Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

mortiiss
16. apr 2012

Ostatne kocky, ahojte ... som sa zabudla pozdravit 🙂

lada_dee
16. apr 2012

Ze akoze notebook... kuuurna.. uz som mala napisanu celu stranu a on sa sa zd.... ... deeeees.

Inak akoze caute koceny... 🙂
Viknedik za nami.... 🙂 Vily pokracuje s rekonstrukciu chalupy... akoze tolko noveho mame... 🙂 ... ked pridete uvidite 😀 ... teraz sa robi novy plot, v sobotu bol pomahat aj Ferko, takze som si sobotu trosku uzivala Adamka a Šarly... uzastne deticky... Šarly si našla u nas novu hračku... Metla a lopatka sa jej zapačili... 🙂 .... Takže Monika, verim, ze si si oddychla, nabrala sily, preliecila koleno... Šarly bude čoskoro pomahat... 🙂
S Ferkom boli aj jeho rodicia, tak to bolo super.... 🙂 sama by som si ne o netrufla... 🙂 Akoze stari rodicia su suprovi, skoro sme po nich vyhlasili patranie... lebo sli na prechadzku a dve a pol hodky ich nebolo, oni vysli az na chemicku chatu.... :-O akoze dali za cely den dobrych 10-12 km... 🙂
V nedelu som este docistovala jahody... co to dosievala ... spenatik, kvetinky... 🙂

Dnes som si vzala pol dna volna.... takze som bola u dokiho, a ako to tak vyzera.... o 19-20 dni si ideme pre nasho zamrzlicka... 🙂 ... tesim a mam strach.... 😖
V praci mame divoko, pretoze jedna kolegyna dala vypoved... dalsia je PN do 5.5. a zda sa, ze dalsia zvazuje vypoved... ale smola, ja termin menit nembudem.. 🙂

Tak sa mi majte... 🙂
Mirka.. tak nech oponent moc nerype a kladie jednoduche otazky... pozdrav draheho 🙂
Nely.. pozdrav Laciho, nech aj jemu to ide ako po masle... 🙂
Adi... tak teba caka krasne leto a po lete este krajsie cakanie... 🙂 ...tiez zdravime mangela... 🙂
Ivka.. verim, ze vse o.k. ze si to uzivas, Krisufek poslucha a tatino tiez... 😀
Katarinka... Naty je kocka jak sa patri... tiez zdravime tatina... 🙂
Monika... tak tebe idem volat.. 😀
Packo... krasny vecer 🙂

orsulka
autor
19. apr 2012

ahojte uhorky 😀 😀 😀 😀
v Piešťanoch som sa mala úúúplne super, skvelo a bombovo...zrelaxovala som, oddýchla si, vyčistila trošku hlavu.......doma bolo tiež dobre, detičky to zvládli bez mamy dobre, akurát Šarlie si jeden večer na mna mimochodom spomenula keď zaspávala....vravela si...mama...neni......mama...neni 😀 😀 😀 ale ja som sa práve na ďaľší den vrátila..

@mortiiss babula moja...tfuj tfuj tfuj tfuj.......držím moc palčeky, myslenie na pozitívum!!!!!!!! všetko bude tak ako má 😉 😉
adulik ...no bobenko moje...tak Vás čakajú krásne prázdniny...dovolenka Turecko, chata Morava, potom Smrekovica.......parádička fakt.....to by bol čert v tom, aby Lucinka k Vám hned nedorazila 😵 😉 😵

Sincer...chvala bohu, že aspon diplomovka odovzdana a to bez závad...to učenie nezávidím ani náhodou, ale ty to zvládneš....ostatne......ako vždy 😵 😵 😵

Ivuška moja...ty sa tiež pekne krásne šetri, a je fajn že si dopraješ relax aspon formou masaží....a ako sa mi citiš???? už sú aj nejaké pohyby??????? dalsie kontroly alebo tak?????

Sisi.....dievčatká sú krásne, fotečka super....prajem skoré uzdravenie 🙂 🙂

ivkaj
19. apr 2012

@orsulka no nazdááááár dovolenkářko. Abys věděla, tak ti vůbec nezávidím ;o)
No cítím se jak kdy, někdy je to pěkný záhul a jsem unavená už když ráno lezu z postele, ale jinak se to dá. Mimčo o sobě dává vědět už skoro tři týdny a taky už mi občas pěkně tvrdne břicho, takže se vyfásla magnézko. Kontrola je v pátek, tak snad je všechno v pořádku.

@lada_dee takže vy se připravujete na vánoční dárek ;o) Hlavně si práci moc neber a pěkně zůstaň na pozitivní vlně 😉

@adulik jsem zvědavá co budete dělat, když to bude kluk. Bude to Lucián? ;o)

ivkaj
19. apr 2012

Dneska mám nějak dost. Malý mi dneska po jedné "havárce" tak plakal až se z toho pozvracel. Byli jsme po plavču v herničce a shodil ho nějaký starší klouček, lidově řečeno hodil záda. Myslela jsem,že ho kluk strčil omylem. Maminka se omlouvala a pak mi říkala, že on tak doma strká do ségry, ale ta ještě neupadla (fat super omluva) a když sem viděla jak v "zápalu hry" škrtí holčičku, tak už sem nevěděla co na to říct. Naštěstí se sbalili a odešli.

adulik76
20. apr 2012

@ivkaj nuž, chlapček by určite nebol Lucián....
V tých herniach ide niekedy "o život", hlavne niektoré mamičky nechajú svoje ratolesti robiť hocičo, len aby si ony mohli v kľude vypiť svoju kávičku a pokecať si s kamarátkou. My, keď sme v herni, tak sme vždy s lenkou, ja ju tam nenechám pobehovať samú.
Inak, dnes zasa stúpla teplota nad 38 😖 😖 😖 😖 , lenuška, keď už ma vidí s teplomerom, tak predo mnou uteká, je mi jej tak ľúto, drobček môj malý.

bublinkaa2
20. apr 2012

Ahojte baby... 🙂

Zatial to s nami vyzera dobre...tfuj tfuj tfuj... v stredu sme boli na prvom ultrazvuku a mali sme krasne srdiecko.. 🙂 prikladam taku malu fotecku... 🙂 Je mi zle jak psovi, znovu v kuse jem (obrovsky vlci hlad), uplne presne tak isto ako pri Lucke. Takze znovu mam nabeh na moju 27-micku (tolko som pribrala pri malej ☹ ). Neda sa to nijak ovplyvnit, v kuse mi skrka nesmierne v bruchu, z toho mi je strasne zle, ked jem mi je dobre, ked prestanem, tak skrkanie o dusu... strasneeeeee... No ale s radostou prejdem tymto obdobim, len aby bolo malinke zdravucke a prislo medzi nas...
Adulik - tesim sa velmi, ze sa niekomu paci Lucinka... 😵 😵 😵 pekny vkus 😎 a drzim silno palceky... 🙂
A vas vsetky ostatne baby srdecne pozdravujem. Ospravedlnujem sa vam, ze sem len takto obcas nakuknem, ale od jesene mam toho velmi vela. Lucka v skolke - sanatoriu, ja uz pracovne tiez vytazena 🙂, takze je to dost narocne, lebo Lucku mam kazdu chvilu choru doma...

sisidani
20. apr 2012

@bublinkaa2 slině držím palečky k hezké fazolce.

@orsulka tak už je nemocná jenom Anetka no a já to chytla taky.
@ivkaj hodně se šetři ať neskončíš v nemocnici s čípkem jak já, taky mi ze začátku tvrdlo břicho a pak bác a byla jsem raz dva v nemocnici a potom ležela doma 3 měsíce.

ivkaj
20. apr 2012

@adulik76 taky na prcky koukáme, ale zrovna jsem se na chvilku otočila a šup, už to bylo.
@bublinkaa2 tak to je super, že srdíčko naskočilo. Jak dlouho už jsi vlastně těhu?

@sisidani pěkné cácorky ;o)
odpočívám po obědě, když mrňous spí a večer když si kluci hrají spolu. Jen to podle toho taky doma vypadá 🙄

orsulka
autor
20. apr 2012

@ivkaj tak v takej herničke sme my ešte neboli......ja som to ani neodledovala, ci tu v našich obchodných reťazcoch aj nejaké sú......ale asi by mi tam oni bezo mňa nechceli byť.....no mamička mala fakt super ospravedlnenie 😒 ale zas na druhej strane aspon jej to bolo trošku luto.....to tvrdnutie som mala aj ja a tuším už od takeho 5 mesiaca som mala magnezko 3x denne......ale ked mi bolo lepšie, tak som ho aj vobec nebrala 😉

@bublinkaa2 teším sa veľmi že tak krásne napredujete....a len papaj a papaj, ved to potom vybeháš 🙂)) hlavne nech je všetko OK....presne ako si napísala...
😵
@sisidani tak tentokrát tebe moja milá skoré uudravenie.....

my sme v pohodke, len buduci týžden nás čaká očkovanie, myslím že to bude to MMR....v utorok......tak už teraz verím, že bude vsetko OK a drobci to zvládnu...a ja tiež....
@ivkaj vy ste už očkovali na to MMR??? alebo u vas to nie je povinné...teda myslím, že je to mums rubeola a osýpky....

@adulik76 vy ste toto očkovanie ako zvládli????

laxity
20. apr 2012

ahojte

@bublinkaa2 všetko len to dobré do úspešného konca...len papaj nepozeraj na to koľko priberieš 🙂 . Ja som síce pribrala iba nejakých 12 kg 🙂

@adulik76 skoré uzdravenie Lenke a nebude to 6 choroba? 😕 či tu ste už tuším mali 😕

@orsulka čaká vás MMR? my sme to zvládli ok, Naty sa síce na druhý deň celá vysypala...ale kožná a pediatrička vraveli, že to nebolo z očkovania 😠 😠 😠 ale Naty sa nikdy z ničoho nevyhádzala, nikdy nebola chorá...takže tomu proste neverím a viem, že to mala práve z očkovania...ale inak nič...a neviem či vieš, reakcia sa ti môže ukázať až na 10ty deň

@sisidani krásne usmiate babulky 🙂

My sa máme super, všetko vlastne ako má byť. Naty je hrozne ukecaná, spieva pesničky, počíta, maľuje, maká v záhrade.... 🙂 🙂 🙂 . Sme zdraví chvalabohu 🙂

adulik76
20. apr 2012

@orsulka to očkovanie sme zvládli, ale neviem, či k tomu som náhodou nepridávala aj očkovanie na kiahne.

@laxity 6 choroba to nie je určite a ani sme ju nemali. Sú to zúbky + tie afty v pusine, ale to som čítala, že to môže tiež byť sprievodný jav zúbkov. Soplíky nemá ani kašel nemá.

ivkaj
20. apr 2012

@orsulka na očkování jsme už měli jít, ale jak měl antibiotika, tak až nejdřív dva týdny po dobrání. Tak zatím čekáme. Navíc jsem někde četla, že když je maminka těhule, mělo by se očkování odložit, protože je to nějaká "živá vakcína" či co. Ale co doktor, to názor, tak zkusím někde pořádně zapátrat.

@adulik76 aby to nakonec nebyla angína jako u nás. Taky měl teplotu víc dní po sobě, k tomu pak i afty 😖

adulik76
21. apr 2012

@ivkaj angína to nie je, sú to zuby.........

sisidani
22. apr 2012

@adulik76 Ty aftíky měla i Eliška když ji lezly stoličky a samozřejmě vysokou horečku.Zuby vylezly a bylo po horečce a aftíky se potom taky zahojily.Lezly jí v roce a půl.

sincerity
23. apr 2012

ahojte babulky 😉

tak sa tesim s Vami vsetkymi, ze su babulky v poriadku, aj ked @ivkaj s mensim urazom, ale hlavne, ze sa nic vaznejsie nestalo, ako sa ma brusko inac?
@bublinkaa2 tiez sa velmi tesim, ze je vsetko ako ma byt, nech priberies kolko chces, dolezite je aby si sa citila dobre, potom sa bude aj babatko, neostanete predsa hladni, ked vam skvrka 😀

@sisidani krasne kocky, a ako sa lubia 😉
@lada_dee silno na vas budem mysliet, urcite to tentokrat vyjde, vies maj lasky cas, neni dovod aby sa zmrzlinka do vas nezalubila 😉
@orsulka, no ja stale vravim lax, ze komu je lepsie ako zenam na materskej 😀 to je samy ten relax a taaaaak 😀 😀 😀

@mortiiss pozdravujem 😉 oni fakt v tych centrach niekedy tlacia zenu do ivf aj ked to nie je potrebne, dokazom toho je @laxity, ktorej hned na prvom sedeni povedali, ze inac ako cez umele dieta mat nebudu, a vidis ho Naty aka kocka 😀 a takisto je prikladom @ivkaj, ani sa nenazdali a druhe je prirodzene. Mozno je dobre ze ste pockali a dozrelo vo vas to rozhodnutie. Predsa len ivf nie je len tak, ze idem do obchodu kupit si chleba.... obdivujem vas ze ste sa tak rozhodli a silno vam budem drzat palce.

@adulik snad uz lepsie a nejake tiez zubky vysli a Lenuska je v poriadku. Inac ja nerozumiem tej technike 😀

orsulka
autor
23. apr 2012

@laxity ako ukázať až na 10 den??????? akože všetko je OK a na 10 den horučky a tak???????

a dakujem Vam za Vaše reakcie, lebo ja som z toho nejak doplašená, asi viac ako deti...hihihihi....no a ie samozrejme nevedia čo ich čaká 😀 😀 😀 ale možno je to aj z toho, že som celý týžden komplet s nimi sama, a tak dufam, že to baburence zvládnu v pohodke, lebo ak by mali obaja mať teploty vysoke a ťažko sa mi asi bude dať venovať obom naraz a pestovať oboch naraz.......udržím ich ešte ale nie dlho 😀 😀 podla mna možu mať okolo 11 kg.....ale zajtra ich na tej poradni asi pomerajú a povážia

@adulik76 ako Lenuška???? je to lepšie????? dufam, že ano......

laxity
23. apr 2012

čafte

@orsulka presne tak...všetko môže byť ok, ale ak má prísť reakcia na očkovanie, tak môže prísť až na 10 deň plus mínus...ale nemusí to tak byť a verím, že ani u vás to tak nebude 😉

lada_dee
23. apr 2012

Ahojte koceny,
takze minuly piatok som zacala s Estrofemom... cca 8-9.5. KET.... 🙂
Dnes som sa v praci prichytila.. ze uplne som mimo, myslienky mam uz kdesi tamsi... 🙂
Do 4.5. este pracujem... potom si dam dovcu... 🙂 a potom uvidime.

@adulik76 Lenuska je uz dufam o.k.
@ivkaj vidim, ze niektore maminky zaujimavo odpovedaju... 🙂
@laxity "spieva pesničky, počíta, maľuje, maká v záhrade..." po kom to dite je... 😀... sikovnica... 🙂
@sincerity nech mas uz po vsetkom 🙂 nech aj ja mozem na vas mysliet... 🙂

Krasny vecer... 🙂

adulik76
23. apr 2012

čafte, lenuška už dúfam, začína byť OK, dnes mi odjedala z ryže, bola som z toho neskonale šťastná a večer spapala polievku, no to som bola v siedmom nebi.

nejak nestíham sa venovať "koňovi", buď som v robote, alebo doma s lenuškou, ale myslím na Vás a už mám na stretko prichystané darčeky 😵
....načase začať zháňať aj tie vianočné, xi xi xi

ivkaj
23. apr 2012

@lada_dee zapátrala sem v kalendáři a 8.5, před dvěma lety jsme byli na ET, tak tfuj tfuj tfuj 😵

@laxity ty jsi to očkování nějak podrobně prostudovávala? Já jsem totiž někde četla názor, že když sem těhule, tak bych teď neměla Kryštofa nechat očkovat. Jiná Dr. zase tvrdí že je to jedno. Nějak nevím co si vybrat 😕

@adulik76 to jsem ráda, že malé už je líp ;o)
@sincerity jo jo, na mateřské je fajn. Vstáváš i před šestou a šichta końčí kolem osmé a to vše stát hodnotí částkou tak cca 300 EUR, když chceš být doma tři roky ;o)

lada_dee
23. apr 2012

@ivkaj 🙂 majovky nase... tusim aj Monika ... 🙂

ivkaj
23. apr 2012

@lada_dee jo jo, Monča šla tuším týden po nás ;o)

lada_dee
23. apr 2012

@ivkaj tak tak 🙂

sincerity
24. apr 2012

@lada_dee ani nevrav, tiez sa nemozem dockat kedy budem mat po tom a pred tym 😀

@adulik76 tesim moc ze je Lenuske lepsie a zacalo jej aj chutit papat, to je dobre znamenie.
@ivkaj 300 EUR? no parada!!! To tam mate ake super 😀 Ale fakt, pokial viem u nas je rodicovska tak 190 EUR, ale mozem sa mylit..... Ale inac sak riadne dlha sichta 😀

adulik76
24. apr 2012

@sincerity veru, šichta. A keď sa pridruží nejaká choroba, tak je to nikdynekončiaca šichta... 😝 . Ale neľutujem, že ju mám 😵

orsulka
autor
25. apr 2012

@adulik76 aj ja som rada, že už je maličkej lepšie.......a ty už máš darčeky??? mňa z teba picne 😀 😀 😀 😀 😀

@laxity no už som to pochopila a včera mi to povedala aj doktorka.....kontrolu sme zvládli super, sem tam aj s plačom - ved ako inač 😀 😀 máme miery: Adamko 10500kg a 83 cm a Šarlotka 10300 kg a 85 cm. doky povedala, že sú krásny.....a veru že aj sú....hihihihihihihihihihi......

adulik76
25. apr 2012

@orsulka tak to sú krásne miery, lenuška je oproti tvojim len taký chrústik

sincerity
26. apr 2012

@adulik76 adu, ved to je pochopitelne 😉

a inac, cooooo, vsetky nejake zaneprazdnene ... 😕

@orsulka jasne ze su krasni, ako inak 😉

adulik76
26. apr 2012

@sincerity ozaj, zabudla som, oneskorene, ale predsa, marekovi všetko naj k včerajším meninkám...

@laxity aký matrac ste kupovali pre naty?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre