Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

lada_dee
26. dec 2012

Maminky... maminkyčakateľky.... a ich rodinky... verim, ze ste vsetci prezili krasne vianocne sviatky...plne lasky a rodinnej pohody 🙂 ....
Ospravedlnujem sa, ze az teraz, ale ja som posledne dni pred sviatkami mala taky zhon, ze som sem nestihla zaskocit... povodne som mala mat stvrtok a piatok dovcu, ale skoncilo to tak, ze som oba dni stravila do 13tej v praci... "nezodpovednost" niektorych klientov a moja obetavost... :-/ ale nakoniec som stihla i darceky nakupit, v piatok som este stihla aj vianocny punc a v sobotu upratat.....
Dnes sme sa po 4 dnoch vratili z chalupy, kde sme spolu s mojimi rodicmi, svokruskou a svagrinkou travili pekne spolocne chvile.... 🙂 ...Vily nam vcera vecer postavil Lujzu... minuly rok to bol Gabo... tak neviem co to bude o rok... 😀

Zajtra realita... praca... ☹ ...tak sa mi nechce... ☹

@adulik76 ... tak to je radosti.. ako by som videla synovca, ked sme mu tiez kupili podobny stan.. nas uz stihol dolamat... tak dostal druhy... 🙂 velmi oblubena hracka... 🙂 ... obcas tam i mna pozve... 😀
@sincerity .... suhlas ... ja uz velmi chcem, aby tento rok skoncil... ☹ ... buduci rok bude krajsi... plodnejsi... veselsi... 🙂

ivkaj
26. dec 2012

@adulik76 vzpomeneš si ještě na jméno hotelu kde jte byli v Turecku?

adulik76
27. dec 2012

@ivkaj ali bey club Manavgat

lada_dee
30. dec 2012

Všetko naj naj... Hlavne veľa zdravíčka, šťastíčka ...lásky ...a nech tento rok je krajší a lepší 🙂

ivkaj
30. dec 2012

Tak do nového roku, ať se každému splní jeho přání ;o)
A snažilkám Tfuj, Tfuj, Tfuj 😵

adulik76
2. jan 2013

čaute babule, všetko dobré v tomto roku 2013 🙂


kto je dnes v práci, okrem mňa? 😀 😀

nelia
2. jan 2013

Všetko dobré v novom roku!!!!! Snažilkám nech sa konečne pošťastí a mamičky nech majú zdravé a šťastné detičky 😉

@adulik76 aj ja a od rána som sa ani nezastavila...

nelia
2. jan 2013

a našla som dobrý penzión pre naše stretko: http://www.ukamarata.sk/
len neviem, či bude lokalita vyhovovať a cena... my sme platili za apartmán 30 evri na noc... ceny na nete som ešte nekukala.. ale je to hlavne vybavené pre detičky - detská hracia miestnosť vnútri + veľké ihrisko vonku... a je tam okolo 8 apartmánov, takže pre všetkých by bolo dosť miesta...

lada_dee
2. jan 2013

Tak dnes som zahájila lyžiarsku sezónu 🙂

tinuska35
2. jan 2013

pekny večer prajem chcela by som poprosit o radu snažime sa o babetko a nedari ake vytaminy su dobre pre buduce mamicki

tinuska35
2. jan 2013

všeko pekne v novom roku prajem

ivkaj
2. jan 2013

@lada_dee pěkně si užíváš ;o) U nás není po sněhu ani památky :-/

nelia
4. jan 2013

@lada_dee ja som si troška zalyžovala už v decembri 🙂 kde si bola?

@tinuska35 určite kyselina listová a tuším aj E vitamín je dobrý

lada_dee
4. jan 2013

Tak dali sme prvú len 4 hodky 🙂 chceme ísť aj zajtra, uvidíme čo počasie 🙂

sincerity
8. jan 2013

ahojte kocky..... no vidim, ze sa tu pise ako o zivot 😀 😀 😀 ale verim, ze kazda ma toho v novom roku dost.
A ozaj, vsetko dobre do roka 2013.... snad ta trinastka bude pre vsetkych stastna!

U nas bolo cez vianoce choro, marek lezal skoro 7 dni, ja som okolo neho s chorobou chodila a robila caje. Tretieho som isla prvy krat do roboty.... vydrzala som tam tri hodiny a musela som ist domov.... mne sa ta choroba vratila jak bumerang a lezala som az teraz do nedele. A v pondelok hruza co ma cakalo v robote.

Vcera mi prisli vysledky z hematologie, vsetko zasadne je v poriadku, nieco som tam mala zvysene, ale ze to je uplne nepodstatne a nic to neznamena. Ako slubila lekarka, v sprave mi napisala ze na moju ziadost ma objednava na vysetrenie na tie lepive dosticky. Dokonca teraz na stvrtok! Ale to som im volala, ze nemozem, lebo som bola chora a brala som lieky, tak idem buduci stvrtok 17.1.2013. Ziadne problemy s tym neboli. Tak uvidim co z toho vyleze a co zistia.

Prajem vsetkym krasny den.

sincerity
8. jan 2013

a to stretko....
@nelia penzion vyzera dobre.... len obavam sa, ze to nebude pre nas a ci to nebude daleko .... budu tam aj ini ludia predpokladam.... ale uvidime, mozno sa rozhodneme ze chceme penzion....

tak neviem, napiste co si myslite o stretku - podotykam 5. rocnik!!!!! Co chceme, kde, kto by siel a taaaaaaak
a dufam, ze bude!!!!! ja sa uz teraz tesim 😀

ivkaj
8. jan 2013

@sincerity teda ty jsi přispěvatelka ;o) Doufám, že se brzo vykurýruješ.

Stretko už bude 5tý ročník ?!?
Pro nás je ten penzion dost daleko (cca 500km) :-/ Ideální by bylo zase něco kolem hranic. Jestli penzion nebo chalupa je mi celkem jedno. V penzionu asi nebudem sami (leda že by sme našli nějaký menší) a težko si tam budeme moct vařit sami. Ale zase o nás bude postaráno ;o)

lada_dee
8. jan 2013

Ahojte kocky... ja stretko beriem, som vas toto leto nevidela a preto dufam, ze vsetko vyjde ako ma... 🙂

Inak ... som uplne na dne... dnes mi sefka na moju otazku, kedze sa zacali diet divne veci, ci so mnou pocita, tak jej odpoved bola, ze situacia je taka, ze zatial to ukecala, ze nas ostava na pobocke 13, ale do kedy.... ???? Tak som sa este raz opytala, ci teda so mnou rata, alebo nie... tak ze teda nie som jedina, o ktorej uvazuje, ze nie... ☹ ☹ ☹
Som k nej uprimna a vie, ze chcem ist na dalsi pokus, vie cim som si posledne roky presla a kolko som robote obetovala... na druhej strane, som asi ani nic ine nemohla cakat od niekoho, pre koho pojem rodina ci dieta je hudba dalekej buducnosti... :-/ neviem co robit... som z toho dost psychicky mimo, lebo u nas v okrese nic nicovate nie je ☹ ...
Hodit sa na PNku a byt tam kym sa to nepodari... alebo dat to na sud, ze zenuzila vedomost o tom, ze planujem otehotniet... fakt neviem co robit... des des..... ☹
No prisiel Vily.. tak ho idem potesit... ☹

Drzte sa... 🙂

nelia
9. jan 2013

@lada_dee moooooooja 😔 je to fakt neľahká situácia... aj keby v okrese niečo bolo, chodiť na IVF z nového zamestnania by tiež nebolo bohviečo... takže ostáva asi tá PN, ale asi ani to nie je nič moc, však? 😔 Verím, že sa všetko nejako utrasie a čas to nejako vyrieši... a čo Vily? pracuje?

@sincerity verím, že si už zdravá, aj ja chodím už týždeň s vreckovkami 😒 a ako inak, do práce... ročná závierka, audit, kopa iných povinností.... 😒 .. inak v tom penzióne je síce kuchyňa, ale nefunguje, takže by sme si museli variť sami.. každý apartmán má svoju kuchyňu, nejako by sme sa vedeli dohodnúť, kto kedy čo navarí... ale máš pravdu, že je to ďaleko, tak musíme pohľadať niečo blízko hraníc... hoci aj v ČR ako minule...

@ivkaj ako sa darí? veď malá si bude pomaly už aj sadať, že 5 mesiacov... ten čas letííííííí... a Štofík sa stará vzorne o ségru??

sincerity
9. jan 2013

ahojte babule, prajem krasny den!

@ivkaj saaaaak ja viem, ze som to tu tiez zanedbavala.... snad sa polepsim 😀

@lada_dee no je to fakt blba situacia.... urcite si praci vela obetovala a v tejto dobe nie je lahke o nu prist .... na druhej strane, aj ked je sefka potvora a asi zneuzila vedomost o tom, ze to vedela... neviem ci by ste uspeli s tym na sude... myslis, ze ano? snad sa sefka umudri...

ono fakt ma uz stve na svete tato nespravodlivost! ked zena normalne otehotnie, oznami to, nastupi na matersku a hotovo... miesto jej drzia, potom si nastupi normalne do prace.... je neuveritelne, co vsetko my musime riesit....

ludia sak ja uz par rokov neriesim nic ine, len kedy je najlepsie ist na ivf, alebo ci ist na pn alebo nie, a dat vypoved alebo nedat.... no proste hnus.....sak som sa zas rozculila....

@nelia no moja tak to nepodcen.... aby si fakt nemusela lezat ako ja a nakoniec s antibiotikami.... preto mi ani nemozu spravit tie dosticky, az o tyzden som sa preobjednala.... no snad ti to skoro prejde.

ok, teda sme za stretko.... a zacneme nieco hladat.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lada_dee
9. jan 2013

Uvidíme čo bude ☹ asi tajne pôjdem teraz vo februári ... Aj keď tajne to pôjde ťažko .... Keď podraz z jej strany, tak ja tiež môžem 😉
Vyhodiť ma preto, že vie, že nemôžem počať prirodzene ... že to musím takto riešiť ... a aj to tak pred kolegyňami povedať, že mi drží palce, a pritom vie že som na odstrel ... Des ☹ grc 🙂

Teším sa na stretko 😉

lada_dee
9. jan 2013

@sincerity ....veru posledné roky žijeme pre sen, kde stále riešime kedy je ten správny čas ...a to všetko .
@nelia ...
Kočky skoré uzdravenie ...nepodceňujte to 😉

katra52
9. jan 2013

ahoj kočky.tak ja mam tiež problém.dva roky sa s manželom snažíme a stale nič.v novembri som mala ovulku na 13 den na 26 den som začala spinit.meriam si bazalku a v prvej fáze cyklu som mala vždy 36,3 36,4 a v druhej fáze 36,8 az 37,1a den pred menstruaciou mi vždy klesla.no v decembri klesla az 28 den ked som začala krvácať.na druhy den bola teplota zase 36,8 a menstruacia slabá a na dalsi den koniec.vždy mi menstruacia chodila na 35 den .od poslednej menstruacie v decembri ta bola od 1-3 decembra teplota stale kolíše v rozmedzí od 36,6 do 36,9 a testy negatívne.2tyzdne pred menstruaciou ma boleli prsia a teraz žiadne príznaky menstruacie.čo si mam o tom myslieť? prosím poraďte mi.ďakujem vam krásne

mrva
10. jan 2013

Ahojte kočky. Aj ja sa pridávam. Mám 27 rokov, 2 slečny (takmer 5 ročnú Cintiu Izabelu a takmer 7 ročnú Sofiu Viktóriu). Náš tatino sa rozhodol, že chce syna, ukecal ma a tak snažilkujeme. Mám nepravidelnú MS, polycystické vaječníky, v maternici veľký myom. Naposledy som mala MS 24. novembra. Snažilkujeme sa od decembra. Pri všetkých predchádz. tehu (3 z toho 1 x MA v 8 tt) som mala asi všetky typické príznaky. Mne by celkom vyhovovalo, keby to ešte nejaký ten mesiačik trvalo :D vkľude aj rok :D

adulik76
10. jan 2013

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

ivkaj
10. jan 2013

@mrva a co by jsi od nás potřebovala vědět ? ? ?

mrva
11. jan 2013

Vlastne nechcem vedieť nič. Len mám pocit, že popri mojich problémoch budem asi patriť medzi Vás. A tak stránku po stránke, príspevok po príspevku čítam a pozerám, ako pozitívne sa staviate k snažilkovaniu. Ako sa vraví: "Viac hláv, viac rozumu." Premýšľam, že si aj ja začnem merať BT, aby som mala prehľad, ako na tom som ja. Posledná veta, že ma zatiaľ čas netlačí je len mimochodom, že skôr sa začíname ešte len snažilkovať a orientovať ... Zatiaľ bez stresu. Ale aj to asi príde 😖 Dnes som sa bola objednať ku gynek. Idem 23.1. Uvidím, čo mi povie. Ostatných odborných lekárov už mám pobehaných, tehotenstvo schválené a liečbu prispôsobenú (endokrinológ - zvýšená činnosť štítnej žľazy, neurológ - zlomená chrbtová platnička a kardiolog - srdcová arytmia). Je fajn vedieť, že sú budúce maminy, ktoré prežívajú rovnaké patálie so snažilkovaním... Držím nám palce 🙂

orsulka
autor
11. jan 2013

stretko??? jupíííííííííííííííííííííííí!!!!! piate???? fííííííííííííííííííííííha!!!! ale super, tesím sa už teraz.......sak ja len tak mimochodom, nedali by sme zas ten penzionik čo minulý rok????? ved by sme sa hádam pomestili, či???? kto si tom pamatá ako boli tie izbičky?????? kuchyna tam bola fajn, aj to okolie a vonksok....a dokonca vacsina izieb práve na druhú stranu od dvora, aby sme mohli "mulatovať do rána".....je to len ako nápad....a kludne by sme mohli zas navštíviť tu super ZOO, lebo naši malí aj tak budu mať z toho nový zážitok 🙂 🙂
ale ak nie, tak kludne prijmem aj iné...ale určite súhlasíme so stretkom, to v každom prípade🙂))

@lada_dee moc ma to mrzí s tou tvojou šefkou!!!!! to je fakt neskutočné, čo sa vo tu deje.....a možno bude najlepšie na tajnáša urobiť dalsie IVF, aj ked myslím, že ak ostaneš pn, tak jej to dojde, ale to už bude potom jedno

@katra52 ja ti teda vobec neporadím, ja som si asi nikdy nemerala teplotu, ak ano, tak som už dávno zabudla a nemám ani ponatia ake maju byt hodnoty a či je to dobre alebo zle....

@mrva no osobne si myslím, že by si fakt mohla byť úplne v klude a v pohode, lebo ste v uplných začiatkoch a pokial si otehotnela 2x v poho, tak to pojde.....my sme tu snažilky, ktoré sa pokusaju o dieťatko viac ako 5 rokov!!! niektoré aj viac....preto sa snažíme byť nie bezradné....

lada_dee
13. jan 2013

Všetko len to naj naj 🙂 Nech Krištof robí rodičom radosť a nech ho rodičia poslúchajú 🙂

@ivkaj ...len nedávno si bola u nás s bruškom 🙂

ivkaj
13. jan 2013

@lada_dee Díky moc;o) Taky se mi nechce věřit tomu jak ten čas letí, škoda že to nejde zpomalit :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre