Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
12. jan 2010

a aký typ máš?

orsulka
autor
12. jan 2010

whirpool.....800 otáčkovu.....ale to mi uplne staci 😉

minka051
12. jan 2010

Ahojte pekné pracovné ránko prajem 🙂

Mne je tak nanič neviem či je to tými liekmi a tou silnou mrchou. ale hlavu mi ide rozrtrhnúť.

adulik76
12. jan 2010

ja mám tiež takú, zvrchu plnenú. Nejak dosť začala hučať a už ju chceme vymeniť aj kvôli spotrebe energií.

minka, takže môžete ísť do toho? neprišla mrška moc neskoro?

ivkaj
12. jan 2010

Orsul, teda takhle trápit pračku ;o) No při nejhorším skočíš vyprat třeba k nějaké kamarádce. Vidíš, já tě neposílám do studeného potoka 😀

Adu, jak si užíváš volna?

Nelia, pěkně Lacka povzbuzuj😉 A jak vám vlastně jde ta vaše očista?

Minka, drž se ;o)

Sincer, no u nás je to tak, že Pavel má pomalé spermoníky a proto jsme museli až k ISCI. Zkoušeli jsme snad všechny zaručené preparáty (Profertil, L-Carnitin a ještě cosi) ale k ničemu to nebylo (teda kromě toho, že nás to stálo prachy). No a teď zkoušíme tu čínskou medicínu. Shodli jsme se na tom, že když je tělo vysílené, můžeme ho dopovat umělýma věcma jak chceme a k ničemu to nebude.
No a na laparku jsem šla proto, abych věděla, proč se embrya nechytly. Teď aspoň vím, že jsem v pořádku a za neúspěchem je spíš neco mezi hlavou a chemií v těle.
Takže jsme znovu byli na imunologii a tam se teprve za měsíc dozvím jak jsme na tom.

No a co se týká mě, tak zatím nevím co dál. Teda vím, že si potřebuju odpočinout a nelekat se při každém zazvonení služebního mobilu. Něco jsem měla rozjednaného, ale řekli mi, že se ozvou a zatím je ticho po pěšině. Tak je zkusím prošťouchnout.
Po pravdě mě napadlo nechat si vypsat neschopenku, během ní zvládnout všechna ta vyšetření a IVF no a být na ní až do porodu. Ale nevím jak by to potom bylo s mateřskou a tak, takže potřebuju někde zapátrat, jen nevím kde začít.

Uff, nějak jsem se rozepsala 😅

orsulka
autor
12. jan 2010

minka.....asi to je vsetko dokopy....aj lieky aj mrcha...ale dobre ťe prisla...a musela ist aj na vyvolavačku??, alebo dorazila sama - dáma mrchovatá?????? 😀 😀

Ivkaj.....ta PN-ka nie je zly napad.....u nas by si to mala celkom v pohode, tu to ide tak, že na vyplacanie PN a nasledne aj materskej za berie prijem za predchadzajuci rok, t.zn. rok 2009. neviem ako to je u Vas, z čoho by sa ti to vsetko vypocitavalo, ale skus to zistit niekde na socialnej poistovni cez net...
ja som tiež raz bola v praci na tom tak, že som stresovala pri každom zazvoneni telefonu a ostala som skoro šediva...tak sa ani necudujem, že potom chemia vtele robi svoje divy 😒

a dakujem, že ma neposielas do potoka 🙂))) v tejto nas Nitre neviem neviem ci by som oprala, alebo este viac zašpinila....hihihihih

nelia
12. jan 2010

Ivka, súhlasím s Tebou v tom, že zbytočne budete dopovať vysilený organizmus... proste treba načerpať energiu.. a to pri tej Tvojej robote ide asi ťažko 😒

ivkaj
12. jan 2010

No prostě jsem došla do stadia, že si potřebuju odpočinout a podle toho jak nám vyjdou výsledky vymýšlet jak dál.
Ideálně mít pohodovou práci (kde by jim nevadilo, že chodím po dokotrech), "odskočit" si na na úspěšné IVF a až do mateřské chodit do práce. Ale to netuším jestli půjde 😔

orsulka
autor
12. jan 2010

ivi....asi treba veriť a dufat.....držim palce 😉 😉

minka051
12. jan 2010

orsulka
dorazila sama. ked som volala do centra že ked ju nedostanem či môžem na vyvolávačku tak povedali že v žiadnom prípade nie , že to by narušilo hormonálnu hladinu. Teraz mi písala jedna kamoška že tak zle a tie bolesti hlavy mám z tých náplatstí chvílu to potrvá kým si zvyknem. No dúfam že to nebude dlho lebo je to ako migréna a je mi až na vracanie. A som nejaká slabá a to asi robí zas Prednison. Tak musím len vydržať.Ved 19.1. icem na UTZ tak dúfam že sliznica bude dobrá.

orsulka
autor
12. jan 2010

ivi...tak v každom pripade tam u Vas mate ovela viac možnosti na pracu ako napr u nas v PD...tak to je hroza a každy si drži miesto zuby nechty 😖 😖 😖

sincerity
12. jan 2010

ivi... hmmmm tak to mate ako u nas - teda tu Pavlovu diagnozu.... my sme si okrem toho dali urobit tie specialne rozbory u urologa - androloga a tam zistili, ze sa Marekovi netvori testosteron.... takze zbytocne sa my snazime.... tie spg predtym ukazali len to, ze su spermie pomale a je ich menej.... mozno by mohol Pavel skusit aj to... ale je to bolestive vysetrenie.... neviem.... vitaminy v tomto pripade nepomohli ani nam....

orsulka
autor
12. jan 2010

no ked to tak citam, tak chvala bohu za to, že Ferino ma dobry spg.....tamto vysetrenie pre chlapov je asi niečo podobne ako HSG pre baby......uuuuuuuuuujj.....obe teda bolestive hodne.....ale zas sa zisti čo sa ma

orsulka
autor
12. jan 2010

minka...a kam pojdes na ten UTZ ????? musis do centra alebo staci u svojho Dr.??????? a 19-teho je tu cochvila.....tak vydržať!!! 😉

sincerity
12. jan 2010

ivi... inac super podla mna s tou robotou, hlavne ze si sa odhodlala odist, a ono to tak vacsinou byva, ze budes mat novu robotu a motyka vystreli ... 😉

nelia
12. jan 2010

Ivka a minule si spomínala aj tie kúpele (lázne)... teraz by si možno mohla využiť zlú situáciu v robote a odísť na PN (do kúpeľov)... tam porozmýšľať, čo ďalej a potom podať tú výpoveď... hmmm??
Inak keď sme pri teoretických úvahách, aj ja by som rada až do materskej chodila do práce.. ale poznáme to.. človek mieni, pán Boh mení.... 😔

Minka, je mi moc ľúto, že tie hormóny na Teba takto pôsobia, ale ako píšeš, musíš vydržať a aj vydržíš, veď si silné žieňa 😉

nelia
12. jan 2010

Práve som volala sestričke na gynde, lebo zajtra doberiem antikoncepciu, že čo ďalej.. tak mám skočiť zajtra k dokimu... ja dúfam, že už mi nebude chcieť predpísať ďaľšie... tak zajtra uvidím 😨

orsulka
autor
12. jan 2010

neli...som zvedava co povie dalej , takže ten cyklus sa ti upravil????? mavas ho presne na cas??????

minka051
12. jan 2010

Orsulka nemusím do centra idem ku svojej doktorke už som objednaná. Potom mi doktorka len vypíše protokol o výsledku UTZ a ten hned posielam emailom do Brna. Podal toho mi povedia či dávky liekov nechať alebo znížiť. Záleží aká bude sliznica.Dúfam že dobrá

nelia no vydržím aj horšie som vydržala tak toto musím aj ked čo bude. 🙂

adulik76
12. jan 2010

čaute, trocha som si odbehla do obchodu, musela som si kúpiť konzervu zaváraných broskýň, lebo som na to mala neskutočnú chuť 😝 . A kúpila som aj nejaký darček - oblečenie pre nového synovca. Jedna vec je, čo si myslím o švagrinej a druhá je to, že to malé za nič nemôže. Tak som prekonala sama seba. Aj tak som mala chuť už kúpiť čosi na maličké bábätko, a na to naše - ešte zatiaľ nechcem predbiehať, kým nebudeme vidieť srdiečko. Však ma chápete... 🙂

orsulka
autor
12. jan 2010

adu... 😉 😉 😉

adulik76
12. jan 2010

broskyne som už zožrala...... 😀

orsulka
autor
12. jan 2010

adu...hihihih......ale ako fajn, že si mala na niečo chut...... 😉 😉 😉

noemarta
12. jan 2010

ahojte babule,
hlasim, ze som teraz dosla z poradne, bola som aj s manzelom, tak sa tesil, ked zbadal to male stvorenie nase. 🙂 🙂
chvala bohu, je vsetko v poriadku, takze duuufam, ze to pojde len tak dalej.
chvilu sa tu neobjavim, lebo robim vyplaty, tak ked sa uvolnim, zavitam. drzte sa.

adulik76
12. jan 2010

dobré správičky, noe 🙂

orsulka
autor
12. jan 2010

noe...skveleeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 aj mna cakaju vyplaty...len este nemám podklady 😠

adulik76
12. jan 2010

tu sa maká v plnom prúde, čo?

za ten čas som sa dozvedela nejaké infošky, takže neter spravila skúšku, z ktorej minulý týždeň vyletele a hrozne sa tej skúšky bála a švagrinin syn sa volá Filip, čo je celkom normálne meno

orsulka
autor
12. jan 2010

adu.......až teraz si sa dozvedela ako sa vola maly????????

adulik76
12. jan 2010

hej, až teraz

orsulka
autor
12. jan 2010

adu...a co pokné si mu kupila????? ved je jasne, že maly za nič nemože.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre