Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

noemarta
6. apr 2010

Booze, Sincer, ja sa ospravedlnujem, zabudla sooooooooom na meninky, vsetko naj naj a Lax k narodkaam, vela vela zdravicka, stasticka, laaasky od manzelov a a a nech sa vam splnia nevyplnene snicky , hlavne teba Sincer !!!
Nel, ze sa jej bude hodit Nelinka, hi hi, kraaasne meno..
Nel, vobec nam nekazis den, velmi to s tebou prezivam, a velmi vam s manzelom drzim palce aby ste to spolu vo dvojici co najlepsie zvladli, prehupli sa cez ten smutok a zacali s novym optimizmom ze sa to urcite podari a bude to mat aj uuuspesny koniec !!!! 🙂

nelia
6. apr 2010

Noe, ďakujem 😵

sincerity
6. apr 2010

neli... musime verit, ze smutky prejdu.... aj ked take spravy vedia ranit... a vzdy pridu v tak nejak nevhodny cas....

nelia
6. apr 2010

ja sa síce snažím si to nepripúšťať, ale v tej hlave sa to nejako furt objaví 😠 ... a cez víkend som zase dosť krvácala, tak ma trocha s...e, že ešte nemôžem nič poriadne robiť... myslím tým hlavne nejaký šport poprípade wellness, aby som prišla na iné myšlienky... no tento týždeň by som už chcela ísť aspoň tancovať, to mi hádam uškodiť neuškodí...

sincerity
6. apr 2010

noe... dakujem 😉

nel... neboj krvacanie raz musi prejst a ty odrelaxujes, ani nebudes vediet ako 😉

nelia
6. apr 2010

a vy kedy idete na ten kontrolný SPG? chcete sa potom pustiť do ďaľšieho IVF alebo si ešte nenazbierala sily?

sincerity
6. apr 2010

nel.... no ideme na neho v maji.... a podla vysledkov budeme vidiet... ak to bude dobre, budeme skusat prirodzene... ak to nebude dobre, tak asi skusime druhe ivf....ale asi az na jesen alebo dokonca v zime.... mne ti je az zle ked si na to spomeniem....

nelia
6. apr 2010

Pamätám sa, že si to prvé znášala veľmi zle ☹... držím vám preto palce, aby ste to nepotrebovali a podarilo sa dovtedy prirodzene.
Ja som sa práve vrátila z firemnej večere... tak som sa napapkala.... mňamky .. chcela som kukať panelák, ale moja polovička mi spred nosa vyfúkla ovládač a kuká dôležitý futbalový zápas.. hmmm... tak sa idem ospršiť a do hajan... 😵

adulik76
7. apr 2010

dobré ránko,

orsul, tebe prajem šťastnú cestu a hlavne dobre vybavte v tom Brne 🙂

sincerity
7. apr 2010

ahojte koceny 😀

orsul.... drzte sa a daj nam vediet ako ste dopadli!

nelia
7. apr 2010

Dobré ránko...
Orsul, držím palce, aby vás tá dnešná návšteva posunula zase o kúsok ďalej.... dávajte na ceste bacha a čakáme na správy od Teba 😉

laxity
7. apr 2010

dobré ránko babule

orsul...drž sa a ako píše Nel, nech sa to posunie o kúsok ďalej 😉

nel...panelák si nepozerala, zato ako vidím sincer si ho stihla pozrieť....KOČENY 😀

noe...no krása...super, len tak ďalej a čo chvíľa malinkú máte na svete a potom už len veľa veľa starosti ale aj radosti 😀

my sa máme dobre, malá je dobručká, už sa aj smeje, vydáva zvláštne zvuky...čo chvíľa nám snáď aj niečo povie 😀 😀 😀 . Rastieme, papáme, takže všetko je ok 🙂

držte sa a pekný dník prajem

neli...dúfam, že bude lepší dnešný 😉

nelia
7. apr 2010

Lax, som rada, že sa vám darí a malá rastie ako z vody 😵
Vonku už aspoň svieti slniečko, takže tiež dúfam, že dnešný bude lepší 😎 ... síce som ledva vstala, taaaaaaaaaak sa mi nechcelo, ale momentálne mám celkom fajn náladu 😅 ... no tá mi posledné dni dosť kolíše, tak verím, že teraz vydrží 😝

noemarta
7. apr 2010

dobre ranko babenky,
Orsul, drzte sa, dobro dosli a same dobre spravy chceme pocut!
Nel, som rada ze mas dnes dobru naladu, verim, ze bude uz len taka u teba pretrvavat, ved je dnes pekny slnecny a vyzera aj teply den.
Lax, som rada ze papate, rastiete blabocete, jak pises, ani sa nenazdame, a aj my budeme v tomto vasom kolotoci, aleeee, ja sa tesiiiim.
Sincer, Adulik, dobre ranko vam prajem.

adulik76
7. apr 2010

ďakujem za prianie, noe, aj tebe pekný dník. Vlastne, všetkým pekný dníček prajem 🙂

ivkaj
7. apr 2010

Ahojte,

nějka jsem prošvihla gratulace, tak snad je milé dámy přijmete i opožděně ;o) Tááákže, přeji vám jen to nejlepší ; -)

Orsul, od tebe čekám jen samé dobré zprávy 😎

Pro ty, kterým schází sluníčko, tak ho posílám. U nás je už pár dní sice chladno, ale slunečno a na náladě je to znát.
Nelia, tobě speciálně posílám plnou náruč slunečních paprsků. Já vím, že ty to zvládneš 😵

Já mám dneska telefonní den.
Sebrala jsem odvahu a zavolala paní co má za náš kraj na starosti adopce. Už o tom s P. přemýšlíme dlouho a konečně jsme se rozhoupali k prvnímu kroku. Takže za týden jdu pro všechny potřebné papíry a první povídání 😵
A taky jdu v pátek na pracovní pohovor 🙂 Tak jsem zvědavá 😕

nelia
7. apr 2010

Ivka, wou wou wou... tak ste sa rozhýbali v otázke adopcie??? To je skvelé... my sme sa práve s polovičkou o tom pred chvíľkou bavili.. len tak okrajovo... že keby už šlo do "tuhého", asi by sa zľakol... takže si neni istý, či by do toho šiel... no zatiaľ si nie som istá ani ja... ale ja si ešte dávám pár rokov rezervu, aby som nad tým uvažovala ... ale za vás som ozaj úprimne rada, že ste to rozbehli (alebo rozbehnete).
A v piatok Ti budem držať všetky päste ktoré mám, aj na nohách 😉
A ďakujem za slnečné paprsky... to slnko mi fakt pomáha... 😵

adulik76
7. apr 2010

ivik, pekne ste sa rozbehli, ale držím palce aj v jednom aj v druhom.

Asi tie tvoje slnečné lúče dobehli aj sem, lebo je krásne, teplúčko 🙂

sincerity
7. apr 2010

ivi... tak to mi je novina! super, ze ste sa tak rozhodli... velmi vas obdivujem 😉

adulik76
8. apr 2010

dobré ránko,

orsul, šup sem so správičkami, ako ste dopadli??????

orsulka
autor
8. apr 2010

dobre ranko prajem........ake zlate moje babenky, ako ste na nas vcera mysleli..... 🙂 😉 😵

no posunuli sme sa dalej, ale zatial len kilometricky......... mam zmiešane pocity.......boli me u takeho mladasa doktora, ktory zo začiatku dosť mykal plecami, že čo s nami......podla jeho nazoru geneticke vysetrenie embryi nerobit...... nie je to este na takej urobni abby vedeli urobit genetiku aspon 5-dnoveho embryjka, a ked to robia z trojdnoveho, tak sa berie jedna bunka.....a ktovie ci to je ta prava, ktorá obsahuje vsetky gen. infosky......pozrel ma cez sono , a ked zbadal tie myomy, tak navrhol tu hysteroskopiu urobit, aby sa videlo aka je maternica vo vnutri...takže som zvedava co mi dnes povie moj obvodak na to.....(kua tak ma teraz napadlo, že som zabudla doma flasu pre neho a bonbosku pre sestričky 😠 , este budem musiet skocit domov) no a vysledok je, jeho navrh aby sme skusili dalsie IVF, minimalna stimulka, co znamena clostilbegyt a dopichnutim par injekcii hormonov, aby sa vytvorilo aspon tých 6 vajok.....im staci, aby mi tu nejaky lekar zmeral foliky 2x za stimulku, vysledky im zavolam, alebo poslem maliom a on mi povie ako dalej kedy prist na odber a podobne.....podla poctu embryji by sa videlo ci ist cez PK alebo nie.....že ak budu len tri, tak na treti den vložia tri a vybavene.....ak viec, tak sa pocka do 5 teho dna....
tak asi tak......

Adu...tak ako som ti pisala vcera, vracali sme sa dost neskoro, lebo sme sa stavili u jednych znamych v Brne, tak sme ťahali rovno domov......aj tak to bol vvylet že na cely den.....

orsulka
autor
8. apr 2010

Ivik........ tak toto us fakt novinky...🙂)))) ale pokial ste sa obaja na tom zhodli a dohodli, tak treba do toho ist.....držim palce na vsetky smery, pre ktoré sa rozhodnete.....tak jedna kamoska s manželom sli do adopcie.....povybavolali vsetky papiere, vsetky sedenia a podobne, ku koncu sla na tretie IVF -ko.......adpociu im schvalili a dali ich do poradovnika, a tyzden na to mala pozitivne vysledky tehu po IVF.... 🙂 🙂 😉

Ferko zatial na moju otazku na adopciu odpovedal hned....neviem....... ja z neho citim, že sa tym zatial vobec nechce zaoberat....takže netlacim...... zatial 😀 😀

NOE.........krasne fotečky, mate sa k svetu je to super......!!!!!!!!!!! fakt sa jej NELI hodi 🙂 🙂 🙂

NELIK...tebe anielik moj prajem aj dnes veselu a krasnu naladicku.......🙂)))) cmuuuuuk

adulik76
8. apr 2010

orsul, všetko ok, správu som dostala, hlavne, že ste v poriadku došli domov 🙂

orsulka
autor
8. apr 2010

adu....ale mala som dost....z nedostatku tekutin mi slo hlavu rozdrapit........ale doma som sa aj najedla, tak to trochu preslo.... 😉

orsulka
autor
8. apr 2010

aj sme Vam kyvali s Ferkom.......hihihih......hoci len tak z kraja Trencina....ale predsa 🙂))))))))

adulik76
8. apr 2010

my by sme odkývali, keby sme vedeli presný čas, ale zato sme na vás mysleli 🙂
ozaj, na tú Partičku, majú lístky na 19,00, že?

orsulka
autor
8. apr 2010

adulik........ano...specialne som si to poobede hned pozrela....na 19,00 hod.....ani Ferko nevedel, že tobia dve vystupenia 🙂))))

adulik76
8. apr 2010

vraj kvôli veľkému záujmu

nelia
8. apr 2010

Dobré ránko 🙂
Orsul, som rada, že ste to šťastlivo pochodili.... tak to u Teba vyzerá skôr na podstúpenie tej hysteroskopie, však? Ja by som to na Tvojom mieste asi skúsila a až potom šla do ďalšieho pokusu...
Ja posledné dni nejak rozmýšľam nad genetickým vyšetrením, aj keď mi doki povedal, že zatiaľ je to zbytočné... bojím sa, že keby sa nám náhodou zase zadarilo, zase sa to celé zopakuje... ale neviem ani to, čo by sme dosiahli výsledkami genetických vyšetrení... ak by dopadli zle, či by sa s tým dalo niečo robiť alebo čo... niekde som čítala, že sa to potom rieši cez IVF, ale som nepochopila presne prečo a ako 😕 😒

orsulka
autor
8. apr 2010

Neli....ano vyzera to tak, že na to pojdem......už len termin treba dohodnut, vsetko ostatne už som absolvovala.....

Genetickym vysetrenim sa len zisti, ci je to OK, alebo to nie je OK......ci si spolu sedite alebo nesedite......ale može to byt dovod, prečo to malinke odide.....lebo ono sa vyvija zo začiatku v pohode, ale ked dojde do určiteho stadia svojho vyvoja, tak skonci.....neviem ci sa tie vysledky daju nejak ovplyvnit liekmi ci liečbou....podla mna skor nie ako ano..... možno by som sa skor pytala na hematologicke vysetrenie pre teba.... laicky povedane, ked otehotnieš, tak ti zhustne krv a tá nedokáže dostatočne vyživovať malinke.....to sa pichaju injekcie alebo lieky na zriedenie krvi počas tehu a vsetko ide OK....

cez IVF sa to rieši tak, ako nam navrhli v Icsare v MT.....že jednoducho sa urobi gen. vystrenie embryjka....na treti den embryjka sa z neho odoberie jedna bunka a ta sa posle na gen. vystrenie, ci to embryjko je v poriadku.....tak asi toto tym mysleli....
a prve od tohto nas vcera ten mlady odhovaral.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre