Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

ivkaj
7. apr 2011

@orsulka to víš, vždyť máme doma ty nejhezčí chlapečky😎
Včera jsem si na vás vzpomněla v kavárničce, dorazila tam mamča s dvojčátkama (páreček), Bude jim za týden rok a ta malá, i když je o 3kg lehčí, tak dávala bráchovi pěknou sodu. Brala mu dudlík a on na ni jen tak nešťastně koukal. Pak mi maminka ukazovala jakou mu holčička udělala modřinu na tváři, normálně ho kousla kvůli dudlíku. Ale jinak to byli správně vysmátí raráškové;o)

ivkaj
7. apr 2011

Tak mi smazali fotku u profilu, prý na ní nejsem dost vidět. Jen mi vrtá hlavou, že to někomu vadí po teřch letech, co ji tu mám 😝

sincerity
7. apr 2011

@ivkaj to je neuveritelne, aspon som sa zasmiala.... 😀 😀 😀 ja nemam ziadnu, uz ma to prestalo bavit.... 😝

nelia
7. apr 2011

@ivkaj díky za ponuku, si moc zlatá 😉 možno ju aj využijeme, uvidíme, čo sa mi podarí vybaviť a na kedy... Šťofík je fakt krásny 😉
Zajtra idem na kontrolu a v pondelok by som už asi nastúpila do roboty...

nelia
8. apr 2011

Ahojte.. kde sa všetky túlate???
Ja som teda bola na kontrole, oznámila som doktorovi, že sme sa rozhodli ísť do Prahy... najprv sa mu to nepozdávalo, ale potom povedal, že keď budem mať termín, mám sa staviť pre kartotéku. A vypísal mi papier na hematológiu - tú riešim v BA, ale mám vraj prísť až o taký mesiac, nech sa telo trocha spamätá.
A keďže som musela ísť aj k obvodnej na tetanovku, tak som si u nej dala zobrať krv na toxoplazmózu a iné infekčné ochorenia (hepatitída, syfilis a tak...)... preventívne pred ďaľším tehu... už nič nenechám na náhodu 🙂 a urobím všetko pre to, aby to nabudúce už dopadlo dobre. A moja obvodná je veľmi zlatá, aj ona sa dlho snaží neúspešne otehotnieť, takže ma totálne chápe... potrebovala by som aj takú gynekologičku 😝 , čo má podobný problém... Lebo človek sa fakt nevie vcítiť do tej situácie, kým to nezažije, nie?.. srandujem... ale je na tom niečo pravdy...

ivkaj
8. apr 2011

Čaute baby, já mám dnes španý den. Musela jsem nechat uspat jednu z anšich krysiček. Před dvěma týdny jsem s ní běhala na injekce antibiotik, ale moc se to nezlepšilo a teď už ani nežrala. A aby toho nebylo málo, tak i ta druhá je nějaká špatná (přestala hýbat předníma tlapkama) tak dostala dávku antibiotik a uvidíem do zítra. V zázrak moc nevěřím, spíš sme to vzaly s paní Dr. tak, že se snažíme udělat maximum. 😔

orsulka
autor
9. apr 2011

@nelia tak super, vidím, že si pokročila, a je fajn, že nič nebude na tu náhodu...v živote podla mna ani náhody nie su...všetko sa pre "niečo" deje...len to pochopiť.... 😉 😉 😉 inak ja mám takeho gyndoša 😀 😀 skvely človek, a pri nasich problemoch je takýto lekár fakt na nezaplatenie... 😉 keby si nebola tak daleko, tak ti ho vybavím 😉 😉
@ivkaj je mi to moc luto, že mas este aj takeko starosti.....tak dufam, že druhej sa polepší ......

orsulka
autor
9. apr 2011

tak my máme buduci týžden uvitanie do života a v nedelu krst......a tak sa svokrovci rozhodli drobcom kupiť oblečko na krst....ale nemali dievčenske, tak kupili dve chlapčenske, nakolko ich predavačka presvedčila, že to nosia aj dievčata ☹ ☹ ☹ moc to malej nechceme obliecť, neviem.......ved ako by to vyzeralo, aby ona bola v nohaviciach bobátko moj e male......inak je to pekne, ale aj tak....... ale oni boli z toho takí nadšení, že som im ani nevedela povedať, že to radsej ani nemali kupovať....oni sa neopytaju, jednoducho sa rozhodnu a hotovo 😠

ivkaj
9. apr 2011

Už jsme bez krysiček, holky odpočívají spolu a já jsem si ty dva roky společného životy obrečela 😔

Zítra vyrážíme s mrňousem na velký výlet na moravu. Jsem zvědavá jak to zvládneme.

@orsulka vy už máte zařízené křtiny? Já to zkoušela domluvit na místní faře, ale pro pana faráře byl všechno problém (neměli jsme svatbu v kostele, já nejsem pokřťěná, nechodíme do kostela) a nejdřív by musel P. vyzkoušet ze znalostí víry. Tak jsme zaúkolovali potencionálního kmotra, aby se domluvil s jejich známým farářem a zatím čekáme na výsledek.

orsulka
autor
10. apr 2011

@ivkaj ano mamae to vybavene......vybavila to moja mamina u nas na dedine.....ani F. nie je pokrstený, ja som bola na jednom poučení, F. ani nemusel isť, lebo som fararovipovedala, že obaja večer o pol siedmej nepojdeme na poučenie , ked mame doma dvojičky. on sa ani nepytal, či je pokrstený. ani krstný otec, co je ferkov brat nie je pokrstený, a tak v ich zápisnici nebude fygurovať ako krstný otec, ale ako svedok krstu. ale to mi je jedno, lebo aj tak to bude krstný otec a hotovo, nech si pisu do zápisu čo chcú. a nemal nic ani proti tomu, že nie sme zobratí, lebo som povedala, že som mala prvú svadbu v kostole , ale som sa rozviedla. a to už druhu svadbu v kostole nemožeš mať, takže na nás ani netlačil, aby sme sa vzali a podobne. tak som rada, že sa to takto podarilo vybaviť a nerobil problemy. v sobotu budeme mať uvitanie do života na mestskom urade a potom sme zaistili reštiku, lebo bude na tom uvitani spolu 18 ludi. tak sme sa s F. smiali, že ked tam bude celá rodina, tak sme mali hned spáchať aj sobaš a bolo by to hotové. 😀 😀 😀

orsulka
autor
10. apr 2011

😵 @ivkaj a verim, že si krysičky oplakala, predsa takýto miláčikovia sa stávaju členmi rodiny.... teraz su už spolu a je im fajn a nič ich nebolí 😉 😵 😵 akurat mi nejak rýchlo ubehli tie dva roky.....pamatam si, ked si pisala, že si ich idete kupiť...

boooože baby...to sa pozname už taaaak dlho???? tak to je super.......a fakt, že sme už absolvovali dve chalupy.....a ja verim, že sa budeme stretávať aj nadalej a budeme vidieť rasť svoje deturence a to teraz myslím na vsetky členky nášho zoskupenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aj ked by to malo byt len raz za rok, aj tak sa važdy budem tešákovať.....a možno časom to dáme aj 2x do roka.....prípadne nejaky ten spoločný Silvester...!!! hihihihihih...to by bola iná zábava s touto nasou partiou 😀 😀 😀 myslím, že na taký Silvester by som nikdy nezabudla !!! 😉 😉 😵

nelia
10. apr 2011

@orsulka alebo by si si nič nepamätala 😀 😀 😀 .. srandujem... fakt je super, že sme sa takto našli 😉

@ivkaj je mi ľúto vašich krysičiek ☹ ☹ .. nech vás smútok rýchlo prejde.... 😔

adulik76
10. apr 2011

@orsulka veru, ten čas tak rýchlo letí.... len toť som si merala BT a robila grafík mojej prebiehajúcej "neovulácie".... 😀

ivkaj
10. apr 2011

Čaute, tak jen rychle nakukuju. Cestu k našim zvládl mrňous v pohodě, většinu totiž prospal 😵 A teď už chrupe spokojeně v postýlce. Je to prostě naše zlato 🙂

@orsulka týýýýýýýý jo, tak to máte fajn pana faráře. To u toho našeho by ste asi neprošli. Ale je to zvláštní, já se na to ptala věřící kamarádky a podle ní to neměl být problém, jen by jsme šli na víc sezení(příprav) a on to problém je 😝

adulik76
11. apr 2011

@ivkaj ja tomu nerozumiem, pripadá mi to ako: čo farár, to iné pravidlá 😕 😕 😕 😕 😕

nelia
11. apr 2011

@adulik76 myslím, že si to presne vystihla 🤐 ... ja už inak zarezávam v robote 😖

adulik76
11. apr 2011

@nelia o chvíľu aj ja budem 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

ivkaj
12. apr 2011

Čaute, koukám, že tunení ani noha. Kdepak se všechny touláte?

@adulik76 taky mi to přijde zvláštní, ale s faráři nenaděláš nic. Jedině si najít jiného a to se teď právě snažíme.
Jak ty to máš vlastně s prací, kdy nastupuješ?

@nelia jak to jde? Co dušička, už je to lepší?

@sincerity co ty kočko, jak je?

adulik76
12. apr 2011

@ivkaj prvý májový týždeň už aj idem 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

orsulka
autor
12. apr 2011

@ivkaj tak ja som bola prešťastná, že to takto na ten krst dopadlo, a že nerobil problemy.........ja som velmi chcela detičky pokrstiť, tak fakt šťastie, že to vyjde 🙂
@nelia tak nech ti to v tej práci ubieha moja 🙂

kolegyna mi volala, že moja zastupička v domovskej firme dava vypoved....takže sa pravdepodobne vratim spať k robeniu vyplat komplet celej firmy...teda, ja som to navrhla, že to budem robiť....ale že fakturaciu to nestiham, lebo sa nemienim este vratiť do práce na 8 hodin denne. dokonca ani na 3 hodiny denne estse nie som ochotná pracovať. drobcekovci su ešte malinkí a to by som veru nechcela, aby som bola od nich preč. takže takto asi.....no a o nejake 2-3 mesiace, ak to budem stihať, tak si vezmem spať aj tu druhu firmu z výplatami. je teraz len na majitelovi ako sa rozhodne, ci prijme niekoho na nejake 4 hodky na faktury, alebo na 8 hodin s tym, že tá nová bude robiť aj vyplaty. Ale zas by to bolo o tom vsetko jej od znovu vysvetlovat a podobne. a aj na to potrebujem čas, a neviem ci ho tolko dokážem najsť, aby som jej to vsetko vysvetlila......tak uvidim ako toto vstko dopadne.

nelia
12. apr 2011

@adulik76 fúha, tak to bude hustéééééé.... ideš na plný úväzok? 8 hodín??

@ivkaj ale je to celkom fajn, sama sa tomu čudujem, že ma to nevzalo tak ako minule... to som sa rozplakala nad každou blbosťou, čo mi naznačilo tehu alebo bábo... teraz je to našťastie inak 😵 😵 ... a čo vy? už ste troška predýchali tú stratu? 😔

nelia
12. apr 2011

@orsulka tak to znie zaujímavo 🙂 🙂.. ale keby si čo-to pri drobcoch stíhala, bolo by to fajn, aspoň by si z toho tak nevypadla....

adulik76
12. apr 2011

@nelia nejdem na 8, ale na 7 od 6,00 - 13,00 s hodinovou prestávkou na obed som o 12,00 doma

ivkaj
12. apr 2011

@nelia jo jo, krysičky jsem si už řádně oplakala. Možná na podzim pořídíme rybičky (to ení taková citová investice), ale něco chlupatého asi až bude Kryštof větší a sám si vybere co to bude.

@adulik76 tak to zní celkem fajn, ta pracovní doba. I když teda upřímně, já bych to na 6 do práce nezvládla. Ale asi pořád lepší takhle než pak cestovat kdo ví kam.

@orsulka teda ty máš taky pěkné starosti. Však uvidíš, jak to s pomocníky budeš zvládat.

Já za chvilku vyrazím s mrňousem na kafe za kámoškou co mi odsvědčial svatbu. Tak jsem zvědavá jak se bude mrňous chovat. Někdy je k sežrání a háže úsměvy na všechny strany a někdy je to dokonalá antikoncepce 😅

nelia
12. apr 2011

@adulik76 tak to znie celkom fajn... hlavne pre Teba, keďže Ti nerobí problém o 4 buntošiť 😀 😀

orsulka
autor
13. apr 2011

ahojte bambulky.......
tak z prace sa zatial nik neozval co a ako, ale ved aj oni maju ešte čas to všetko riešiť.... ved ja naozaj , ked mam pomoc, tak sa to da stihnut, alebo pripadne večer, ked drobci zaspia......ale mne velmi pomáha poobedna prechádzka, ked su malí vonku aj 2,5-3 hodky, a ja stihnem vseličo možne porobiť.....tak zajtra som objednaná na kozmetiku, sak nech nejak vyzerám na tých krstinách...ta ne????? este rozmyslam, že nahovorim kamošku, nech ma pride naličiť......a nejak zamaskovať tie kruhy pod očami 😉 😉

nelia
13. apr 2011

@orsulka no veru, je to veeeeľká udalosť, tak mamina musí nejako vyzerať 😉 😀 ... ale myslím si, že v centre pozornosti budú aj tak drobci, takže malé krúžky pod očami si nikto ani nevšimne... 😉

orsulka
autor
13. apr 2011

@nelia tak to dufam 😀 😀 😀 a už som si vybavila kamošku, čo ma príde namalovať 😉 😉 😉 posledné je, co si obliecť.....!!!!!!! do starých veci sa ešte nezmestím a nejake nove sa mi moc kupovať nechce...asi to vyrieši sukna na gumičku 😀 😀 😀

adulik76
13. apr 2011

naša láska má dnes presne 8 mesiačikov .....ten čas, ale letí...

nelia
13. apr 2011

@adulik76 no vidím, že sama sa tomu čuduje 😉 😀 😀 😀 ... zlatunkáááááááá 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre