Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

nelia
23. júl 2012

@afrika kuk do IP 😉

adulik76
23. júl 2012

baby aj vy máte koňa takého rozhodeného, či len ja???

sincerity
23. júl 2012

ja vidim normalne 😀 😀 😀

adulik76
23. júl 2012

@sincerity teraz už aj ja

nelia
23. júl 2012

@adulik76 čo si si to ráno dala? 😀

orsulka
autor
23. júl 2012

ahojte kuriatka...

tak my sme sa vratili 20.7. ale nejak doteraz nebolo času sa ozvať....pranie, žehlebie, deti a tak stale dookola.....
ale mali sme sa super, cesta hore-dole celkom v pohodke, až na pár plačlivých zobudení.....ale fakt sa to dalo zvládnuť a drobci boli statoční, na to, že takuto cestu ešte neabsolvovali......aj na dovče tie teploty zvladali uplne super, slniečko a voda ich uťahala, takže cez obed spavali v pohodke 3 hodiny....oddychli sme si v podstate aj my, aj ked o nejakej "oddychovej dovolenke" v tomto ich veku ešte nemože byť reči....ale kolegovci čo boli s nami nam fakt super pomohli.....
takže sme spať bez urazov a zdraví a isla by som hned zvonu keby to šlo 🙂 🙂 🙂

Ivik...ako ti dopadla ta posledná kontrola?????

iknella
23. júl 2012

Ahojte, ja to nevzdávam, som 2x potrate a 1x missed abort ....tak a tento rok je pre mňa prelomový a dávam do neho všetku nádej a silu. Chceme to!
Držme si všetky palce!
🙂

mortiiss
24. júl 2012

Ahojte, kočky. Ja sa hlasim po dlhšej dobe.
Citam tu smutne spravy
@lada_dee
@afrika kočky, moc, moc ma to mrzi...neviem, preco sa toto deje, ze niektore zienky musia podstupit tolko strat, kym pridu k vytuzenemu dietatku. Budte silne. Bude dobre

My sa mame dobre. Neviem, komu mam podakovat 😵 asi mojmu osudu, ze mi tento zazrak doprial. Hned prve IVF uspesne, a tehotenstvo nadstandartne nekomplikovane - verim, ze to tak bude dokonca.

ivkaj
24. júl 2012

Caute zeny🙂
Doufam, ze se mate vsechny v ramci moznosti fajn a uzivate si leto.
U nas zatim nic noveho, porad jsem 2v1, ikdyz po dnesku pani Dr.vzkazalal P. aby si ty veci do porodnice preci jen nachystal. Tak uvidim kdy se bude chtit male na svet.

Mejte se fajn a taky nekdy dejte vedet jak se mate.

lada_dee
24. júl 2012

noveho nic... cakame vysledky, ale tie tak o par tyzdnov...

@iknella a @afrika ☹ aaach jaj... tazko hladat tie spravne slova... ale verim, ze na buduci rok sme maminami... 🙂
@ivkaj 🙂 tak to rychle uslo a uz je to coskoro tu... 🙂 tesime sa... 🙂
@nelia ... dnes sme boli s Monikou na prechadzke v centre a stretla som tam jednu moju klientku, prehodili sme par slov a ona mi poradila tu hematologiu v Martine... tiez mala MA a teraz ma krasneho synceka. Zajtra tam volam.. 🙂

nelia
24. júl 2012

@lada_dee to som rada... treba hľadať nejaké záchytné body a treba minimálne vylúčiť všetko, čo sa dá a minimalizovať akékoľvek riziko... som zvedavá, čo Ti tam povedia.. ja som si tu tiež písala s jednou kočkou, čo zažila podobné veci čo ja... mala tiež pár MA a zistili jej ten istý syndróm, čo mne a nakoniec vynosila zdravé bábo, tak ma to dosť povzbudilo... teraz už len otehotnieť, čo sa nám akosi zase dlho nedarí... od posledného MA to je už skoro 1,5 roka 😒 .. ale verím, že raz to príde...

@iknella veru, pozitívne myslenie je to najdôležitejšie, tak si držme palce, aby to konečne vyšlo.. jasné, že sa nevzdávame!!! 😉

@ivkaj takže je to tu čo nevidieť... moc na vás myslíme, nech to prebehne hladko.. ozaj, kto bude s Kryštofom, kým budeš v nemocnici? P. si berie materskú dovolenku, či??

No ja si akurát zohrievam vodu do vane, lebo máme odstávku teplej vody 😒 .. už sa neviem dočkať sťahovania 😝

ivkaj
24. júl 2012

@lada_dee jen se nech pěkně vyšetřit, pár zkumavek krve (při tom všem co máš za sebou) nic není. Jsem zvědavá v čem je u vás zakopaný pes.
@nelia když pojedem do porodky, tak hlídat bude tchýně, už to trénuje když jezdím k Dr. A pak si bude brát P. klasickou dovčuna dva týdny. Nooo a pak to bude zajímavé ;o)
Co vlastně přestavba, už finišujete?

nelia
24. júl 2012

@ivkaj no sťahovanie plánujeme tak na jeseň (podzim 🙂 ), ešte máme čo to podokončovať... o tom ani nehovorím, že L. by mal aj diplomovku prerobiť a odovzdať do 15.augusta, čo ho teda zjavne nejako netankuje.. no mňa o to viac 😠
A neboj, určite to zvládnete aj s 2 prckami, začiatky budú možno troška ťažšie, ale zvyknete si 😉

orsulka
autor
25. júl 2012

@ivkaj teiž na teba myslíme moja, verím, že už máš ako tak zbalené, a tiež verím, že ten porod bude taká pohodička ako s Kryštofom...šup šup a bude na svete🙂))) zatial sa moc opatruj🙂))

@mortiiss no to vieš moja, niekomu je dané tak, a niekomu onak.....ale hlavné je fakt vytrvať a nevzdávať to!!!! však?????? teším sa, že sa máte fajn, len tak pekne dalej. Už máš za sebou prvý najhorší trimester.....a fakt si to užívaj, lebo to ubehne ako voda....ešte pracuješa, alebo si na PN??? alebo??????

@nelia L. pekne opri, pripri alebo niečo urob, však 15,8. je to cobi dup.....a do toho skončenia mu chýba tak málo!!! zaposob všetkými ženskými zbranamia on, ťa určite poslúchne 🙂))))

orsulka
autor
25. júl 2012

kde máme ADU??????

orsulka
autor
25. júl 2012

SINCER!!!! všetko najlepšie k narodeninám mojko!!!!!!! prajem veeeeeeeeeeela detíííííí!!!!! a lásky, a ppohody, a optimizmu, a energie, a zdravia, a a a a a.....proste všetko NAJ NAJ NAJ NAJ NAJ...cmuky cmuk

adulik76
25. júl 2012

@orsulka ADU maká o 106.... 😝 . Nejak toho tu je veľa, ešte k tomu máme každé ráno porady v angličtine, no super. Už sa teším na rehabku od 13.8 - dúfam, že sa s maťom zrelaxujeme a lenuška bude vzorové dieťa. Nočníkovať sa nám celkom darí (ťuk-ťuk na drevo), už sama chodí k nočníku a ukazuje, že chce cikať. Raz sa mi po..do pančušiek a vtedy zistila, že je to "BLE", tak sa snaží dobehnúť na nočník. Včera mi utekala z detskej izby k nočníku akoby ju niekto naháňal 😀 😀 😀 , ale stihla to 🙂 . Ešte stále moc nehovorí, teda len tou svojou rečou, ale krásne rozpráva RA-RA-RA, keď má dobrú náladu a potom ešte mi vie povedať "ešte" a "nechcem". Takže základ ovládame 😀

@sincerity tebe, moja, k narodkám prajem všetko naaaaajjjjjjjjj a tiež aj nejaké to malé vrešťadlo 🙂 🙂

.... teraz som si spomenula na tie cyklistické zážitky mareka a sedím si tu sama v kancelárii a rehocem sa... 😀 😀 ...sagan z neho asi nebude, čo? 😉

sincerity
25. júl 2012

ahojte babulky 😀 😀

dakujem za priania 😵

@ivkaj tiez som na vas myslela, ci uz nerodite.... ale este je casu, ale zbalene treba mat, to je pravda 😀

@nelia inac to mate dobre obdobie, take stresovejsie, vies prerabka, L tu diplomovku.... to by sa mohlo podarit 😀

@adulik76 no sagan to asi veru nebude 😀 aj ked sme teraz pozeravali tour, tak ochkal a jojkal, ze uz musi znova zacat bicyklovat.... tak reku s PanomBohom
a citala som namiesto "rehabka" ze "prerabka" a ja ze co idete aj vy prerabat.... takto skoro rano a uz neviem citat 😅

@orsulka som rada, ze ste oddychli na dovolenke a mali ste sa fajn... chcelo by to nejake fotecky

@lada_dee uvidite, co zistia, potom budete mudrejsi ..... a budete vediet na com ste.... teraz chodis uz do prace?

lax je s naty uz od piatka v nemocnici na infuzkach..... nechce jest, pit nic... vracia.... najhorsie na tom je, ze nic nezistili.... lezia na infekcnom, ale ziadna infekcia sa nepotvrdila, sono brucha v poriadku..... este ich caka nejaka gastroendo.... ci nieco take a uvidi sa. Mali ist uz dnes domov, ale mala je stale slaba, nic neje a nepije, za den vypije len 80 ml a aj to vyvracia..... ked sa nic nepotvrdi na tej gastro.... tak sa lekari priklanaju k psychike a pojdu na neuro 😔

lada_dee
25. júl 2012

@sincerity Krásne narodeniny... zdravíčko, šťastíčko, lásku, pohodu.... 🙂 a splnenie všetkých prianí... 😉

@nelia ako píše orsulka pekne opri, pripri... zaposob všetkými ženskými zbranamia on, ťa určite poslúchne 😀 ..držíme palčáky... 🙂

mala som šťastie... a na krvičku idem už budúci utorok... 🙂

lada_dee
25. júl 2012

@sincerity do 6. este PN a potom uvidime..... 🙂 asi do prace, aj ked niektori ma odhovaraju... ale dalsie kolo az po 2. menzese... ci po 3.. uvidime co povie doki v Brne... 🙂
cakam na vysledky tej genetiky plodu a chcem ist do Brna na konzultaciu... dohodnut co a ako....
vysledky hematologie.. tak znama vravela, ze aj 2 mesiace mozem cakat.... sak buduci utorok mi doktroko povie.

lada_dee
25. júl 2012

@sincerity pozdrav lax s naty.... snad to naozaj nie je nic vazne... ☹(((((

sincerity
25. júl 2012

@lada_dee pozdravim, dakujem

tazko povedat, co je lepsie, ci ist do prace alebo byt doma..... tak som zvedava, co vam v utorok povie dr... to ides k svojmu gynekologovi? A ty co by si chcela, ist do prace ci byt doma?

nelia
25. júl 2012

nejako ste sa dnes rozbehli 😵 😵

@sincerity aj ja sa pripájam ku gratulantom.... škola a domček sú už hotové, tak Ti želám už len zdravíčko a malilinký uzlíček!!! 😉 ... to som si doteraz ani neuvedomila, že aj ty si lev ako ja??? 😵 ... aj od nás pozdravuj Lax a Naty, dúfam, že sa to čoskoro zlepší... inak tá psychika to kľudne môže byť... sakra, že tí chlapi si neuvedomujú, aké problémy môžu svojimi blbosťami vyvolať 😠 😠

@lada_dee ja si nemyslím, že to bude trvať až 2 mesiace... ak sa mi dobre marí, ja som čakal len pár týždňov... a spýtaj sa konkrétne na ten SPS syndróm (syndróm lepivých doštičiek)

@adulik76 no musí byť sranda v vašou Lenuškou... 😀 😀 mne sa strašne páčilo, ako rozprávala, to, že jej nikto nerozumel, nie je podstatné... čo my vieme, ostatné detičky jej možno aj rozumeli 😀 ... jaj tak vám závidím tú rehabku, hneď by som šla aj ja 😝

lada_dee
25. júl 2012

@sincerity idem na hematologicke vysetrenie 🙂
a ci byt doma.. no dalsie tri mesiace.. asi nie... aj ked v praci to tiez nebude bohvieco, ale... nebudem premyslat, ale pracovat... a tak ci tak... vzdy pocas stimulacie ostavam doma.. takze nejake tie dva tyzdne si oddychnem... 🙂 a uvidim mozno sa rozhodnem aj skor. 😉

@nelia rano krv a potom snad pohovor s doktorom, ved uvidime ... inak patria do jednej skupiny aj ta tvoja lekarka.. http://www.lymphoma.sk/pracoviska.php ....Klinika hematológie a transfuziológie LF UK, SZU a FNsP v Bratislave,
pracovisko Petržalka tvoja doktorka a Klinika hematológie a transfúziológie JLF UK a MFN, Kollárova 2, 036 59 Martin sem ten pan doktor Chudej 🙂

adulik76
25. júl 2012

@nelia tak, už to svoje hlučné dieťa nezmením, ale ani by som nechcela. Som šťastná, že je taká, aká je.

@sincerity mňa tiež napadla tá psychika, asi si tá záležitosť vyberá svoju daň takto.... dorazila by som ho vlastnoručne, keby som mohla 😠

lada_dee
25. júl 2012

@adulik76 suhlas 🙂

ivkaj
25. júl 2012

Teda ženy vy jste se dneska ale rozjely ;o)
U nás dneska super den. Podařilo se nám přihlásit naše nové auto, což je hoodně velký úspěch, protože nový systém co v ČR spustili na začátku měsíce spíš nejede než jede. Nooo a taky jsem si vyzkoušela jaké to je čekat před zabouchnutými dveřmi s klíčema v zámku z druhé strany. P. spěchal na pohovor a nějak se mu prostě zadařilo. Ale co, zvládli jsme i tohle ;o)

@sincerity před pár dny jsem na holky vzpomínala, že bych jí měla napsat a ono si takhle "užívají" 😝 Tak třeba to bude nějaký bacil, ten se léčí líp než rozhozená psychika Tak hlavně ať jí pořádně aspoň K. nebo bude za chvilku průhledná.
No a tobě hodně pevných nervů !

@nelia a že mu tu diplomlu nenapíšeš sama ;o)

@lada_dee tak i penízky z práce jsou lepší než z PNky, ne? A doma si pak ještě budeš užívat s dětma 😉

@adulik76 jak já vám tu rehabku závidím, taky bech někam vypadla. Tak si ji užijte i za mě a hlavně naberte síly na další snažení 😵

iknella
25. júl 2012

@nelia som prvý mesiac po clostilbegyte a iných procedúrach a teraz čakám, že bude mrcha meškať! 🙂 🙂 🙂
ak nie idem do ďaľšieho kola! 😎

nelia
26. júl 2012

@iknella veru, budeme kolovať, kým úspešne nedokolujeme 😀 😀

lada_dee
26. júl 2012

@ivkaj ..no my mame kolektívnu zmluvu a čo to nám po 40. dni PN dopláca zamestnávateľ, tak nie je to až tak zlé... ale už som doma 3 mesiace.... v práci sa bude aspoň niečo diať... 🙂 a máš pravdu, s deťmi budem doma... 🙂

@sincerity vy kedy idete do teho?

@iknella tak držím alce.
@mortiiss držte sa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre