Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

sincerity
3. aug 2012

@nelia a vy co nelinka.... skusate prirodzene, alebo sa tiez chystate?

adulik76
4. aug 2012

čafteeee, babyyyy, včera som sa dozvedela, že budem zasa tetáááá. Druhému bráchovi sa konečne zadarilo 🙂 🙂 🙂 🙂

lada_dee
5. aug 2012

@sincerity .. tak pri krbe je vzdy najlepsie... 🙂

@laxity .. tesime sa, ze Naty je ok... a mlady panko sa zobudil zo sna, ci mlada devcica si to rozmyslela, ci pani vestica si rozbila sklenenu gulu a uz nie je pravda co vravela predtym?... ☹ ... ani neviem co na to povedat... fakt 😖 ...jednoducho smiesny je... 😕

@adulik76 ...super... 🙂 ...ja zvazujem, ze ak pojdeme do Brna na dalsie IVF, skusit poziadat o refundaciu, niektore kocky s tym maju dobre skusenosti.. vraj to ide... 🙂 ... v cene co to stoji na SR... 🙂 ...niekomu preplatili vsetko, niekomu len cast... skusime a uvidime... 🙂

Ema.... vitaj nám... 😉 ... gratulácia velikáááááááá... 🙂

nelia
6. aug 2012

Teším sa, že Ivka to má už za sebou... dúfam, že sú obe v poriadku a že aj chlapi to zvládajú doma sami 🙂 🙂
@adulik76 a vieš aj nejaké detaily... kedy sa narodila, miery a tak???

@sincerity my zatiaľ prirodzene...

adulik76
6. aug 2012

@nelia narodila sa 2.8. o 23.25, miery: 51 cm a 3820g

sincerity
6. aug 2012

no to su krasne miery! jaka bambula! Tesim moc!

@nelia tak dufam, ze sa coskoro zadari!!!!

orsulka
autor
6. aug 2012

no jupííííííííííííííííííí!!!!! vitaj Emka medzi nami!!!!!! a prekrásne miery má dievčatko.......určite sú obe v poriadku.... 😵 😵 😵

@sincerity ve dak tam je telefon na tu chatu tak sa skus opytať, či tam maju volno ten január február, za opytanie nič nedáme

laxity
6. aug 2012

Ahojte

@ivkaj gratulka k Emke, krásne miery riadna bambulka 🙂 nech je zdravučká 🙂

@lada_dee neviem tiež čo na to povedať, sama mám v tom riadny chaos a veľkú depku čo ďalej 😔

laxity
6. aug 2012

@nelia @adulik76 ako rýchlo pobláznenie prišlo, tak rýchlo aj odišlo 😖

@adulik76 hej hej chce sa vrátiť 😕

adulik76
7. aug 2012

@laxity a ty ako? vzala by si ho späť?

sincerity
7. aug 2012

ahojte babule....
no ja tam zavolat mozem a informovat sa .... len potrebujem vediet, ci by ste teda isli a kedy. Ked tam mam volat mala by som vediet nejaky ten datum..... a ci je vobec zaujem o stretko zimne patrocnicove 😀

nelia
7. aug 2012

že už 5-ročnicové???? ty kokso... my máme záujem 😉 ... termín niekedy v druhej polovici januára alebo v strede februára..

lada_dee
7. aug 2012

@sincerity ... tak ako pise Adka.... koniec januara a zaciatok februara... 🙂
@laxity ....moje a teraz sa chce vratit... hmmm.. hmmm 😕 ...hamletovske.. vziat, ci nevziat? ..moje krasne... to si fakt nezasluuuuuzis.

Tak dnes som volala do Martina... SPS - syndorm lepivych dosticiek ako ma Nely je potvrdený, .... ☹ mám pockat na správu co príde postou.... tak cakam... ☹ ..bolo by fajn, keby to prislo do piatku... od pondelka mam ist do prace... a cerpat volno na navstevy lekarov... to nebude sefova nadsena.

noname26
8. aug 2012

Zienky, odporucam tento clanok: http://baby-web.topky.sk/Clanky/a226-Ked-imunit... - dost malo sa o tom u nas vie a niektore centra vyhlasuju, ze vysetrenie imunity robia. Moj imunolog mi ale povedal, ze sa to robi len a len v Cechach a tento clanok hovori to iste. Takze si myslim, ze CAR centra zavadzaju, aby neprisli o obchod. Zial☹ Mrknite sa na to. My sme v Prahe boli a dufame, ze tentoraz to uz po 5 neuspechoch vyjde.

nelia
8. aug 2012

@laxity no ťažká dilema, viem si predstaviť... ťažko sa radí v takejto situácii 😒

@lada_dee je mi to ľúto.. ale ber to tak, že aspoň je šanca, že ďaľšie tehu vyjde, keď už vedia, čo Ti je... som zvedavá, čo Ti príde v tej správe.. Ti hovorili aj niečo o liečbe? Ja som už vtedy do BA na kontrolu nemusela, mne pani Dr. iba poslala správu a cez telefón povedala, že do 20tt musím brať anopyrín 100mg a potom musím k nim na kontrolu. Keď som to povedala svojmu gyndošovi, ten hneď povedal, že keď otehotniem, miesto anopyrínu nasadíme injekcie, lebo je to pre nich lepšie v prípade nutnosti nejakých operácií alebo tak. Lenže vraj na SPS zaberá iba anopyrín... tak to budú asi ešte dlhé boje s mojim dokim, ale v tomto sa ja určite budem riadiť radami hematologičky z BA.

@noname26 držím moc palce, nech vám to tentokrát vyjde!!!! A aj vám zistili nejaký problém, berieš aj nejaké lieky počas tehu??

lada_dee
8. aug 2012

@nelia ...vcera som si tak poplakala... ako mi Monika vravela, tesit sa z toho, ze nasli pricinu a ze vieme ako na to... ale ale ten hnev vo mne, ze jednoducho tieto veci sa neriesia hned... v centrach sa platia take peniaze a cas leti..... preco pary neabsolvuju aspon niektore vysetrenia hned na zaciatku, ale riesi sa to a hlada pricina, ked to dlhodobo nejde a ked sa nieco uz po niekolkykrat stane...
☹(((((((((((((
obdivuje zeny, ktore toto zvladaju a maju vacsie problemy ako ja... fakt je to des... klobuk dole 🙂 ...nevzdavam sa, ale som nahnevanaaaaaa 😠
..do telefonu mi doktor nic nevravel, len ze je to pozitivne a ze sprava pride postou... tak cakaaaaam 🙂
zajtra idem ku gynekologovi ohladne ukoncenia PN, tak mu poviem novinku...

citala som kdesi tu na nete.. ze baby beru anopyrin a posledne tyzdne tehu Clexane alebo Fraxiparin... uvidime...

noname26
8. aug 2012

@nelia ano, zistili mi zvysenu bunkovu imunitu, beriem Prednison a pred tehotenstvom sme mali nakazany len kondomovy styk - a sme na nasom rekorde - koncime 8tt🙂) tak snad zdarne dobojujeme.

nelia
8. aug 2012

@lada_dee viem presne o čom hovoríš, ja som prežívala taký istý hnev... a čo som tu už x-krát spomínala, ja sama som si vypýtala konkrétne toto vyšetrenie, lebo som si zistila, že jedna kočka z našej rodiny, ktorú som v živote nestretla (je to vzialenejšia rodina a žijú v Čechách), mala podobné problémy... tak som sa na ňu nakontaktovala e-mailom a jej diagnózu som zobrala na hematológiu, že toto vyšetrenie chcem... Je to ozaj choré!!! Lebo keby nebolo internetu a neboli by sme tak informované, keby to bolo čisto len na doktoroch, veľa párov by aj ostalo bezdetných!! 😠 😠 ... ja som preto odporúčala aj @sincerity, aby si dala urobiť toto vyšetrenie... nie je čo stratiť, na tom sa dá iba získať... a je to iba 1 skúmavka krvi ..
Proste doktori ako keby vôbec nebrali ohľad na našu psychiku a pocity... ja viem, že čas sa kráti, veď ani ja už nie som najmladšia, ale uvidíš, podarí sa!!! Zase raz vykukne slniečo. Tiež mi sem-tam behá po rozume, že aj keď otehotniem, ako budem môcť nemyslieť na zlé veci a ako budem vedieť ostať kľudná, ale budeme si to proste nejako musieť vsugerovať, že je a bude všetko OK... inak to nevidím..

nelia
8. aug 2012

@noname26 a hematologické vyšetrenia Ti robili? tam si mala všetko v poriaku? Na tej imunológii si bola v Čechách? Fakt moc držím palce, nech vám to tentokrát vyjde.

noname26
8. aug 2012

@nelia robili genetiku (aj plodu, ked to nevyslo), hematologiu podrobnu, hormony, infekcne ochorenia, spermiogram pravdaze - vsetko ok - ano boli sme v Prahe, - ale keby sme posluchli CAR, 3x nam odporucali jedine IVF, bez liecby by aj to dopadlo ak MA, tak snad teraz pojde vsetko ok - dakujem 🙂

lada_dee
8. aug 2012

@nelia ...moje neostáva nám nič iné... len veriť, že teraz to už všetko prekonáme... 🙂 ...držíme si palčeky... 🙂
@noname26 ... aj tebe drťím palčeky.. 🙂

orsulka
autor
10. aug 2012

už sa ozvala Ivka niekomu?????

@lada_dee jasné, že to už bude OK....viete presne kedy do toho pojdete, nakopneš sa cez anopirín a potom dopicháš clexanom alebo fraxiparínom......a bude to všetko OK 🙂)))))

baby moje, cítim sa hrozne.......dnes na prechádzke som stratila Adamkov oblubený vvankúšik, s ktorým zaspáva, hrá sa a podobne......nechcela som, aby si ho vzal so sebou von, ale on tak plakal, že ho chce, tak som dovolila......no domov sme prišli už bez neho, čo som si ja ani neuvedomila, až terau ked ich ukladám spať.....bola som už pozrieť v kočíkarni, či nie je náhodou v kočiati, ale smola......fakt sa cítim blbo, dúfam, že bez neho v pohode zaspí.....skusim isť cestou čo som bola vonku, aj do obchodu, či sme ho tam nestratili.......

ivkaj
11. aug 2012

Čaute,
na chvilu nakukuju než padnu do hajan.

Nějak se mi rozbil starý foun, takže jediné číslo které jsem na vás měla byla Aduš.

JInak malá se vylubala o tři týdny dřív. Nejdřív Dr. vadilo, že je na to jak šla brzo moc velká, takže jí brali3x krev na glykemii jestli nemá cukrovku. Pak jim zase vadilo, že se narodila brzo a žloutenku nám posuzovali jako nedonošeňátku. Takže zase odběry krve a pustili nás domů až po týdnu. Ještě v pátek jsme museli po porodnice na kontrolu. Ale už si doma užíváme.
Emča je zatím moc hodné miminko -jí a spí, takže se to dá. Zatím si nějak neumím představit jak to budu dělat až bued vyžadovat nějakou pozornost.
Kryštof je taky zatím moc skvělý. Naučil se říkat Ema, chodí ji hladit, občas pohoupe kolíbku a moc se mu líbí její malé ručičky.

@lada_dee ty výsledky mě mrzí, ale jak ti říkala Monča, aspoň víte kde je problém a hlavně se s tím dá něco dělat. Pozdravuj od nás V.
@orsulka co polštářek, našel se?

lada_dee
12. aug 2012

Ahojky,

@orsulka ... ☹ dúfam, že je všetko dobre dopadlo...
@ivkaj a Emka.. vitajte doma dievčence... 🙂

už mi prišla správa z hematológie... tak hematolog navrhuje liečbu 100 mg anopyrinu denne... moj gynekolog navrhuje, ze mesiac pred zaciatkom stimulacie 30 mg anopyrinu denne a od zaciatku stimulacie prejst na clexane. Dnes som pisala do Reprofitu Stelclovi, tak som zvedava co povie on... 🙂

afrika
12. aug 2012

@lada_dee ahoj, môžem sa opýtať či ti niečo zistili z genetiky miminka?

adulik76
12. aug 2012

@ivkaj však som aj základné info posunula patrične ďalej

zajtra cestujeme smer Smrekovica - dva týždne rehabilitácie, jupíííí - naša posledná dovča tento rok...už štvrtý výlet. Len balím, žehlím a periem,

sincerity
13. aug 2012

@ivkaj vitajte doma babule!!!!

@adulik76 Lenuske prajeme vsetko najlepsie!

lada_dee
13. aug 2012

@adulik76 ..tak si to tam rodinka krásne uzite... 🙂

...tak ešte raz i tu Lenuške prajeme všetko len to naj naj naaaj... nech ju rodičia poslúchajú 😀

@afrika ...genetika bola negatívna... bábo teda nebolo geneticky nijak "postihnuté"... problém je syndróm lepivých trombocytov... ☹

orsulka
autor
13. aug 2012

@adulik76 Lenuške všetko najlepšie k jej narodeninám, hlavne to zdraavíčko, a rýchlo dalšiu sestričku 😀 😵 😵 😵
prajem vam krásnu rehabku, užite si to tam, na Smerkovici je fakt nááádherne, prostredie, vzduch , okolie...no všetko.

@ivkaj ahojte pokladíky.....som rada, že ste domka, aj keď ste mali nejaké tie peripetie zo začiatku.....ale Emka si to odbila hned v porodnici, a teraz už bude mať pokoj 😵 😵 a ono nerieš dopredu čo bude, lebo ono veci sa posunú tým smerom ako presne majú...no niekedy sa stíhať nebude, inokedy to bude zvládnuté lavou zadnou. Začiatky budú určite ťažké, ale si šikulka, Kryštof je dobručké dieťatko a mám pocit, že ti bude ešte aj pomáhať 😉 😉 😉

@lada_dee tak ešte počkáme na Štelcla a potom uvidíme 😀 😀 😀 mne sa celkom pozdáva to riešenie čo navrhuje Hudec.....mesiac vopred a hned pichať clexan..... 😉 kedy ideme na Chvojku???? v piatok???? o kokej ideš ty , kedaže už si v pracovnom pomere????????? idem asi pozrieť nejaký recept a skusim niečo napiecť vo štvrtok, nech je tam niečo slaďučké

my inak nemáme nič takého nového, okrem nového stola do kuchyne, máme dve nové lopty, nové papučky, lebo už sme ďalšie zodrali.....ale inak po starom.....

papapapapa

nelia
14. aug 2012

@ivkaj vitajte doma kočky 😉 😵 Ako píše Orsul, určite to zvládnete, nemaj obavy... A aký bol pôrod??

@lada_dee a Tvoj Dr. teda chce, aby si potom anopyrín vôbec nebrala? Ako som už písala, vraj iba ten zaberá konkrétne na ten SPS... tak si to radšej zisti u hematológa... Lebo injekcie síce krv riedia, ale iba anopyrín obsahuje tuším kyselinu acetylsalicilovú, ktorá pôsobí na tie doštičky.

@orsulka našiel sa nakoniec ten vankúšik???

@adulik76 príjemný oddych moja!!!! A Lenke všetko naj k narodkám 😉 aj ste oslávili???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre