Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
15. okt 2010

@orsulka oddychuj čím viac a vykladaj si nohy kde a kedy len môžeš

laxity
15. okt 2010

ahojte

@adulik76 veď vo vajíčku môže byť dieťa od narodenia...my sme v tom išli z pôrodnice...a Natálke sa vo vajku páči...ja som chodievala na prechádzky len vo vajíčku 🙂. Krásne topánočky...ste vy ale šikovní, my ešte nemáme teda také jedny imidžovky z Tesca na kvalitnú obuv máme čas 😵

@orsulka veľa šťastia pri správnom vyberaní 🙂, hlavne, aby ste boli spokojní 🙂, bo ja som s mojím kočíkom nadmieru spokojná 🙂 majú aj pre dvojičky 😉
veľa oddychu orsul 😉 ty to potrebuješ 🙂

My sa máme inak super, dnes sme mali ísť plávať ale nejdeme, dostala som včera večer mrchu a dosť silnú, tak sa mi nechce 😕. Natáločka spinká a ja vegetím 🙂

adulik76
15. okt 2010

@laxity viem, že môže byť vo vajku od narodenia, ale chcem jej dopriať čo najviac pohodlia. Tie topánočky - to som dostala ponuku od jedného dodávateľa a neboli ani drahé, mám ich aj v ponuke. Nohy musia byť v teple 🙂 zadoček v suchu 🙂 bruško plné 🙂 🙂 🙂 🙂

...no, moja mrcha sa tiež nedala zahanbiť, som si pripadala ako niagarské vodopády 😝 😝 😝 😝 😝

laxity
15. okt 2010

@adulik76 no my sme so @sincerity už pozerali na tú vašu stránku, že niečo objednáme...ale akosi sme sa tam nevedeli vysomáriť, keď budem so sincer tak určite niečo vyberieme, aj sa blížia Vianoce 😵 ...vo vajku má tiež pohodlie...nemaj boja, ona by sa ozvala keby bola nespokojná 😉

adulik76
15. okt 2010

@laxity však vajko je až do 13 kg, tak ešte máme trocha času .... 😀
a čo sa neviete vysomáriť? Inak, nemám všetko v ponuke, čo môžem zohnať, tak ak by si mala nejaké želanie, daj vedieť.

laxity
15. okt 2010

@adulik76 napr. toto http://www.avapro.sk/avapro/eshop/1-1-Kojenecke...

ak by som v tej veľkosti chcela rúžové a to napravo rozložené? Tie farby mi v ponuke nesedia 😕 a viac takých bolo 😕

adulik76
15. okt 2010

@laxity ako nesedia? nedalo sa mi to lepšie nadefinovať.

nelia
15. okt 2010

Čaute babenky 🙂
Ako ste sa tu po ránu rozkecali.... ja som teraz vyliezla z postele 😝 ... aj to len preto, lebo si musím dať tabletku a musím sa naraňajkovať 😀 .. takže som sa predsa rozhodla ešte dnes ostať doma. Necítim sa už zle, ale oddych mi nezaškodí, no nie? 😎 A robota nie je zajac... neutečie 😀 😀

@adulik76 krásne topánočky... Lenka bude veľká parádnica... aby ste už začali chlapov odháňať 😀

@orsulka verím, že to rozhodovanie je (hlavne pri dvojkách) ťažké, ale určite si vyberiete nakoniec ten správny 😉 .. a to by bolo veru husté, keby nešiel výťah a mala by si trepať 2 kočíky na 7.poschodie!!!

@bambibam to musí byť zábava, toľko detí pokope 😀 😀

No my sme sa baby s tou mrchou nejak dohodli... že ju máme toľké naraz 😕

adulik76
15. okt 2010

@nelia tak dobré ránko, spachtoško 😉 , ale pekne sa vylieč, vylež, daj dokopy.

orsulka
autor
15. okt 2010

no tak a ja som pred pol hod. zase vstala 😀 😀 😀 ale sa tu striedame teda..... 😀 😀 😀
to len nasa Adulka je na prijme stale......co si nejdeš s Lenočkou zdriemnut????? 😕 😀 😀 😀
@laxity servuste dievčatka......tak vy sa stale krasne chcete obliekať princezne...to tričko sok pozerala, je fakt velmi chutne .-)))))
@adulik76
@laxity použivate sterilizátor??????

bambibam
15. okt 2010

@nelia tak zábava to je 😀 😀 😀 ked sú všetky 4 pokope. Vtedy večer padám do postele ako baník po dvanástke.
@orsulka ja sterilizátor nepoužívam,zatial som koj.flašku využila pár krát. Ale vyvarili sme ju a ked sme išli druhý krát ju použiť vyumývali sme ju v horúcej vode potom v studenej opláchli. A ked sa mi zdá že je "akože " špinavá tak ju vyvarím. Odložené je to aj s dudlíkmi na taniery a prikrité deklom čo je do mikrovlnky. 😀 😀 😀 a teším sa ked bude jesť s lyžičkou.
Ked ho budeš mať, nič tým nepokazíš a ked ho nebudeš mať, tak si poradíš ako za starých čias naše mami.Určite si hlavu nelám všetkými detailami. Ja som malej nakúpila kozmetiku 4-5 značiek a ani jedna jej nevyhovuje. Používa ju staršia. A malá používa len olejček na premastenie kože - Oilatum od doktorky a Imazol krém 1-2xdo týždna pod krk na vypareninky. A tak moja staršia sa chichoce ,že vonia ako mimino, a máme ju vraj nosiť na rukách.

adulik76
15. okt 2010

@bambibam ja používam kozmetiku len značky Johnson & Johnson a v pohode, mám aj púder, šampón, olejček, mlieko...

@orsulka ja tiež nemám sterilizátor a prežili sme to doteraz. Fľašky sa vyvárajú, potom oplachujem a v pohode. Fľašky máme len zn. Avent

bambibam
15. okt 2010

@adulik76 No to ja tu mám zbierku ,Johnson & Johnson ,Nivea, Sanosan,a ešte akésy 2 značky nechce sa mi vstať od PC ,ale potom ti ich napíšem, a zo všetkých jej koža zareaguje úplne sčervenaním a neviem či ju to štípe alebo čo ,lebo potom po chvíli natretia, ked to má červené jačí jak o dušu. Tak už neskúšam nič - dúfam že s toho vyrastie,doktorka mi povedala ,že niektoré bábetká mávajú citlivú kožu.
No ja mám 2 flašky sklenené 250ml a 2 Avent ako ty. Zatiaľ stačia. A cumeľ má ten hnusný latexový ,lebo silikónový nechce.

bambibam
15. okt 2010

@adulik76 ja akurát hladám športový kočík na jar. Už si nad tým rozmýšlala?

orsulka
autor
15. okt 2010

ved ja prave rozmyslam ci mat alebo nie ten sterilizator.....este sa popytam znamych ak by niekto mal na požičanie tak si ho vezmem......ak nie tak sa budem musiet rozhodnuť...ved najradsej by som ich ani nepotrebovala 😀 😀 ale ved uvidim este, to ma cas aj neskor.....a presne tak, nase maminky a maminky aj teraz v pohode vyvaria a pokoj 😉

noemarta
15. okt 2010

ahojte,
@orsulka kupuj si take veci az potom, postupne. Ja som mala vela veci pozicanych od susedy, a poviem ti, skoro nic som nepouzila. Napr. sterilizator, pred nastupom do nemocnice som si v nom vysterilizovala dudel, dve flasky pre istotu a to je vsetko. Kedze ja flase vobec nepouzivam, tak neviem posudit, ci ten sterilizator je tak potrebny, ale je to dobre pomocka do domacnosti. Dalej napr. pozicala mi podlozku do postielky, ci dieta dycha, neviem ci to vyuziva napr. Adulik, alebo Lax, ale ja som to ani nevybalila zo skatule.... neviem, proste niektore veci sa mi zdaju zbytocne, nevyuzite.
A co sa tyka kozmetiky, ja pouzivam teraz Weledu, je velmi dobra, ale kupila som teraz aj niveu.
A co sa tyka dudlou, nasa moc nechcela tie aventacke, vyhovuju jej Nuk. Taaak a som sa vykecala. 🙂
Nelia, prajem skore uzdravenie 🙂 🙂
Baby, prajem krasny vikend, odpocinte si v kruhu rodinky. 🙂

adulik76
15. okt 2010

@bambibam ja som kupovala trojkombináciu Concord travel set, takže športový už mám.

@orsulka tiež sa mi zdajú niektoré veci zbytočné, monitor dychu tiež nemám. Naša siréna, keď spustí.....

adulik76
15. okt 2010

práve dnes som objednala 200 ks detských pančúch, budúci týždeň mi to dovezú, tak som zvedavá. Určite sa niečo ujde aj Lenuške 😀

laxity
15. okt 2010

@noemarta ale keby ti dieťa prestalo dýchať...by si si hlavu búchala o tú krabicu 😔

@orsulka ja ti poviem takto, používam prístroj sterilizátor...dávam tak všetko či zeleninu, či mäso, či Natálkine hračky, misky, dudle....mám to tak to používam, keby som na to bohužiaľ nemala umývala by som vo vrelej vode...je to na tebe a čo je pre teba finančne dôležitejšie 😕 . A ja som používala monitor dychu, čo sa pripína na plienku a som s ním bola strašne spokojná...Naty ho mala stále na sebe, či bola v postieľke, či v kočíku, či na deke 🙂 . A kozmetiku ja nepoužívam žiadnu...mám od švagriny z kozmetiky LR ale nepoužívam...len čistú vodu 🙂

noemarta
15. okt 2010

@laxity vies co, viem ze by som si trieskla hlavu, ale brala som to tak, ze nechcela som si to pripustat ze by sa take nieco stalo. 😉

laxity
15. okt 2010

@noemarta keby len hlavu 😕

bambibam
15. okt 2010

ja položku nemám, ani neviem čo by som mala urobiť keby mi signalizovala že malá nedýcha, asi by som spanikárila,triasla snou,kým by som volala sanitku a kým by prišla sanitka cca 7-8 min neviem či by to malá rozchodila. Viem ,že ani umelé dýchanie by som asi poriadne v tom strese nevedela dať. Neviem si ani takú situáciu predstaviť.Preto ked mi ponúkali na poisťovni zapožičanie,ani som ju nechcela. Myslím si ,že by ma iba strašila,čo ak sa malá len zošmine a začne to hučať a ja stou podložkou a nakoniec výsledok by bol malá kopala rukami-nohami až sa zošmykla. Asi záleží od každej snás čo uzná za vhodné.

noemarta
15. okt 2010

@bambibam asi tak jak pises, suhlasim. 🙂

orsulka
autor
16. okt 2010

pekne ranko prajem...
dakujem vam za vase názory..... 🙂 🙂
dnes sme krásne spinkali až do piatej hodiny ..!!!!! 😀 😀 😀
vcera vecer som bola u jednej znamej, kam obcas chodim na take spoločne sedenia, bolo tam zas super, bola som tam po dvoch mesiacoch, krasne sme zrelaxovali a meditovali ...... 😉 😉

adulik76
16. okt 2010

@orsulka čo tak skoro strašíš???? ešte spi

lucia35
16. okt 2010

ahoj. Viete mi niektora poradit aky je postup pri ivf? Chystame sa na 1.ivf v spln. 8. som mala cervenu a na 4ty den ult a odbery. Telefonicky mi sestricka povedala ze od 23. si mam zacat pichat a az 2.nov. na kontrolu. Sa mi to zda velmi neskoro. Dr. Hredzak nam nic poriadne nevysvetlil. Dakujem

dracekmracek
16. okt 2010

Dobré ráno 🙂

orsulko koukala jsem na fotečky,to jsou taková zlatíčka 😵 😵 😵 krásné 😵

orsulka
autor
16. okt 2010

@adulik76 u mnna klasika....zdriemnem doobeda.... 😀 😀 😀
@dracekmracek dobre ranko srdiečka 🙂))) dakujem krasne moja
@lucia35 ahoj...no postup pri IVF je taky, ako pises.....od urciteho dna zacnes pichat a potom je kontrola na meranie folikov.....ono v každom centre si to tak nejak robia po svojom, neviem kam chodis ty.....ja som sal na prvu kontrolu po 6 dnoch od kedy som si zacala picaht unjekcie gonal alebo puregon...ja som mala krátky protokol.....inak od 23 do 2.11. sa mi to naozaj zda velmi dlho.....jedine v tom pripade, že mas dlhy protokol, a zacinas pichat najskor jedny injekcie a potom neskor zacneš dolnať dalsie injekcie na hormony.......

dracekmracek
16. okt 2010

lucia jak píše orsulka,záleží na tom jaký protokol máš,já měla krátký a šla jsem na kontrolu 5.den...držím velmi palce.

nás čeká screening v gennetu tak beru Lukáška🙂když jsem se objednávala,tak mi sestřička řekla:Ale paní Hronová,proč se objednáváte na ultrazvuk když máte z loňska miminko přes iVF🙂)))

laxity
16. okt 2010

dobré ránko babulky 🙂

ako víkendujete?

@bambibam presne tak je to na každej matke čo uzná za vhodné a čo je pre ňu a jej dieťa dôležité...ale ako každá matka by mala vedieť čo s dieťaťom urobiť, keď prestane dýchať alebo sa začne drhnúť, dusiť....sú to nie milé skúsenosti ale môžu sa stať 😕

@orsulka ty nemáš čo na robote moja? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre