Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

nelia
29. jan 2010

Minka, som rada, že napriek zlým cestám to dobre dopadlo... a tfuj tfuj tfuj.. nech sa maličké pekne uhniezdia a rastú.. a ty len oddychuj koľko len vládzeš 🙂
Adu, gratulujem Maťovi... je to šikulka 😉 .. a neboj, určite bude všetko v poriadku... ale zase chápem, že sa o to maličké bojíš.. to je myslím normálne.. len to moc nepreháňaj, lebo tým mu len ublížiš.. OKI???
Ten môj má zajtra skúšku a ešte to ani nevidel... nejako sa ani nechystá, že by sa chcel učiť... ale však on hádam vie, čo robí.. tiež je to jeho posledná skúška v zimnom semestri.
Prajem krásny zasnežený víkend 😵 😵 😵

adulik76
29. jan 2010

veru, krásny víkend všetkým ...

adela76
29. jan 2010

Ahojte holky.
Chcem vam vliat trochu optimizmu.
Ja mam tiez PCOS so vsetkymi priznakmi a k tomu aj inzulinovu rezistenciu.Asi 3 roky som sa liecila u nas v anisterilnej poradni kde sme absolvovali vsetky mozne vysetrenia - aj ja aj moj manzel.Bola som aj na laparoskopii a tam sa tie moje dg. potvrdili.Brala som rozne lieky a absolvovala som aj IUI.No nic nam nepomohlo.Potom ma poslali do gyn-fivu na umele oplodnenie.Prve hned vyslo ale potratila som v 8 tt.Potom nasledovalo druhe.To vsak bolo neuspesne.Potom prislo tretie pri ktorom mi odobrali vela vajicok, tak sme si mohli dovolit predlzenu kultivaciu a este sme si dali 3 embrya zamrazit.Znova som zostala tehotna.No teraz som si myslela,ze uz to konecne bude ale znovu som potratila vlastne porodila v 22tt.Vtedy sa mi zrutil svet a myslela som,ze uz to nikdy neskusim aby som nemusela zazit ziaadne sklamanie.Ale po pol roku to preslo a dali sme si rozmrazit nase embrya.Ale to sa znovu nepodarilo.Tak to som uz uplne rizignovala a vazne sme uvazovali o adopcii.Vtedy kamoska ,ktora sa tiez liecila na sterilitu poveda,ze je tehotna a caka dvojicky.Ja som zdravotak a neverila som na liecitelsto a bylinky.Proste pre mna to boli len blbiny.Ale dala som sa ukecat od kamosky a mojej mami.Zasli sme k jednemu liecitelovi.Ked sme od neho odisli neviem co ale nieco mi hovorilo,ze sa to teraz podari.Nikdy predtym som nemala taky pocit.Zrazu mi prestalo chutit jest mne takemu papkacovi a ani kava a cigareta mi nerobili dobre.No nevenovala som tomu ziadnu pozornost.V pondelok sme mali ist do gyn-fivu aby sme si zaplatili stvrte umele oplodnenie.Samozrejme som nedostala menzes tak som si v robote zobrala krv a dala vysetri hladiny hormonov aby mi ich nemuseli v BA.Ale len tak pre srandu som si dala spravit HCG a bolo viac ako 19 000 IU/l.Nechcela som tomu verit myslela som si,ze to mam nejaky myom ved po tolkych rokoch peripetii a liecenia nemozem zostat tehotna.No v pondelok sme prisli do BA a tam mi spravili sono a ja som bola v 6 tt.Bolo to sice 9 mesiacov strachu ale vsetko sa podarilo,az nato,ze som mala tehotensky cukrovku a 15.11.2009 o 13 30 hod sa mi cisarakom narodilo nase male vytuzene dievcatko Ninuska.Vazilo 4 850g a meralo 54 cm.Teraz bude mat uz skoro 3 mesiace a je to nas pokladik.Sice jedovaty ale nas a moc ho vsetci lubime.
Preto baby nevesajte hlavy a budte silne.Ale hlavne nerobte v posteli deti ale milujte sa a ono tu urci pride.Ja som toho priklad.Budem vam vstkym drzat moc a moc palceky

laxity
30. jan 2010

ahojte holky

orsul....ďakujem, je mi lepšie, fakt sirupček a čajíky zabrali 🙂

adela...gratuľujem k bábätku a je fajn, že si to nevzdala po tom všetkom, ťa obdivujem a každú jednu, ktorá prežíva podobné problémy...Ninka pozerám, že vážila 4850g no pekne, to bola riadna princeznička 🙂 .

Inak ja len informáciu, včera sme boli prvý krát na Kramároch, očakávala som niečo lepšie, ale nevadí, je to šťátne treba sa s tým zmieriť 😀 . Bola som asi 20 minút na monitore, kde som počúvala srdiečko, aj manžel ho počul až von 🙂 . Potom som išla na poradňu, to trvalo veľmi rýchlo, ako na páse, hneď som šla na kozu, vyšetrila ma, zliezla som a išla som sa prezliecť. Iba mi stihla povedať, že som prišla o týždeň skôr 😒 . Tak ja neviem, veď ma objednávala sestrička...tak som sa nestihla opýtať ani na ultrazvuk, ani na epidural, kde je príjem...hrôza, tak nabudúce už budem vedieť, ako to funguje, tak sa pripravím a neodídem skôr, kým mi nezodpovie moje otázky 😀

Ja by som veľmi rada šla na chatu, samozrejme, ale uvidím aká bude situácia, aj keď veľmi rada by som vás všetky videla 🙂 . To už by som šla asi aj s manželom vás aspoň pozrieť a samozrejme aj s pišótkou 🙂 .

Prajem pekný víkend, aj keď u nás to počko je dosť na chuja

adulik76
30. jan 2010

tá posledná veta sa mi páčila najviac... 😀 u nás je to rovnako

keby sa nám zas zadarilo stretko, to by bolo fakt super 😉

laxity
30. jan 2010

adu...veď čapím doma, ani na prechádzku sa mi nechce, padá strašne drobný sneh, je teplo, celé je to fakt na chuja, už by to mohlo skončiť

adulik76
30. jan 2010

maťo ma bol doobeda trocha prevetrať po nákupoch, ale boli sme len v Kaufláči, takže nejaké veľké nákupy to neboli, potom sme skočili k mame a naspäť domov. Strašne zle sa chodí po tom ušlapanom snehu, šmykneš sa a strepeš ani nevieš ako. Už u nás nesneží, asi začal odmäk

orsulka
autor
31. jan 2010

ahojte ,,,🙂)))

adelka....dakujeme za pribeh s uspesnym a šťastným koncom....je fajn, že is jedna z tých šťastných, a predovšetkým, nech ste vsetci zdraví...a Ninka najviac 🙂))))))
koniec koncov, ja som este u žiadneho bylinkara nebola...takeho konkretneho, co sa čisto špecializuje na bylinky a diganostiku - taku tu svojsku.......asi by som mohla pohladat....

u nas včera snežilo len doobeda.....poobede sme sli s Ferkom na cvhilku von, resp,. pred dom (lebošak kam by s tymi barlami na snehu chodil,že 😀 😀 😀 )...šli sme ocistiť autička.....zistili sme, že Ferkove neštartuje,že je uplne vymlatena baterka.....a moja fabča v pohode, len som nemohla vyjst z prarkoviska, takže ma museli susedia vytlačať z miesta, ale naskor som okolo auta musela odlopatovat .-))))))) potom taky jeden zlaty ujo vytiahol štartovacie kable a pomohol nam naštartovat nase autičko.....tak sme ho enchali potom bežať a večer som ho este bola preštartovat , aj dnes rano, ked som sla do obchodu...a zatial je to v pohode a štartuje 🙂 🙂 naše parkovisko je take plne snehu, že ked zastanes niekde v polovičke tak nemas sancu ani vpred ani vzad...jednoducho to začne prešmykovat a pomože už len tlačenie...... 😠 😠 😠

tak inak tvrdeme doma,ale noha už je lepsie a Ferka asi odveziem na 2-3 hodiny do prace a potom spat domov...

orsulka
autor
31. jan 2010

Adulik...po tom snehu fakt opatrne...hlavne ked pod dnim može byť aj ľad.... 😠 😠

ale zas taka prechádzka asi dobre padne... 😉

nelia
31. jan 2010

Adela, ďakujeme Ti za Tvoj príspevok.. takéto príbehy človeka vždy povzbudia 🙂. Tak nech vám malá robí len a len radosť. 🙂
Aj ja veľmi dúfam, že stretko nám aj tento rok vyjde.
Ja som včera šlapala v tom snehu a počas sneženia k našim pešo... sú to cca. 3 km... no potrebujem pohyb. 😝 moje brucho mi celkom slušne lezie na nervy 😠 .. a dnes sme sa asi hodinku bola korčuľovať..
Laci spravil aj poslednú skúšku, takže tento semester má úspešne za sebou 😵 😵 .

adulik76
1. feb 2010

dobré ránko, že by som tu dnes bola prvá????? aký bol víkendíček? neli ho poňala trochu športovo, ako vidím 🙂

nelia
1. feb 2010

Dobré ránko 🙂
Ach jo, zase v robote 😒 .. víkend bol fajn, len krátky. A tento týždeň zase zastupujem kolegyňu, takže to bude fakt zábava 😠 ..

adulik76
1. feb 2010

neboj, ubehne to ako voda

nelia
1. feb 2010

Toho sa ani nebojím 😉 .. veď ten čas tak rýchlo uteká!!! Už aj ty máš v pase 10 tt a teraz si hlásila // 😵

orsulka
autor
1. feb 2010

dobre ranko prajem......mna tu čakal kopec papierov....a nejak sa mechce ten kopec zmenšovat 🙂)))) ale nejak mu dohovorim...a prave ma celkom slušne vytočil riaditel aj jeden sofer!!!!!!!!!!! takže nádych-výdych ....
tento mesiac bude celkovo (aspon pre mzdarky) dosť náročný.....budem rada ak ho budem mat za sebou .-)))))

Neli.....Laci tu skolu zvlada tak nejak lavou zadnou a to si pisala, že na tu poslednu skusku sa tusim ani neučil 😀 😀 😀 tak nech mu rovno daju diplom a neotravuju ho nejakymi dalsimi skuskami .-)))))

Adulik...aj Matkovi blahoželanie za tu spravenu skušku !!!!!! jaaaaaaaaaaaaj babenky...mate veru šikovných mužíčkov!!!!! 😉 😉 😉

adulik76
1. feb 2010

neli, čas teda rýchlo uteká, ale mne sa to niekedy ani nezdá, že to ide tak rýchlo.

kedy asi začneme organizovať stretko??????

minka051
1. feb 2010

dobré ránko 🙂
orsulka tak my mzdárky to máme teda tak povediac o hubu 😀 No ale ako to ja zvládnem neviem lebo ja som doma a u nás v práci už všetci stresujú kde som. Nikto totiž nič nevie a to je dobre lebo niektorí sú hrozní 🙂

noemarta
1. feb 2010

dobre ranko,
veru verua ako pisete, my mzdarky to budeme mat do marca o hubu..... uz nech je po tom. a este ked mas vacsinu zamestnancov soferov, ze Orsul, je to duplom o hubu.... 😒
Presne ako pise Nel, tak ten vikend rychlo ubehol..... ja chcem este volno...
Fakt ten cas leti, ved fakt pred chvilou si oznamovala Adulik // palicky, a teraz ze 10tt. dobreee, len tak dalej.
Adela, klobuk dole, ako bravurne ste to zvladli, hlavne ze sa to vsetko stastne skoncilo, prajem vela vela zdravicka.

orsulka
autor
1. feb 2010

Minka.....ja chapem a Adulik určite tiež, vie ako to je, ked náhodou takato doležitá osobka nie je v praci 😀 😀 vsak Adu ???????

Adu...este pracuješ aj z domu??, alebo ťa už neotravuju ??????

ja som Vilkovi a Ladke vravela o stretku....že hádam by sme na Chvojke nejak april - maj.......
jedina vec je tá, že oni tento rok planuju velke pracovne zmeny na chate....takže by sa mali na novo stavat schody k chate komplet až hore, čo treba cele rozbit...a potom aj terazu vraj treba rozobrat, a nanovo zložiť, lebo už je cela kriva.....takže sa tak tvarili, že este nevedia že kedy a co a vlastne že ako......
takže ja budem vedieť povedat, že kedy na Chvojku možno až v marci.....

tak ale nejaky termin by sme predbežne mohli hodit do placu.....či????????

tak pocuvam, či vlastne citam, že kto kedy može..... 😉 😉

minka051
1. feb 2010

orsulka tá Chojka to je Chojnica.. Tak som ako malá chodila krstnej na chatu. 🙂

ivkaj
1. feb 2010

Čaute, tak je zase pondělí 😝

Je fakt, že čas teda letí šíleně, za chvilku je jaro ;o)

S tím stretkem, termín uvidím co nám řeknou za dva týdny v CARu. Ideálně by sme chtěli jit do dalšího IVF právě někdy v květnu. Ale to záleží na tom, jak doapdly všechny odběry.

Všem školáků gartuluju ke zvládnutí zkoušek. Upřímně, fakt je obdivuju, já už bych se k něčemu takovému prostě nedokopala 😔

A dneska po ránu jsem si koupila Blesk, měl tam být rádce pro nezaměstnané. Ale nic moc nového jsem se nedočetla. Jen jsem zvědavá jak mi budou počítat podporu (jestli z průměru hrubé mzdy za celý rok nebo teřba jen za posledních pár měsíců).

nelia
1. feb 2010

Orsul, no teraz mal takú skúšku, že profák bol veľmi fajn a pred skúškou si to celé spolu zopakovali.. tak preto sa neučil.. ale na ostatné sa učiť musel... ale je to šikulka.. fakt . 😅 😅
A Laci bude mať štátnice niekedy máj-jún, ešte nevie presne... takže vtedy by sme na stretko nemohli ísť. inak okrem 10.7. mám zatiaľ celé leto voľné, ešte sme si nič neplánovali. Ešte v auguste by sme mali ísť na nejakú svatbu, len neviem termín. A keď sa nedá na Chvojnici, môžme to skúsiť niekde inde, nie?

orsulka
autor
1. feb 2010

minka...ta Chojka...je CHvojnica...aby som bola presná 🙂)))) vypadlo mi "v".....

Ivik...tak tesne pred IVF...este relax na slovensku .-))))))))

minka051
1. feb 2010

orsul to mne vypadlo "V" 😀 😀 😀

sincerity
1. feb 2010

ahojte babule...

ja len ze pre mna maj - jun je uplne nerealny, tiez budem mat skusky a statnice. ak to spravim promocie su na zaciatku jula.... tak neviem...

pozdravujem vsetkych!!! a idem makat!

adulik76
1. feb 2010

tak by sme stretko mohli posunúť na júl 2-4.7 a 5.7 je sviatok a čas na zotavenie. A keby to bolo v júli, veď ja s tým pupkom tancovať odzemok veru nemusím 😀 , mne by ten júl nevadil

nelia
1. feb 2010

No mne to v tom termíne moc nevyhovuje, lebo máme uzávierku a siatok-nesviatok, musíme makať... možno aj cezvíkend 😒 (z centrály nám dali totálne debilné termíny na uzávierky)
Čo tak 26-27.jún alebo 17-18.júl? Na konci júna by už hádam každý mohol mať po štátniciach.

orsulka
autor
1. feb 2010

baby...ja to necham na Vas.....tak daleko mi zatial vobec nič nemame na plane......dokonca ani štátnice ani jeden z nas ... 😀 😀 😀
skor som si myslela na ten koniec aprila, ale chapem, že pred statnicami je každa chvilka dobra.....takže naozaj to nechavam na vas, aby ste sa dohodli a my sa nejak prisposobime, a potom aj uvidime kde to vlastne urobime...

Ferka som dnes viezla na par hodin do prace...ved už som ho bola aj hodit domov.....a tak mu vravim pomaly na tych barliach po tom snehu......a šak či sa rovno za vrátnicou do chemickej nezrubal??????? vraj tam bol lad a obe barle sa mu naraz rozleteli, takže si tu nohu celkom dobre zas narazil!!!!!! mna asi šibne !!!!!! a chudak Ferko, o tom už ani nehovrim.... teraz určite doma leži s noho pomaly na lustri ....

nelia
1. feb 2010

Chúďa Ferko... ach jo... ale tak sa hovorí... keď sa to se.e, tak sa to se.e poriadne. Nech radšej sedí doma a v takomto počasí sa do roboty nehrnie... tá ho počká.. prvoradé je teraz jeho zdravie. Tak mu to odkáž 😉 😅

orsulka
autor
1. feb 2010

NELINKA......keby nemusel nešiel by.....ale kvoli tej dochadze a podkladom na vyplaty musel.... aj tak je to už teraz jedno....

ODKÁŽEM!!!!!! 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre