Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

lenka_tomi
24. mar 2011

Kto by mi vedel odpovedať na otázku: som silne presvedčená o tom, že som mala ovuláciu už na 12 deň menštruačného cyklu. Na 15 deň som bola u doktora a ten tvrdil, že ovulácia neprebehla. Môže doktor už po prebehnutej ovulácii vedieť, že nebola? Lebo tém, ako vám doktor napômôže k ovulácii, kedy pravdepodobne praskne vajíčko, je tu veľa ale o tomto som zatiaľ nič nepočula. Dík babenky.

nelia
24. mar 2011

@lenka_tomi neviem, čo Ti doki konkrétne povedal, ale mohol jedine vidieť celý folikul, ak nebol ešte prasknutý - to by nasvedčovalo tomu, že ovulka ešte nebola... viem, že po ovulke vidia nejakú voľnú tekutinu iba... a prečo si presvedčená, že ovulka bola? Podľa teploty či bolestí??

lenka_tomi
24. mar 2011

@nelia uf, čítala som, teda aspoň podľa rád báb tu na modrokoníkovi, že tesne pred ovuláciou bazálna teplota výrazne poklesne a potom ide hore. V najplodnejších dňoch som mala presne taký hlien, ktorý sa všade píše-číry, klzký. Teraz mám už zvýšenú teplotu. Dokonca som mala napätie v pravom vaječníku a myslím si, že tesne po ovulácii som mala taká slabé, ružovučké špinenie. Taktiež som k blížiacemu sa termínu ovulácie pila grepový džús a jedla som aj sóju.
Som už teraz z toho taká popletená....Dnes mám 17 deň cyklu a mám také hnedé špinenie a slabo ma pobolieva pravý vaječník. Vôbec tomu nerozumiem. Však na 15 deň som bola u gynekológa a ten mi povedal, že žiadny folikul nevidí a pravdepodobne sa ani nevytvorí a dva dni na to mám špinenie?
Totálny zmätom mám v tom!

nelia
24. mar 2011

@lenka_tomi tak keď doktor žiadny folikul nevidel, je podľa mňa možné, že ovulácia na 12DC prebehla... to už podľa mňa nemohol nijako zaregistrovať na USG... to špinenie môže znamenať všeličo... vajíčko sa môže aj uhniezďovať, no to zvykne až cca. 10 dní po oplodnení, ale človek nikdy nevie... alebo špinenie môže znamenať aj nedostatok progesterónu v druhej polovici cyklu (ten je dôležitý pre udržanie tehotenstva), ale to by Ti zistili jedine, keby Ti urobili hormonálny profil z krvi..

lenka_tomi
24. mar 2011

@nelia tak to čo píšeš dáva zmysel, progesterén v druhej polovici cyklu pri nedostatku spôsobuje aj špinenie?

nelia
24. mar 2011

@lenka_tomi ano, ale na to sú lieky ako Duphaston alebo Utrogestan... doktori ich zvyknú nasadzovať aj v prípadoch, keď žena zvykne pár dní pred menzesom špiniť... ale podľa mňa by Ti hlavne mali vyšetriť ten hormonálny profil... ak Ti ho neurobí sám od seba, kľudne sa ho podľa mňa na to spýtaj...

lenka_tomi
24. mar 2011

no, Duphastom som brala. Prvé štyri cykly boli ukážkové čo sa menštuácie týka. Len nejak nám to nepomohlo k otehotneniu. Na piaty cyklus som v približne v strede začala mať dosť intenzívne špinenie asi 7 dní a potom prišla menštuácia, strašne som sa zľakla....To bolo ale u inoho doktora. Teraz som iného. Ten si robil rôzne vyšetrenia. Naposledy dospel k názoru, že od prvého dňa MS (vyvolanej Agulutínovou injekciou) mi nasadí Estrofem, po dobu 10 dní. Na desiaty deň som mala k nemu prísť, to bolo 17.3. (štvrtok), aj som prišla. Ale bohužiaľ, neordinovali pre chorobu. Tak si hovorím, nevadí. Samozrejme najplodnejšie dni sa blížili, tak sme s manželom skúsili aj 18-steho (11 deň cyklu) aj 20-teho (13 deň cyklu). V utorok 22. 3. som bola u doktora a ten sa vyjadril, že tento cyklus je anovulačný. Nič mi už nepredpísal, len povedal, že prídem na 28 deň cyklu, to je 4.4. Ale od včera mám toto hnedé špinenie a bolesti v pravom vaječníku. Tak tak...

laxity
25. mar 2011

Ahojte babulky

ja len píšem, že @sincerity musela ísť ráno na odbery a poobede budeme vedieť viac...myslite na ňu, veľmi to potrebuje 😔 ale ja verím, že je všetko v poriadku, test si robila a boli viditeľné //, tak musíme veriť, že je všetko v poriadku...a z Ba ju vezie M. na skúšku do Nitry ale na prednáške do soboty neostáva, pôjde si domov oddychovať 🙂

@nelia ty ako moja?

adulik76
25. mar 2011

@laxity tak super, moooc na ňu myslíme a držíme palčeky, nech to už konečne vyjde 🙂

laxity
25. mar 2011

@adulik76 ďakujem moc 🙂

adulik76
25. mar 2011

@laxity nie je začo, to je samozrejmosť, ale ty skús dohliadnuť, aby cez víkend fakt odpočívala

noemarta
25. mar 2011

@laxity veru veru, vsetki na nu myslime, a verime ze to bude pozitivne a veru nech odpociva cez vikend !!!
pozdravujem ju.

ivkaj
25. mar 2011

Dobré ránko, je tu pátek ;o)

Doufám, že se všechny máte v rámci motžností báječně 🙂

ivkaj
25. mar 2011

@laxity tak dej hned vědět, jak je na tom. Moc bych jim to přála 😵

laxity
25. mar 2011

určite dáme vedieť, ja pôjdem za ňou poobede, tak sa ozveme 🙂

@adulik76 určite dohliadnem, som jej zakázala aj variť, všetko má vybavené 😀

ivkaj
25. mar 2011

Tak aspoň že někdo má rozum 😕

laxity
25. mar 2011

@ivkaj 😀

adulik76
25. mar 2011

@ivkaj súhlasím 😀

nelia
25. mar 2011

Čaute kočky...

@laxity súhlasím s babami, pekne Sincer opatruj a nech veľa oddychuje!!! Moc moc na ňu myslím 😉

Čo sa nás týka, opäť troška špiním, stále len ležím a ležím... a každý deň sa modlím, aby to bolo v poriadku... viem, že to nie je v mojich rukách, preto verím, že naši strážni anjeli na to dohliadnu 😔

adulik76
25. mar 2011

@nelia to špinenie nemusí znamenať problém, veď kopec báb špiní počas tehu. Uvidíš, určite to je všetko v najlepšom poriadku a len ležkaj a ležkaj a nechaj sa od laciho len obskakovať 😉

adulik76
25. mar 2011

dnes som mala na obed parené buchty 😵 😵 😵 😵 😵 😵

laxity
25. mar 2011

ahojte, tak som u @sincerity, volala za výsledky, HCG (na 12 deň po ET) sa zvýšilo na 378, ale ešte nie je vylúčené, že ide o mimomaternicové 😔 , musí veľa oddychovať, ani v pondelok nejde do práce, v utorok musí ísť na ďalšie odbery a opäť sa uvidí. Myslite na ňu

@nelia pozitívne myslíme, ale chápem ťa, musí to byť ťažké, ale musíme veriť a veľa veľa oddychuj, ja nič iné nerobím iba tu do @sincerity hučím, aby ležala uffffff je to s ňou ťažké a vôbec si to dievča neverí 😠

hanesi
25. mar 2011

Ahojte holky,
nevím, jestli jsem zabrousila do správné diskuze, ale co, pokud ne, tak mi snad nevynadáte 😉
Je to asi divný, že se na to vůbec chci ptát, no ale zeptám se.
Můj manžel má již 2 roky diagnostikovanou "Asthenoteratozoospermia" - tedy skoro 100% neplodnost, proto se ani nijak nechráníme a jen se psychicky připravujeme na ICSI.
No a tedy. 24.2.2011 jsem měla poslední menstruaci (cykly mám tak 28-30) a vím přesně, že 10.3. jsme sexíkovali, zatím nic zvláštního 😀
Jenže zhruba týden na to, mě během jednoho dne několikrát šíleně škublo v břiše, jako když by mě tam někdo vrazil kudlu, po tomto dnu to ale přešlo. Prsa nebolí, břicho normálně jako před MS, jediný rozdíl je, že mě už cca týden bolí hlava a jsem nějaká nachlazená. Test jsem si samozřejmě nedělala, páč ani nedoufám... 😔 .(takových sledování jsem si totiž už užila x a vše bez výsledku....).
Nevím proč se vlastně ptám, když znám asi odpověď, ale vrtá mi totiž hlavou ta bolest týden po sexíku....
Jsem divná nebo ne????

nelia
26. mar 2011

@sincerity ako moja??? Dúfam, že veľa oddychuješ.... ja veľa ležím a viac-menej sa mi aj darí pozitívne myslieť 😉 dúfam, že aj Tebe 😉 drž sa, myslím na Teba moc moc!!!

sincerity
26. mar 2011

@nelia ahoj píšem od sincer, leží, snaží sa 🙂 len má dosť kŕče, takže oddychujte baby 🙂

ivkaj
26. mar 2011

@laxity @sincerity já myslím, že je to na dobré cestě. Hcg se zdvonásobilo, i to je dobré znamení. Tak teď už jen pevné nervy a pozitivní myšlení 😵

@nelia a co ty kočko, doufám, že i u tebe už je to lepší 😉

@hanesi A na co se vlastně ptáš? 😅 Ta boelst mohla být cokoli, od uhnizďování embrya po zažívací potíže.

orsulka
autor
27. mar 2011

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 @nelia
@sincerity baby moooc na vas myslím !!! držte sa obe......!!!!!!!!! večer poprosím aj toho tam hore, nech pomáha ako vie 🙂))))
😵

laxity
28. mar 2011

Ahojte

vidím, že tu sa pekne oddychuje @sincerity @nelia 🙂 to ma teší a verím, že je všetko v poriadku 🙂

pekný deň prajem 🙂

nelia
28. mar 2011

@laxity no ja stále špiním, v stredu bdem múdrejšia 😕 ... ako sa darí @sincerity? Verím, že krče už prešli a všetko bude OK.

laxity
28. mar 2011

@nelia budem čakať do stredy a verím, že napíšeš iba pozitívne správy 🙂 , @sincerity bola dnes na odberoch, nechcela čakať do zajtra, tak uvidíme opäť o 14.00 😕 , kŕče má asi stále v noci spí dobre, ráno nič a potom to prichádza okolo 11.00, tak ale verím, že bude dobre

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre