Pre nie bezradné pokročilé snažilky II.

orsulka
31. mar 2009

....tak tu nájdme pokracovanie z temičky "Pre bezradéí pokročilé snažilky 🙂I.

vitam vsetky dievacatá v tejto nasej inovovanej temičke.... 😀 😀 😀

laxity
30. sep 2011

@nelia a nemal 6 chorobu? ale to sú teploty tak 3 dni a potom sa dieťa vyhádže 😔

lada_dee
1. okt 2011

Kočeny,
vidim, že viroza sa tu rozsiruje.... vsetkym prajem skore uzdravenie.... 🙂 nech sopliky su prec a teploty tiez... 🙂
pocasie je zradne.... na slniecku je teplo, ale vetrik je taky vselijaky.... a v tieni je zimno... 🙂

mame tu synovca... tomu tiez sopliky tecu... teplotka nikde, ale lezu mu ocne zubale, tak to asi z toho... 🙂

ja sa obliekam radsej teplejsie... bo uz minule sa mi vyhodil herpesik, co som trosku lahsie bola oblecena... ☹

inak akoze poviem vam, ja sa tak bojim lekarov a ich diagnostiky... akoze Vily mal nalomenu kosticku na nohe, tak po 5 tyzdnoch siel na kontrolu, a lakari povedali, nie jeden, ze je to o.k. a moze zatazovat...
Vily zacal trenovat a po tyzdni mu to prasklo na 2/3 kosti... tak z 3 mm skoro cela kost.... a to lekari strajkuju za vyssie platy....
Ocino je lekar, ale ja by som niektorym platy znizovala za tu ich fantasticku pracu... Vily ma v tomoto smere fakt smolu na zlu diagnostiku... nie je to v PD prvykrat... kurnik ... ☹

ivkaj
1. okt 2011

@lada_dee tož kurňa, to je ale smůla. Tak hodně vápníku,ať se to Vilkovi brzo vyléčí. A pozdravuj ho, vždycky když mi na zahrádce přistane motýl nebo včelky chodí na levanduly, tak si na něj vzpomenu 🙂

A jinak choroby teda řádí. Já sem nakřáplá už od minulého týdne (rýma už lepší, ale kašel je občas mazec) Teď to vypadá, že po dvou týdnech něco chytl i mrňous 😝

Jooo a od Čt jezdíme ve sporťáku 😵

adulik76
2. okt 2011

keď sa darí, tak sa darí....lenuška už je tretí deň v horúčkach ☹

lada_dee
2. okt 2011

@adulik76 moje krasne,... tak nech sa jej co najskor ulavi... nech su horucky preeeec... 🙂

toto pocasie je fakt akorat na choroby.... slniecko krasne hreje.. ale vetrik je chladny...a v tieni zima... brrrrr
clovek ani nevie co si obliect... bo raz horuco a raz zima.... uff...

nelia
3. okt 2011

@lada_dee no ja nášmu zdravotníctvu tiež čím ďalej tým menej verím... radšej sa snažím vždy kurírovať doma, ale v niektorých prípadoch (ako aj v prípade Vilka) sa bohužiaľ nedá a človek je odkázaný na doktorov 😒

@adulik76 dúfam, že dnes je už lepšie...
Veď toto počasie potrápi aj dospelú imunitu... ráno 7 a poobede 27 stupňov... človek má čo robiť, aby sa s tými rozdielmi vyrovnal...

noemarta
3. okt 2011

@adulik76 jooooj skore uzdravenieeee, cmuk lenuske.
Nela mala v sobotu horucku vecer, aj rano ale odvtedy je ticho, nekasle, nesopli, tak neviem...... 😕

ivkaj
3. okt 2011

@adulik76 co malá, už jí je lépe?
@lada_dee co ty, naše těhule, jak se vede?

My jsme měli o víkendu vítání občánků. Pan zastupitel tam tak pěkně mluvil, až mě to dojalo a měla jsem co dělat abych neronila slzy 😅

lada_dee
3. okt 2011

@ivkaj v stredu kontrola... tak uvidime, ci nieco viac uvidime... 🙂

na mna sa tiez nieco driape... tak pijem cajicky s medikom a citronom... 🙂
toto pocasie zabijak.... neviem co na seba... 🙂

adulik76
3. okt 2011

dnes konečne bez teplôt, akurát, že stále nechce nič jesť ☹

nelia
4. okt 2011

@adulik76 deti intuitívne vedia, čo je pre nich dobré... keď sme boli na tej detoxikácii, dali nám prečítať takú knižku a tam bolo písané, že keď je človek chorý, mal by držať pôst, lebo tak vie organizmus využiť všetku energiu na vyliečenie a nemusí sa ešte zaťažovať trávením... hlavne nech pije veľa tekutín a chuť do jedla sa jej zase vráti, neboj sa...

My máme dnes 8. výročie svadby!!! A nebyť mojej polovičky, tak na to kľudne zabudnem 😝 aj sa za to hanbím 😔 .. ale hádam to večer niekam pôjdeme osláviť 😵 😵

adulik76
4. okt 2011

@nelia gratulujem 🙂 ...mimochodom, furt ju nalievame čajom, takže o tekutinu nemá núdzu, len ma to trápi

lada_dee
4. okt 2011

@nelia tak gratulacia velikaa... 🙂 ... a este veeel a veeeela spolocnych rockov... 🙂

nelia
4. okt 2011

Dakujem 🙂

sincerity
4. okt 2011

ahojte babulky..... tak dufam, ze je vsetkym drobcom uz lepsie a aj Lenuska zacne papat. Ono je to fakt na nervy s tymto pocasim, rano kosa, poobede teplo.... my mame len psiskov a s nimi starosti.... rano sa Lila trase jak keby bolo minus 10 stupnov, no musime ju vozit k babke, tam sa suchne k dedkovi do perin a je spokojna.

@nelia gratulujem, tak to poriadne oslavte.... a dufam, ze su na to tie spravne dni 😀

@ivkaj ta a de su tie fotky z krstin slubene? 😀

ostatne vsetky babulky pozdravujem 😉

noemarta
4. okt 2011

@nelia jej gratulka, pekne to oslaavte vecer 😉
@sincerity sevas holka 🙂

sincerity
4. okt 2011

@noemarta cau 😀 Nel ako? uz tiez lepsie?

noemarta
4. okt 2011

@sincerity ona je v pohode, ona mala v sobotu horucku, potom este rano a odvtedy niiic, tak neviem co to bolo. Dnes ideme k lekarke, mame mat mmr ockovanie, tak neviem, mam z tohto ockovanie nejaky stach.... 😕

sincerity
4. okt 2011

@noemarta a si si ista, ze mmr chces dat?

nelia
4. okt 2011

čo je to to MMR??

no u nás to bohužiaľ vyzerá na "bezsexovú" oslavu, keďže sa mi zase nejako premnožili kvasinky, či čo 😠 ☹

noemarta
4. okt 2011

@nelia 😖 😔 😔
@sincerity vies to je povinne ockovanie, tak neviem......

noemarta
4. okt 2011

@nelia je to ockovanie proti mumsu, rubeole a ruzickam ci ako sa to vola....

sincerity
4. okt 2011

@noemarta ja viem co je mmr a ze je povinne 😉
citala som toco celkom dost a asi by som sa tiez bala
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nebojite-sa-mmr-ockovania-2/

preto sa pytam, ci chces
@nelia no teda... a bola si u dr? dal ti nieco?

nelia
4. okt 2011

@noemarta inak tie všelijaké očkovania sa mi tiež nepáčia... podľa mňa nimi totálne pobláznia imunitný systém... ale asi nemáš na výber... či??

nelia
4. okt 2011

@sincerity nebola... a ani nechcem ísť 😒 .. keď lekári furt len "zaliečujú" príznaky a nehľadajú príčinu...

sincerity
4. okt 2011

@nelia aha.... tak liecis sama nejako, ci ako?

nelia
4. okt 2011

@sincerity zatiaľ krémom... ale rozmýšľam o bylinkových výplachoch... no neviem, či by som tým nenarobila viac škody ako osohu... ale ja už fakt viac verím bylinkám ako liekom... lieky to je samá chémia... proste hnus...

noemarta
4. okt 2011

@sincerity ved to, ze som to citala a este vselico ine... ☹
@nelia no nemusim ju dat,ale tusim sa plati pokuta 100,--Eur, no ved sa na to dnes opytam a dam vediet..

nelia
4. okt 2011

@noemarta trocha som sa začítala do tej témy a asi by som ju nedala... ale asi by som si to ešte viac preštudovala... @sincerity a Naty dali zaočkovať??

sincerity
4. okt 2011

@nelia no neviem, aby sa ti to fakt nepohorsilo.... nezabudaj, ze v 2012 rodime 😀

@noemarta sak to.... fakt chudak rodic nevie co ma spravit a kedy spravi dobre...
Myslim, ze Naty ockovali, ale k tomu by vedela @laxity povedat viac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre