkatou zahradockou 🙂))))))

nelia
31. júl 2009

No my by sme asi ani za 20 rokov nenašetrili.. keď moja polovička tak rada tie peniažky míňa 😀 ..... rozkotúľajú sa raz-dva 😝
My sme tiež obaja vyrastali na dedine v obrovských domoch s veľkou záhradou.. najprv sme po svatbe bývali u svokrovcov, ale potom bola taká komplikovaná situácia, že sme sa potrebovali čím skôr osamostatniť a preto ten byt.. no väčšinu času (hlavne cez víkendy a v lete) trávime u rodičov na dvore.. inak by som to v tom byte určite nevydržala, lebo ja ten dvor potrebujem 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre