Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

noemarta
10. okt 2011

@majulosa sprav si tehu test 😉 a budes to mat jasne... tazko takto povedat, ja som mala vselijake tehu priznaky a nikdy to nevyslo a ked som bola tehu, tak som nemala total ziadne priznaky, dokonca ma este aj brucho bolelo ako keby som mala dostat kramy....

orsulka
autor
10. okt 2011

ahojte babulky......🙂
@ivkaj
@noemarta obom chválim krásne fotečky .-))))))))))

@nelia a ako sa volá synovček???????

my inak stále chodíme von 2x denne....iba ak ozaj leje, tak nie....takže sa vtedy opäť učíme zaspávať doma v postielkach.......ale musím povedať, že to nie je až také strašné ako som čakala 😉 😉 😉

nelia
10. okt 2011

@orsulka volá sa Tristan a je krásny!!!! 😵 😵 ... boli sme ho kuknúť cez víkend v nemocnici...

@lada_dee Vilka pozdravujeme a skoré zotavenie prajeme!!

orsulka
autor
11. okt 2011

@nelia jeeeeeeeeeejda...aké nezvyčajné meno..... 🙂 🙂 🙂 ale zaujímavé 😉

adulik76
12. okt 2011

@nelia orsul má pravdu, nezvyklé meno, ale keď rodičia chceli, .... 🙂

jooooj, babule, ťažké obdobie mám, robím v robote jak fretka, potom pokračujem doma, lebo maťo má dochrontanú nohu, takže je u nás mama, aby sa starala o Lenku, keď maťo leží, ale to je taká starostlivosť, že keď prídem domov z roboty, tak lietam po byte, upratujem, musím ísť do obchodu na nákupy, navariť obed na ďalší deň.... už som fakt unavená. A to doktor včera povedal maťovi, že na kontrolu pôjde až budúci týždeň a potom sa uvidí, či pôjde pod nože, alebo nie. Som fakt nadšená 😖 😒 😠

nelia
12. okt 2011

@adulik76 a čo sa mu preboha stalo???? 😨

adulik76
12. okt 2011

@nelia mal preskúšanie z telesnej v piatok a ruplo mu koleno pri člnkovom behu...

nelia
12. okt 2011

@adulik76 ach jaj, špotrom k trvalej invalidite?? 😒 ... tak nech sa rýchlo zotaví a nech žiadna operácia nie je nutná!!! ......O tej postieľke náhodou nemáš info?

ivkaj
12. okt 2011

@adulik76 mno, koukám, že maminky fungují podobně 😕 Ale aspoň uvařit by teda mohla. Tak hodně sil! A dělali Maťovi nějaké vyšetření nebo ho jen poslali domů odpočívat?

lada_dee
12. okt 2011

@adulik76 je jeeej ☹ teda.... sportom k trvalej invalidite... ☹
tak Matkovi skore uzdravenie prejeme.... 🙂

Vily ide dnes na kontrolu, ci sa operacia podarila... rontgen a potom prevaz... 🙂 som zvedava, bo ja sa lekarov bojim bojim.... uz tolkokrat to poone... ☹ .. ach jaaaj...

moja kontrola je az 25. .... sa to tak vlecie... ☹

adulik76
12. okt 2011

@ivkaj zas netrvám na tom, aby mama makala u mňa doma, v podstate mi stačí, keď zvládne Lenku, len som chcela povedať, že je toho teraz dosť veľa na mňa.
Dr. mu len pozrel na nohu a ani ho nemusel nikam posielať, zas je to odborník, to sa musí nechať

@lada_dee neboj, po 20 tt to pôjde ako voda 😀 😀 😀 strááášne rýchlo

ivkaj
12. okt 2011

@lada_dee tak snad bude VIlko za chvilku běhat jako laňka 😉
A nemůžeš se s Dr. domluvit, že bys třeba přišla koncem přéístího týdne, ať jsi klidnější? Ale zvykej si, pak už se chodí na kontrolu po měsíci 😉

@adulik76 ale tak oběd není žádné makání. Teda pokud nebude o několika chodech.

Dneska sem byla s Kryštofem na rehabce. Přišlo mi, že při plazení víc zabírá jednou stranou, tak jsem si říkala, ať na něj raději mrkne odborné oko. Paní Dr. byla úžasná, dozvěděla, že sme mohli přijít už v dobvě kdy měl sleželou hlavičku (jenže obvoďačka říkala, že se to samo srovná a já jí věřila) Dostali jsem sice jeden cvik a jedno mačkání reflexních bodů, ale jinak dostal pochvalu jak je šikovný;o) Tak budeme týden cvičit a uvidíme.

adulik76
12. okt 2011

@ivkaj moja mama už je vo veku, kedy sa poväčšinou staráme my o ňu, to, že bola schopná prísť a byť s Lenkou mi úplne stačí. Len toho mám teraz dosť nakope...ale zvládnem to.
Kryštof už štvornožkuje?

ivkaj
12. okt 2011

@adulik76 aha, tak já to beru podle mojí mámy a té je 59, ale stejně si k nám jezdí na dovču.
Nedá se vzít víc obědů třeba v jídelně v práci? Že by ti to aspoň trošku pomohlo.

Kryštof právě už přes dva měsíce se jen plazí a někde jsem vyčetla, že by to mělo být jen pár týdnů. A než si pak vyčítat, že jsme něco zanedbali, tak jsem se raději objednala. Máme to 5min od baráku, takže pohoda.

adulik76
12. okt 2011

@ivkaj keby som vzala obedy z našej jedálne, no koniec..... 😝

ivkaj
12. okt 2011

@adulik76 chápu, závodní jídelna ;o)

orsulka
autor
12. okt 2011

no čaVKO bavko 🙂
@adulik76 tak máš teda doma dobrý zaberák dievča.......ale šikulka si, zvládneš aj toto ťažšie obdobie..... 😉 😉 😉 moj mamča pre zmenu tentokrát silno maroduje, má dosť chytené priedušky a chodí na nejaké injekcie každy den, čo jej pichajú do žily.....takže budeme s drobcami gazdovať sami doma......tak to nemám šancu moc doma variť pre nás, som rada, že pre nich nachystám obed, desiatu a podobne.....a dvakrát denne von...tak to je pre mna asi najväčší zaberák, kym si ich poobliekam, zlieziem dole s vaničkami , vyberiem konštruckiu...a bla bla bla.....no a potom domov.....ako dá sa to zvládnuť, len ruky mám vyťahané jak somár......tak ale čo narobím?????

@ivkaj myslím, že ked máš pochybnosti, tak je super, že si sla k lekárke, hlavne , ked to je tak blízko.....a ja som si vobec nevšimla nejaku zležanu hlavičku 😕 😕 😕 😕 a je super, že lezie....

to moji dva ani za otca....na štyroch sú, ale pustiť sa vpred ani za toho!!!!!! to si lahnu na bruško a majú nervy, že su na brušku....ale zato stoja v ohrádke len taký fukot, a vykrikuju na mna 😀 😀 😀 😀
@adulik76 pozdravujeme drahého, a prajeme skoré uzdravenie.... 😵 😵 😵 😵

ja som dnes bola na sociálke ukončiť matersku a na upsvar sa nahlásiť na rodičovský...panečku...to mi tak neskutočne rýýýchlo ubehlo!!!!!!!!!!!!

orsulka
autor
12. okt 2011

@ivkaj ty chodíš s Kryštofom pravidelne na rehabky????? nejak som to nepochopila asi......a to kvoli čomu???????

ivkaj
12. okt 2011

@orsulka drahá, byli jsme na rehabce dneska prvně a příští týden jdeme na kontrolu🙂 Hlavičku měl sleželou ještě jako malé mimčo, i když sme přetáčeli v postýlce, jak se doporučuje. Do nás všude hustí jakje důležité aby prckové lezli, tak mě to začlo znervózňovat. A řekla jsem si, že je lepší jít někam zbytečně než si pak vyčítat že jsem tam nešla.

adulik76
13. okt 2011

dobré ránko, dnes má lenuška 14 mesiačikov, ako ten čas strašne letí, je úplne úžasná, krásna, šikovná, no skrátka moje naj 🙂

@orsulka to musí byť sranda, keď takí drobci stoja a vykrikujú, aspoň doma nemáte ticho 😀 😀 😀

ivkaj
13. okt 2011

Dobré ráno;o)

dneska má ten náš malý neposeda 9měsíců a slaví tak, že ještě spí;o)

lada_dee
13. okt 2011

krasne ranko vsetkýýýým 🙂
@adulik76
@ivkaj
gratulacia.... 🙂
ten čas niekedy tak leti... a niekedy sa vlečieeee 🙂

ivkaj
13. okt 2011

@lada_dee no jo, v těhotenství mi přišlo, že se těch 9měsíců vleklo (nejpomaleji se vlekl čas před kontrolami) a teď těch 9 měsíců co je Kryštof na světě ten čas tak neskutečně letíííííííí :-/
Jak vlastně dopadl Vilko na kontrole?

U nás je krásně modré nebe bez mráčků a svítí sluníčko ;o)

sisidani
13. okt 2011

Ahojky všem,tak bych vám chtěla napsát, že jsem dneska už týden po porodu.
Máme holčičku Anetku a narodila se 6.10. v 9:25 , měří 46 cm a vážila 2600g.
Porod byl namáhavý a ještě mě potom pro malé komplikace museli uspát, ale teď už je to naštěstí v pohodě.
Anetka je zdravá a pustili nás domů vneděli kolem poledne.
Včera už jsme tady měli na první návštěvě paní doktorku.
Eliška mi strašně moc pomáhá, tak uvidíme jak dlouho ji to vydrží.
Mějte se hezky a já až budu mít trochu času se zase ozvu.

ivkaj
13. okt 2011

@sisidani mooooooooooooooc gratuluju! Ať vám Anetka dělá jen samou radost a je zdravá. Užívejte si společné chvilky. Docela to malé miminečko závidím, já bych si ho tááák poňuchňala, škoda že jste tak daleko 😎

nelia
13. okt 2011

@sisidani gratulujeeeeeeeeeem moja 😵 😵 ... nech vám Anetka prináša len radosť!!! A Eliške nech to nadšenie vydrží 😉

@adulik76 @ivkaj aj vašim drobcom gratulujem!!! 😉

noemarta
13. okt 2011

@sisidani gratulkaaaa, nech sa vam dari 🙂 🙂 cize co nakoniec si isla cisarskym ???

noemarta
13. okt 2011

@adulik76 veru dnes som na lenku myslela, ked som si pozrela aky je datum, a hla velka 13stka!! nech sa lenuske dariiii a nech uz je len zdravuckaaa!!! a detto krystofko, drzte sa 😉

orsulka
autor
13. okt 2011

@sisidani tak vítam Anetku medzi nami, hlavne veľa zdravíčka prajeme.....a maminke vela mliečka, pohody a radosti z ratolestí 😵 😵 😵

@ivkaj mne sa to hned nezdalo, pretože si nikdy nespomínala nejaké rehabky, tak mi to prišlo divné.....možno som aj zle prečítala 😀 😀 😀 😀

oslávencom všetko naj...k 14-tke a k 9- tke 😀 😀 😀 😀

orsulka
autor
13. okt 2011

@ivkaj a tí moji jie a nie loziť......aj by sa vybrali, ale nejak nechápu princíp.... 😀 😀 😀 aj sme im krásne gumnenné puzle na zem kupili, nech im nie je zima, ale fakt nič......

@adulik76 doma teda je málokedy ticho to máš pravdu .-))))) ale je to zábava ich takto pozorovať, aj sa s nimi rozprávam a oni mi odpovedaju jeden cez druhého 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre