Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

minka051
9. apr 2010

orsul ja viem ved niečo robím musím pripraviť mzdy teda všetky papiere. No zvem sa ked budem vedieť výsledok. Tak idem makať.

adulik76
9. apr 2010

konečne som sa na chvíľku dostala ku vám, minka, ešte nehádž flintu do žita, možno ťa výsledok z krvi príjemne prekvapí.

minka051
9. apr 2010

Ahojte tak prekvapenie sa nekoná krv negatívna, ale život ide dalej. Už som sa zmierila viac urobiť nemôžem.

orsulka
autor
9. apr 2010

do riti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to snad ani nie......... a asi sa to ani nejdem snažoť pochopit..........

je mi to velmi luto Minka...... 😔 😔 😔 😔

myslim, že si naozaj hodne zabojovala o dalsie mimi so svojou polovičkou.... obdivuhodne...... ale ako pišeš, život ide dalej....drž sa.. 😉 a kludne to aj oplač, ulavi sa........

nelia
9. apr 2010

Minka 😢 😢 😢 ... drž sa moja 😔

minka051
9. apr 2010

Ďakujem keby to nestálo toklo peňazí a mala by som darkyňu hned tak to určite ešte skúsil ale nieje možné ani jedno.
Tak vám tu budem všetkým držať silno palce aby sa vám darilo len dobre.

orsulka
autor
9. apr 2010

Minka...v tom Brne sme sa na to pytali, že čakačka tak 3-4 mesiace...cena približne 100 tis. ceskych korun...... aj sme im ponukali svoju darkynu, ale nechceli.....aj u nich je to anonymne......
ty si mohla "dodať" darkynu ?????

orsulka
autor
9. apr 2010

tak inak vcera mi obvodny navrhol nie hysteroskopiu, lebo sme zo záznamov zistili, že mi ju robil pri laparke v roku 2006 a vsetko OK.......a pri sone mi povedal že dutina maternice je v pohode.....on zas navrhuje odstranenie myomov....a potom skusit dalsie IVF......vraj ma objedná k docentovi Bielikovi do B.B. že on je odbornik a on mi ich dá preč....objednal ma na 3.6............ problem je akurat v tom, že mi dalej nepovedal možne následky.....ked osm to volala do Heliosu doktorovi, tak mi povedal, že po operacii myomov treba pockat 1/2 roka na dalsie IVF....... a este to može skoncit vyoperovanim maternice..... bohovske nie??????

takže rozhodnutie je asi take, že pokial pride 3.6. tak skusime soft stimulku v Brne.....už nahanam lieky a kupim od jednej kocky menopur, budem brat s clostilom, na kontrolu na sono pojdem k obvodnemu nech pomera foliky a do Brna pojdeme na odber a potom na vklad..... celu tu stimulku budeme riesit cez telefon s lekarom v Brne, kolko pichat, kedy pichat a tak....aby sa vytvorilo aspon zo 6 vajok.... no a pokial že nic......tak možem ist potom za docentom do Bystrice, nech ZAS do mna kukne a povie ci rezat preč alebo nie.....
hmmmmmm....??????????

nelia
9. apr 2010

Orsul, ja som sa aj čudovala, že Ti tú hyster. nerobili pri laparke.... takže predsa robili.... Inak moja kolegyňa bola tuším v BB na odstránení myómov, no neviem, či to bol ten Bielik... ale veľmi si to pochvaľovala.
Ja by som to na Tvojom mieste urobila tak ako píšeš.
Minka, ďakujeme 😉

minka051
9. apr 2010

orsulka povedali že je to zbytočné oni ich majú dosť. a je to anonymné.No stojí to ovela viac. Mňa to stálo aj liekmi 6 000€ a možno aj viac už neviem.

orsulka teda poviem ti že nieje ti čo závidieť len ti úprimne prajem aby sa ti to podarilo. Tiež si musíš teda vela vecí preskákať. Niektoré veci na tomto svete nie sú spravodlivé. Takí cig.... nemajú nijaký problém a ani nič preto robiť nemusia a rodia o stošesť. Tu sa ideš zbláznit urobíš aj nemožné a nejde to. Ale u teba to raz určite bude. Ver mi. ja keby som mala tak o 4 roky menej tak určite to skúsim. Ale takto to už nie.

orsulka
autor
9. apr 2010

neli...dakujem za nazor 🙂
a kolegana nemala nejake problemy potom????? vsetko bolo OK???? ved oni ked mi to takto povedia, že co vsetko sa tam može udiet, tak co ja ako laik ???? sak len strachu mi narobia....... ☹

minka.....a vždy mám pocit, že už ma v tomto smere nic neprekvapi....a figu borovu !!!!!! oni si vždy niečo nájdu a prekvapia ma!! 😀 😀 😀 😀
a dakujem Minka.... takže teraz sa už naplno ides venovat stavbe?????????

orsulka
autor
9. apr 2010

s tymi darkynami to povedali aj tam, že oni maju dost....a nepotrebuju.... to je pravda... ale prachy su to neskutocne!!!!

minka051
9. apr 2010

orsulka ano teraz je stvba na prvom mieste. A tie prachy sú teda neskutočné, Narkomani a alkoholici tým platí štát aj liečenie aj lieky a my čo?????? 😠 Toto sa mi natom nepáči prečo na umelé sa musí toľko platiť. Ved mi si neničíme život ale chceme ho urobiť.

orsulka
autor
9. apr 2010

minka...to mas pravdu na milion percent.....skoda reči !!!!! vcera mi vravel obvodny, že v taliansku je povolene 5x cez pistovnu a niekde v Indii, či kde tam na východe, to platia aj cely život, že jediný dovod preco to neschvália, že už je žena tak stara, že ked ju pridu pozriet kamaratky aby im ukazala dieťatko tak si musi najskor spomenut kde ho položila 😀 😀 😀 resp. zly dusevny stav .... super, že?

minka051
9. apr 2010

No tak to si ma rozosmiala 😀 😀 😀 Tak dnes si asi budem musieť po dlhej dobe niečo švacnúť a dobre predýchať. Asi budem opitá po jednom. 😝

minka051
9. apr 2010

orsul čo je to tá soft stimulka?

orsulka
autor
9. apr 2010

minka...tak som rada, že aspon trosku som ťa rozosmiala .-)))))
soft je ako lahšia forma stimulky, neberie sa tolko hormonov.....len napr. clostilbegyt apar injekcii hormonov (gonal, puregon, menopur) podla toho co mas.....nevytvorí sa tolko vajok, je ich menej, ale pokracuje sa ako pri IVF...potom odber , oplodnenie a vklad...... je to len menej narocne na vsetko, hormony a financie....... 😉

labutienka
9. apr 2010

ahojte babule 🙂
po dlhom čase sa ozývam, už tu pár dní poškulujem po vás. najprv som nechcela sa ozývať, lebo nemám pozitívne správy, ale keďže ani väčšina z vás nie 😒 tak som si povedala, že vás aspoň pozdravím 😉 😀

orsul - a kam do brna idete, ako sa volá to centrum a už to tam máš dohodnuté? a bola si tam na vstupnej konzultácii? a niesla si im aj všetky doterajšie papiere? veľa otázok? ja viem 🙂 ale aj ja už mám všetky 3 ivf cykly vyčerpané, takže už som tiež ako samoplatca. v GF mi totálne zbabrali posledné ivf, tak odtiaľ definitívne odchádzam...

ale ináč som o.k., veď hodiť si to nemôžem 😀 😀 😀

minka051
9. apr 2010

orsulka dík no keba sa mi tvorili vajíčka možno by som to skúsila ale neviem kde.

orsulka
autor
9. apr 2010

labu...no servus moja........vitaj...... posledná veta nemá chybu !!!! 😀 😀
tak je mi to luto že tretie IVF takto zblblo.....a este ak si presvedčena že to zbabrali oni, tak het odtial..... mne v Heliose nezbabrali nic, ale mam pocit, že viac mi už nevedia ponuknut.....preto idem preč....
v brne sme boli v Reprofite International...tak sa vola to centrum, vstupna konzultacia bola v stredu a bola zdarma 😀 ja som mala dokumentáciu u seba z predchadzajuceho CAR ale vobec som ju nepotrebovala, vsetko som im hovorila ja z hlavy, resp. co som si pamatala 😀 teraz nahanam lieky cez tento net ako sampolatca, a chceme to tam skusit u nich....bez liekov by to malo byt tak okolo 10-12 tis. ceskych.....

z posledneho IVF si mala len ET alebo ostalo aj na mrazenie????????

orsulka
autor
9. apr 2010

minka....len ty nevieš prečo sa netvoria......ci sa mylim ?????? 😕 😕

minka051
9. apr 2010

no neviem ale povedali že to už vekom. Maličké sa tvoria no neviem prečo pri stimulke nedorastú

orsulka
autor
9. apr 2010

tak ja balim....prajem pekny vikned...hoc vraj ma prsat....... ale nevadi ....

ahooooooooooooooooj 🙂

nelia
9. apr 2010

Labu, no ahoooooooj... ty ešte žiješ??? Je mi fakt ľúto, že Ti ten 3. pokus zbabrali 😠 ... ale som rada, že to takto berieš... máš pravdu, nemôžeme to brať tragicky... treba si proste užívať života, lebo čo by sme z neho mali, keby sme sa dlho trápili nad vecami, ktoré aj tak nezmeníme, nie? 🙂 ... tá Tvoja posledná veta bola fakt SUPER 😉
Orsul, aj ty si ma zabavila s tou Indiou 😀 😀 ... a myslím, že tá moja kolegyňa po zákroku nemala žiadne problémy... moc sme sa s ňou síce o tom nebavili, viem len, že bola spokojná... a po zákroku bola 2 týždne PN, takže to asi nebol len taký srandovný zákrok 😒 ... a ona je ešte mladučká a zatiaľ tuším rodinu neplánuje, takže v tomto smere neviem...

nelia
9. apr 2010

Tak aj ja balím.... pekný víkend 🙂

adulik76
12. apr 2010

dobré ránko, dnes ma čaká poradňa. Potom hodím správičky 🙂

labutienka
12. apr 2010

Dobré ránko dievčence 🙂

orsul - práveže sme sa nedopracovali ani len k ET, vyplodila som len 2 vajcá 😖 a len 1 bolo zrelé a aj to sa vraj "nepodarilo" oplodniť... neverím im ani slovo, a viem, že to zbabrali, ten pocit som mala v to ráno pred odberom a to sa aj potvrdilo...
skúsim aj ja to brno, všade tu baby píšu, že na slovensku je to všade rovnaké...

adulik - stráááášne ti držím palce 🙂 už máš polovicu za sebou.

aj ja už chceeeeeeeem 😅

nelia
12. apr 2010

Dobré ránko 🙂
Adu, držím palce!!! 😉
Ja mám za sebou dosť nepríjemný víkend... mala som taký menší incident so svokrom... povedal mi niečo, čím strašne zranil moje city (ohľadom bábätka)... ako on reaguje niekedy hrozne vzbrklo a viem, že to tak naozaj nemyslel, ale veľmi to v tej chvíli bolelo... som začala plakať a kričať na neho, nech už prestane... no zaujímavý zážitok 😒 😒 ... preto nepíšem nič konkrétne, lebo nechcem nikoho verejne osočovať alebo urážať... Potom to k nám prišla svokra "uhladiť"... že aj jeho hrozne trápi to, čo sa stalo a on sa touto cestou vyventiloval... no niekedy až žasnem ako si niektorí ľudia neuvedomujú aké to môže byť PRE MŇA ťažké... každí vidí len seba, aké to je ťažké pre neho... ale však ja som to celé musela prežívať na vlastnom tele ☹ ...
Sorry, že začínam týždeň zase žalovaním, ale musela som to zo seba dať von... a vy jediné ma viete uplne pochopiť, pretože sme na jednej lodi 😔
Už som sa cez to preniesla a nie som smutná, nebojte... len som to potrebovala napísať 😝

nelia
12. apr 2010

Labu, dobré ránko... ver mi, že to už chceme všetky... a ver mi aj to, že sa raz určite všetky dočkáme 😉
A ako to vyzeralo v priebehu stimulky? Ani vtedy nevideli, že by vajíčka rástli? Je mi to fakt hrozne ľúto... je to fakt nespravodlivé, že nám štát prepláca len 3 pokusy!!!

labutienka
12. apr 2010

nelia, ja neviem. už si nepamätám, či si bola niekedy v GF na stimulke. tam ti nikto nič nepovie. keď som bola na prvej kontrole, tuším 9DC, tak mi dr. aj na monitore ukázal vajíčka, boli síce ešte maličké, ale bolo ich dokopy asi 6.
od 7DC som vlastne stimulovala injekciami dosť vysokými dávkami, tak som si myslela, že dorastú. lebo veď pri 2.ivf som mala tie isté lieky, tie isté dávky a vyplodila som až 5 vajíčok. takže neviem, kam sa tie ostatné podeli, lebo po odbere mi povedal dr., že bolo málo folíkov. a okrem toho "trošku nám to krvácalo"... tak bohvie, čo tam porobili. našťastie som nemala žiadne problémy ani bolesti. ja už im jednoducho neverím. toť vsjo 😒

mám v pláne ísť k bylinkárke, s manželom k dr. urológ/andrológ, a samozrejme zmeniť centrum. no a keď pán boh dá, aj motyka vystrelí 😉 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre