Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

noemarta
17. mar 2010

ahoj Nel, vysledky este nemam, budem ich mat asi az ked dojdem do poradne, t.j.6.4.
ale tak duuuufam, ze budu v norme.
Neli, takze v praci to este nevedia, hm... teda poniektori uz vedia.. vsak jasne, este to nemusis hovorit.
ja brutalne zle spim, neviem ako vy baby, Orsul, co tie nase sny???? ja teraz pre zmenu neutekam v snoch, ale furt ratam, to je asi uz prepracovanost,...... este mam dvoch doma do im musim spravit cele danove a a a uz mam fajront.
ja tiez beriem vitaminky, detske calcium, to by som ti Neli doporucovala, je to velmi dobre a prospieva to aj dietatku. Ved opytaj sa Lax. nech ti posle ten tehotensky program, alebo uz ho mozno aj mas.
Orsul, tam sa doporucuje aspon tri mesiace, striedat ocistu s vitaminmy.

laxity
17. mar 2010

orsul...odporúča sa minimálne 1 mesiac, ale dá sa to zistiť podľa toho aká je stolica. stolica po očistení by sa mala zmeniť. stolica by mala byť zlatohnedej farby, hustota akurát a mala by plávať. A chodiť na stolicu by sa malo 2-3 krat denne.

no a ako píše nel a noe, po prečistení je už na dotyčnom či bude užívať produkty ďalej alebo nie...no každopádne treba po očiste telo poriadne vyživiť biokalciom a biozinkom. Tieto produkty nám zabezpečujú kompletnú bunkovú výživu pre náš organizmus. Po vyživení treba harmonizačné produkty podľa potreby...

adulik76
20. mar 2010

dobré ránko, kým som našla našu témičku, mi to aj trvalo. No, zatiaľ si nemôžem nejak zvyknúť na nového koníka. A čo vy? Ako víkendujete???? 🙂

laxity
20. mar 2010

zdravím a prajem krásny slnečný víkendík kočeny 😀

mne sa celkom páči nový koník, je mi to v podstate jedno. Ja víkendujem asi tak, že trávim čas s malou, keď spí, tak rýchlo niečo poupratujem, dnes mi prídu dve návštevy...tak bude veselo 🙂 . Teraz momentálne čakám kým sa malá zobudí, dám jej papať, prebalíme, nakrémikujeme sa a vyrazíme na prechádzku 🙂 . Teraz mi akurát napísala kamoška, že dnes porodila...dievčatko malo 3870g...kokso riadna váha, to ani moja malá nemá teraz a to bude mať mesiac v pondelok 😕

a čo ty adu?

orsulka
autor
20. mar 2010

ahojte dievčatka.......tak ja vikendujem už konečne stierkovano.!!!!!! dosli chalani, lebo bracho furt nemá čas a tak makaju od osmej rana.....tesim sa,že už zas pokračujeme.......
takže očista pokračuje......lax...stolicu budem sledovat , ci plava 😀 😀 😀

orsulka
autor
20. mar 2010

a boli sme v tom Heliose......tak sme kecali skoro hodinu s lekarom, co a ako, čo dalej, prečo nie takto, a prečo radsej takto.....no bol trpezlivy s nami.........základ je, že navrhol este u man urobit hystereskopiu....to znamena, že sa pozrie do maternice, či tam nie je nejaky problem, skonroluje vajcovod, či je prechodny, a odoberie vzorku zo sliznice maternice a posle na histologiu, či ajtam nie je nejaky problem.....toto vsetko v narkoze, lebo je to bez nej bolestive...zákrok cca tak ako pri OPU......takže som v piatok bola už na krv, a bud. tyžden potrebujem absolvovat interne a potom ma naplanuje na operaciu.....
v Heliku navrhol, podla toho ako dopadnu vysledy.....bud IUI, prip. dalsie IVF (ale otvorene povedal, že moc by do toho už nesiel) po tretie darcovsky program........ nemal problem a vytlacil nam kompetnu dokumentaciu, že sa kludne máme ist popytat aj niekam inam, do inych centrier, ci nam nevedia inak pomoct.....povedal, že nie je ješitny, a že jednoducho nám chce pomoct........dokonca ak odstaneme v heliose slubil aj finančnu pomoc, jednak s liekymi a jednak s jednotilvými výkonmi.........
a tak som este v piatok dohodla stretko v Reprofite Brno...na 7,aprila.....ideme tam na konzultacie.....

soorry, že tak vela, ale chcela som Vam vsetko napisať....tot naše novinky...... 😉

ivkaj
20. mar 2010

Čaute, dva dny bez koníka, to byl teda absťák 😎

Orsul, to jsme byli v CARu snad zaráz;o) To co Dr. navrhuje mi přijde vcelku jako rozumný nápad.

No u nás to dopadlo tak, že zlepšení spermia sice je (větší počet spermií a vetší objem) nicméně to podstatné - pohyblivost, se nezlepšila. Takže i když z laboratoře napsali, že jde o hraniční normospermiogram, tak nám doporučili opět IVF. P. byl docela zklamaný, protože doufal, že po tom rapidním zlepšení, které na něm viděla "číňanka" bude spermio vhodné aspoň na IUI.
V pátek jsme byli na výroční večeři (jsou to tři roky co mě požádal o ruku) a když jsme to všechno prodiskutovali, tak jsme se dohodli, že půjdem do třetího pokusu a souběžně s tím si budu hledat práci. Prostě už to všechno necháme na osudu, stane se to, co se má stát 😵
Takže jestli nám bude osud přát (a nebude cysta), jdu si v pátek pro rozpis stimulac 😉

nelia
21. mar 2010

Ahojte baby.... chýbali ste mi 😝
Orsul, Ivka, som rada, že ste sa opäť rozbehli a verím tomu, že to bude tentokrát úspešné. Orsul, mne keď robili laparku, robili mi aj to, čo spomínaš. Uvidíš, možno zistia niečo užitočné.
U nás nič moc nového nie je... už sa neviem dočkať stredy (idem k Dr.) a veľmi sa modlím, aby bolo všetko v poriadku 😔
Noe, tú tehu kúru od Lax mám, aj beriem biokalcium pre deti 😉
Lax, dúfam, že návštevy prebehli v poriadku a malú to moc nevyčerpalo (alebo skôr Teba) 😵

adulik76
21. mar 2010

čaute, tak mňa pre zmenu odvčera vkuse bolí hlava. Už fakt neviem, čo robiť. Moc tabletky nechcem pojedať, aby som neublížila drobčekovi. Neviem. Zajtra idem na poradňu, tak sa spýtam dr., čo mám robiť. Hádam nejako poradí.

ivkaj
21. mar 2010

Adu, nezkoušela jsi Paralen? Tuším, že ten těhule 1tabletku za den můžou a nebo zkus akupresuru http://zdravi.centrum.cz/zdravi-a-my/2008/8/25/...

adulik76
21. mar 2010

dr. mi minule povolil panadol, tak uvidím

nelia
21. mar 2010

Adulik, mne Dr. povedal, že paralen by som eventuelne mohla. A skúšala si studené mokré obklady na čelo?

orsulka
autor
22. mar 2010

dobre ranko kuriatka.... 😉

Ivik....čo sa CAR týka, tak sme si to vcelku užili ten minuly týžden......aj my sme s Ferkom este preberali veci, a idem nas obejdnat este do Martina k jednemu docentovi, ktorý tam otvoril ambulanciu.....a on robi pre ISCARE......takže tiež chceme aj jeho nazor.....tak uvidim kedy nas zoberu......
a teraz po ranu este zbehnem do nemocnice na krv na zražanlivost...kazala dokrotka vraj to treba......

Adulik.......dufam, že hlava nejak prestala boliet a vela ťa netrápi.....
Nelik.......ak modlenie pomaha kludne sa pomodli pred tou kontrolou, ale myslim, že to bude vsetko v najlepsom poriadku...ved sa pekne o seba staras a ddavate si pozor, takže POHODAAAA.........

a este nas dnes poobede čaka nečakany pohreb, nasmu velmi dobre priatelovi a spolutančenákovi zomrel otec, dost nečakane...dozvedeli sme sa to od neho len vcera, tak bola trosku smutnejšia nedela......ale život pripravuje rozne skušky....

nelia
22. mar 2010

Dobré ránko 😉
Orsul, to je smutné... ale raz nás to bohužiaľ všetkých čaká... a ako píšeš, život je stále len o skúškach osudu 😔
Adu, dúfam, že dnes je už lepšie. A držím palce na poradni 😉

nelia
22. mar 2010

Kde sa túlate babuliatka? Je mi tu smutno samej ☹ ☹

tuzimpobabatku
22. mar 2010

ahojte 🙂

noemarta
22. mar 2010

dobre ranko babule,
to bol abstak konikovsky, coooo???
ale vidim, ze za ten cas tu napr. Orsul a Ivkaj vela poriesili, tesim sa ze mate nove spravy, ze vas v tych centrach vedia tak povzbudit , duplom tebe Orsul, ze vam chcu pomoct aj financne, drzim moc palce aby sa to doviedlo do uuuuuspesne konca !!!
Nel, neboj, urcite bude vsetko o.k. v stredu, ale plne ta chapem, ja jak sa blizi poradna veeeelmi sa tesim ze sa uvidime s nasim krpcom a z druhej strany mam take malilinke obavy, ci bude vsetko o.k. ja idem az 6.4. aleeeee 1.4. ideme na to 3Dcko, tak sa tesim.
Adulik, kludne si daj paralen alebo panadol, ja som mavala tiez take bolehlavy, a lekar mi povedal, ze v pohode mozem brat paralen. Adulik hlavne vela pi, aj z toho to moze boliet.
Kde je nasa Sinceeeeer ?????

nelia
22. mar 2010

Tuzim, Noe, ahojte dievčatká 🙂... konečne sa tu niekto objavil 😅 😅 ... aké pekné nové fotky vám pridelili ... hihi 😀

orsulka
autor
22. mar 2010

no čavo...tak ja som spat......mám v rukách aj tie vysledky z krvičky a zrážanlivosti......a 29.3. ma objednala internistka....tak idem skusit hned aj Helios co by ma koncom tyzdna nezobrali.. 😉

Adulik...?????? ta kde sa nám ty taras hviezdicka????????? dufam, že nemate zas nejaky ten poplach v praci 😝

laxity
22. mar 2010

Ahojte

orsul, ivkaj...tiež sa teším s vami 🙂 . Človeka to asi veľmi povzbudí, ak dostane takú nádej. Len treba veriť a ja vám verím 🙂

adu...mňa našťastie nič nebolelo, ale asi by som sa to snažila pretrpieť. Ja to mám teraz s bradavkami, bolia ako sviňa...neskutočne...keď sa malá prisáva, ale tak kvôli nej musím vytrpieť...skús aj ty vydržať 😉

noe...potom podaj info, ako si dopadla na 3D...som zvedavá 🙂 , či sa malá popredvádza 🙂

ja sa musím pochváliť...včera som kúpala malú s tým, že potom jej dám papať a potom ju uspím. Okúpala som ju ona hneď po kupeli o 19.30 mi zaspala a spala do 2.30...baby no úžasné. Musela som si medzitým prsníky odsať, ale potom keď sa aj moja odsávačka zobudila, tak mi vypila naraz deci...skvelá 😀 . Potom bola hore do piatej a potom sme ešte zdriemli. A teraz sa pomaly chystáme aspoň na balkón do kočíka. A inak včera sme sa vážili...má 3750g.

tak sa držte kočeny a pracujte 😉

orsulka
autor
22. mar 2010

lax....ahoj ahoj.......sa tešim, že a vam tak krasne dari .-)))))))) a priberate jedna radosť 😉 😉

s povzbudenim mas asi pravdu.....ked sa niečo taketo deje, tak hned je v podvedomi niečo, co ma tak posuva v pred .-)))))

bublinkaa2
22. mar 2010

Ahojte baby... 🙂

Fiiiha, aki sme tu vynoveni... Chvilku mi potrva, pokial si na to zvyknem. Ale nevyzera to zle. Dlhsie som sa neozvala, akosik nebolo kedy. Ale co to som si poprecitovala. Takze ani z tej konizacii uz strach nemam, kedze ste Neli a Orsulka spominali, ze to bolo v pohode. Dufam, ze si dobre pamatam, ze vam dvom to robili. V NR je sice asi tiez statna nemocnica, ale povedali mi, ze v ten den ma aj pustia, tak v tom dufam, a verim. Inak Neli drzim palce na stredu na poradnu. Neboj, budes odtial odchadzat s velkym nadsenim, lebo to uz budes vidiet takeho malinkeho cloviecika. Bude to nadhera.... 😵
No a inak dnes sa nam malinka zobudila s horuckou, tak som zufala, ze ci znovu bude drobec chory. Prave spinka, tak uvidim, ked sa zobudi, ako jej bude. Lebo ziadny sopel a ani kasel zatial nie je. Asi to bude zase to jej hrdielko. Mna porazi....
Mna trochu pobolieva mechur, a do toho sa mi pravdepodobne ohlasuje mikoza, lebo to tam zacina svrbiet, lenze na dokiho cas nemam teraz, tak som si bola kupit Candivac v lekarni - co je na mikozu a volne dostupne, lenze ma skoro zamrazilo, lebo pytali za to 17eur. Skoro som odpadla... Ale kupila som to... tak dufam, ze to aj zaberie... drzte mi palce... Musim koncit.. pa paaaaa a pekny slnecny tyzden vsetkym zelam... cmuuuuuuuk

nelia
22. mar 2010

Orsul, som rada, že sa to u vás takto rozbehlo... vidím, že nepremárniš ani minutu a to je dobre 😉 ... veľmi vám budem držať palce, aby to už konečne vyšlo.
Lax, ahoooooooooooj 😅 😅 ... vidím, že sa vám darí veľmi dobre a úprimne sa tomu teším... len tak ďalej!!!! 😉

nelia
22. mar 2010

Ahoj Bublinka 🙂... nemôže mať malá horúčku len kvôli zubom... kamoška, čo má rovnakú starú dcéru tiež vždy hovorí, že len tak má horúčku... keď jej idú zúbky... A na tú mykózu skús ešte výplachy pošvy... ja som na to používala tuším Rosalgin... v lekárni Ti určite budú vedieť poradiť. K tomu si musíš kúpiť aj takú umelohmotnú nádobku, s ktorou sa ten výplach robí. Mne to zvyklo zabrať.

orsulka
autor
22. mar 2010

Bublinka....ahojček maminka 🙂 🙂
tak hádam to s malou nebude take zle a spanok jej pomože zbaviť sa horucky......moje male,nech s vela netrapi a samozrejme maminka s nou.....držim palce.......aj s tvojou liečbou......a veru za niektore lieky už nevedia co by pytali 😠 😠

vo stvtok ideme do martinskej nemocnice este na konzultaciu k Doc. Tomášovi - pobočka Iscare....recepčná nas objednavala že na 13,00 hod s tym, že partner o 12,00 na spg.....tak som jej rychlo oznamila, že mi žiadny spg robit neccheme a chceme len konzultacie, že mam všetku dokumentaciu, a chceme len hovorit s dokym, nech sa na vseetko pozrie.....a nemienim zas vycapovat prachy za spg.....ked aj tak je už roky kvalitny jak hovado!!!! 😉 😉 tak sa nechala ukecat a ideme len za dokym....

a do Heliou na operaciu mam volat až v pondelok, ked budem mat z interneho potvrdenie že je vsetko OK.....potom ma naplanuje bud na utorok alebo stvrtok......tak to necham asi na ten stvrtok, nech si to zariadim aj v praci...a v piatok by som asi ostala este domka.....sak potom zas budem makať na vyplatách....

tak...a ani sa nenazdam a dalsi mesiac v prd...i!!! 😀 😀

tak ale Adulka mi trosku robi starost!!!!!!!! asi dostane Mato po zadku!!!!! 😀 😀

nelia
22. mar 2010

Orsul, Adu šla do poradne, tak si určite urobila výlet alebo zase nejaké nákupy... hádam je všetko OK a čoskoro sa nám ozve.

orsulka
autor
22. mar 2010

😀 😀 😀 N ELI......ta šak poviem nie 😀 ?????? som nejaka mimo zda sa....... 😕 😕

ale mame este trosku starosti s Ferkovym ockom....v piatok mal taku slabu mozgovu prihodu.....takže sme od rana lietali ako splašeny...teda ja len chvilu ale Ferko potom s nimi cely den, plus este aj v sobotu, lebo mu este naordinovali infuziu v nemocnici ako dalsiu prevenciu..... aj svokra je nejaka chora a neciti sa moc ´dobre, takže ..... tak....

nelia
22. mar 2010

Orsul, no nič príjemné... ani sa Ti nečudujem, že si potom mimo... dúfam, že sa Ferkov otec dá skoro do poriadku 😔
No ja by som dnes tak strašne spala a vôbec sa mi nechce pracovať... nejako tú robotu v poslednej dobe flákam 😝

orsulka
autor
22. mar 2010

Neli......a nevadi......aj tak verim, že čo treba urobiť to más hotove...... 😉 😉 😉

nelia
22. mar 2010

no mám mám.. ale čo nesúri, stále odkladám a potom mám z toho zbytočné stresy a hnevám sa na seba 😝 .. no a najviac sa teším na stredu, lebo neprídem do roboty 😀 ... síce idem ráno hneď o 7 k zubárovi, ale čo už... to hádam prežijem..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre