Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

laxity
14. aug 2010

@adulik76 no pekne teda...už vieme prečo si si privstala 😀 😉

bambibam
14. aug 2010

nádherné dieťatko ,prajeme veľa šťastíčka , 🙂

adulik76
15. aug 2010

ďakujem, babulky, o chvíľu mi malú prinesú, tak ideme zasa skúšať kojiť, včera to nejak nešlo 😖

bublinkaa2
15. aug 2010

To je iny sok!!!!!! Adulik z celeho srdiecka vam obom stastnym rodicom gratulujeme k prenadhernej Lenke. Je prekrasne babatko... Tfuj tfuj tfuj... Krasne si nas vsetkych prekvapila... 😀 Drzim palce aby ste pekne zacali papkat... 😵

adulik76
15. aug 2010

ďakujem vám aj za Lenku 🙂

orsulka
autor
15. aug 2010

aadu....krasne fotečky...Lenočka je fakt prekrásna..🙂))) a som rada, že ste obe v poriadku 🙂)))))

sincerity
15. aug 2010

@adulik76 este raz srdecne gratulujem k malinkej velmi nas to prekvapilo ale som rada, ze to vsetko dobre dopadlo

malinka je velmi pekna, krasne babätko, ked budes mat cas a chut napis viac, ako to cele prebiehalo ako to prezival Mato...ci uz oslavil, zapil a tak a kedy sa Lenka vlastne narodila teda cas datum vieme 😀

@noemarta co vybavila si krst, vecicky na krst nakupene? kosielka vysita? Vsetko naj k meninkam Macik 😵

@orsulka musim sa rozhodnut...je to komplikovanejsie

ostatne babulky ako?

My sme boli dneska s @laxity nakupovat, mali sme babsku jazdu, kupili kopu veci, minuli kopec penazi...svagor ide na pivco vecer tak my budeme mat opat babinec 😀

noemarta
15. aug 2010

@sincerity dakujeeem.
Ale ak to potrebujes to vysetrenie, kludne daj vediet, neni problem. 🙂
Tak pozdravujem aj Lax a malu Naty a a a som rada ze ste si spravili radost s nakupmi... 😉

nelia
15. aug 2010

@adulik76 Lenka je krááááááásna 😵 😵 ... a bola si pri vedomí? neviem ako sa to volá, spinálna anestéza??? Alebo Ťa uspali? My Ti odpustíme, že si nám to neprezradila, hlavne, že ste obe v poriadku 😉

@orsulka nedočkavo čakám na správy z Chvojnice .... 😉

nelia
15. aug 2010

@noemarta ozaj, ja som zabudla..... gratulujem k meninám 😉

noemarta
15. aug 2010

@nelia dakujeeeem. 🙂 🙂
mala konecne teraz zaspala, nejak sme sa dnes dlhoooo uspavali a nie a nie zaspat. 😉
dobru noc.

laxity
15. aug 2010

@noemarta aj ja prajem všetko najlepšie 🙂

aj Naty zaspala až teraz 😕 som zvedavá kedy bude budíček

a ako sa inak máte?

noemarta
15. aug 2010

@laxity dakujem lax.
jaaaj, od osmej uspavam, a mala furt na cecku.... niekedy ma taketo dni, a este ked je prisata a je nervna na cecku, tak to je najhorsie stadium, to neviem co jej je. ale dnes ju asi bolelo aj brusko, lebo sme ju pomasirovali a za chvilu sa jej uvolnili vetry.
inac sa mame fajn, dnes cely den bola ukazkova, uz zacina vnimat, je zlatunka, akurat mame na tvary same potnicky, volame ju teraz ze muchotravka, hi hi
nevies poradit co na to najlepsie zaberaaa???

adulik76
16. aug 2010

dobré ránko, lax, noe, aj vás to zo začiatku pri kojení tak bolelo? Lebo mňa to bolí jak sviňa 😝 , ale vydržím to. Maličká je zatiaľ dobručká, včera som ju mala celý deň pri sebe, až na noc som ju dala preč, tak sme sa trocha spoznávali. To prvé prebaľovanie bolo trocha komické, ale tretie už som zvládla aj za celkom dobrý čas 😀 . Pri druhom sa mi ešte do čistej plienky znova pos..., však čo by ma nevyskúšala, že? Ešte z nej ide taký nejaký zelený bordel.

nelik, k tomu priebehu: mala som spinálku, ale to som sa dozvedela, až keď mi anesteziológ povedal, že ukážte mi chrbát a ja že načo? Tak mi to vysvetlil, vraj to je pre bábo lepšie kvôli dýchaniu. No, mne sa vtedy dych zastavil. Nejak sa nemohol trafiť, tak sa ma spýtal, či nemám problémy s chrbticou, tak som povedala, že o ničom neviem, a on na to, že tak už viete. Humorista. Potom sa mu to podarilo, tak ma hneď uložili, mala som rozpažené ruky a pripadala som si jak Ježiš na kríži. Potom ma sestrička upozornila, že tam mám "pozorovateľa", tak som zbadala Maťa - už prezlečeného, nachystaného a s kamerou. A potom začali. Nič som necítila, teda také dotyky áno, ale bolesť žiadnu. Malá sa narodila o 9.05, hneď mi ju ukázali, ani som nevedela, čo mám povedať. Dosť jasne dávala najavo, že sa jej nepáči, čo jej práve spravili... Potom som už len čakala, kedy to dr. dokončí. Ako ma prevážali, ešte sa zastavili pri Maťovi, mal slzy v očiach a stále mi opakoval, že malá je krásna. Previezli ma na pooperačku, 24 hodín som nesmela vstať, len som sa mohla otočiť nabok, keď precitnú nohy. No, akoby to šlo, otočiť sa nabok, to som neurobila ešte dodnes. Nejak som to pretrpela do rána, v noci som spala asi hodinu, a to je všetko. Ráno som sa hrabala z postele, aby som sa šla vycikať, lebo do tej misy to nejak nešlo. Zvládla som ísť po svojich a cítila som sa ako najväčší hrdina na svete, že čo som dokázala. Potom to už bolo lepšie, poobede ma presťahovali do izby, som v nej sama, tak mám pokoj. Po sprche som sa cítila ako v raji. Dúfam, že dnes mi dajú konečne najesť, lebo od štvrtka som nič nejedla, iba včera som prvýkrát dostala polievku. Skvelá polievka 😀 . A to je asi tak všetko. Už chcem ísť s mojím drobčekom domov.

laxity
16. aug 2010

@noemarta skús ju potrieť materským mliečkom 😉

laxity
16. aug 2010

@adulik76 tak vidím, že pôrod si zvládla skvele...super, som nevedela, že malú dávaš na novorodenecké...mne ju dali v deň pôrodu a odvtedy som ju mala stále pri sebe...iba prvú noc nie bo som bola unavená ale pri sekcii je to určite inak, keď si ani vstať nemohla...no ale už čo chvíľa idete domov 😵

a hej aj mňa kojenie veľmi bolelo, ja som až plakala pritom 😔

laxity
16. aug 2010

ránko samozrejme prajem 😀

bambibam
16. aug 2010

Adu to ti teda hned nasadili dietu 😀 😀 😀 podstatné je ,že ste v poriadku . No čo si ja pamatám, ked som kojila prvú tak ma to bolelo len pár prvých dní ked hlavne silno potiahla ,ale potom sa to upravilo. 😉

adulik76
16. aug 2010

@laxity a ako si to vyriešila? Prešla tá bolesť sama, alebo čo?

laxity
16. aug 2010

@adulik76 trpela som 😔 a mne sa malá ani doma nevedela prisať...trápila som sa až som si potom zvykla a zrazu bolesť prešla...tiež som si vravela, že kvôli malej to vydržím 🙂

adulik76
16. aug 2010

@laxity tak malá to prisatie celkom zvládla, ale tie prvé ťahy, to je brutus, potom už to nejak akceptujem, hoci to nie je nič moc. Tak budem teda čakať, kedy to prejde.

bambibam
16. aug 2010

@adulik76 prejde to , pokial sa pekne prisala tak do týždňa ak bude super ťahať tak bude po bolesti ,pokial ti nepoškodí do krvi bradavku, to potom bolí ,mne malá jednu tak rozžužlala ,že som myslela potom že umrem. ☹
No nič bežím do poradne som zvedavá čo nové v bruchu.

orsulka
autor
16. aug 2010

dobre ranko prajem...tak ja zas dnes pracovne trosku..... 😉 😉
poobeade pojdeme upratovať a davať do poriadku garža...po včerajsich zapúlavach to bude krute ...

@adulik76 jooooj...tak vytešujete sa z Lenočky to je super...a držim placeky, nech ta bolest pri kojení cim skor prejde...ale inak to je asi super, že mala to hned zvladla a prisala sa..... 😉 😉

Inak zabudla som napisať, že ladka nic...tusim v piatok dostala mrchu, tak si aspon pekne s Fekom na Chvojnici vypili... 😉 😉 teda dali si poriadne do nosa, ale normalne som na nej videla, že to potrebuje...mrcha jej meskala 6 dni....
dne spoobede pride ku mne, chce pokecat co a ako dalej, chcu ist do toho Martina..... tak sa jej pokusim co našetrnejsie vysetliť vsetko co ich caka...teda hlavne ju 😉 😉

no nič...idem dalej pokracovat v praci, nech možem odist...majte sa zatim kuriatka, maminky, snažilky, detičky 🙂 🙂

orsulka
autor
16. aug 2010

@bambibam ty si už bola, alebo ides na tu kontrolu ??????

nelia
16. aug 2010

Dobré ránko 🙂

@adulik76 super si to popísala... normálne aj mne vhŕkli slzy do očí 😔 😔 ... veru treba nejako tú bolesť vydržať a kojiť tak dlho ako sa len dá... hádam to o pár dní prejde... aj to prebaľovanie Ti pôjde raz-dva od ruky, neboj 😀

@bambibam držím palce, nech malá konečne zavíta na náš svet 😉

adulik76
16. aug 2010

@orsulka maťo mi včera hovoril o tých záplavách u vás, normálne som nechápala. Čo sa tento rok deje, to je hrozné. Pozdravujem laďku a plne chápem, že si dala do nosa, ja by som tiež tak urobila. Tak jej pekne urob prednášku, veď všetky infošky máš a hlavne, nech sa držia obaja a nech sú v pohode. Ale to oni určite budú. Moc im držím palce, nech sa dlho netrápia.

Ak všetko dobre pôjde, tak v stredu by sme mohli ísť s Lenkou domov. Teraz je pri mne a spinká, je taká krásna 🙂

nelia
16. aug 2010

@orsulka ahoj moja... moc vás zasiahli tie záplavy???? To je hrozné, čo sa na tom strednom Slovensku deje... do kelu ničíme si tú prírodu a ona sa nám takto mstí... a ľudia sa ešte furt neuvedomia ☹ 😠 😠

Inak mňa dnes ráno zas poriadne seklo v krížoch, tak chodím jak posratá 😒 😝

adulik76
16. aug 2010

Ešte som zabudla, konečne som dostala RAŇAJKYYYYY, viete, aký bol chutnučký ten rožok???????? Najlepší na svete 😀

nelia
16. aug 2010

aj odo mňa pozdrav Ladku.. nech sa drží 😔 ... raz sa to musí aj im podariť!!! Tá mrcha sa s človekom vie niekedy fakt zahrať...

@adulik76 malú Lenku vybozkávaj aj za nás 😉 ... a ty sa ako cítiš? Rana moc bolí?

nelia
16. aug 2010

@adulik76 no koľkokrát už mňa operovali, vždy bol najhorší ten hlad, tak Ti aj verím, že ten rožok bol najlepší 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre