Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

noemarta
13. dec 2010

@nelia veru veru, vdaka za tu vetu 😉 😉 😉

orsulka
autor
14. dec 2010

čafte......a co dnes taketo ticho??? ha????????
😀 😀 😀 😀
ja som už poprala tie vecičky pre drobcov a caka ma dnes kontrola u dokyho.....tak na mna myslite 😉 😉 som zvedava, co mi povie, kedže sa chcem už v piatok pytať z nemocky domov, laebo mame vianočný večierok 😉 😉
@nelia mne je tiež tak smutno, ked más smutnu naladu......ale jasne, že taketo infošky na nálade nepridaju........ale treba sa naozaj pozerať vpred a nie spať dozadu, lebo to nás potom len ťahá dole......tak prajem vela sil a energie zlatušik 🙂 🙂 🙂

noemarta
14. dec 2010

@orsulka pekne si to napisala Neli 🙂 🙂 😉
A na vas myslime, drzime palceeee a pohlad tie dva pokladiky za naaas. 😉

orsulka
autor
14. dec 2010

dnešna kontrola u mna dopadla dobro-zle........no viac dobre ako zle...ale mám opuchnute tie nožičky, takže zajtra o 9,00 hod hlasim nastup do nemocnice......chvala bohu mam dobry tlak 117/70, v moč je negativny....ale vraj je treba tie nožky odlahciť, daju mi tu super dietu a este niečo, asi nejake liečiky, urobia sa prietoky sono a tak.......v piatok mame vianočny večierok a doky slubil, že to v pohodke do piatku stihneme vsetko. tak som velmi rada....

@noemarta pohladkala som moja🙂)) ty možeš Nelku za mna už aj vybozkávať 🙂 😉 🙂

mam trochu na figu náladu z tých noh, ale čo už.....ved cas je pokročilí a doteraz vsetko slo celkom fajn, tak čo by som viac chcela, vsak???? ale aj tak, neviem prečo som taka nijaka.....bŕŕŕŕŕŕŕ 😝 😝 😝 😝

adulik76
14. dec 2010

@orsulka na to, že čakáš dvojčatá, máš priebeh úplne super, to mi ver 🙂

nelia
14. dec 2010

@orsulka díky moc za povzbudivé slová.. tie sa vždy zídu 😉 ... a nebuď smutná... ako píše Adulik, na dvojky máš totálne pohodové tehu... aj keď verím, že tie nohy Ťa určite trápia... možno Ti pobyt v nemocnici prospeje, keďže budeš len oddychovať... myslím na vás 😉

rastak
14. dec 2010

ahojte všetky, som ženská v pokročilom veku. toho pravého som našla iba pred dvoma rokmi a vzhľadom k tomu, že on nezažil pocit byť ľúbeným tatinom a ja by som si to po dvadsiatich rokoch opäť rada zopakovala, snažíme sa vyše roka otehotnieť.... doviedlo nás to na Iscare. dnes som tam bola v nádeji, že mi oznámia kedy bude približný termín odberu vajíčok....a všetko čo s tým súvisí, pretože mi to minule sľúbili. namiesto toho bolo slzavé údolie, lebo mi povedali, že mám prísť 18.1.. bojím sa, že to bude neskoro na začatie prípravy pred IVF. nevie mi prosím, niekto poradiť od kedy (ktorý deň cyklu) treba začať s liekmi?

adulik76
15. dec 2010

@rastak no, najprv musíš mať nejaké vyšetrenia za sebou, ja som bola napríklad vo Ferticente, pozvali nás na vstupný pohovor, dr. urobil sono, manželovi spg, potom zhodnotil všetky naše výsledky a šli sme do toho. Lieky-injekcie začínaš brať vždy na určitý deň cyklu, myslím že je to od druhého dňa, potom chodíš na kontroly ako rastú vajíčka atď.... popísala som to fakt v krátkosti,lebo ani neviem, čo všetko máš za sebou, nejaké vyšetrenia, laparku poprípade, ak je nutná. Daj vedieť viac

ivkaj
15. dec 2010

Dobré ránko ;o)

tak u nás zase sněží 😝
Dneska mám v plánu upéct vánočku pro mámu a nazdobit pár perníků. Vánoce se blíží ;o)
A taky nás dneska čeká poseldní část předporodního kurzu. Včera jsme měli povídání s dětskou psycholožkou a bylo to docela zajímavé.

Baby, poraďte mi co koupit mámě k vánocům. Má teď i narozeniny, tak jsem jí koupila poukázku do C&A (sama si totiž málo kdy něco koupí). K vánocům si přeje kožené rukavice, ale to mi přijde málo. Tak nevím co jí pořídit ještě. Napadla mě pernamentka do solné jeskyně, ale nevím jestli by sama chodila.

@orsulka jestli máš tlak a moč v pohodě, tak se neboj. Jak jsem byla v nemocnici, tak tam ležela mamča taky s dvojčátkama a ta měla kromě otoků i vysoký tlak a bílkovinu v moči. Jen ji víc hlídali, dávali léky na tlak a chodila častěji na monitor. Navíc už jsi 34tt, takže kdyby něco jsou už prckové dozrálí 😵

@sincerity, neboj, všechn dobře dopadne a na Štědrý den budeš fit jak rybka. Moc se mi líbilo co jsem teď zaslechla v telce "Ježíšek se taky narodil ve chlévě a proto se mu u nás tak líbí" takže tak k vánočnímu ůklidu ;o)

@nelia nekaž si svátky smutnýma myšlenkama. Věřím, že na každou z nás to štěstí čeká a jen k někomu to má holt dál. Ale o to víc si to štěstí pak budete užívat 😵

rastak
15. dec 2010

adulík76, chcem poďakovať za odpoveď. mám za sebou polročné pozorovania, všetky možné vyšetrenia mňa aj môjho manžela. najprv u môjho gynekológa a potom ma doporučil do Iscare. Tam tiež máme za sebou všetky vyšetrenia. Náš problém je v spermiograme a u mňa aj vo veku. vraj som prišla v hodine dvanástej. IVF mi mali robiť teraz v decembri, ale vraj tam medzi sviatkami nebude personál, tak to preložili na január a v januári mi kázala prísť pani doktorka až 18-teho a to mám mať už po menzes, čo sa mi zdalo veľmi neskoro..... preto tá otázka. už som sa objednala na skorší termín.... budem ich otravovať dovtedy, kým si sami nepovedia, že by bolo fajn keby som už bola tehotná 🙂 .....myslím to v dobrom.

adulik76
15. dec 2010

@rastak držím palce, nech vám to vyjde 🙂

@ivkaj to je dobré s tým Ježiškom a chlievom, tak to nemusím upratovať???? 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@nelia zahoď smutné myšlienky za seba, hoci aj tie musia niekedy prísť. Raz sme hore a raz dole a keď si dole, tak tam sme my, aby sme ťa vykopli zasa hore 🙂 ..... boooože, to bolo ale duchaplné, čo??? 😉
Možno by ste mali opäť skúsiť IVF, ja si myslím, že sa Vám to prirodzene podarilo preto, lebo si ešte bola nadopovaná hormónami zo septembrového pokusu. Aj bambibam tak otehotnela - v auguste podstupovala IVF (to sa nedostali ani k transferu) a potom nejak v novembri otehotnela a majú teraz Stellku. Ja viem, že dôveruješ liečiteľom, ale asi tá chémia predsa len nepustí. Veď pri tom prvom pokuse sa Vám uchytili obe bambulky, tak si myslím, že druhý pokus by určite vyšiel. Držím vám palce nech sa akokoľvek rozhodneš pokračovať. 🙂

ivkaj
15. dec 2010

@adulik76 nvapadá to, že podle tohohle hesla se letos uklízet nemusí. Navíc já okna umývat nesmín (když tak si to nechám až na leden) a P. to nestihne. Takže co se s nějakým vánočním úklidem stresovat 😀

adulik76
15. dec 2010

@ivkaj páči sa mi tvoj postoj 😀 😀 😀 😀 😀 😀
.... ja sa s oknami moc netrápim, veď je ešte cez ne vidno, tak čo.... aj na jar je času dosť 😀

rastak
15. dec 2010

@adulik76 ĎAKUJEM

nelia
16. dec 2010

Dobré ránko 🙂
Sincer, myslím na Teba, nech Ti všetko dobre dopadne.....

@adulik76 dík za povzbudenie.. možno niekedy v lete by sme skúsili ďaľšie kolo... teraz v zime určite nie...

@rastak aj ja držím palce, nech vám to vyjde!!! 😵

noemarta
16. dec 2010

dobre ranko,
v prvom rade, Sinceeer moooc na teba myslime, vsetko bude dobre, vsetko dopadne na jednicku!!!! 😉

@orsulka Nelinka je vybozkavanaaaa....
Neboooj to uz zvlaaadnes, uz to mas za paaar. Aj ked posledny mesiac bol aspon pre mna najhorsi, myslim co sa tyka po fyzickej stranke, to uz je len take ochkanie, a nekonecneeee cakanie a ja som mala este k tomu 35 az viac stupnove horuuucavi.
Nela bola vcera druhykrat ockovana a a a vecer mala teplotu, ochkala, ufkala, tak som jej dala paralen a chvala bohu to preslo,tak verim ze to aj tak ostane, drzte saaaa. paa

adulik76
16. dec 2010

dobré ránko babulky.
sincer, nech máš čo najlepšie výsledky a čo najmenej bolesti, buď rýchlo fit 🙂

@nelia nemáš začo, od toho tu sme, nééééé? či TA NE? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Lenuška práve spapala jablkovo-banánovú presnidávku s nastrúhanými piškotkami, zapila čajíkom a hajde búvať 🙂
Maťo toľko nespapal a tiež mi zaspal ..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nelia
16. dec 2010

@adulik76 😉 ... vidím, že tu mal dnes niekto výbornú náladu 😀 😀 ... či??

adulik76
16. dec 2010

@nelia nooooooo 🙂

adulik76
17. dec 2010

@nelia 😵 😵 😵 😵 😵 😵 NELIK, VŠETKO NAJLEPŠIE K DNEŠNÝM MENINKÁM 😵 😵 😵 😵 😵 😵

noemarta
17. dec 2010

@nelia Vsetko naj naj k dnesnym meninkaaaaam,hlavneeee nech mas staale usmev na tvary a aby si mala zahnane vsetky pochmurne nalady, nasa Nelinka ti posiela bozteeeek 😅 😅

orsulka
autor
17. dec 2010

ahohjte kuriatka.,..tak sme domka...ale najskor,......

@nelia všetko najlepsie prajeme vsetci styria k tvojim dnešným meninkám, predovsetkým to čo si ty a aj to čo ti MY najviac prajeme...a samozrejme aj zdravičko a pohodu 😵 😵 😵

@rastak aj ja prajem vela vela zdravu...na vek nič nedaj...to su len také žvááásty!!!!!!! viem, o čom hovorim 😵 😵 😵

tak nožičky krásne odpuchli, este som dostala domov jednu tabletku na odvodnenie a kalium ako minerali zas na doplnenie.....vsetko ostatne je OK...kaaždy den mi 2x robili monitor, len drobci sa tak velmi hybali a vadili im tie sondičky, že stale do nich kopali...sestričky mali rehot......horšie potom už bolo ked nevedeli najsť druhe srdiečko a vystriedali sa pri mne aj tri sestričky kym ho nasli....hihihihihih.......v podstate som tam vždy stravila skoro hodinu 😀 😀 každy den kontrolovali aj prietoky, este aj dnes rano.....a pan doktor mi povedal že drobci možu mať tak 2100 g... každy jeden....tak sa velmi tesim .-)))))

volala som aj so Sincer vcera.....tak neviem ci možem, ale asi ano...vsetky vysledky boli OK..... tiadny problem, len jej chudatenku bolo velmi zle, co si myslim, že mala z tej narkozy.....dnes ju tiež mali pustiť domkov....

adulik76
17. dec 2010

@orsulka tak super správičky, teším sa spolu s vami 🙂

orsulka
autor
17. dec 2010

@adulik76 dakujem kuriatenko...dnes mi už dosli aj tie vymenené podprdy, su teraz super.-)))

adulik76
17. dec 2010

@orsulka tak super, teraz už je všetko ako má byť 🙂 . Už máš všetko pochystané? Aj tašku do pôrodnice?

orsulka
autor
17. dec 2010

@adulik76 este ten krem na bradavky nemám.....v taske to nemám, len tak na kope, ale mala by som pripraviť už, ro más uplnu pravdu....ale niekedy si stale vravim, že je ešte čas.....teda aspon tak sa s drobcami rozprávam, že máme eset mesiac cas 😵 😵 😵

noemarta
17. dec 2010

ahojte,
aj ja som dnes so sincer volala, akurat isla domov, tak je chvala bohu vsetko o.k.

@orsulka veru ty uz si bal kabelu, nevies kedy to na krpcov priiide, hi hi
A uz teda mate definitivne mena????? prezraad.

noemarta
17. dec 2010

a kde je nas oslavenec 😕 😕 😕 😕 ze by pod stolom uz hihi 😀 😀 😀

nelia
17. dec 2010

Čaute 😉
No pod stolom ešte nie som ... hihihi 😀 😀 ... tak meninky som strávila totálne že pracovne... ani jeden kuk sem som nestihla... ale moc moc vám ďakujem za blahoželania 😵 😵

@orsulka som veľmi rada, že je všetko ako má byť... a veru, tú tašku si už radšej pobal, aj keď sa za vás modlím, nech ešte nejaké 2-3 týždne drobci vydržia 😉

adulik76
18. dec 2010

ahojte fešandy, dnes Lenuška na obed spapala polievočku s kuracím mäskom, mrkvičkou a petržlenom. To bola ale dobrotka, len tak to do seba cucala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ..... a potom mi zaspala na 4 hodiny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre