Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

orsulka
autor
24. jún 2009

ivkaj...aj ja som mala Puregon...teraz naposledy.....na krabicke co som kupovala od bab, bola cedulka z lekarne, že za 1 balenie 900 sa na Slovensku platilo 3200 SK...takže za dva taketo puregony som dala 6400 Sk....aj to som bola štastná, že som to zohnala a neplatila kompletne celu sumu.....jasne vidieť, že u vas je to lacnejsie...

adulik76
24. jún 2009

no, čaute, dneska polihávam, ešte stále krvácam, tak neviem, čo je so mnou.
Inak, na ten dotaz, manželík mi pichal injekcie, nám to tak vyhovovalo.

orsulka
autor
24. jún 2009

adu......dobre som si pamatala... 😉 😉
ale len pekne oddychuj. možno toho krvacania bude trosku viac a nič netreba riskovat...je fajn, že si doma....

nelia
24. jún 2009

No asi to fakt platí: iný kraj, iný mrav.. a to fakt vo všetkom.. podľa mňa to závisí aj od tých CAR-ov, aké zmluvy majú s poisťovňami.. ale je to dosť čudné, že aj v rámci SR sú rozdiely, nie? Napr. to, že vo Ferticente sa za ICSI nedopláca, kým v Heliose tuším ano 😕 ... či doplietla som to? Ja už ani neviem...
Čo sa týka toho výberu, čím chceme stimulovať, podľa mňa to je zbytočné, veď by sa v tom a tak nevyznáme, nie? Či ten výber si Orsulka myslela medzi perom a striekačkou??
😕 Ja si možno zoberiem príklad z Adulik a budem si to potajomky pichať sama.. alebo ma napadlo, že svokra zvykla pichať svojej mame inzulín normálne striekačkou (kým nemali pero), tak možno poprosím ju.. uvidím..
Adulik, pekne oddychuj, to Ti len a len prospeje 🙂

orsulka
autor
24. jún 2009

nelia...ano máš pravdu za ICSI sa v Heliose plati...a vcelku aj dost, od poctu vajicok, čo chceš napichnut...nech je pristup akykolvek je to bohužial aj o peniazoch...je tosmuten ale je to tak, kto čo dnes vlastne robi zadara??? nikto.....tak potom?????
ten vyber som myslela...injekcie a ihly.....ale ked nám ponukali ci menopur alebo gonal,či puregon, tak vysvetlovali aky je medzi tým rozdiel a podobne a potom sme si vyberali.... ale medzi nimi nie je skoro žiadny rozdiel, čo sa zloženia tyka, takže naozaj sa viac plati kvoli tym peram.....

adulik76
24. jún 2009

ICSI je vo Ferticente zadara

ivkaj
24. jún 2009

Adu, jen pěkně odpočívej;o)

Hmm, tak v ČR se platí za ICSI asi v každém CARu, možná se jen liší doplatky. Ono bohužel celé IVF je vlastně jen o penězích a obrovském štěstí.
Když jsem byla na OPU, tak ostatní dvě ženské měly cca 10vajuch a k tomu nutné ICSI = 10tis, oboum nabídly prodlouženou kultivaci. Takže když bych to tak sečetla, vydělali tam za ten jeden den cca 30tis + výkony hrazené od pojišťovny.

Ale na veselejší notu. Našla jsem doma perníkového skřítka pro štěstí (kupovali jsme ho loni v Perníkové chloupce). Tak jsem ho odpolko přemlouvala, že už by se na nás mohlo to štěstí taky usmát. Sem zvědavá jeslti to zabere. Holt magor 😎

laxity
24. jún 2009

ahojte babulky

ja len na rychlo, prsia stale bolia ale neskutocne, ale zistila som, ze mam dostat menzes az teraz niekedy. Ale nerozumiem preco ma bolia uz druhy tyzden, nemozem ani na bruchu spat. No uvidime asi to mam ozaj z toho chlastu 😀 ...drzte sa 🙂

nelia
24. jún 2009

Ivkaj, vidím, že sa doma fakt nudíš, keď sa už rozprávaš so škriatkami 😉 😀 😀 .. len nech Ti prinesie šťastie.. tfuj tfuj tfuj...
Lax, tak dúfajme v to najlepšie.. hmm?? 🙂 🙂 Len sa pekne zaoberaj prípravami na svadbu a bude čo bude 😎
Ja som sa dnes zase dozvedela o jednom tehotenstve, už v pokročilom štádiu a že kočka je dosť sklamaná, že to nebude dievčatko, ale chlapček.. no povedzte, je ten život spravodlivý??? Ja by som brala aj dvojičky 😝 😀 😀 Pohlavie je to najmenej, nad čím by som sa trápila 😒

ivkaj
24. jún 2009

Nelia, to víš, maximální konverzace je v obchodě u pokladny 😎 A nebýt vás, tak mě asi picne.
Měla jsem jednoho kolegu, co byl taky strašně přepadlý, že druhý potomek není kluk, ale zase holka. Dlouho to rozdýchával. Co by za to jiní dali 😝
Ale my všechny se jedou dočkáme a třeba právě těch dvojčátek 😎

Laxit, no jsem zvědavá co z toho bude 😵 Kdy máš vlastně termín svatby?

nelia
24. jún 2009

Ivkaj, presne tak. Ale radšej sa nad tým nepozastavujem, lebo tí, čo neprežili tú dlhú komplikovanú cestu za bábätkom, to aj tak nikdy nepochopia.. my vieme svoje 😔
A do kedy chceš byť doma? Až kým sa nedozvieš výsledok? A keď budú //, ostaneš doma alebo pôjdeš do roboty?

nelia
25. jún 2009

Dobré ránko... prváááááááááá 😀 😀 😀 ... a už len raz sa vyspíme a je piatok 😉 😀

orsulka
autor
25. jún 2009

dobre ranko....druháááááááá 😀 😀 😀 ........

ja už sa nepozastavujem nad tym, že je niekto "sklamaný" že to nebude chlapec, alebo že to nebude dievča....zbytočne, pomyslim si ,že ved hádam tito ludia maju zas ine problemy a toto je to najmensie co ich trapi... top co je doležite pre mna pre nich nič nezmena a možno pri inom je to opačne.....

včera som s jednou skvelou kočkou preberala PK ano alebo nie?????

adu, ivkaj, sincer,dracek.......ktorá z vas mala predlženu kultivaciu a ktora nie????? dali vam možnost vyberu???

adulik76
25. jún 2009

ja som mala PK kvôli tomu, že som mala 6 oplodnených vajíčok (ak je to 5 a viac, tak automaticky robia PK)

labutienka
25. jún 2009

Dobré rááánoo.... treeeetiaaaa 😀 😀 😀

orsulka - PK je zaujímavá vec, aj ja nad ňou uvažujem. pri 1.ivf-icsi som ju nemala, ale teraz ju asi chcem, ale neviem sa rozhodnúť.... a na čo dôležité ste s tou kočkou včera prišli? 😕

nelia
25. jún 2009

No keďže chodím do toho istého centra ako Adulik, tak u mňa je to rovnako - pri väčšom počte vajíčok mi to dajú asi automaticky. A pri PK je väčšia šanca pozitívneho výsledku?? 😕
Labutienka, ty chodíš tuším do GynFivu, však? Dobre si pamätám??

adulik76
25. jún 2009

mala by byť väčšia šanca, lebo mne vkladali už viac ako 100-bunkové embryjka. Ujali sa, ale nevyvíjali. Do prdele. 😒

nelia
25. jún 2009

Adulik, nabudúce sa budú!!!! Hlavu hore 🙂 🙂
A aj pred zmrazovaním robili tú PK? Alebo ich zmrazovali hneď? V tomto sa ešte nevyznám 😕

adulik76
25. jún 2009

najprv bola PK a potom mi dve vložili a dve zamrazili

ivkaj
25. jún 2009

Dobré ránko;o)

my jsme PK neměli. Měli jsme jen dva kousky a chtěla jsem je mít raději doma než v laboratoři. Ale paní co tam byla se mnou, měla asi 12embryí a té PK vyloženě skoro vnucovali aby mohli vybrat ty nejlepší.
My jsme o tom mluvili s manžou, mít jich víc, tak do toho asi půjdeme.

Nelia, no úplně na začátku jsem si myslela, že bych byla doma celé těhu. Ale teď se doma válím týden a už mi to leze na mozek. Takže ideálně asi do doby než budu mít jistotu že prťata nebo prťě jsou tam kde mají být a mají se dobře. No a když by to v práci nešlo, tak se holt budu doma nudit.

orsulka
autor
25. jún 2009

dievčatka.....termin stretka 7.8.-9.8.2009 je potvrdený !!!!!!!!!!!!!!! som dohodnutá už aj s majitelkou, prave som s nou dovolala a nie je žiadny problem 🙂)) hurááááááááááááá

tak prosim...všetky si to už na 1000000% potvrďte do diárov!!! SINCER...ok??? 😀 😀 😀
ostatne bližsie podrobnosti dohodneme neskor.....

orsulka
autor
25. jún 2009

labutienka....tak ja som to mala presne opacne.....my sme mali vždy PK....vždy....a prave s tou kočkou sme sa rozpravali, že by som si ju nedala, a jednoducho vložila embryjka na treti den....a to z toho dovodu, že ja mám cyklus kratky t.j. 26 dni......takže u mna je ovulka v strede teda okolo 13 dna cyklu.....ked mam stimulku....kratky protokol, tak na 15 DC mam OPU, potom PK a vkladaju mi to na 20 DC....a kedže mám kratky cyklus, tak vlastne som vždy už ten 6-7 po ET dostala menzes....že jednoducho moja maternica a sliznica pri normale bez hormonov je najlepsia okolo toho 13 dna....a ked mi to vložia na 20 DE, tak moje telo sa vlastne už pripravuje na dalsi menzes.....
tak sme sa bavili, že by som teraz 2-3 mesiace merala BT (s cim by som potrebovala asi pomoct, lebo toto som merala už velmi davno) a potom povedla Dr. CAR-e, že podla BT mam najlepsie ovulku na ten 13 den.....a že by som chcela, aby mi aj posledneho bojovnika vložili na ten 13 den cyklu.....a nie až 15-16 ako teraz pri poslednom KET.... a možno aj bez tych stimulacnych liekov na sliznicu.....
jednoducho nic nebrat a nechat si prirodzeny organizmus a len do neho pomoct vloženim embryjka....
takže asi takto.....

ivkaj
25. jún 2009

Orsul, ty jsi ale úžasnáááááááááááááááá organizátorka ;o)

Kočky, představte si já vyhrála foťák;o) Musím tomu našemu perníkovému skřítkovi pro štěstí poděkovat a poprosit ještě o jeden // zázrak 😵

Jo a začíná tu svítit sluníčko,t ak půjdu na chvilku na procházku.

orsulka
autor
25. jún 2009

ivkaj.....organizovanie je moj život, ved som to už pisala......niekedy mojho ide až šlak trafiť ako to mam zorganizovane....a ked niečo niekde meska, tak som velmi neprijemná...hihihihih......ale hlavne vtedy, ked mi to kazi on 😀 😀 😀

no foták!!! super, tak ho nezabudnite priniest v tom auguste ,aby sme sa pofotili... 😀 😀
škriatka pekne popros este raz.......a potom zas pre niektoru inu, a dalsiu a dalsiu..... 😀 😀 😀
vyzerá to, že budeš prosit a prosit a prosit za nas vsetky 😀 😀

ivkaj
25. jún 2009

No jestli skřítek opravdu funguje, klidně ho budu prosit tak dlouho dokud všechny neotěhotníme 😵

orsulka
autor
25. jún 2009

ivkaj....ano...prene tak som to myslela.....vedela som, že pochopis 😀 😀 😀

orsulka
autor
25. jún 2009

už mám trosku nerv....katuska mi neodpoveda ani na sms...... 😕 😕 😕

twinsky sa dnes pozabudli tak trošku????? 😀 😀 😀

orsulka
autor
25. jún 2009

baby...vy ste si merali tu bazalnu teplotu...a potom ste mali aj take nejake grafy na to.....tak mi prosim poradte, ako najlepsie na to meranie....ako merat, kedy merat, ako znacit, kde to značiť....
ja by som to skusila teraz, nič tym nemožem stratiť a momentálne nic nerobime, takže mam čas....
dakujem vopred.... 🤐 🤐

lilienka13
25. jún 2009

ahojte babulky,

ivkaj: aj ja chcem takeho skriatka 🙂 ... a ked nie takeho, tak ineho ... 😉 ... mam na mysli male babo, keby niekto nepochopil 😀

... ako sa inak mate? tu je dnes krasne, svieti slniecko a ja som si zobrala hrube rifle, co nosim v zime, lebo som si myslela, ze bude tak otrasne ako vcera 😅 ... tak sa tu potim ako muflon 😀 😀 😀

lilienka13
25. jún 2009

ale zajtra je piatoooooooooooooooook 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre