Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

noemarta
29. jan 2011

@orsulka poznam tie stavy, ale najlepsie je to rozchodit!!! najhorsie to bolo v nemocnici, doma uz bolo lepsie...
A kojis ciii???
inac nohy mozes mat opuchnute aj z toho ze sa ti prsia naliali mliekom, treba jest vela mliecnych vyrobkov, tvaroh, jogurty.... tak mi to doporucovala moja porodnicka, lebo ja som cele tehu nemala opuchnute nohy a po porode mi dost opuchli...

@ivkaj fuuha neviem poradit, lebo mi nastastie tieto stavy nepozname, nela prdi fuuurt... 😉

ivkaj
30. jan 2011

Docela by mě zajímalo jak je to s těma mléčnýma výrobkama. Mě za se naše dětská Dr. docela odradila, protože podle ní to může být spíš na škodu a mohla vy se objevit u mrňouska alergie na kravské mléko. Tak sem si prostě půl litru mlíka k snídani raději odpustila a ani s jogurty to moc nepřeháním 😕

orsulka
autor
30. jan 2011

@noemarta ahojte vsetky dievčatka......
tak aj my dnes mame asi svoj den, hlavne Adamko, ťažko sa mu zaspava, nevie sa nejak zaradiť.....stale by bol len na rukách...a obaja mi via na prsnikoch a chcu papať....ale ked ich priložím, tak v momente zaspia....ja fakt teda neviem co s tým.......takže pod chvilkou som ich striedala raz jedneho ci druheho....aj ked možem vam napisať, že už mám odskusane aj kojenie oboch naraz 🙂)) to je iná parada.......

tak poradite niektora co s tým spaním na prsnikoch??????

adulik76
30. jan 2011

@orsulka a tato sa nepridruží k tým dvom, čo už spia????? 😀 😀 😀
... ale teraz navážno, moc ti v tom neporadím, Lenuška cucala, keď mohla, spala až potom.

noemarta
30. jan 2011

@orsulka to je normalne ze ti zaspia na prsnikoch, nela veeelmi dlho sa hned uspala na prsniku, ved vadi ti to?? ked zaspia, odpoj ich od prsnika a nechaj ich spat ak ked budu hladni sa ozvu znova 😉

laxity
30. jan 2011

@orsulka Naty pravidelne zaspávala na prsníku a trvá to dodnes 😀 mne sa dokonca Naty sama odpojila, bo už bola tvrdá 🙂 , teraz rýchlo vyberiem bradavku a je 😀

orsulka
autor
30. jan 2011

@noemarta nevadi mi,že zspia na prsnikoch, lenže ja ich uložim spať, a oni su o 10 mon hore, a zas hladaju....ked ich priložim do 5 min spia......a takto dookola a dookola......

noemarta
30. jan 2011

@orsulka viem ze nemusis byt za, ale skus im rychlo dat dudel do ust, nasa nela preto zacala cuckat dudel.

nelia
30. jan 2011

@ivkaj dúfam, že malému kvapky zaberú a už nebude plakať veľa....

@orsulka no musí to byť dosť veľká bolesť, aj po laparke to bolo dosť drsné a to ma ani nerezali... tak dúfam, že sa rana rýchlo zahojí a že sa naplno budeš môcť venovať malinkým... a ako vám to spolu ide? 😕 😵

No veru som sa aj prežrala zabíjačkových špecialít... 😝

noemarta
30. jan 2011

@nelia @orsulka podla mna, uz je orsulka doma v pohode, najhorsie to bolo v nemocnici...
A ked kojis bolia ta prsia???? ale da sa zeee???

adulik76
31. jan 2011

dobré ránko, ako sme sa vyspinkali???? 🙂

orsulka
autor
31. jan 2011

dobre ranko prajem....vyspinkaní sme celkom fajn 🙂))))

@noemarta dudliky používam, ked ich fakt už potrebujem ukludnit a vidim, že na prniku len zaspavaju.....
prsia veru pobolievaju, hlvane už potom večer su "unavené" 😉 😉 😉

@nelia nam sa spolu fakt dobre dari, snažime sa , hladame sa 🙂 🙂 😉 😉 o nejakom rytme este nemože byť rec, akurát tak na kupanie je ten cas skoro rovnaky, ale inak kojime, papame tak ako potrebuju a ako to pride......Ferino pomaha velmi dobre, nevie sa nasýtiť malinkych, stále im rozprava, vysvetluje a podobne 😵 😵 😵

@adulik76 a vy ako moja???? malinka robi určite velke pokroky 😉 😉
@noemarta vy už teda mate pol ročka, už su aj prikrmy?????
@ivkaj ja papam mliečne vyrobky, pijem aj mlieko....ale zatial je fakt tá strava dosť dietna 🙂

orsulka
autor
31. jan 2011

1 týžden za nami 🙂)))

laxity
31. jan 2011

@orsulka jéj 😵 😵 😵 krásni takto vyzerajú veľkí 🙂 Ferko je s tebou? Či svokrovci ešte?

laxity
31. jan 2011

@orsulka a všetko naj k nádhernému prvému týždňu 😉

adulik76
31. jan 2011

@orsulka nádherné bambuľky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ivkaj
31. jan 2011

@orsulka na to usínání u kojení mi poradili v porodnici, že mám malého jedním prstem pohladit pod bradičkou (jako když poliká) a ono mu to připomene, že má sát. Občas stačí pohladit po tváři a saje zase, ale když už je najezený dost, tak prostě usne, žádná finta na něj nezabírá a sám se pustí.
A jinak na bolavé bradavky jsem vyzkoušela Bepanten i Purelan a ten mi vyhovuje víc. Když už bylo nejhůř a měla jsme bradavky i trošku rozkousané, tak jsem vyzkoušela chránič bradavek (http://www.detskyraj.cz/zbozi/411-avent-chranic...) a za den už bylo zase fajn.

Noo a my jsme dneska první den sami doma, P. už skončila dvoutýdenní dovolená a jel do práce. Tak jsem zvědavá jak to zvládneme 😅

laxity
31. jan 2011

@ivkaj áno toto som aj ja robievala malej, keď zaspala,tak som ju pod bradou pohladkala, trošku sa prebrala a sala ďalej 🙂

zvládnete neboj...vidíš, už stíhaš aj na koníkovi 😉

adulik76
31. jan 2011

babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, máme prvý žžuuuuuuuuuuub 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
31. jan 2011

@adulik76 jeeeeeeeeeeeeeeej gratulujem....sak ste aj pekne načakali 😀 😀 😀 😀

@laxity Ferko je dnes v praci....takže dnes su to svokrovci...vcera sme inak boli celu nedelu sami, zvladli sme aj večerne dvojite kupanie 😀 😀 😀 Ferino bude este do konca týdna doma, zajtra mame prvu poradnu a ja potrebujem ist aj na sociálku povybavovať papiere a tak...od štvrtku by tu mala by moja mamina s nami...svokrovcom asi dame volno 😀 😀 😀
@ivkaj tak takto ich budm aj ja...pod bradou, za ucho, na nose a podobne...len to zabera len na chvilku...ale neva 🙂)) aj tak su to anielici 🙂)))
v tej postielke asi preto vyzeraju vvelkí, lebo su v jednej dvaja 😀 😀 😀 😀

dufam, aže zajtra na poradni mi doky povie, že sme pribrali..... 😕

noemarta
31. jan 2011

@adulik76 gratulkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😉

@orsulka jeeeej, aky su zlati, aj ja chceeeeem babo 😕 😕 😉 😉 😉
tisko vam zavidim, ze mate doma take male, nela uz je taka velkaaaa..... ze lax, tie nase baby su uz velkeeeee.... to uz su neni babatka...
Veru vela mliecnych vyrobkov jedz, pi vineu, ja pisem aj cierny caj s mliekom, to je dobre na mlieko...

@laxity cmuk Naty posielam 😉

laxity
31. jan 2011

@adulik76 gratulujééém 🙂

@orsulka zlatí svokrovci super, že takto pomáhajú...určite majú veľkú radosť ako aj rodičia tvoji 🙂

@noemarta tvoja Nela je ešte malá oproti mojej Naty ☹ ale čo by sme bez nich robili 😀 . Ako ste sa mali včera? Pekná profilovka 😉

ďakujeme podobne 🙂

orsulka
autor
31. jan 2011

@laxity hlavne svokra...tá by za nich aj dýchala keby mohla...... 😀 😀 😀 ale musím uzanť, že je to velká pomoc....ja proste nevarim, neperiem, nežehlim, neupratujem...jednoducho nic...len sa staram o deti.....asi je to takto aj dobre 😉 😉 😉

adulik76
31. jan 2011

@laxity
@noemarta ďakujemeee

@orsulka tak to má byť 😵

noemarta
31. jan 2011

@orsulka ale to je ta najlepsia pomoc, ved ty si matka ty sa mas starat o deti, a ked ti chcu pomoct tak toto je najlepsia pomoc. 😉

@laxity dakujem, ta fotka vznikla na vcerajsej akcii, bolo ze supeeeeer, 11 mamiciek+deti a 4 oteckovia 😉

nelia
31. jan 2011

Ahojteeeeee 🙂

@orsulka však si sa ich aj načakala, tak je to tak dobre!! 😉 😵 😵 ... z Tvojich slov uplne sála pohoda a nekonečná lááááááááááááska 😵 😵 ... skvele sa to číta... ja verím, že si raz moje deťúrence aj ja takto budem vychutnávať. Podľa mňa sa baby, ktoré majú fakt že "vymodlené" deti správajú k nim uplne inak... proste si ich oveľa viac vážia a pokladajú ich fakt za zázrak, nie?
A je fajn, že máš takú pomoc, je to určite na nezaplatenie...

@adulik76 paraaaaaaadička, sa moc tešíme s vamiiiiiiii 😵 😵 😵 .. takže už môže ochutnať aj rezeň 😉 😀 😀

@ivkaj určite to perfektne zvládneš aj bez tatinka... a čo bruško? ešte stále ho bolí? 😒

noemarta
31. jan 2011

@nelia mas pravdu, aspon mamicky co mam ja v okoli, co si deti vymodlili, maju tie svoje deti ako modlu, aj ja mam jednu doma 😉 😉 😉 🙂

laxity
31. jan 2011

@orsulka moji svokrovci mi tiež tak veľmi pomáhali, nič som nerobila iba o malú sa starala 🙂

@nelia pekne si to napísala 🙂 ...ani nevrav o rezni, lebo adu jej ho určite čo chvíľa dá 😀

adulik76
31. jan 2011

@laxity čo si o mne myslíš? že už fakt nemám rozum? 😉

laxity
31. jan 2011

@adulik76 tak keď si dala tuším v troch mesiacoch puding, tak ma to proste napadlo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre