Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

ivkaj
25. jún 2009

Orsul, já měřila skoro ty dva roky co se snažíme. Nejvíc jsem se dozvědala na http://merenibt.xf.cz/index2.html
Měřila jsem s digitální teploměrem, přeci jen je to rychlejší. Měla bys měřit každý den po ránu ve stejnou dobu apon po 4hodinách spánku. Já začínala vždy po MS (s postupem času jsem vždycky měřila jen do potvrzení ovulky a pak pár dní před očekávanou MS) Teploty jsem zapisovala na stránku Fertilityfriend (ta je v AJ) nebo asi podobná ale v NJ je Wunschkinder. V podstatě si možná vystačíš i třeba jen se čtverečkovaným papírem.
Kdyby něco, klidně se ptej😉

Myslíš, že je se s Kačkou něco děje?

krista
25. jún 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

nelia
25. jún 2009

Orsulka, tak Ivka tuším všetko vysvetlila.. ešte by som dodala, že teploty pred ovulkou by mali byť o 2-3 stupne nižšie ako po ovulke - to je vlastne znakom ovulky podľa teplôt. V posledný deň nízkych teplôt vlastne dochádza k ovulke. Základ je, aby si si teplotu zmerala hneď po prebudení, a to nemôžeš ísť ani na záchod, proste nemôžeš vstať z postele, lebo pohybom by sa teplota už skreslila 😉

Ja dúfam, že Katuska je v poriadku 😔

nelia
26. jún 2009

Dobré ránko 🙂 🙂
Dnes je piatooooooooooooook 😀 😀 .. a Adulik má sviatok 😉 (dúfam, že si dobre pamätám).. Adulik, všetko najlepšie a nech sa Ti už konečne splní to najväčšie želanie 😅

adulik76
26. jún 2009

ďakujeeeeeem, kiežby si, neli, mala pravdu

sincerity
26. jún 2009

ahojte babulky 😀

adu.. vsetko naj, prajem splnenie naj naj naj sna 😉

dievcence, ved ja som bola zase vcera na skuske v NR, a poobede ked som prisla domov, internet nesiel, potom sme sli na stavbu a vecer ten serbel zase nesiel! Takze som tu az dnes.

K tej PK... mne dr. tak povedal, ze pri mensom pocte vajicok nerobia pk... vacsinou su kvalitne. Pri vacsom pocte - ako pisala adu nad 5, ju robia. Dovod je hlavne ten, aby zabranili transferu nekvalitnych embryi... ono sa to po par dnoch ukaze. Embryologicka mi vravela, ze najlepsie pre embryo je ked je ET cim skor. Su sice menej bunkove, ale zase v lepsom prostredi... Tak neviem

Orsul... pisem si do diara to stretko. Potom sa teda dohodneme co a ako.

orsulka
autor
26. jún 2009

ahojte.......adu aj ja sa pripajam ku gratulantom 🙂)))) nech sa ti fakt darí na všetkých "frontoch" 🙂)))))

ja neviem co je s katuskou, sms mi oznamila, že sprava bola doručena, ale žiadna odpoved, ani sms ani IP...neviem co sa deje....

dakujem na odpovede o tej BT...... može sa merat na roznych miestach, ale asi najlepsie v pošve, vsak????? ja by som si možno vytlačila niekde taky čisty graf, aby som neštvorčekovala papier a tak....len hore dni zapisala a hotovo....

dnes ma fakt zaskocila smutna spravicka o Michaelovi.... 😢 😢 😢 tak to už má za sebou moj dievčensky a tanečný idol........ 😔

orsulka
autor
26. jún 2009

ivi...dakujem za ten odkaz...je to tam fakt super napisane.....

😉

nelia
26. jún 2009

Sincer, dúfam, že si skúšku spravila 🙂
Orsul, ano, najlepšie v pošve. A ako písala Ivkaj, digitálny teplomer je oveľa rýchlejší, takže aj ja odporúčam ten..
No veru, Jacko si už bohužiaľ viac nezatancuje 😔 .. taký je život 😔

Ja pomaly začínam mať obavy z toho, ako budem riešiť stimulku v robote - odchody na kontrolu a tak. Pravý dôvod povedať nechcem, takže si budem musieť niečo vymyslieť. Adulik, Sincer, kedy ste zvykli chodiť na kontrolu do FC - ráno alebo je to jedno?

orsulka
autor
26. jún 2009

nelia.....s ou pracou je to tažšie vždy, hlavne ked o tom nechceš vraviet.... možno by si mohla povedat, že chodis na nejake ine vystrenia......
ja osobne v Heliose...vždy rano od 7-8 hod...som tam musela byt....oni potom robia odbery a vklady, takže tieto kontroly len rano....ale neviem ako v FC

nelia...ja som asi zabudla...odkial ty vlastne si????? 😅

sincerity
26. jún 2009

nel... kontroly boli rano - 2 x o 7:30, potom raz o 9:00. OPU bola o 7:30, ET sa robi o 12:00.

orsulka
autor
26. jún 2009

sincer......bola si 3x na kontole??? ja 5x

sincerity
26. jún 2009

ano ja len 3x.
1 x bol 6 den stimulacie
2 x bol 9 den stimulacie
3 x bol 11 den stimulacie /o 21:00 choragon/
13 den stimulacie OPU
15 den stimulacie ET

ivkaj
26. jún 2009

Dobré ránko, máte páááááááááááátek ;o)

Nelia, já se v práci vymlouvala na cystu. Musela se často kontrolovat no a nakonec se rozhodli, že ji musí píchnout a pak musím být aspoň týden doma. Tak nějak mi to v práci procházelo, ale pochopitelně sem si musela udělat všechnu práci, takže jsem tam zůstávala déle :-/
Proto jsem se rozhodla, že v případě, že busu muset jít do druhého pokusu, vezmu si na stimulku dovču a budu mkít pokoj.

Orsul, já se na té stránce o měžení v podstatě všechno naučila. Jo a tak kočka co ji napsala je tady na koníkovi jako Len .

Sincer, doufám, že zkouška jsi složila.

No já se pomalu loučím, jsem objednaná na masáž a pak jedeme na víkend k našim. Když tak zkusím o víkendu mrknout jak se tady máte.

orsulka
autor
26. jún 2009

ivi......len...poznam...viem že bola aj tehotna ale potom prisla o to miminko...bolo to v case, ked som sem dosla a rozkukavala sa...ona pomahala nam vsetkym.....ako je na tom???vieš?????

vidiš sincer...toto je presne to o com som pisala, že ked ja mam najlepsie maternicu a sliznicu v prirodzenom rytme tak je to na ten 13-15 den...kedy si aj ty mala ET......a ked stimulujem, tak na 15 DC mam este len OPU a ET až 20 den......čo by "mohol" byt problem.....preto uvažujem na tou BT a potom ist za DR...že chcem vloženie vtedy, ked si poviem ja 😀 😀 😀 😀

ivi...................maj sa krasne dievčatko a davaj na seba pozor...pardon!!! na VAS!!!! 😉 😉

adulik76
26. jún 2009

neli, ja som vždy chodila do FC na kontroly radšej ráno. Z TN to mám trochu ďalej, hoci je to len po diaľnici.

sincerity
26. jún 2009

orsul. no ja sa tomu az tak nerozumiem.... ale skusit by ste to mohli v tie dni...

skusku neviem ci som spravila, lebo vysledky budem vediet, bud dnes alebo az v pondelok... vela ratania bolo, takze mu to dlhsie trva opravit.

ivkaj... uzi si masaz aj vikendik 😉

nelia
26. jún 2009

Ivkaj, uži si víkend 😉 🙂 Tá cysta je dobrý nápad, možno to použijem aj ja.. alebo proste poviem, že vyšetrenia a hotovo.. veď im nemusím vešať na nos svoj zdravotný stav, nie?
Orsul, bývam 60 km od Blavy, takže to mám hodinku cesty do FC.. no nejako to zvládneme. Zobrala by som si aj dovolenku, ale bohužiaľ je jej málo 😝 .. a v júli budem mať 2 týždne, takže mi toho moc neostane..

orsulka
autor
26. jún 2009

nelia...takže s cetovaním to budeš mať v pohode....to je fajn....
no v každom prípade sme aj my s drahym rozmyslali aj o zmene cesntra..... aj ked ja vobec nie som rozhodnuta, či este nejake IVF chcem absolvovať......

lilienka13
26. jún 2009

ahojte kočky .... a mame tu piatoooooooook ako vysity 😉

adulik: gratulujemk sviatku a nech sa ti splni najma jedno obrovske zelanie 😉

sincer: no teraz je to uz asi aj tak jedno, uz nemozes nic zmenit na tej skuske, takze sa s tym absolutne netrap a uzi si vikend 😉

ivkaj: pekny vikend aj tebe, tu masaz ti v dobrom "zavidim" 🙂

orsulka: myslim, ze tvoje rozhodnutie je velmi dobre... kazda zena asi najlepsie pozna svoje telo aj s jeho "specialitkami" a preto si myslim, ze instiktivne vies, ze co je pre teba to naj, tak to tak aj urob ... 😉

lilienka13
26. jún 2009

neli: ak nechces hotorit v robote o pravej pricine tvojej nepritomnosti, tak to nehovor ... mas predsa pravo na sukromie 😉 ... presne tak im povedz, ako si napisala vyssie ... proste musim ist na vysetrenie a hotovo ... podrobnosti im nemusis hovorit, ked nechces

orsulka
autor
26. jún 2009

lili...ahojcek.....ved ja som teraz prave v takom, že fakt neviem čo a ako dalej.....viem, že ten ket este urite absolvujem....takže kys. listova a podobne podp. vitaminu zacnem uživat...a tu BT merať......ale potom...uvidime 😉

orsulka
autor
26. jún 2009

ja len, že sa ozvala Katuska........konečne........vsetko OK... 🙂 🙂

sincerity
26. jún 2009

tak som rada, ze je katuska v poriadku.

ludia prave som bola pri strasnej dopravnej nehode ☹ nastastie sofera odviezla zachranka, bol relativne v dobrom stave na rozdiel od auta.... ktore ked niekto videl, musel si povedat, ze to nik nemohol prezit.

lilienka13
26. jún 2009

sincer: preboha, a co sa stalo? isiel rychlo, ci predbiehal, tam kde nemal? 😨 😖 ... dufam, ze ty si ok... 😕

orsul: presne tak som to myslela, papaj vitaminky, meraj teplotku a potom dr. povies, nech vyskusaju ten ket podla tvojich merani a urcite to vyjde... 😉 😵

... aj ja som rada, ze Katuska je ok ... 😵

orsulka
autor
26. jún 2009

lili....dakujem za podporu....tak trosku potrebujem aj vas nazor...ale...možme ho rozobrat spoločne a sosobne 🙂))))) ked dame spicha.......a co...pojdeme aj na vylet do Bojnic???????

sincer....nezavidim ti, taketo veci ja nemusim tiež moc vidieť.....ale ked sa mi to už raz stalo, tak som veru pomahala a nabrala silu ani neviem kde..... rychlo sa z toho otras a nemysli moc na to.....

nelia
26. jún 2009

Ja som už v Bojniciach pár krát bola, ale keď ostatné budú chcieť, nemám s tým problém 🙂
Orsulka, tiež si myslím, že tá Tvoja teória je správna.. len dúfam, že s Tebou bude aj Dr. súhlasiť, lebo niekedy doktori nemajú moc radi, keď im kecáme do liečby.. ale veď je to naše telo, nie?

orsulka
autor
26. jún 2009

nelia...no ved to...ja neviem co mi na o povie...preto chcem 2-3 mesiace merať teploty, aby som mala nejaký dokaz 😀 😀 😀 a možno ma potom podpori a bude suhlasit....ja s nim mam vyborny vzťah...no ved kto by nemal po 5 rokoch 😀 😀 😀

sincerity
26. jún 2009

no ja neviem co robil, cesta rovna, prazdna... hovoril, ze zrazu mu trhlo autom, mozno zaspal, nepil.... mal by byt ok, osetrili sme ho, zachranka dala potom golier, boleli ho rebra, a hlava... no snad bude ok.

no ja som v Bojniciach zoo a hrade bola naposledy pred 6 rokmi, takze si ich rada pozriem znovu 🙂

orsulka
autor
26. jún 2009

sincer.............alebo porucha na aute...ťažko povedať, hlavne že ste mu pomohli a bude OK.....

mohli by sme ist aj do zamku na prehliaku......ale ved sa dohodneme...možno sa nám nebude chcieť ist nikam.....tak je klud a pohoda.....a hned oproti aj krčmička "Chvojnička" .-)))))))

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre