Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

nelia
28. jan 2010

Ano, som v práci... dnes sme kvôli polovičke prišli na 6-tu, lebo má toho tiež veľa. A do ktorého ročníka vlastne chodíš? Ešte máš toho pred sebou asi dosť, však? 😒 .. každopádne držím palce na skúšku 😉
No u nás tiež neboli cesty odhrnuté, ale nešmýkajú sa, preto som písala, že je to celkom v pohode.

orsulka
autor
28. jan 2010

dobre ranko.....rano sice aj tu snežilo, ale nebolo toho až tak vela na cestach...uvidim ako to bude okolo desiatej...idem domov pre Ferka a na kontrolu chirurgovi......tak som zvedava čo povie, ako to vyzera na 10 den po uraze.....včera mu bolo lepsie, ale v noci ho noha zas zobudila 😠 😠 aj ja som sa prebrala a potom som už od pol 4 nespala..... zajtra beriem dalsiu dovolenku, tak hádam konečne pospim, lebo tento týžden chodim aj ja na 6-tu, aby som o druhej mohla odist.....

sincer...určite ho pozdravim, aj opatovne 😉 😉 😉 na tej skuške sa drž, pekne sa vyobliekaj a namaluj, to len keby náhodou ti vypadlo nejake to slovičko pri skuske.....ale viem, že ty temu skušky a vsetko urcite ovladas 😉 😉 😉

nelia
28. jan 2010

Orsul, tak si potom dávaj veľký pozor na ceste... a dúfam, že Ferkova noha bude vyzerať už lepšie.. už mu musí byť doma dlho 😒

orsulka
autor
28. jan 2010

Minka......myslime na Vas...a tak veru šťastne hooore- aj doooole.....🙂))))))))

a potom už len chceme vidieť tei vytužene // 😉 😉

adulik76
28. jan 2010

minka, veľa šťastia dnes.....

no, babule, sneží aj tu, ale to som sa pozrela z okna, až keď som si prečítala vaše príspevky o snehu. Tak aj v TN padajú tie "biele hovná" (ak si ešte pamätáte ten článok, čo som tu raz skopčila "milujem Kysuce")

ja sa cítim pod psa, včera ma chytila neskutočná migréna, vyvrcholilo to mojou prvou komunikáciou so záchodovou misou. No, fakt skvelé. Celú noc som mala mokrý uterák na hlave a vstala som až pred chvíľkou. Bojím sa, že sa to dnes bude opakovať znova. Neviem, čo sa drobčekovi nepozdáva. Takéto športy na záchode ja moc nemusím, ale asi to neovplyvním. 😝 😝
.....a to som chaosila, že nemám príznaky, tak mám, čo som chcela....

sincerity
28. jan 2010

nel.... no teda, chudak Laci tiez.... aj on ma bude mat teraz statnice?

orsul.... tak si toho moc nepospala tiez... to ja spim jak drevo teraz, rano sa mi nechce stavat.... tiez robim od 6:15 kazdy den.... a taham do pol piatej.... mam toho celkom plne zuby.....

noemarta
28. jan 2010

ahojte dobre rano,
tiez minka drzim palce !!!!
Adulik, presne v tvojom obdobi som mala problemy s migrenou, akurat ze ja som sa nerozpravala so zachod.misou. ale vies co som si vsimla,ze napr. aj dnes rano som zacala citit hlavu, vzdy ked snezi, tak sa mi ozve ta hlava. ty mas vyhodu, ze si doma. mne pomahal klud, spanok, ale ja tym ze chodim aj do roboty, na mna to dolahlo vzdy vecer a to sa ta bolest uz nedala zniest, tak som si vzdy musela dat paralen.
Ahoooj Sincer, vitaaaj, pocuj, ty si tak vytazeny clovek, hm... kto by to o tebe povedal, hi hi 🙂 🙂
Nel, ahoj, aj u nas kraaasne snezi, keby som mohla, uz som doma, alebo lepsie povedane vonku a teskujem sa zo snehu.
Orsul, tak drzim palce nech vam kontrola dobre dopadne.

orsulka
autor
28. jan 2010

neli....už mu to doma ide fakt na nervy.....ak ho noha dnes nebude moc boliet, tak ho vezmem pozriet na trening 😀 😀 😀

Adulik.....asi to tak je, že čo si chcela to mas.... 😀 😀 😀 a tak drobček si vydobija svoju poziciu u mamičky v teličku....aby si vedela, že tam je.....
ale prajem ti, nech sa to moc často neopakuje - taketo komunikacie..... 😉

sincer...mas taeraz určite nabity program, lebo aj rok treba ukončit a kadečo, do toho ta skola a hlavne tie skusky.....a ešte aj porod s LAx.....ale na to sa urcite tesis najviac 🙂)))

noemarta
28. jan 2010

Adulik, chcem sa spytat, zatial ti to asi tvoj lekar nespominal, ale som zvedava ze ci aj teba posle v 11-13tt na morfolog.vysetrenie, jak som bola ja. lebo pisala som si teraz z babami ktore maju termin v july a tam mi jedna napisala, ze som na 100% nemohla byt na morfol.vysetreni a ze uz vobec mi nemohli povedat pohlavie. tak ma trosku dojala....

orsulka
autor
28. jan 2010

noe...ahoj moja 🙂))) este 20 min a vyražam na cesty 🙂))))))

a mi Sincer inak ako "vyťaženu" ani nepozname...furt jej niečo pripominame aby si zapisala do diara ... 😀 😀 😀 😀 😀

Adu...a vsimla som si datum pri nicku čakania na babo......hihihih....takže to bude panna...inkam moj braček je 3.9. a moja svokra 2.9. ..... 😀 😀 😀

laxity
28. jan 2010

dobré ránko babulky 🙂

no vidím, že tu sa fičí v plnom prúde. Inak sincer má roboty stále, už by fakt mohla ubrzdiť, veď ja sa ju bojím aj k pôrodu volať, či bude mať vôbec čas 😀, keď je stále taká zaneprázdnená...

minka...drž sa a myslíme moc na teba 😉

adu...aj som ti to šla napísať, že si sa sťažovala, že nemáš nevoľnosti, tak teraz ich tu máš...ale tak dúfajme, že to čoskoro prejde. Ja som 9tt bola tušim na svadobnej ceste a ďakujem neprosím, som vracala skoro každý deň 😖

noe....no morfologický ultrazvuk pokiaľ viem sa robí vždy okolo 20tt, čiže ten budeš absolvovať niekedy teraz. No a s tým pohlavím sa mi to tiež nezdá, veď ti už to vieš pekne skoro, že to bude chlapček. Ja som sa to dozvedela práve na tomto morfologickom ultrazvuku. To čo si absolvovala, bolo asi Sonografické vyšetrenie NT-tak to mám aspoň ja písané 🙂

Inak mi sa máme už omnoho lepšie, včera som bola na poslednej škole dojčenia, bolo to fajn, dosť vecí som sa naučila, možno veľa ani nevyužijem, ale dobre že o nich viem...zaujímavé. Včera som aj manželovi pustila video o kojení, tak len čumel, že aj normálne pekné prsia tam budú, alebo len takéto velikéééé.....bo on zvyknutý na tie moje fazulky 😀, veď ja nosím stále tu istú podprdu čo som nosila aj keď som nebola tehu 🙂. Aspoň chalan nemá veľký skok 😀, ešte by si zvykol na nejaké trojky a čo potom 😀 😀 😀

noemarta
28. jan 2010

ahoj lax,
k tomu morfolog.vyset. vyhladaj si na internete dok.holana, je specializovany na prenantalne vysetrenie, Ultrazvuková diagnostika zameraná na vyhľadávanie vrodených vývojových chýb ešte pred narodením dieťaťa.
to som stiahla z ich stranky, kde som bola.
Na najmodernejšom ultrazvukovom prístroji vykonávame tieto vyšetrenia:
základná biometria,
biometria s orgánovou diagnózou,
2D alebo 4D sonografické vyšetrenie plodu,
morfológia.
cele to vysetrenie trvalo skoro hodinu, a ked si vyhladas vysetrenia ake sa robia medzi 11-13tt tak sa docitas, ze najnovsie je zahrnute aj toto morfolog.vysetrenie, kvoli tomu tak skoro, aby si sa vedela este rozhodnut v tak skorom stadiu tehotenstva co s tym plodom dalej. tak mi to bolo aj vysvetlene, lebo som sa dost zlakla, ze preco ma tam posiela.
tak ja potom neviem na akom vysetreni som bola, ale hadam si pamatam kam ma posielal.

laxity
28. jan 2010

noe....tak to som nevedela, že je niečo nové, tiež iba čo viem, že morfologické sa robí 20-22tt, tak nejak. A čo mne robili 11-13tt na NT ultrazvuku, si presne nepamätám, ale určite som tam nebola hodinu. Ja ani na 3D/4D som nebola dlho, lebo malá nejak protestovala, tak sme boli 30 minút možno MAX. Určite si podstúpila dobré vyšetrenie nemaj boja, určite si pamätáš dobre 🙂 .

noemarta
28. jan 2010

vies pre mna tieto vysetrenia su vsetko cudzie pojmy, a preto ked ma tam poslal pred silvestrom, tak ked som dosla domov, som sa zacala pytat bab, co uz maju deti, ci na takom niecom boli, a nikto nic, ze to sa chodi az 20tt, tak som ostala trochu nervozna, ze co ma posielala uz tak skoro, ci sa mu nieco nezda. a potom mi to aj ten lekar vysvetlil, aj na internete som sa docitala , ze to robia teraz po novom. ale tak chvala bohu ze sme mali vsetko o.k.
len vies, asi malo bab o tom vie, a ako som spominala, dala som sa vcera do diskusii v rubrike spoloc.terminy, a tam mi jedna baba mudrovala a urobila zo mna blbu, ze to nehrozi ze som bola na takom vysetreni a bla bla.... tak sa ma to trosku dotklo. tak som jej to tam teraz cele okopcila z internetu, hi hi....
to som rada ze vam je uz lepsie, ze je vsetko o.k. ja duuuufam, ze sincer si najde ten cas a pojde s tebou k porodu, hi hi
ja som bola vcera u zubara, a chvala bohu ma pochvalil ze mam pekne zdrave zubky. tak je dobre, mam ho za sebou...
teraz 2.2. ideme do poradne, tak duuufam, ze aj maly krpec je v poriadku. sa tesim na neho. 🙂

laxity
28. jan 2010

noe...tak som rada, že zuby sú ok, ja som nebrala vtedy biocalcium a sa mi pokazili, bo ja som tiež nemala nikdy problém so zubami...ale aspoň si sa vyhla tomu horšiemu, ja som teda chodila okolo 5 mesiaca neviem presne. Tak sa držte na poradni. Ja som sa akurát dozvedela, že na ultrazvuk už nepôjdem, iba ma čaká monitor a to vraj nie je také zaujímavé. A tato už asi tiež malú neuvidí až po pôrode 😒

adulik76
28. jan 2010

práve ma boli skontrolovať z roboty, či teda počas PN som doma a zrovna ma našli v nočnej košeli a župane. Ešte strapaté vlasy, no hotová krásavica.
S tým morfologickým vyšetrením neviem, ešte som nebola ani na prvej poradni, takže ťažko niečo o tom poviem, ale každopádne si to naštudujem a popýtam sa dr.

noemarta
28. jan 2010

lax, ja som brala este aj pred otehotnenim biocalcium, aj potom tie prve mesiace, tak mozno aj to pomohlo.
hm.. skoda, ale tak o to vam bude vzacnejsia, ked ju uvidite az na zivo. 🙂
tak sa drzte a oddychujte.

laxity
28. jan 2010

adu.... 😀 😀 😀 , dôležité je, že si bola doma 🙂

noe...tak určite pomohlo 🙂 . Ty aj papáš nejaké vitamíny?

noemarta
28. jan 2010

nooo, dolezite je, ze si bola doma adulik, ty kokso, to este aj chodi kontrola?
lax, akurat som dobrala zinok a teraz by som mala od buduc.tyzdna nabehnut na calcium, tak ako si mi pisala ten rozpis. tak to zacnem. inac neberiem nic.

sincerity
28. jan 2010

no dievcata dievcata, vy ste sa nejak rozpisali....
ja fakt nemam casu, ved nech lax pise za mna, to je jedno 😀 😀 😀

ale na stretko v lete si urcite najdem cas, len to vcas zapisat do dijara.... 😀

noe.... a co ten vas havo....?
si predstav, vcera mi hovorila lax nieco o tebe, a ze noe... kukam na nu ved ze co ta neoslovuje menom 😀 ... uz sme uplne osprostene z toho kona! 😅

laxity
28. jan 2010

noe....aha, som nevedela, že máš ešte produkty. Alebo si kupuješ niekde v Ba? Ja beriem toho viac, plus aj magnézium 🙂

nelia
28. jan 2010

Sincer, ano, Laci má tento rok bakalárske štátnice... už sa moc teší 😝 😒 ,,,, 😀
Lax, super, že ste už v poriadku... a nič sa neboj, už len 2-3 týždne a budeš svoju maličkú držať v náručí 😔 😵 😵
Adu, tak kontrola prišla akurát vhod, čo? Dúfam, že Ti už nebude tak zle, aby si musela športovať na WC 😀 😀 .. ani ja to neznášam, čiže viem, o čom hovoríš...
Noe, určite to boli tie vyšetrenia o ktorých hovoríš.. a ako píšeš, hlavné je, že bolo všetko OK. A takými babami sa nedaj vytáčať, fakt to nestojí za to 😉

noemarta
28. jan 2010

lax, ano este som mala produkty a teraz mi akurat dosli, tak ta kolegyna mi povedala, ze mi ich da za jej nakup. tak sa tesim. a inac zabudla som, beriem este magnezium b6.
a veeeela vela ovocia jem. to je jedine, co mi chuti a na com si pochutnam.
sincer, nas havo je asi v nebicku, niet ho. a uz sa ani nejak nesnazime ho hladat, uz su to tri tyzdne.
Nel, diiik, ze ma chapes, viem ze to nestoji za vytocenie sa, ale trochu ma to rozrusilo... hi hi
u nas tak kraaasne stale snezi, ja sa z toho tesim.
POCUJTE, ja neviem ci som blaaazon alebo cooooo, ale nejak ma moc zasteklilo v bruchuuu, laaaax, co to jeeee, neni to pohyb????????????????????????????????????? a uz som to citila aj vcera, ale akosi som si to nepripustala.

laxity
28. jan 2010

noe....áno určite je to pohyb, je to také šteklenie 🙂

noemarta
28. jan 2010

to faaakt, no ja nechapem, cely tento tyzden si vypravam, aby sa mi ten krpec uz ozval, ze nech ho uz citim a a on ma asi vyslisal... hi hi
no to ma podrz.... neverim. ale vies jak teraz sustavne.... 🙂 😀
neveriiim. ale vsak co to moze byt, v strede brucha, take male steklenie.

adulik76
28. jan 2010

to je super, noe, že už cítiš maličké 🙂

laxity
28. jan 2010

noe....super, sa teším s tebou, sú to také vlnky, šteklenie, prvé pohyby sú úžasné 🙂 . Za chvíľku aj Adu bude písať o prvých pohyboch a takto to pôjde pekne ďalej...teda ja aspoň verííím 🙂

adulik76
28. jan 2010

dúfam, že budeš mať pravdu, lax

noemarta
28. jan 2010

joooj ano ano, za chvilu adulik bude pisat, potom dalsia ze ma // a potom dalsia a dalsia.... jooooj, tento rok by mohol byt teda ozaj plodny pre nas vsetky.!!!! 🙂 🙂

sincerity
28. jan 2010

nel... tak to je Laci na tom tak ako ja.... uz nech je potom.... 😅

noe... gratulujem k pohybom 😀

lax! to si tam jaku fotku dala.... sak to je ceeeeerne jak noc... ved mas aj lepsie.... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre