Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

adulik76
16. aug 2010

@nelia už to moc ani nebolí, vlastne toto bola moja prvá taká skutočná operácia, ak nerátam laparku. Iba sa stále neotočím nabok a furt chodím jak spomalený film. Trocha mi trvá, kým sa vytrepem z postele a aj kým sa do nej dostanem. Je to pre mňa nová skutočnosť, keďže som nikdy nebola rozpáraná na žiadnom mieste. No, raz to muselo prísť. Práve tu bol fotograf a vyfotili mi Lenku do novín - to sú nejaké miestne ilavské noviny, ale naša hviezdička v nich bude.

nelia
16. aug 2010

@adulik76 wou, tak to bude od narodenia hviezda??? 😉 😵 .. a čo ju fotia len tak alebo z nejakej špeciálnej príčiny?
A nebol to divný pocit byť pri vedomí, keď Ťa režú, zašívajú a tak?? 😕

bambibam
16. aug 2010

Ahojte,dofrčala som domov ,vraj sa nič nedeje všetko je úplne v poriadku ,kontrola zas vo štvrtok a potom vraj po 7dni po termíne čo znamená - sobota- by ma mali hospitalizovať,ale vraj so,ne nezvyknú ale v pondelok určite.@nelia aj ja by som už bola rada keby sa to pohlo ,a prišla na svet . Ale verím ,že do konca mesiaca to príde 😝
@orsulka a tvoje dvojky sa ako majú? 🙂 Nepribudne nejaká fotečka?

orsulka
autor
16. aug 2010

@bambibam no tak teda, drobec vas pekne natahuje 😉 😉 tak ale pokial je vsetko v poriadku, tak fajn 😉 😉
😉

@adulik76 tak som sa pobavila na tom chutnom rožteku 😀 😀 😀 a o dva dni už pojdete domkov a budete si spolunzvykať na nejaky system ...super !!! 😵 😵 a že je mala krásna, tak to verim..... 😵 😵 inak v piatok som si aj ja na nu pripila...resp. omočila som si jazyk 😵 😵 😵
Ladku pozdravim....ja mam pocit, že Vili to ovela viac preživa ako ladka a to este aj jej sposobuje viac nervy ako by malo byt dovolene......ale už sme sa bavili aj s Ferkom, že s nim hodi reč.. 😉 😉 tak verim, že im v tom Martine pomožu.....a možno vyjde aj IUi a nebude treba IVF.....ale to už musia posudiť aj iní 😉 😉

orsulka
autor
16. aug 2010

@bambibam dakujem za opytanie...tak maju sa hádam dobre....myslím, že som v pohode, a fakt sa neviem dockat stvrtkovej poradne 😉 😉 ohladne tej krvicky co mi brali minulý pondelok tiež zatial nikto nevolal, a dufam, že to tak aj ostane , a už len vo stvrtok povedia, že je to OK!!! 😉 😉

noemarta
16. aug 2010

@adulik76 cauko, my sme teraz dosli z poradne, tak mala od kedy nas prepustili domov ma 950gramov navyse a 4 cm narastla, tak nas lekarka veeelmo pochvalila, ze len tak dalej.
Adu, presne viem o com hovoris, co sa tyka toho porodu, ja som ho mala rovnaky, takze viem o com to je.

noemarta
16. aug 2010

tak ja pisem jak diva, a v polke ma to odseklooo. 😠
ja som im na sale este urobila trosku rodea, hi hi, som sa pogrcala, som nezniesla nejaku vysoku davku oxitocinu, potom mi davali nahradne trombocyti, lebo som moc krvacala a taaak, ale hlavne ze to vsetko dobre dopadlo.
a to si dobra, ze si isla sama cikat, ja som az na tretiraz vstala, straasne sa mi tocilo v hlave a ta rana ma tahala furt k zemi, dost to tahalo, ale pomahalo tomu, ze som casto chodila. a co sa tyka jedla, asi v nemocke som najviac schudla, nam davali asi dva dni tekutu stravu a to az vtedy, ked sme oznamili, ze sme mali vetry. a co sa tyka bradaviek, bolelo to, asi tak tyzden, ale treba to vydzat a vela prikladat, aby to mala roztahala, mne napr. mala hned krasne sala. a co adu emocie, mala si naval emocii?? mne to doslo den po cisaraku, ja som si myslela ze mam nieco s tlakom, strasne moc mi busilo srdce a sestricka mi hovori, ze moooja to su hormony, a mala pravdu do rana som mala plne prsia mlieka, potom mi lekarka hovorila ze po cisaraku je to obden neskor, ale dobre ze som to zazila, ze nie kazdej to pride po cisaraku. 🙂

laxity
16. aug 2010

@noemarta krásne priberá presne tak len tak ďalej 🙂

Naty keď má teraz pol roka tak by mala mať raz toľko váhy ako pôrodnej...a hviezda má o 680g viac 😀

@orsulka aj ja by som rada videla nejaké tehu fotečky 😵

laxity
16. aug 2010

@noemarta a pôrod si teda mala zaujímavý 😒 neodradilo ťa dúfam pri druhom dieťati 🙂

noemarta
16. aug 2010

@laxity ahoj, tak super, aj vy pekne priberaaate, len tak dalej! 🙂
vies co, prve co som povedala, ze druhykrat tak skoro nerodim, ale potom ma to postupne preslo....
orsul,anoooo chceme fotooooo.

laxity
16. aug 2010

@noemarta a ty by si tiež mohla prihodiť nejaké aktuálne 🙂

laxity
16. aug 2010

@noemarta a ako vám to ide ako rodinke? mm už je v práci?

noemarta
16. aug 2010

@laxity myslis foto malej ci mna, hi hi??? malu teraz nefotim, lebo chuuuda vyzera ako muchotravka, hi hi
akurat som bola v lekarni pre zarobenu mast, nakoniec to nemame potnicky, ale nejake kozne vyrazky, neviem co je to zac, ale hadam to zaberie.
takze ked bude krasavica, tak znovu pridam foto, slubujem, ale aj ty by si mohla malu naty s tebou pridat. noooo.
nooo manzel uz druhy tyzden chodi do prace, a uz sme si zvykli, zvladame to. aj ked pride z prace, dost sa malej venuje, takze zatial supeeer, chvalim si materskuuuu, aj malu aj manzelicka. 🙂

laxity
16. aug 2010

@noemarta a neskúsila si to materské mlieko to by zabralo podľa mňa čoto za svinstvo budeš na ňu dávať 😅 ...moju Naty keď bolelo očko, tak ja som jej aj do očka strekla kvapku a prešlo 🙂

fotky dám najaktuálnejšie 😀

orsulka
autor
16. aug 2010

@laxity práve s Ferkom obdivujeme babiky...aj Naty aj Lenočku 😵 😵 😵 😵

noemarta
16. aug 2010

@laxity booooze, jaka je sladkaaaaa, kraaasna, a slecinka je uz z nej. 🙂 🙂
skusim teda to mliecko, ved nic za to nedam.

ivkaj
16. aug 2010

Čaute ženy ;o)

Adu, ještě jednou obrovská gratulace! Malá je fakt nádherná. Sem ráda, že je to na konec Lenka a na sále nebyl polach kvůli chlapečkovi😉

Ty záplavy jsou fakt šílené. V čechách už je to asi druhý nebo třetí víkend co to někde řádilo, dokonce se příroda vyžívá a nekterá místa vezme víckrát 😝 Já jsem se teď dvě noci díky bouřkám moc nevyspala, tak snad už je po nich.

Je fajn, že si to maminkovství všechny tak užíváte. Jsem zvědavá jak to potom budu zvládat 😕

Ve středu jdeme na první 3D ultrazvuk, tak se těším na zážitek a teřba nám i mrně odtajní co je.

laxity
16. aug 2010

@orsulka tak Naty je už veľká bábika 😵 ale zároveň Rebeka riadna 😀

@noemarta ďakujem sladkááááá moooooc 😵 😵 😵

adulik76
16. aug 2010

tak naša bábika je taká malinká ešte a naty je už riadna slečna, ktorá rastie do krásy. To šibalstvo jej vidno na očiach. Lenka teraz spinká dve hodiny, čo som prekvapená, aj som ju prebaľovala a ani sa nepohla, pokladík môj.
@nelia k tvojej otázke, ten fotograf asi chodí pravidelne do pôrodnice a fotí bábätká, tak prečo by som to nedovolila aj ja. A tie noviny si určite kúpim 🙂 . Čo sa týka tých pocitov, že ma rezali počas môjho vedomia, nebolelo to, tak som len čakala, čo sa bude diať. Keby primár nepovedal "tak začneme", ani by som to nevedela. Ale každý môže zareagovať na to inak. Možno, keby vopred viem, čo ma čaká, že nebudem spať, tak by som to brala inak, ja neviem. Ale už je to za mnou, a to je hlavné.

orsulka
autor
16. aug 2010

@adulik76 aj u nas je to takto podobne, v miestnych novinách su fotečky narodených detičiek, a je to velmi mile 🙂 🙂
@ivkaj moja...a ty sa mas inak dobre ???? co tvoja unava, je to lepsie??? a v praci si sefke už povedala, alebo stale cakas??????

laxity
16. aug 2010

@adulik76 jojo je to na nej vidno, že to bude potvora 😀 ...a aj na Kramároch to fotenie bolo, to sa robí stále...do novín, ja som to nedala bo Naty by bola v Bratislavských novinách a ma nenapadlo jej to urobiť na pamiatku 😕

aj Naty spala teraz 4 hodiny to zas bude večer 😀 😅 😀

@orsulka ako u vás so záplavami? 😕

nelia
16. aug 2010

No vy ste toho zasa stihli popísať........... ja som v robote zasa nestíhala, bo som musela makať.. klasika 😒 .. zajtra už konečne dojde šéf, tak to bude hádam o niečo voľnejšie.. no zasa ako v čom... bez šéfa je to predsa lepšie, ale keďže som ho musela zastupovať, bolo to zároveň aj otravné 😝
Veru Naty aj Lenka sú nááááááááádherné... a určite je nádherná aj malá Nelinka aj ako muchotrávka 😉 😀
@noemarta držím palce, nech to mliečko zaberie a nech jej vyrážky rýchlo zmiznú..

noemarta
16. aug 2010

@laxity @adulik76 ja som nasu krpanu dala do novin, a hned sme ich aj kupili a mame to na pamiatku. 🙂
@nelia dakujem, verim ze nam rychlo zmiznu vyrazky a hned vam ju nafotim, ale mas pravdu, je krasna ta nasa nufinka muchotravka.
pocuvajte baby, zatial sa tu narodili len same dievcata, som zvedava co bude mat orsulka a ivkaj, zeby zase baby, hi hi

sincerity
17. aug 2010

ahojte babulky.... no vy ste toho popisali vcera!!!

ja som mala sefa vcera prvy raz po dvoch tyzdnoch jeho dovolenky, takze som vobec nemala na vas cas...

adu.... dakujeme za opisanie celej situacie... musel to byt uzasny zazitok 😉 verim, ze ta coskoro bolest prejde.

ostatne babulky zdravim.... a snad dnes uz nebude nikde prsat, lebo to je strasne co sa deje.... orsulik ako s tymi zaplavami?

orsulka
autor
17. aug 2010

dobre ranko prajem 🙂)))))
tak tie zaplavy...no bolo to fakt hrozne ako sa to prehnalo tym sidloskom, moju kolegynu v rodinnom dome komplet vytopilo, vraj zachranovali čo sa da.... my tam na tom sidlisku mame garaž, ale nedostala sa voda až tak daleko, len trosku....no bude sa to musiet upratať a hlavne vypratať, lebo tam su tare skrine a veci z bytu...vsade na uliciach je blato a bordel, a tak dufam, že ten včerajsi dažd tie cesty aspon trosku poumyval 😉 a dufam, že sa to už nikdy nebude opakovat!!!!!

@noemarta mas pravdu s tymi dievčatami 🙂)))))) tak aj ja som zvedava co to bude, a kedy sa bublinky ukážu 🙂)))) mohli by sa aj vo stvrtok 😉 😉 😉

nelia
17. aug 2010

Dobré ránko 🙂

@sincerity ja budem mať dnes asi podobný deň ako ty včera.. .šéf je 1. deň po dovolenke v robote 😒
Ale dnes odchádzam o pol hodinku skôr a idem na masáž 😵 😵 ... len neviem, keď mám seknuté kríže, či mi ich môže masírovať 😕 .. už je to oveľa lepšie ako včera, ale stále to cítim...

orsulka
autor
17. aug 2010

@nelia ahoj...pokial je ten maser aspon trosku aj fyzioterapeut tak ti to urobi dovre...treba mu to hned na začiatku povedať...on už bude vedieť ako dalej .-))))
nech ti to v tej práci ubehne co najskor 😉 😉

sincerity
17. aug 2010

@orsulka ... no hrozne... si to ani neviem predstavit co musi byt na tych uliciach.... a ake strasne to musi byt pre tych ludi, co ich vytopilo....

@nelia ... presne tak ako pise orsul... hned na zaciatku mu to povedz a on bude vediet...

orsulka
autor
17. aug 2010

@sincerity ked som sla vcera okolo, presne ako v pravach ked vidiš...vcetky veci vyložene vonku na dvoroch, stoly, kuchyna, stolicky, koberce....jak u ciganov vsade......a ludia zufalstvo v ociach.....behaju resp. behali tu stale hosiči a odsavali vodu z pivnic.....

nelia
17. aug 2010

no ja si ani neviem predstaviť, že by sa to stalo aj mne... a hlavne keď ukazujú mladé rodiny, ktoré si nedávno postavili dom a vytopilo ich... no hrozné 😒 😒 ... a najhoršie je, že proti vode sa bojuje najťažšie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre