Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

nelia
26. mar 2012

... no ešte tam veru je čo robiť... už sme vybúrali, čo sme chceli, aj sú hotové nové steny (sme murovali ja s L. - no sme šikulky 😀 )... ešte musíme urobiť prívod vody a odpad, kúrenie (čo sme zatiaľ kvôli zime ani nemohli) a potom také dolaďovačky... ja dúfam, že v lete sa budeme môcť nasťahovať, ako dovolia aj financie...

@orsulka to musel byť zážitok pre drobcov 🙂... hoď sem nejaké fotky, nech sa pokocháme 😉

sincerity
26. mar 2012

@adulik76 no to je tiez pravda, hlavne ze to nebolo nic vazne a bola si skoro doma

@nelia jeeee vy prerabate kuchynu? a aku ste si vybrali?

@ivkaj v sobotu sme mali velku brigadu, posadili sme nejake ovocne stromceky, dva orgovany a dali dole jednu velikansku ceresnu (bola zla).... a teraz riesime konecne kolaudaciu, do maja to musime stihnut.... inac hrozne, co to zorerie penazi taka kolaudacia.....

@orsulka no najst zviera v klietke mam niekedy aj ja 😀 hlavne ked je to nejaky plaz alebo chameleon 😀

lada_dee
26. mar 2012

Ciao koceny... takze ja som "prvykrat" v novom roku bola na chalupke, vcielky lietaju, kvetinky nam rozkvitaju... no zacala sezona grilovaciek, gulasikov a akciii 😀 .... tesim sa 🙂

No peniazky ak chcete poslem, staci povedat... ale naozaj neviem co a ako, na ako dlho prideme..mame tam tu svadbu, Chorvatsko.. ale aspon a jednu noc chcem priiist a byt s vami.... 🙂

@ivkaj tesim sa.... nejak myslim,ze to bude babenka do partie... 🙂
@adulik76 ... tak na jesen, super.... 🙂

Ja mam menzes... takze uz len aprilovy a idem na to. Inak som uplne nemozna, som dnes mala ist k dokimu, aby som sa s nim dohodla ohladne KET ... ci mi moze lieky predpisat a tak s nim pokecala, ze zabudla som na to.. ☹ a cil mi dala sestricka termin 16. co je pre mna neskoro, tak budem musiet zavolat a nejako s nim aspon tie lieky dohodnut... ☹ aaach jaaaj... som ja ☹

Tak krasny vecer... 🙂

nelia
27. mar 2012

@sincerity boli sme minulý týždeň v NR na výstave nábytku a tam sme získali jeden kontakt na firmu pri Leviciach... www.santal.sk ... vyrábajú fakt pekné veci... urobili nám projekt podľa našich predstáv.. vyjde nás to síce 3300 evri, ale o takej kuchyni som vždy snívala, tak kašlať na prachy...

Veru, aj ja sa už teším na grilovačky a podobné akcie.. a hlavne sa teším na teploooo 😵

orsulka
autor
27. mar 2012

@nelia no fotil ferko na mobil, tak fakt neviem, kedy to zas stiahne do PC 😀 😀 😀 ale ukážem ked budú 🙂)))) najkrajší bol pohlad, ked videli slonov...tu v tej ZOO su vo vnutri fakt blízko pri luoch, a deti si zabudli normálne úúústa zavrieť.....okrem toho Ady zrovna žužlal chrumku a v tom smrade ho normálne naťahovalo na vracanie.....tak sme tam neboli dlho, hlavne kvoli tomu smradu....
a kuchyna za 3300 evri, tak to musí byť fakt jeba!!!!!! ale mať rodinný dom, tiež by som chcela peknú až krásnu kuchynu.....
no ja som si dnes urobila radosť a ked je reč o tej kuchyni, tak som si kúpila nový smetný koš, ktorý je rovnakej farby ako kuchyňa....hahahahahaha.......za 12 evri 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
27. mar 2012

@nelia inak na tu vystavu sme s F. chodili každým rokom....a vybrali sme si tam túto našu sedačku......ja by som si tam vždy niečo vybrala, tam bývajú fakt dobre veci...a tie výstavne kusy naozaj aj v dobrých cenách

bublinkaa2
27. mar 2012

Ahojte baby, dlho predlho som sa neukazala... Trochu som si vas poprecitovala... Deturence tu rastu jedna radost... A su vsetky na spapanie... 😵 😵 A Ivkaj gratulujem k druhemu prirastku na ceste... 😵 😵 😵
My vlastne po starom, od snazenia sme neupustili, min.mesiac sa aj zadarilo ale bolo to iba na zopar testoch, potom zacali blednut a hned som vedela a dufala, ze pride sama mrcha... Potom sme si povedali, ze pol roka vypneme a zacneme si naplno uzivat. Malu sme dali prvykrat na noc k babke a my sme vyrazili na disco po veeeelmi predlhej dobe, dali sme si zopar hrusiek do nosa a jednoducho sme si zaumienili, ze prezijeme genialne leto a v septembri sup na to... Min.vikend sme isli gratulovat k Jozefovi a tak som si pre istotu spravila test, ze ci si budem moct vypit. A tam zrazu duch!!!!!! No x veci som si zrazu zacala davat do kopy, ci je to vobec mozne a zacalo mi to vrtat v hlave... Tak som si kupila dalsie testy a tu je vysledok... 🙂 Moooooc silno mi drzte palce, lebo mam tusaka, ze by to mohlo byt tentokrat to prave orechove.. 😉 I ked to som si myslela uz viackrat... 😒

nelia
27. mar 2012

@orsulka no tiež som dlho váhala, čo sa tej kuchyne týka, predsa to nie je náš vlastný domček, ale ten asi nikdy mať nebudeme, takže som sa rozhodla, že ideme do toho.... pohľad na vaše deťúrence musel byť krásny 😵 😵 ...

@bublinkaa2 parááááááda!!! tfuj, tfuj, tfuj a ešte raz tfuj!!! Musí to tentokrát vyjsť!!! Hlavne musíš myslieť pozitívne, aj keď Ťa ešte čaká dlhá cesta... ale ver tomu, že bude úspešná 😉 ... tiež neviem, či sa mi bude dariť nemyslieť na zlé veci, keď sa mi podarí otehotnieť... keď sme už prekonali toľko zlého... ale treba sa o to každopádne pokúsiť 😝

ivkaj
27. mar 2012

@nelia hoď link na tu co jste si vybrali, ať můžu závidět ;o) Mě se to zařizování tak líbilo, ale mít na to víc peněz a cit pro takové ty vymazlené detaily ;o)
My furt doděláváme pokoj Kryštofovi, ale bez paní designerky by sme asi dali dohromady maximálně nějaký sektorový nábytek. Teď je to sice z Ikei, ale fakt stačí pár nápadů na oživení, barvy a tak a bude to moc pěkné.

@orsulka pěkně si výletíte. No taky bych u jídla nechtěla čuchat slony 😎

@bublinkaa2 jééééé, to je pěkné pozitivní. Gratulovat budu raději za pár týdnů, ale i tak z vás mám moc velkou radost 😵

sincerity
28. mar 2012

@nelia no super, ako pise @ivkaj, hod link nech ti mozeme zavidiet.... ja budem mat novu kuchynu tak za sto rokov.... teraz mam taku ojazdenu z bazaru a ta tam bude este strasne dlho..... a este, koho je to vlastne domcek kde byvate, ked neni vas? 😕

@bublinkaa2 velmi sa tesim s vami, potichucky gratulujem a ozvi sa nam castejsie s takymito dobrymi spravami.... ako sa mate vy a Lucinka? To uz musi byt slecna!

@ivkaj na tu Stofikovu izbicku som tiez velmi zvedava 😉

nelia
28. mar 2012

@ivkaj @sincerity neviem sem hodiť link, keďže nám robil projekt na mieru... a boli sme si tam vyberať osobne materiály a tak... my si prerábame poschodie u našich, keďže ostali sami dvaja vo veľkom dome... takže budeme mať kvázi svoj vlastný bytík u nich s tým, že dvor bude spoločný.. budeme tam mať viac miesta ako máme teraz v byte. Vedľa býva hneď segra s rodinou, tak A keďže vlastný domček si v blízkej (a asi ani v ďalekej) budúcnosti stavať nebudeme, preto sme sa rozhodli za tú kuchyňu...

sincerity
28. mar 2012

@nelia jeeeeeeeeeej to som nevedela, my sme tiez mali u nasich tiez cele podkrovie pre seba, ale nakoniec sme predsa len chceli byt sami. Takze teraz byvate v byte a prerabate si dom? ... no ked kuchyna bude, tak ju nafotis a das nam sem foto 😉

nelia
28. mar 2012

@sincerity jj, presne tak...

ivkaj
28. mar 2012

@nelia tak aspoň prozraď bravy a tak. Nějaký návrh vám nedělali?

Holky, ten náš malý je ukecaný jak ženská. Před chvilkou se probral a už si v postýlce povídá 🙂

orsulka
autor
28. mar 2012

@bublinkaa2 toto sú super správy a nááádherná fotečka...veľmi silno držím palčeky, necdh je to naozaj to praavé orechovééééééééééééé 😵 😵 😵

sincerity
29. mar 2012

@nelia no tak to je super, ani si nespominala, ze ste sa tak rozhodli....

nelia
29. mar 2012

@ivkaj 😀 😀 a čo si rozpráva?

sincerity
29. mar 2012

@nelia no paradna! taka moderna. aj my mamen navrhnute umyvadlo v rohu, len skrinku tam mam taku sikmu. A mycku mas kde? to vedla tej ladnicky? inac rozmerovo ako my.... ked raz budeme velki a budeme si davat kuchynu.

nelia
29. mar 2012

@sincerity no myčku sme nechceli zatiaľ... aj ja som pôvodne chcela skrinku došikma, aj mi urobil aj taký projekt, ale on nám povedal, že to je menej praktické, tak som sa dala nahovoriť na túto verziu... predsa tam vieš lepšie otvoriť tú rohovú skrinku ako keby bola diagonálne...

orsulka
autor
30. mar 2012

@nelia pekná kuchynka naozaj....a nad tou umývačkou porozmýšlajte....keď sme boli sami dvaja, tak som ju nehcela tiež, že načo......ale teraz si neviem život bez nej ani predstaviť 😀 😀 😀 je to pre mna pri deťoch velká pomoc, a keďže aj Vy čoskoro budete početnejšia rodinka, tak porozmýšlaj 😉 😉 😉

nelia
30. mar 2012

@orsulka máš pravdu... minimálne si na ňu nechám miesto v niektorej skrinke, aby sa tam dala dodatočne dať... 😵

ivkaj
30. mar 2012

Baby, tak si představte, že to naše dítko má angínu. Nejdřív sme si mysleli, že má teploty od zoubků, ale ve středu v noci měl už 40C, tak jsem mazala k doktorce. Takže bere svoje první antibiotika. Ale už mu je líp, začíná zlobit a vymýšlet lumpárny, jen jíst moc neche :-/

@nelia pěkná kuchyň;o) Podobně řešená jako naše. Jen zvaž tu vestavěnou lednici, mi od ní nakonec uspustili kvůli velikosti (jsou menší) a snad i kratší životnosti (aspoň podle prodejců). Joo jeden praktický postřeh k dřezu, nevím jaký materiál máte v plánu, ale já kdybych mohla volit, tak už bych asi do nerezového nešla. Přijde mi, že je pořád špinavý (třeba od vylitého zbytku čaje) a flekatý od vody 😝 Teď už bych asi volila dřez fragranitový nebo nějaký samočistící ;o) Joo a myčka je fakt úžasný pomocník, ale taky jsme ji dávali až do domečku.
Já vám to zařizování tak závidím 😵 Mě to tak bavilo, ale ještě lepší by to bylo s neomezený rozpočtem 😎

adulik76
30. mar 2012

@nelia orsulka aj ivka majú pravdu, my sme tiež kúpili umývačku a neviem si to vynachváliť,... práve teraz umývam riad 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . Nikde žiaden bordel, všetko tam natrepem, nemusím stáť pri riadoch furt, je to super. A ak môžete, kúpte rovno 60cm šírku. Tá 45-ka sa neoplatí.

nelia
2. apr 2012

@ivkaj náš ujo predajca na to myslel, takže nám hneď ponúkol silgranitový drez... stojí síce 300 evri, ale asi sa to fakt oplatí, počujem o tom samé chvály... doteraz som ani netušila, že niečo také existuje... No a ano, aj mňa by to zariaďovanie viac bavilo, keby som mala neobmedzený rozpočet 😝

ivkaj
2. apr 2012

@nelia zrovna v neděli, když jsem drhla dřez, jsem si na tebe vzpomněla 😉 Ona to není žádná velká práce, spíš me štveže vypadá zapatlaně nebo ho musela umýt po každé použití 😝
Každopádně vyměnit se dá vždycky.

orsulka
autor
2. apr 2012

@ivkaj drobčekovi prajem skoré uzdravenie, ale ono to je už super, keď zas vymýšla somarinky.....a už chodíte samostatne???????

@adulik76 presne tak ako píšeš moja s tou umývačkou......treba 60-tku.....oplatí sa 😉 😉 😉

tak nám postupne pribúdajú zúbky, chvala bohu to zvládame super, bez komplikácii 😉 😉

v stredu si ma sef zavolal do práce, tak neviem čo sa ide diať...dúfam, že nič zlé.....

ivkaj
2. apr 2012

@orsulka Nevím jestli jsem to nezakřiřkla, ale hrozně špatně v noci spí. Budí se s pláčem co dvě hodiny a nejde pořádně utišit. V sobotu už dostal i dětský nurofen a pak jsme spali všichni až do 8.30 a to jindy vstává o dvě hoďky dřív. Asi je to kombinace zubů (rostou mu dvě horní stoličky a k tomu se klube i něco dole) a nemoci, jen doufám, že bude brzo v pohodě, jinak tu padneme na ústa všichni :-/
Chodit chodí, ale musí se něčeho držet. Stačí mu i tepláky a tak občas chodíme vedle sebe ;o) A když měl venku svoje dětské chodítko, tak se tvářil důležitě jak prezident republiky ;o)

nelia
3. apr 2012

@orsulka a ty teraz vlastne pracuješ z domu, či nie?

@ivkaj chúďatko moje... dúfam, že sa malinký rýchlo uzdraví a budete mať zase všetci kľud... inak syn môjho brata nám vášho Štofíka strašne pripomína, je to tiež taký malý smejo, teraz bude mať pol roka a je na spapanie 😵

nelia
3. apr 2012

@adulik76 jeeeeeeej Adu, Lenka je v reklame na plávanie bábätiek???

adulik76
3. apr 2012

@nelia a to si kde videla?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre