Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

orsulka
autor
15. jan 2010

Minka...ahojček .-))))

nejak sa nechystam...ale hladam možnosti.....aj miesto, aj tak vsetko zas od znovu .....
som zabudla v ktorom si ty teraz centre????

nelia
15. jan 2010

Adulik 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 ... som za vás neskutočne šťastná!!! 😉 Len tak ďalej. Kedy ideš na ďaľšiu kontrolu? A čo Ti povedali na endokrinológii?

Orsul, ten NATIV neznie zle... a je to prirodzený cyklus bez hormónov, čo je tiež super. Len tam je tá šanca asi nižšia ako pri IVF práve kvôli jednému vajíčku. Ale ja by som to na vašom mieste vyskúšala.

minka051
15. jan 2010

orsulka ja Brno Repromeda, ale bola som tam len raz. Máme OLC program pre zahraničných klietov to znamená že len píšeme mailom a telefonicky všetky inštrukcie mi dávajú. Cestovanie by bolo náročné.

orsulka
autor
15. jan 2010

minka....ja viem...len ten nazov mi nejak vvypadol.....inak aj v tom reprofite Brno by to slo s minimalnou navstevou Car aj pocas stimulky, lebo akceptuju kontrolu aj u mojho Dr. pokial vie zmerat foliky a je ochotny to urobit....co myslim, že moj Dr by to v pohode urobil....takže tiež by sme nemuseli vela cestovat....viem že asi tam NATIV nerobia, tam je zas ten SOFT program, ktorý je obodobou IVF, ale v ovoela mensom množstve sa beru hormony, a je to v podstate kratky cyklus...vytvori sa sice menj folikov, ale nezaťazuje tak organizmus...

NELI....až dnes som si pozrela tu stranku co mi Adu poslala.....a inak zatial nemám na to žiadne referencie, ani forum tam nie je nejake obsiahle.....takže celkom by bolo dobre ziskat nejake info o tomto centre....
tak neviem asi založim novu temu alebo čo.....

adulik76
15. jan 2010

ste hrozne zlaté, že ste na nás mysleli a všetkým vám srdečne ďakujeme.

neli, na endokrinológii sme boli len na krv, na kontrolu idem až 20.1- to tak vždy chodím, najprv krv a potom o pár dní na vyšetrenie.

orsul, myslím, že je tu jedna témička CAR Piešťany - tak nejak sa to volá a jedna kočka už aj otehotnela po IUI, len to bolo mimomaternicové, tak to nedopadlo dobre, tá kočka sa volala minima alebo tak nejak. Skús posurfovať.

minka, aj všetky ostatné, mooooc vám želám, aby vám plány s bábätkami v nasledujúcom období vychádzali podľa vašich želaní a pokým to bude v mojich silách, tak budem fuuuuuurt si želať, nech vám to všetkým vyjde 🙂

minka051
15. jan 2010

orsulka mne sa zdá že aj v Reprofite robia NATIV tuším tam chodí jedna kamoška čo si s ňou píšem je od nás. napíšem jej a spýtam lebo teraz som si nie celkom istá.

orsulka
autor
15. jan 2010

ADULIK......dik moja pekna.....hlavne sa ty...pardoooon VY stale opatrujte tak ako doteraz...a všetko pojde tak krásne hladko a pohodovo, že by sito ani sama nečakala.......a ty vieš, že ja neklamem !!!!! a sem tam bosorujem .-)))))))))))) pohladkaj malinke za mna prosim.....že mu už teraz posielam tetkovske pohladkanie 😵 😵 😵 😵

adulik76
15. jan 2010

budem hladkať, aj maťo bude hladkať. Dr. dovolil, aby maťo sa mohol prísť pozrieť na ultrazvuk, tak mu tam všetko ukazoval aj to srdiečko. Strašne som bola šťastná a len som sa zdržiavala, aby som sa nerozhučala 😅

orsulka
autor
15. jan 2010

adu...ja už som ho nasla......žial je tam zatial toho tiež malinko popisaneho......
uvidim, ci sa nejake baby ozvu 🙂))

nelia
15. jan 2010

Adu, ozaj, bola tam len jedno srdiečko??? 😕 😕
A Orsul pri tom softe sa koľko vajíčok zvykne vytvoriť? Lebo viem, že v niektorých centrách sa pri normálnom IVF tvorí aj okolo 20, ale u nás vo FC vždy len tak do 10...

orsulka
autor
15. jan 2010

nelinka...tak to neviem milacik.....moja kamoska mala aj 25 vajok.....ale ja pri IVF od 8-12...ako kedy.....tak pri tom softe by mi v pohode stacili 4....ale kvalitne samozrejme 🙂 😉 😉 😀

bublinkaa2
15. jan 2010

Adu - 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Moooooc sa tesime s tebou... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tfuj tfuj tfuj pre stastie... 😉

orsulka
autor
15. jan 2010

Monika • 15. 2010 o 08:06
Dobry den. Mam 38 rokov partner 34.Absolvovali sme neuspesne 4 x IVF, 3x KET, 2x IUI. 1x sa embryjko uchytilo, ale bohužial mimo maternice a museli mi vziat vajcovod.Obaja sme podla vysetreni zdravotne v poriadku. Myslíte is podla Vas, že by sa nám oplatilo vykonat NATIV? Na IVF reagujem dobre, tvori sa od 8-10 folikulov, partner ma dobry spg.Dakujem, prajem pekny den.

Jan Vodička • 15. 2010 o 09:16
Vážená Monika, nativní cyklus samozřejmě podstoupit můžete.Ušetříte tělo další stimulaci a odpadnou náklady na léky.Toto positivum je,ale bohužel vykoupeno sníženou úspěšností v nativ cyklech.Prakticky vše probíhá identicky jako v IVF,sledujeme vývoj a zrání foliklu a v době jeho zralosti provádíme punkci,v den punkce přikládáme nebo vpichujeme spermii partnera k vajíčku(do) a mezi 48 a 120 hodinou kultivace Vám přenášíme do dělohy embryo.Vhodné je probrat i výsledky všech provedených vyšetření a evuntuelně doplnit nutné,které by mohly odstranit překážku Vašeho neúspěšného snažení. s pozdravem a přáním hezkého dne Vodička

tak toto mi odpisali z toho centra.....

adulik76
15. jan 2010

no, ja som z toho chodenia musela zalahnúť do postele, ale už som redy 😀 😀 😀 😀

marmit, ďakujem 🙂

orsul, dobré je, že ti odpísali obratom. koľko tam stojí ten nativ?

orsulka
autor
15. jan 2010

nativ....499.....a bez ET 199
evri samozrejme.....

nelia
15. jan 2010

Jeeeeeeeeeeeeej, Adulik má 7tt 😵 😵 😵
Orsul, ja si fakt myslím ,že za pokus to stojí... prinajhoršom budete ľahší o 500 evri.. ja by som na vašom mieste najskôr skúsila ten NATIV a potom šla do Brna.. ale to je len môj osobný názor.

orsulka
autor
15. jan 2010

nelik.....dakujem za názor....ved to sledujem a porovnavam........
tak momentalne som rovno za to Brno.......ale.....

ADULIK....... 😉 😉 pekne tt 😉 😉

adulik76
15. jan 2010

aj mne sa na tie tt dobre pozerá 🙂

nuž, orsul, konečné rozhodnutie je len na vás, a v tom brne to koľko hodí??????

orsulka
autor
15. jan 2010

adu...takto neviem celkom presne....podla toho na čom konktretnom sa dohodneme...
ale skusim pozriet do IP...tusim mi tam niekto poslal aspon približne ceny.....

adulik76
15. jan 2010

tak kukni a daj vedieť

orsulka
autor
15. jan 2010

no nemam tam ceny, asi som ich pozerala len na stranke.....tie ceny to mi poslali zas z UNICA Brno....
ale co som pozerla na stranke tak aj za ICSI, aj za PK....boli nižšie ako v Heliose.....plus tam robia aj ten asistovany hatching....a ten by som asi chcela urobit...ten viem že stoji 4400 CZ...

adulik76
15. jan 2010

cca ten špás bude asi koľko? o dosť menej ako v helíku?

orsulka
autor
15. jan 2010

adulik...to určite, lebo nebudem potrebovať tolko liekov.....možno to pojde len s par injekciami a clostilom...a to už je pekny finančny rozdiel...ale aj tie poplatky za konzultacie, mrazenie, rozmrazenie su lacnejsie...

adulik76
15. jan 2010

tak to určite, hlavne, nech vám to už konečne vyjde

orsulka
autor
15. jan 2010

adu...no ved to.........

adulik76
15. jan 2010

musíš tomu veriť 🙂

orsulka
autor
15. jan 2010

ano...ved ja chcem !! 😉 😉

co mate na vik??????

adulik76
15. jan 2010

maťo má zajtra skúšku z matiky, dúfam, že už ju tentoraz spraví. A ja ako vždy, zobudím sa, niečo zjem a pôjdem opäť spať. Hádam vybehneme aj pozrieť mamu.

orsulka
autor
15. jan 2010

adulik..... 😀 😀 😀 😀 ty si ale džka !!! 😀 😀 ale pobavila si ma.....

a už to aj pooznamujete ???????????? rodinke a tak????

tak ja idem baliť...a všetkym pekny vik.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre