Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

sincerity
23. jún 2009

ahojte kocky.
tak som dnes na Vas nemala vobec cas. Som bola cely den bez netu.

Marmite vitaj opat medzi nami 😉
ivkaj... je to na tebe. ja som testovala na 8 den po ET, ono je to mozno skoro, ale zvedavost bola velika..... ale boze co ak tam nahodou nebudu.... a samozrejme sa objavia neskor az na nejaky 11 den po ET.... nebudete mat zlu naladu 😕

ja idem zajtra posledny raz do ferticentu na kontrolu... dufam, ze tam uz nikdy nebudem musiet ist 😔

nelia
24. jún 2009

Dobré ránko 🙂
Ivkaj, ja by som asi radšej netestovala, veď darček k narodeninám môže dostať aj o pár dní neskôr, nie? 😉
Ja teraz čakám na mrchu (budúci týždeň má prísť) a potom si zavolám do CAR-u, pred dovolenkou by som tam ešte chcela skočiť a v auguste začať stimulku. Tak dúfam, že mi to vyjde podľa plánu.

Sincer, takže Ťa to ozaj takto odradilo? A chceš to teda nechať na prírode? Alebo chceš skúsiť iné centrum?

Ja som sa dnes ráno strepala zo schodov 😝 .. trocha som si natiahla ruku, ale inak je to v pohode 😔

sincerity
24. jún 2009

ahojte kocky... tak dnes opat s internetom.... inac, to je jaka zavislost 😀

no nel... mna to odradilo strasne, ale u nas je sanca na prirodzene pocatie velmi mala, tak mozno neskor zase o tom zacneme premyslat.....

a musis si davat pozor na seba - ako predpriprava buducich obdobi 😀

nelia
24. jún 2009

Aj ma polovička poriadne zdrbala, nech už nespím a nech nerozmýšľam nad sprostosťami, keď idem po schodoch.. si predstavte 😝 .. ale potom ma trocha aj poľutoval 😀
No som zvedavá, čo Ti Dr. povie.. daj nám potom vedieť, ako dopadla Tvoja návšteva, oki?

nelia
24. jún 2009

A ozaj, čo sestra? Prsia ju ešte bolia? Netestovala?

sincerity
24. jún 2009

veru veru.... treba rozlepit tie ociskaaaa 😀
Dam vam vediet urcite, aj ked neviem co by mi mohol takeho povedat....
no sestra ani neviem, vcera sme volali len chvilku spolu.... ja som sa musela ucit.... no a ona bola na skuske ucesu a make upu u vizazistky, tak sa vytesovala jak jej to dobre dopadlo, ze asi zabudla aj na bolest 😀

orsulka
autor
24. jún 2009

ahojte bambulky.....
ivkaj......no ja už aj ako tortička vyzerám.... 😀 😀 😀
ivi.....moj ma narodky tuto sobotu 🙂))))))))
to testovanie......podla mna pokial sa to chytilo, mohlo by ti to na ten 9 den už ukázať......ale aj nemuselo, lebo každá je ina a to HCG može byt fakt nizke....a dalsia vec, že ti to može ukazať negativne, nebude to pravda a ver mi, že budeš mat pokazenu naladu a to asi nechces, ked ma manžel narodeniny.....
na druhej strane ak budu //...........tak to si ani neviem prestavit....
koniec koncov, je to zas len a len na TEBE....
😉

orsulka
autor
24. jún 2009

nelia.....pane bože, ved si sa mohla zabiť!!!!!!! čo vymyslas a premyslas a potom nohy nedvihaš 😀 😀 a možno mal pravdu, že hlava behala kade tade....ci??? 😀 😀 😀 hlavne, že si ok....
sincer, lili, lax....adulik...dracek....ahoj.....

poslem vam jeden link, dufam, že sa mi to podari......veru som si aj poplakala.....ale jeden fakt to je: VZPRUHA JAK HOVADO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak pozerajme....a učme sa......

marmite
24. jún 2009

Dobre ranko prajem... 🙂

Orsulka - to aj keby som chcela tak slzy nedokazem udrzat... Ten clovek je uzasny... Klobuk dolu... Uzasny pristup k zivotu...
Ivkaj - isla som aj na SR na vysetrenie stitnej zlazy, hned ako sme sa vratili domov, cize v druhom mesiaci tehu. Ale moje vysledky uz boli dobre. A doki to odovodnil, ze materstvo dokaze mat i take zazraky, ze ten drobcek vie matkine telo dat do dobrej rovnovahy - ako liek. Hoci po tehotenstve sa to moze vratit. Tak by som mala ist niekedy na kontrolu...
Ivkaj - ja som veeelmi zvedavy typ clovek a ja by som testovala... Naladu v pripade negativneho vysledku zlu nemozes mat, lebo si obaja poviete, ze ved je to predsa este skoro... 😉

orsulka
autor
24. jún 2009

ahoj marmit..... tak presne aj ja tak, hoc som nechcela, tak sa kotulali same .....

ivakj..a kedy mas oficialnu kontrolu na krv?????

nelia
24. jún 2009

Ja si to video aj bojím pozrieť.. mám totiž okolo seba kopu ľudí a asi by som vyzerala divne, keby som tu začala plakať 😕 .. takže si to radšej nechám na doma..
Fakt Ivka, kedy máš ísť vlastne na tú krv? A otrepaná otázka, ale ako sa cítiš?

orsulka
autor
24. jún 2009

nelia...pozri si to vklude, je to životná vzpruha!!!!! 🙂 🙂 🙂 a ty si si už dohodla aj presny termin, kedy začnete?????? či až po tej ich dovolenke tam budeš volať????? 😕

sincerity
24. jún 2009

ahojte, tak uz som spat

u dr som to prezila, vsetko je v poriadku, aj vajecniky aj maternica, o tri mesiace treba dodat hormonalny profil.
Hovoril nieco o silnejsich liekoch, a teraz maju dokonca schvalovat nejake lepsie preplacanie ci co.... no hovorim, ze to zatial vobec neriesime....keby sme mali mrazenych... ale takto....

no ja si to tiez pozriem v klude... predsa som tu tiez neni sama 😅

orsulka
autor
24. jún 2009

sincer......dobre spravy, že si ok.....je to velmi dobry základ 😉 🙂
no to schvalovanie....mohli by to dat preplatiti komplet vsetko, a nie, že si clovek musi este aj doplacat....prei ICSI to vyjde na pekne peniaze!!!!!!

orsulka
autor
24. jún 2009

baby...katuska sa už zas dááávno neozvala......ja neviem čo sa deje a som z toho trosku mimo........ 😔

nelia
24. jún 2009

Orsul, vyššie som písala, čo mám teraz v pláne.. no špeciálne pre Teba to zopakujem 😉 😀 😀 ... čakám mrchu okolo 1.7. a potom hneď volám do CAR-u, objednám sa na konzultácie rátam tak do 10.7., vtedy tam Dr. ešte bude a potom ide na dovolenku. Keďže by som ďaľšiu mrchu mala mať okolo 1.8., mohla by som začať stimulovať, lebo 3.8. už v CAR-e budú normálne pracovať. Myslíte, že bude stačiť, ak bude kontrola 20 dní pred stimulkou??? To som veľmi zvedavá, čo na to doki povie, no nechám sa prekvapiť. Ak to nepôjde, tak bude stimulka v septembri, veď mesiac už nehrá takú rolu..

Veru, čo môže byť s Katuskou??? 😕 😕 Dúfam, že sú v poriadku.

Sincer, ak to sú celkom fajn správy.. a uvidíš, o 3 mesiace sa na to budeš určite inak pozerať.. sklamanie prebolí a pustíš sa do toho znova 🙂

orsulka
autor
24. jún 2009

nelia...no ty si poklad, takto mi to este raz vysvetliť ......si zlatko 🙂 🙂 ta kontrola by mala byt v poriadku....20 dni nie je dlho do stimulky...ale čo ti poviem, iny CAR iný mrav 😀 😀 budeš vedieť, ked ti oni povedia 😉

sincerity
24. jún 2009

no v podstate su to dobre spravy.... aspon ze tam nieje ziadna cysta a tak

nel ... bodaj by som mala tolko sil, ze by sa mi do toho chcelo ist skor ako za rok.

A okrem toho chcem mat po statniciach bc buduci rok a chceme byt prestahovani a az potom chcem sa do toho pustit.
m

ivkaj
24. jún 2009

Ahojte, vy jste se teda ale rozepsaly😀

abych to uvedla na pravou míru manža má svátek (po vašem meniny)😉 No a když by test nevyšel, pochopitelně bych mu to neříkala a testovala bych až za pár dnů.

Sincer, gratuluju k výbornému výsledku. Čtvrt roku je dlouhá doba, užijte si léto a uvidíš co bude na podzim😉 Každopádně nezapomeň, že u nás najdeš vždycky oporu!

Nelia, tak to budu držet palce aby měli termín a vyšlo ti to podle plánu. Už jste přemýšleli o stimulce – jestli pero s doplatkem nebo klasické injekce? Ikdyž já teda netuším jak to u vás s těmi doplatky je.
S tou kontrolou je to u nás v CARu tak, že chtějí kontrolu až na konci cyklu (těsně před stimulkou) kvůli cystám. Ale mohla by ses zkusit případně domluvit tak, že tu kontorlu by ti provedl tvůj gyndr. a nebo to někde dělají tak, že na měsíc před stimulkou naordinují antikoncepci aby se těm cystám předešlo.
Prosím tě, na co jsi po ránu myslela, že jsi spadla ze schodů?;o)

Orsul, video je vážně poučné. Měla jsem kolegyni (ta měla přítele po úrazu na vozíku) a ta mi jednou řekla „mám přece dvě ruce, dvě nohy můžu se hýbat, tak na co já si vlastně stěžuju“ Občas si na tohle vzpomenu.

A co se týká kontroly, tak vlastně sama pořádně nevím. Sestřička i embryoložka říkaly testovat za 15 dní a pak se objednat na krev. Dr. co dělala transfer říkala, že se mám po pozitivním testu objednat za další dva týdny na UTZ.
No a jinak se necítím nijak. Jen unaveně a to bude asi tím počasím a nudou. A pak mě trošku pobolívají prsa, ale to začlo už po poslední injekci.

orsulka
autor
24. jún 2009

ivkaj......takže sa budeš este len objednavat...ja som sa pytala len preto, lebo u nas po vklade automaticky odpocitaju 14 dni a hned si ta značia a objednavaju na kontr. UTZ a krv....

a manžel má svátek !!!!!! a ja že narodeniny 😀 😀 u nás je sviatok ako sviatok...aj meniny aj narodeniy...vsetko su to sviatky....a potom máme ešte tie velkonočne a vianocne sviatky 😀 😀 😀 😀 😀

nelia
24. jún 2009

Ivkaj, ja by som to pero brala, ale tuším Sincer sa na to v CAR-e pýtala a nedali jej tú možnosť (chodíme do toho istéhe CAR-u). Takže asi budem musieť chodiť stále za sestričkou môjho gyn. alebo na pohotovosť 😕
Ten test je teda fakt len na Tebe, ale ako Ťa poznám, určite to nevydržíš a testneš 😉 😀 .. čo keby to vyšlo a to by bol teda SVÁTEK!!!! 😀 😀 😀 .. vlastne čo tu trepem, určite to vyšlo 😅

No v Čechách sa neobjednáva automaticky na krv.. pamätám si aj Sisidani, keď bola po IUI, ona len testovala doma tuším tiež len po 2 týždňoch šla na kontrolu..

ivkaj
24. jún 2009

No jo, vždyť vy pořád něco slavíte 😀

orsulka
autor
24. jún 2009

nelia...mne je len cudne, že vam tam nedaju možnosť si vybrat s množstva stimulacných látok, že ktorú by si chcela.....ja som mala na vybar z troch druhov..... aj to pichanie u sestricky alebo na pohotovosti a pri tom sa to uplne pekne da zvladnut aj samostatne, fakt to nie je žiadna veda.....a co niekto taky co nema auto a furt ma niekde chodit....

sincerity
24. jún 2009

nel ono som sa na to pero pytala a Pinter mi to vysvetlil, tak ze ta jedna davka potom toho merionalu by sa 4-nasobne predrazila... 😕 tak sme na to kaslali... ale zase sme fakt museli chodit na pohotovost a gynekologovi - sestricke.... bolo to fakt take otravne....

orsulka
autor
24. jún 2009

sincer.....aj injekcie menporu si nase baby z Heliosu pichali same.....aj zmiešali aj pichli a nikde nemuseli chodiť
jedno je pravda, že tie pera viac stoja...ci je to 4 - nasobok to by som ani nepoveddala....
lebo ako samoplatkyni mi dr. napisal, že to bude stat: menopur 2100 jednotiek - 36000 a gonal a puregon(co su pera) tiež 2100 jednotiek 50000 tis......takže 4 nasobok to určite nie je.... a to mi doktor pisal fakt že naj sumy, že čo ma to bude stať, aby som sa vedela zariadit....

sincerity
24. jún 2009

no orsul, tak mi to povedal... ktovie ci je to pravda. Uvidime, co povie nel.... ked sa ho na to opyta.
alebo adu.... ona mala pero? Adu ako to bolo?

orsulka
autor
24. jún 2009

adulik dnes ani nazvítala...... 😔 😔 čo to??? čo to?????
mam pocit, že adu pichala injekcie sama, resp. s manželikom spoločne....ale nie som istá 😉

sincer...no na 100% s tymi cenami to prehnal... je to určite drahšie ale nie o tolko

ivkaj
24. jún 2009

No já měla Puregon (2x 900 jednotek) a doplácela jsem 3,2tis což nám zase nepřišlo tak hrozné, pak tedy ještě 2tis za ICSI (to byla paní embryoložka hodná,protože jakoby zatajila to třetí a nám tím ušetřila 5tis) a nic víc.
Ale doktor se nás ptal, jestli jsme přemýšleli o tom, čím budeme stimuloavt. Tak jsme se dohodli,že to chceme zvládnout sami.

sincerity
24. jún 2009

no naco by to robil, ved keby to tak neprehnal, by sme si to boli kupili a hotovo.... vravel ze tusim jedna davka merionalu stoji 400 sk a s perom 1200 sk... tak tomu nerozumiem.
nas sa vobec nepytali cim chceme stimulovat, oni maju len merional.... a za icsi sa vobec nepriplaca.... len za ten spf...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre