Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

laxity
3. jún 2011

@noemarta bude druhé 😉

noemarta
3. jún 2011

@laxity nooo, bude, ale zatial nam staci nelinka, chceme si ju vychutnat 😉

ivkaj
3. jún 2011

@nelia teda smekám, já bych asi umřela hlady. Nějak jsem si zvykla jíst víckrát za den a mít oběd v poledne (když si ho nosím z jídelny), jinak mi kručí v břiše 😅

Kryštof se otáčet zkouší, prohne se do mostu a odráží se nožičkou, což je jaksi technologicky špatně. Tak mu zkouším pomáhat přetočit se správně na bok a pak už se v pohodě otočí sám.
Ale zase na druhou stranu je v porovnání s ostatními dětmi strašně "ukecaný". Tak jen dofuám, že sportovní "talent" nebude mít po mě, chudáček 😅

adulik76
3. jún 2011

dnes tu bolo celkom živo 🙂

ivkaj
3. jún 2011

@adulik76 to abys měla co dočítat😉 Jak jde Maťovi učení?

Baby jakou lžičkou (značka) jste začínaly s příkrmama? Mám doma nějaké od Aventu (dávám s nima kapičky), ale přijdou mi celkem tvrdé.

noemarta
4. jún 2011

@ivkaj myslim si, ze je to uplne jedno aku znacku mas, hlavne aby ti maly chcel z nich jest, ja som mala od firmy mam, obycajne. A teraz mam hipp a tie jej total vyhovuju. 😉

laxity
4. jún 2011

Ahojte

@ivkaj ako píše noe...to si musíš sama vybrať, ja mám niektoré od značky Babylove a potom MAM, ale tie od MAM sú už malé a potom má normálnu takú malú polievkovú 🙂 z Ikea myslím 🙂

@adulik tak som tu Lenke prajem všetko len to najlepšie k meninám 🙂

noemarta
4. jún 2011

@adulik76 tiez mi to dnes nedalo, takze prajem krasne prve meninky Lenuske 🙂 😢

laxity
4. jún 2011

@noemarta ten Ajax je fakt dobrý aj parkety aj podlaha vyzerá krásne 🙂

teraz od 6-8.6 sú akcie v Bipa...ale asi vieš 🙂

noemarta
4. jún 2011

ved ja neradim zleeee....
Ja som bola minuly tyzden... takze teraz mam dost vsetkeho. 😉

adulik76
4. jún 2011

Za lenušku vám všetkým ďakujem za všetky priania, hádam, časom, to povie aj ona osobne 🙂

orsulka
autor
4. jún 2011

všetko naj naj naj prajeme Lenuške k dnešným meninkám 🙂 hlavne toho zdravíčka 😵 😵 😵

termín este nie je.....kedže ja dosť rozmýšlam o rodinnom dome, tak sa mi zdá zbytočne vyhodiť velke prachy za svadbu, lebo sa nám určite zíde každa koruna...pardon evro 😀 😀 😀 😀 😀 a nejak ani nie je čas na nejake vybavovačky, sala pozvanky, a bla bla bla vsetko okolo toho...neviem co mi na to povie F. ked by som navrhla svadbu o rodičoch a dvoch svedkoch so slavnostným obedom......ale mám pocit, že nebude proti 😀 😀 😀 takže vsetko je ešte otvorene a kedy to bude tak to netusim.....ale dam vedieť 😀 😀 😀

adulik76
4. jún 2011

@orsulka rozmýšľaš úplne rozumne, ja na tvojom mieste, tiež by som tak volila. Peniažky sa vám zídu na iné, potrebnejšie veci. ....ale išla by som vám zagratulovať aspoň na úrad, veď prievidza od nás nie je ďaleko 😉

orsulka
autor
4. jún 2011

@adulik76 to fakt???????????? sak ste akí zlatí !!!! inak fakt nemožem z tej vasej malej, ako na´dmala toi cvičenbe náradie...horzne zlatučká 🙂))) a asi sa jej hooodne pácia záclony....ci?????? 😕 😀 😀

orsulka
autor
4. jún 2011

@adulik76 používaš aky krem proti slniečku pre malu??????

adulik76
4. jún 2011

@orsulka mám taký krém od kožnej lekárky, nejaká francúzska firma - tuším....
... ak by to nevadilo, určite by sme prišli celá rodinka podať ruku a zagratulovať, veď nejakých 46 km nie je žiadna vzdialenosť 😉 😉 😉 😉 😉 😉

.. a záclony už som vymenila za kratšie, no moc to nepomohlo, furt sa tam načahuje 😀 😀 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
4. jún 2011

@adulik76 ved práve, že som si vsimla 😀 😀 😀

ivkaj
5. jún 2011

@orsulka já mažu Kryštofa opalovákem od Biodermy 50+ (dosatla jsem ho od mamky), ale i Nivea má teď nějakou dětskou 50+.
Můj názor na svatbu je, že bych za ty peníze radši jela na dva týdny na Kubu. A jít na úřad jen ve dvou, svědci a rodiče je fajn nápad. Můžete pak třeba poslat oznamko "byli oddáni" a je to. Jen škoda, že to budete mít tak daleko, taky by sme se přijeli mrknout. I když já bych teda asi ronila slzy dojetím 😵

orsulka
autor
6. jún 2011

ahojte drahúškovia.....
taká som rada, že podpurujete moj názor na svadbu !!!!! 😀 😀 😀 😀

dnes mám nejaku zlu náladu.....ale ono by to bolo na dlhsie, takže podrobnejšie vysvetlenie asi až na chate.......
len v skratke...sere ma pár veci.......tykaju sa pomoci pri deťoch..........je to dvojsečná zbaň----som velmi vdačna za pomoc ktoru od oboch strán máme, lebo naozaj sa stiha uplne vsetko, ale zas na druhej strane to stojí nenormálne prachy...ale fakt nenormálne......ale niekedy vyserinkať na tie peniaze, štve ma to, že niektorí ludia berú potom veci akože ako uplnu samozrejmosť, aj ked to tak nie......o dakujem už ani nehovorím......a to ja dakujem skoro za vsetko....samozrejme stane , že aj zabudnem....

no....fakt asi až na tej chate, lebo ani neviem ako to napisať, aby ste ma zas zle neporuzumeli a aby som nevyzerala ako nejaká nevďačnica 😀 😀 😀

sincerity
6. jún 2011

ahojte babulky!

dodatocne prajem vsetko naj deturencom, ktore mali meninky ... /v tomto som ja fakt nemozna/

@orsulka no som zvedava na tu diskusiu 😀

@nelia.... co sa tyka tych vysledkov.... na jednej strane je asi dobre, ze sa nieco naslo a vedia to dat liekami na poriadok...

a tesim tesim moc na chatu, aj ked mam menej casu teraz na pisanie 😀 😀 😀
@adulik ako vyzera Mato na tu chatu? pride, ci nie? Nemaju tie statnice nejako neskoro?

A Lila sa tiez uz tesi!

adulik76
6. jún 2011

@sincerity maťova účasť je furt otázna, pravdepodobne sa rozhodne na poslednú chvíľu

orsulka
autor
6. jún 2011

@sincerity nám je jasne, že máš toho vela a preto asi nepišeš.....ved sa len pekne uč, nech sa to vsetko zvládne na prvý šup!!!! 😵 😵

sincerity
6. jún 2011

@adulik76 no snad sa mu to podari....

@orsulka vdaka moja... no musim sa obcas pripomenut, aby ste ma nevyciarkli zo zoznamu Bojnic 😅
v piatok som stastlivo urobila chemiu, sice na druhy krat ale je. Na prvy krat sa mi maloktora skuska podari... ja som taky student.....
😀

ivkaj
6. jún 2011

@sincerity gratuluju ke zkoušce, šprtko 😉

Vysvětlite mi to někdo. Kryštof leži na zádech a nadává, otočí se na břísko a nadává dál, otočím ho na záda a zase nadává. A ještě na mě kouká, jako že jak to, že mu nerozumím 😝 Před pár dny se naučil ohýbat dolní ret do zlověstného výrazu, i když u něj je to asi výraz největšího soustředění 😅

@orsulka hele vtrahy v rodině, jsou vždycky debaty na dlouho. Obzlvášť když jde o prachy.
Před pár měsíci jsem si dokonce od vlastní mámy vyslechla, že ne každý se má tak dobře jako já s P. Ale to, že jsme s P. makali někdy i 12h denně jaksi nikdo nevidí, protože sedět v kanceláři není žádná práce. To že kdyby brácha dostudoval IT školu a mohl na tom být líp než my už je jiná věc. Takže tak.
Hlavu vzhůru, nějak bylo a nějak bude, hlavně že jste všichni zdraví
😵

orsulka
autor
6. jún 2011

@ivkaj máš úplnú pravdu moja, suhlasím..... a presne aj toto si vravím, hlavne, že sme zdraví...
zajtra nám teda držte palčeky, mame tu poradnu aj s preočkovaním....hlavne šarlotka nech to zvládne bez teplôt, moja bábika mala.....

@ivkaj mas malý si keca na chrbátiku, potom sa otočí a ked už nevládze tak začne hundrať a dudrať, tak ho otočím, ale s tým nie je spokojný a hundre dalej 😀 😀 😀 snažim sa ucit malých, aby ležali na brušku a mali hlavku na boku....ale oni to nechcu....no na silu im ju tam teda dávať nebudem....
akurát, že vedeia spinkať na brusku....

nelia
7. jún 2011

Dobré ránko 🙂
Včera som akosi nestíhala, chcem v robote všetko postíhať pred dovolenkou... v piatok nad ránom odchádzame, tak sa už teším, že aspoň na chvíľku vypadneme 🙂

@orsulka niekedy je to veru ťažké s tými rodinnými vzťahmi.. ťažko takto radiť, keď neviem, o čo konkrétne ide, každopádne dúfam, že sa to nejako časom urovná... a ako píše Ivka, hlavne, že sme zdraví... všetci máme horšie a lepšie obdobia... takže verím, že Tvoja nálada je už zase lepšia.... keď to nejde vyriešiť, tak to skús brať aspoň s nadhľadom... už len kvôli malinkým - oni určite vycítia, keď je mamina smutná a nerobí im to dobre.. tak hlavu hore!! 😉

@sincerity veľká gratulácia ku skúške... si šikulka 😉

bublinkaa2
7. jún 2011

Ahojte baby.. 🙂

Dakujem za povzbudenie... Mrcha uz uraduje, tak v najblizsej dobe nic z toho nebude. Teraz v sobotu idem ja s malou na mesiac do Anglicka k rodine, kde som u nich 4 roky byvala, tak sa uz velmi tesime a zaroven mam strach ako to zvladne cele mala Lucka. Ale je to hlavne kvoli nej, aby bola na primorskom vzduchu, kvoli jej hrdlu, tak uvidime, ci to bude mat pozitivny ucinok...
Pozerala som si vase fotky, deticky mate prenadherne, krasne vsetky rastu, no su to mali anjelici... 😵
Neli - som velmi rada, ze sa nasiel nejaky zadrhel a drzim palce aby sa coskoro odstranil a hor sa do zdarneho tehu.
Sisi - no nadhera, ze 23tt, to ale letiiii... Drzim moc silno palce... Pozdravujeme Elisku... 🙂
Oruslka - klobuk dole, ako to krasne zvladas s dvomi tetickami... 🙂 Su zlatulinkiii...
Adulik - Lenke dodatocne vsetko najlepsie k jej meninkaaam... 🙂 Lucka posiela pusinku..
Vsetky ostatne baby vas srdecne pozdravujem a vsetko dobre zelam a krasne leto...
S malou sme min.tyzden boli 2x na kupalisku a je to taky poly podvodnik. To dieta by dokazalo v kuse iba skakat a potapat sa a skakat a skakat... Dali sme jej rukavniky a stala sa z nej samostatna jednotka. Sama skoci do hlbokej vody, vynori sa a stylom psika pride ku kraju, vytiahne sa na rukach a vyjde hore, no a samozrejme v sekunde otocka a znovu skok... Boli sme s manzelom v nemom uzase... A to chodila na babatkovske plavanie 5 mesiacov pred skoro dva rokmi...
Lucim sa... pa paaaaa

orsulka
autor
7. jún 2011

@bublinkaa2 no ahoj kočena 🙂)))) tak vy budete mať krásny výlet....a verim, že princezná to super vsetko zvládne .-)))

dnesna kontrola OK, injekcie sme oplakali...maly ale o chvilku nevedel o ničom a spokojne sedel v sedačke, ale malá plakala ešte dlho.....teraz im davam tie obkladiky z alpy lesany, tak verim, že teplota nepride...
inak miery: Adam: 66,5 cm a 7220g
Šarlotka: 67 cm a 6990 g
😉 😉 😉

sincerity
7. jún 2011

ahojte kocky

@orsulka no plac musi byt, hlavne aby tie teploty neboli... a aki su uz veliki!!!! a potom nezabudni informovat o tom termine vopred! nie ze nam pride ze ste sa stastlivo vzali po!

bubli, no vitaj, Lucka je teda velika slecna uz. Musela si mat vynikajuce vztahy v tom Anglicku, ked ides na mesiac k nim, to budes mat paradne! Tesime sa na fotecky!

@nelia dakujem... no tak na tej dovolenke oddychnite pekne a potom to pojde.... no my sme neboli na poriadnej dovolenke minimalne tri roky - to urcite v tom bude zadrhel..... 😀

dnes som bola na dalsej skuske, dopadla dobre, takze uz len styri do konca semestra a dokopy 9 do statnic buduci rok 😀 to jednociferne cislo sa mi paci ovela viac 😝 😀

sincerity
7. jún 2011

@orsulka inac zo Sarlotky bude dama... sak pozeram tie miery, vyssia a stihlejsia je od Adamka 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre