Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

orsulka
autor
17. máj 2011

čaves......
tak som dnes upiekla jablkový koláčik a spravila chlebíčky a očakávam vedenie z práce 😀 😀 celkom sa na nich tešákujem, hlavne na šefovu manželku, to je taká veselá kopa....a som zvedava čo na nich drobci 😉 😉

@zabka60 nemyslela som hned na vyhladanie odborníka, ved existuju aj iné formy... 😉 😉 😉 ale hlavne nech je tam pozitívne myslenie....

a kde ste ostatné babule????? zase velmi vyťažené????? neli, sincer......lax....a vy ako??????

ivkaj
17. máj 2011

Čaute;o)

@orsulka teda ty jsi šikovná;o) Já se k pečení nedostala už jak dlouho. Když má přijít návštěva, tak zaběhneme do cukrárny 😎
Jak dopadla návštěva?

adulik76
18. máj 2011

čaute, tak už zasa som v robote 😝

ivkaj
18. máj 2011

@adulik76 vydrž, za chvilku je pátek 😉

Já si včera spočítala, že makat budu ještě 33let 😝 Teda pokud se nestane nějaký zázrak jako třeba výhra v loterii nebo velké dědictví 😀

adulik76
18. máj 2011

už čakám na piatok ako na spasenie....

zabka60
18. máj 2011

@orsulka viac pozitivne sa uz ani nedda,ako mame my 😉

orsulka
autor
18. máj 2011

caves a pekny slniečkový den prajem 🙂
@zabka60 tak to je dobre....len dobre 😉

@ivkaj navšteva dopadla na výbornú...drobci boli úplne ukážkoví a poslúchali.....my sme fajn pokecali, a tak teda sa vraciam späť k tým výplatám a budem robiť doma. okrem toho s abude brať jedna ženská do práce a bude vypomáhať s faktúrami a este aj ekonomke s dalsími vecami....
dnes ku mne pride kamoska a konečne ma ostrihá a zafarbí. mne hrooooooooooooooozne padaju vlasy, už skoro na tej hlave nič nemám....vlasy su dlhé a su fakt všade, na zemi, v postielkach, na plienkach, deťom v rukách..... 😝 😝 😝 😝 vážne rozmýšlam na krátkym strihom......alebo teda aspon do postupna to strihnuť, lebo už aj mna samú šlak triafa!!!!!!
@adulik76 tak ty si už v pracovnom nasadení zas....asi nič moc, ale možno aj tebe tá zmena trosku pomnože....a rogiš na plný cas, alebo len polovicu???????

adulik76
18. máj 2011

@orsulka mám to na 7 hodín a pracovnú dobu od 6,00 - 13,00, no odchádzam už v čase obednej prestávky o 12,00

zabka60
18. máj 2011

@orsulka juj aj mn by trebalo konecne ostrihat a nafarit vlasky bo som ako humpora 😅 no nema cas,ale dufam,ze si ho co najskor najde az vypadam,ako clovek..a mne moc nepadaju,aale mojej sestre padaju extra vela a som uz s toho na nervy bo ostrihat sa nechce a vsade do akejkolvek miestnosti v byte vojdem,tak vsade su jej vlasy,po zemi,v umyvadle, vo vani,na sporaku vsade a mna uz asi drbne!!! 😠 😠

adulik76
19. máj 2011

dobré ránko, babulky. Ako sme sa dnes vyspinkali? Ja už som si bola zabehnúť a teraz sa púšťam do práce s pekne vyresetovanou hlávkou 😀 😀 😀

donalona
19. máj 2011

ahojte baby, pisala som pred par dnami.dnes mam 25 den cyklu a na teh teste je taka slabulinka tenka ciarocka druha...co si o tom myslite? aj minule mesiace to tak bolo ale potom dosla MS. tento mesiac som brala prvykrat clostilbegyt, ale aj to namiesto 6 dni iba 4, lebo som sa pomylila. beriem aj duphaston 2. mesiac...este sa netesim, ale neda mi to

ivkaj
19. máj 2011

Čaute ženy, dneska je krásně a navíc je čtvrtek ;o)

Včera u nás byl den rodin, tak jsem tam s Kryštofem zašla a bylo to moc fajn. Větší děti měly skákací hrad, trampolínu, povoz s koňmi a vodáci je vozili na kánoích. A k tomu všemu jim tam odpolko hasiči udělali pěnovou bitvu. No mazec;o) My jsme se s prckem váleli se sousedkou a jejím kloučkem na dece.
Jooo a taky jsme byli v poradně a máme pěkné míry 67cm a 7170g ;o)

@orsulka no teda bereš si toho dost. Ale jestli máš podporu v rodině, tak proč ne. Aspoň budeš mít jistou práci. Já mám smluvu na dobu určitou, takže mě pak čeká úřad práce. S prckem na krku jsou vyhlídky na práci takřka nulové.
Vlasy mi taky občas padají, ale mám je pořád v culíku, tak se to dá. Kadeřnici mám v plánu snad někdy v červnu, ale střih na krátko by mi u P. neprošel.

@adulik76 tys byla po ránu běhat? Teda ta práce s tebou dělá divi😉 Co malá, jak si u sousedky zvykla? A od podzimu jde do jesliček?

@donalona zkus test za pár dní a uvidíš. Může jít o biochemické těhu a kdybys netestila tak brzo, ani bys o ničem nevěděla. Mám pár kamarádek, které si tím taky prošly a teď už mají doma pěkné malé smíšky.

donalona
19. máj 2011

@ivkaj no uvidime, dam vediet. inz test je negativny, ale neberiem to tragicky. len ma zaujimalo ci mate daka skuesnost testovat sa pred MS a mate babetko

adulik76
20. máj 2011

dobré ránko, máme piatooooook 😀

ivkaj
20. máj 2011

@adulik76 takže už jen tři hodinky v práci? 😎

sincerity
20. máj 2011

ahojte babulky!!!!

no tak zase sa ozyvam.... 😅 ... v robote na nervy, cely buduci tyzden som v skole, tak sme museli uzavriet dphcky skor.

Orsulik, mam otazku na teba... ty si nahodou nekupovala lieky na ivf.... vies chcela by som nejake predat a vobec neviem za co... 😕

ivi... my by sme mali ist s Naty na piknik v nedelu, tak verim, ze sa budeme mat tak dobre ako vy 😉

adu som rada, ze ste uz zdravi 😉

nel... kedy budu tie vysledky? Co potom?

ja som bola vcera u svojho obvodneho a zobral mi krv na tu toxoplazmozu, vysledok by mal byt v utorok, tak som zvedava....

ivkaj
20. máj 2011

@sincerity Noo ahoj kočko, koukám, že pořád v poklusu. Teda až ty budeš mít tu školu hotovou,tak se snad bdueš i nudit😉
Taky jsem prodávala nějaká zbytky z IVF, ale jen proto, že jim končila expirace dřív než by sme je stihli případně znovu použít. Dala jsem info tady na jedno téma, tuším se jmenuje "Mám / nemám léky na IVF".

Na piknik berete i vaši dámu Lili?

sincerity
20. máj 2011

@ivkaj no mne ostali priam cele krabicky, nenacnute. Dala som to vcera na tu temu. Len dievcence chcu vediet, po com to predavam 😀 😅

jasne ze berieme aj lili 😀 😀

ivkaj
20. máj 2011

@sincerity dejte si pozor aby vám Lili neujídala 😎

nelia
21. máj 2011

Ahojte kočky...
No ja som už od štvrtka na Slovensku, no nestíhala som vás vôbec prečítať.... v Londýne bolo celkom fajn, aj do mesta sme sa jeden večer dostali. Malému som doniesla kopačky, len sú mu dosť veľké... ale jemu to vôbec nevadí, segra mu ich nevie dať dole z nohy 😀

@orsulka to padanie vlasov môže byť popôrodný stav a to sa časom upraví... aspoň mi to vravela kaderníčka minule, keď som bola po potrate aj mne strašne padali a teraz je to už lepšie.. Tiež mi to liezlo na nervy, že boli všade vlasy.

@sincerity ja som tiež mala nejaké tie lieky a tiež som nevedela, čo za to pýtať, tak som ich darovala (zaplatili mi len poštovné) 🙂
Moje výsledky budú o nejaké 2 týždne... a čo potom?? Ak sa niečo nájde, tak to budú počas ďaľšieho tehu riešiť a keď nie, tak potom neviem... čakať na ďaľšie tehu a dúfať, že to už bude v poriadku... 😨
Ja som na moje výsledky z toxoplazmózy uplne zabudla... ešte že si mi to pripomenula 😝 .. musím v pondelok zavolať obvodnej.

Prajem krásny slnečný víkend!!!! Aj ja si idem niekam užívať slniečko 😉

adulik76
23. máj 2011

Dobré ránko, ako sa máme?????

ivkaj
23. máj 2011

Teda koukám, že tady to frčí ;o)

My se máme poněkud cestovatelsky. V sobotu jsme si udělali výlet vlakem na místo našeho seznámení, v neděli ke tchýni na zahradu vysadit dýně a cuketky aby měl mrňous na příkrmy a dneska jsem byla na preventivce na gyndě a zajeli jsme se podívat i do CARu. Kryštof tam všchny okouzlil a na mého olíbeného Dr. házel jeden úsměv za druhým;o)

zabka60
23. máj 2011

ahojte snazilky..tak mrcha meskaa od endele,ale to je normal u mna pri mojom cykle,prsicka bolia,ale asi na mrchu,dnes som robila test a ako vzdy jedna carecka ☹ dievcata ja som tak zufala,ze by som aj z porodnice babatko ukradla 😵 ale nie...a nahoda,v sobotu sme boli zo synom partnerovym na pieskovisku a cele stado bocianov ponad nas letelo,ale asi ani jeden nebol pre nas 😒

adulik76
24. máj 2011

dobré ránko, včera som teda mala na grc deň, a to doslova 😝 😝 😝 dve hodiny sme stáli na slnku a som si to nejak odniesla...tak dnes mám diétku pozostávajúcu zo suchých rožkov 😖

@ivkaj aj my sme boli s Lenuškou v centre a doktorovi sme doniesli parádnu fľašku a sestričkám darčekový kôš - nechápali, lebo to sa im ešte nestalo 😀 😀

@zabka60 nezúfaj, nestresuj, lebo to určite nepomôže.

zabka60
24. máj 2011

@adulik76 ale ved to sa neda,dobre to vies,ak aj ty si bola bezradna snazilka...

adulik76
24. máj 2011

@zabka60 bola som "bezradná" snažilka, ale nerútila som sa - práve v tejto témičke som si našla okruh tých správnych báb, ktoré pomohli, keď psychika klesala, ale nikdy to nebolo až tak hrozné. Nesmieš si to tak pripúšťať, ži pre svojho partnera, pre seba, rodinu a to malé príde, či už prirodzene, alebo lekári tomu pomôžu. Ale určite príde, keď aj ty budeš v pohode 😉 ..... viem, o čom hovorím 🙂 🙂 🙂

zabka60
24. máj 2011

@adulik76 ale ja som nepovedala,ze som neviem ako bezradna,ty si mala ten pocit????asi si nebola az tak bezradna,ked si sa necitila zle...ale to je jedno,nemam dobru naladu,zajtra to bude lepsie

orsulka
autor
24. máj 2011

no caves kuriatka.....tak až dnes som sa sem dostala.....tahame s mamkou same dve, takže robotky je dosť a dosť....drobci su už dosť vrtký, prevaluju sa na boky, takže treba davať pozor kam ich položim aby som ich tam aj mohla nechať.....su už velmi vnímaví a veeelmi chutní....
no moje vlasy su už skrátene a to vcelku dosť, ale neva - bolo im to treba, aj zafarbene krásne........a padaju akože furt...
@nelia aj ja si myslím, že je to po porode, resp. oni takto začali velmi padť, ked som prestala kojiť......ale mamka mi priniesla nejaky maglajz na vtieranie do pokožky vlasov proti vypadávaniu, takže idem aplikovať 😉 😉
@ivkaj sledujem, že u vas sa stale niečo deje a to je skvele, že mate stale kam s maličkým chodiť.... 🙂
@adulik76 tak tebe v práci začali perne dni...este teraz sa pamatam, ako si sa pekne zo vetkých takých nástupov povyvliekala ked si bola tehu 😀 😀 😀
@nelia kopačky male velke, to je jedno....malý je zrejme celý unesený, ked ich ani dole nechce dať...hihihihihih
@sincerity čaves babula.....ja som lieky predávala za doplatok, čo som zaplatila v lekárni.....nič viac nič menej....tiež som mala cele balenia...keby som mala len kusky, tak ich asi tiež darujem.... teraz si v škole, tak nech ti to tom ubieha

orsulka
autor
24. máj 2011

@zabka60 tak skoda, že je negativny.....ale ver, že tie dve sa určite objavia!!!!!! 😉 😉 😉 😉

tak my tu ten názov máme presne taký, ake sme.....pre NIE BEZRADNE....hihihihihih.....preskákali sme si tu každá dosť, a niektoré este aj preskakuju.....vsetky verime, že to bude dobre, a každá jedna bude mať svoje vytúžene bábo 🙂 🙂 🙂 takže určite aj ty 😉 😉

zabka60
24. máj 2011

@orsulka vsak raz urcite,ked to bude clovek najmenej cakat,jooj boli brusko,mrcha asi pride 😒 pojdem uz coskoro do prace,takze nebudem mat kedy mysliet na vytuzene babatko o to lepsie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre