Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
13. okt 2009

ja viem, orsul, ale už som sa tak tešila a zasa prišla nejaká komplikácia. Hoci, keď sa pozriem na teba, čo máš všetko za sebou ty, tak nemala by som tu nariekať ako malé decko

orsulka
autor
13. okt 2009

adulik.....ani to moc neberiem, lebo každy ma pravo nariekať......teda možno až na take, v temicke " ...už 4 cyklus a nedari sa....." 😀 😀 😀 😀

adulik76
13. okt 2009

no, na také ani nechcem myslieť.... Fakt mám dnes nervy, na seba, na svoj zdravotný stav, na všetkoooooooo

sincerity
13. okt 2009

adu... no skoda toho... 😒 a je to uz iste, ze nebudes moct ist?
a kludne si zanariekaj, na to sme tu... a tiez nie vzdy clovek musi byt silny... ved niekedy je toho vela ...

ivkaj
13. okt 2009

Čaute, koukám, že nálada tady odpovídá podzimní depresi 😉
Tak abych přispěla k této náladě i já. Sem nějak ve stádiu, kdy už je mi to jaksi jedno a chci to už mít hlavně za sebou. Nějak se mi čím dál tím víc vkrácá myšlenka, jestli děti vlastně chci.

Včera jsem Nelči psala, ale jen tak pro povzbuzeni. Psala, že se stále snaží být optimistická.

Adu, a neptala jsi se na kontrolní UTZ první den cyklu? S KETem nemám zkušenost, ale při stimulce mi řekli, že když na konci cyklu bude cysta, dá se udělat ještě právě ten UTZ v 1.DC a podle toho začít.
Ale jinak tuším jak ti je, mě takhle na jaře posouvali stimulku a nakonec z toho byly tři měsíce (nejdřív cysta a pak zapomenuté vyšetření). Tak se drž!

adulik76
13. okt 2009

ivkaj, neviem, dr. hneď povedal o odklade, keď som mu trepla to číslo, že cystá má 5 cm. Pochybujem, že by zmenil názor a radšej fakt počkám mesiac, veď popri tých rokoch je jeden mesiac nič moc. Len mám z toho depku.

Neli som dnes volala, má mať sono okolo obeda a potom dá vedieť čo a ako.

ivkaj
13. okt 2009

Adu, ono 5cm je asi fakt moc. A lepší je to v klidu a v pohodě. Z depky si nic nedělej, je to prostě ročním obdobím 😉

adulik76
13. okt 2009

booože, už píšem jak hotentót: vraj "cystá"

orsulka
autor
13. okt 2009

adu......... 😀 😀 😀 😀 cystá........ale ved chapeme.....nehaj tak... 😀 😀 😀

ja sa citim unavene, skoro cele telo ma boli......takže jesenná unava asi tiež......

a Ivkaj.....tak možno prave tento pristup....akože sak ani neviem že či chcem, a hlavne to mat za sebou....prinesie požadovaný výsledok 😀 😀 😀

adulik76
13. okt 2009

neli sa vám neozvala?

orsulka
autor
13. okt 2009

mne este nie.......... asi si v nemocke davaju na cas......

adulik....a vies mi povedat, preco a z coho sa tie cystý tvoria???????

orsulka
autor
13. okt 2009

som napisala Neli sms........... 😉

adulik76
13. okt 2009

Folikulárne cysty – vznikajú, keď sa počas ovulácie vajíčko neuvoľní z folikulu a ďalej narastá vo vaječníku. Niekedy sa vajíčko uvoľní, ale folikul (corpus luteum) sa ďalej napĺňa tekutinami a krvou a utláča tkanivo vaječníka. Estrogénom stimulované cysty môžu dosiahnuť veľkosť pomaranča, ba môžu byť aj väčšie. Ich prasknutie alebo otočenie vyvoláva silné bolesti a krvácanie. Častejšie sa cysty prejavujú bolesťami a nepravidelným krvácaním, ktoré sa po niekoľkých menštruáciách upraví.

Polycystické vaječníky – sú zväčšené a produkujú vysoké hladiny mužských hormónov, ktoré zvyšujú rozsah ochlpenia. Objavujú sa aj ďalšie príznaky maskulinizácie vrátane zastavenia menštruácie.
Čokoládové cysty (forma endometriózy) – sa vyvíjajú z ostrovčekov sliznice maternice, ktoré sa uchytili vo vaječníku. Majú tmavohnedú farbu, z čoho je odvodený ich názov.
Cystadenóm vaječníka – je nezhubný nádor, ktorý obsahuje tekutinu a iné tkanivá. Môže sa však zmeniť na zhubný. Vyvolávajúca príčina takejto zmeny nie je známa.

...www.primar.sk

orsulka
autor
13. okt 2009

dikes..... trosku už v tom mám prehlad.....

pisala Neli...že este len každu chvilku ma ist na ten UTZ........a dá vediet......

adulik76
13. okt 2009

neli sa neozvala?

orsulka
autor
13. okt 2009

ved nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

este 20 min. a prasim domov........ona sa urcite ozve, ked bude mat po UTZ......ved pre istotu poprosim, akukolvek infosku hodte aj poobede sem......a ja napodobne, ak sa nieco dozviem......

ale mam taky vnutorny pocit.....že to bude OK......len asi bude musiet davat na seba viac bacha....možno tam robil šarapatu len ten druhy schovany.... 😉

ivkaj
13. okt 2009

Tak co Nelča, ještě se neozvala?

nelia
13. okt 2009

Caute 😔
Tak som doma a cakám na koniec ☹ ☹ ☹ ... na UTZ mal plodový vačok už len 8mm, v sobotu, keď ma prijímali mal 1,2cm, takže je to viac-menej jednoznačné. Chceli si ma tam nechať do štvrtku, vtedy budú výsledky z pondelkového HCG, čo mi brali. Ale ja som sa vypýtala domov... doma mi aspoň nebude tak smutno a ležať môžem aj tu... takže vo štvrtok ráno idem na krv a na obed budú výsledky.. Predpokladám, že v piatok bude kyret.. o tom síce Dr. ešte nič nehovoril.. hovoril, že hlavné je, že to nie je mimomaternicové.. veď to sme chceli, nie? No ja som chcela normálne vnútromaternicové tehu s úspešným koncom. Nevadí.. asi ešte neprišiel ten správny čas 😔 ☹ .. to ma serie najviac, že furt len čakám a čakám a viem, že to bude mať zlý koniec.. ja to chcem mať už radšej za sebou a začať odznova... chápete ma, však? 😔

nelia
13. okt 2009

Inak na UTZ som bola až o 16-tej 😒

lilienka13
13. okt 2009

neli: dievcatko, drz sa moja 😔 ... tak velmi ma to mrzi ... 😢 ... ale neostalo ani jedno? mozno jeden bojovnicek este zabojuje... 😕 😅

lilienka13
13. okt 2009

pozeram, ze aj na ostatne babenky dolahla jesenna depresia 😝 ... no tak babulky, hlavu hore - poznate to prislovie: Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byt este horsie? 😅 ... nebojte sa, to je len momentalny stav a to pominie ... vsetky sme si tu niecim presli a to len dokazuje, ze sme silne zenske a ze toho zvladneme este viac 😉
ako sa spieva v tej pesnicke: co boli to preboli, nepredbihej cas ...

lilienka13
13. okt 2009

ja mam zajtra v skole prvu pisomku z psychologie, tak mi drzte palce, aby som sa uplne neznemoznila 🙂 ... ma to byt vo forme testu, tak si tam hadam nieco potypujem aj spravne 😉 😀
tak vam vsetkym este prajem pekny vecer a drzte sa. mam vas rada a ked ste smutne vy, tak som aj ja a ja nechcem byt smutna ! 😉

nelia
13. okt 2009

Lili, díky moc za povzbudenie... ale pochybujem... už to proste nevyzerá dobre... ale ja som s tým od začiatku viac-menej rátala.. nie, že by som nebola optimistka, ale ja som si povedala, že kým neuvidím srdiečko, až tak si nepripustím, že som tehu... no a dobre som urobila.. síce som sa s drobcom každý deň rozprávala, ale stále som v podvedomí vedela, že to ešte vôbec nie je vyhraté.. to asi preto, lebo od začiatku to bolo také všelijaké..
Teraz len čakám, čo bude ďalej.. ani som sa dokiho nepýtala, či mám ísť hneď do nemocnice v prípade, že by som začala krvácať.. no uvidíme 😔 ... a ty zato nebuď smutná, potrebujeme tu aj niekoho veselého, aby nás nakopol 😉 🙂

marmite
13. okt 2009

Ahoj neli - mrzi ma co sa stalo, cele dni som na teba myslela, hoci som sem nijak neprispievala... si velmi statocna osobka a som velmi rada, ze si sa k tomu stavala, tak ako si pisala. Hoci si v kutiku duse dufala, (tak ako ja), ze to srdiecko predsa bude vidiet. Ja som sa postavila k tomu tak isto, lebo srdiecko hovori uz za male fungujuce stvorenie.... Bud velmi silna a ver prosim tomu, ze ten spravny cas urcite nastane a drobcek si vyberie ten spravny cas. Len keby to islo tak, ze by nas ti drobci pocuvali, tak ako si to my prajeme...
My momentalne mame zakazane snazenie, ale uz sa fakt bojim o mimi sa znovu snazit, aby to tiez nedopadlo tak isto. Tazke je si tym istym prejst znovu.... 😔
Vsetko potrebuje svoj cas a bud silna... Mozno este naozaj nie je nic stratene a stane sa zazrak... To by bol fakt nadherny zazrak... Drzim palce... 😵 Onedlho tu kazda jedna bude mat maleho nezbednika... Niekto skor, niekto neskor, ale bude!!!!!!!

adulik76
14. okt 2009

dobré ránko,

neli, je mi ľúto, ako to všetko dopadlo, ale pozitívne na tom je, že embryjko sa vie uchytiť. Inak, keby si krvácala, tak určite choď hneď do nemocky, mne to dr. tiež tak povedal a veru, musela som ísť o jeden deň skôr, ako som to mala s ním dohodnuté. Neboj, po novom roku sa môžete pustiť do toho znova, to už budeš opäť fit a potom to určite vyjde. Hlavne sa teraz daj do poriadku ty.

sincerity
14. okt 2009

ahojte babule,

tuto spravu od nel som citala uz vcera, musela som to stravit, zmohla som sa len na spravu nel.....

je mi to velmi luto, ja fakt ani neviem co napisat, vsetko uz snad napisane bolo... uvidime....

akurat ma len napada zas ta sprosta nespravodlivost!!! 😔

orsulka
autor
14. okt 2009

dobre ranko.......
neli.................... 😔 😔 😔 ved vieš určite co chcem napisat........tak trosku som tusila, že sa možno deje nieco, ked si vcera nic nenapisala... ale nechcela som si to pripustit...
určite si urobila dobre, že si isla domov a neostala v nemocnici...
pri tomto "naštasti" je naozaj stastie, že vieš, že embryjko sa vie uchytit a dokonca aj dve naraz!!!! dalsie je naozaj to, že to nie je niekde mimo...... ale aj tak mi to je velmi luto

adulik76
14. okt 2009

babyyyyy, u nás snežiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

nelia
14. okt 2009

Baby, ja som sa dnes zobudila taká smutná ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ... no nič, asi to celé na mňa doľahlo a musím sa len vyplakať... v kútiku duše viem, že to bude zase dobré.. len nech je to už za mnou a nech už môžem ísť do roboty.. 😔 😔 😔
Laco je fakt strašne zlatý, snaží sa byť veselý, aby som neprepadala smútku (aj keď v hĺbke duše je tiež smutný).. ale je to super, lebo keby aj on podľahol depke, tak by som bola asi v koncoch.. včera keď ma doviezol domov, ešte sa musel vrátiť do roboty, tak zavolal sestre, nech dobehnú s malým, aby som nebola v byte sama 😅 .. a on mi tiež hovoril to čo vy, že hlavné je, že vieme, že sa to môže podariť.

adulik76
14. okt 2009

neli, neboj, viem presne aké máš pocity, ja som zažila to isté. Ak sa ti chce plakať, tak plač, musí to ísť z teba von, ak sa ti chce rozprávať, tak sa s nami rozprávaj, na to sme tu, aby sme si navzájom pomohli, ak chceš, tak sa opi do nemoty, bude ti zle, ale prídeš na iné myšlienky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre