Prefuky vajcovodov. Ako sa to robí?

cucuska
26. mar 2007

Ahojte. Pozerala som si témy a nenašla som nič takéto konkrétne. Chcem sa Vás popýtať na prefuky. Som po dvoch potratoch a lekár ešte v nemocnici mo povedal, že tam hrozia zrasty a preto by bolo dobré urobyť prefuky vajicovodov. Ak mám prevdu povedať bojím sa a neviem či sa mám na to dať. Snažime sa už 6 mesiac otehotnieť i keď viem že to ne je veľa ale napadla ma ta možnosť isť na tie prefuky. chcem sa opýtať, čo to bolí? ako sa to vlastne robí? aké máte po tom skúsenosti? a či sa zrasty dajú diagnostikovať j sono vyšetrením. ĎAKUJEM bambule 🙂

nanika
26. mar 2007

Ahojky, prefuky by mal byt vlastne RTG. Absolvovala som to ambulantne. Lahnes si na kozu, dezinfikuju ta, potom ti do maternice napumpuju kontrastnu latku a robia snimky. Mna napumpovali 2x. Lekar ti povie, ze to neboli... Mne to tvrdil, ale bolo to strasne neprijemne vysetrenie a ked som zliezla z kozy, nesmela som na prezliekarni zatvorit dvere, keby som nahodou odpadla. Takze niekoho to boli, niekoho nie, podla toho, ci tam uz nejake zrasty mas, ta tekutina ich moze rozrazit a to boli ako fras. Ale je to rychle, odtrpis a o 15 minut uz nebudes vediet, co ti robili. O sone bohuzial neviem nic... Brusko ma bolelo asi ako pri menzese, len asi do vecera, ziadne strasne krci, taka tupa bolest. Nemaj boja, ja som si vybrala radsej toto ako laparoskopiu 🙂

francis
26. mar 2007

Ahoj cucuska 😅 táto téma už je otvorená tak kuk na HSG vyšetrenie.Držím palce 😅

cucuska
autor
26. mar 2007

ja zatial o tom len uvazujem. este pockame s manzelom mozno do leta a ak nic pojdem na to. co uz pre babo vsetko.

francis ďakujem. nevedela som ako sa to odborne volá

stascha
26. mar 2007

cucuska, ahojcek presne tak ako ti poradila francis kuk na HSG vysetrenie. Nechcem ti velmi radit, ale ak by vam to mohlo pomoct tak velmi nerozmyslaj, zbytocne budes cakat. Ja som si tiez hovorila este pockam, ale napokom som aj taj vyhladala odbornikov.
To vysternie mam za sebou prave minuly tyzden a dalo sa to zvladnut.
Pa drzi palce 🙂

cucuska
autor
26. mar 2007

dakujem. teraz mi lekár robí hormonálny profil a keď budú vysledky dám sa na to. hádam to zvládnem

stascha
26. mar 2007

zvladnes to, neboj. Len necitaj a hlavne never vsetkemu co sa docitas na nete. Kazda sme ina a kazdy zvladame bolest inac.

cucuska
autor
26. mar 2007

ja verim že to zvladnem. už som prežila všetko možné ale zas na druhej strane som dosť citliá a zle znášam bolesť ale ja to zvladnem. a eťe niečo? Poslal ťa tam lekár sám????a prečo???

poleva
24. sep 2007

ahoj nakoniec si otehotnela ?

erikae
24. sep 2007

cucuska, veru, ako sa Ti podarilo otehotniet 🙂
drzim palce a napis

mimka66
29. nov 2011

aj ja som bola je to predovsetkym neprijemne ale da sa to zvladnut teraz pojdem zaz na laparoskopiu fuuu drzte palce....bojim....

vvia
29. nov 2011

ahoj, ja som bola v GYNFIVE, dali mi na domov lieky (jednu na uvolnenie krcov a jednu ako oblbovak) uzila som ich postupne jednu 2hodiny pred zakrokom a jednu hodinu pred zakrokom. vzali ma do ambulancie na kozu. nieco vopchali dnu 😀 trcala len hadicka (bolo to pripevnene na krčok ak som pochopila) to trošku zabolelo a potom len cez tu hadicku pustali tekutinu a pozorovali. t.j. cele. LEN TI ODPORUCAM OSTAT ESTE CHVILKU PO ZAKROKU ASPON PRE AMBULANCIOU. ja som sla hned domov a potom ma chytili hroooozne bolesti.. ☹ no nechcem ta strasit, zakrok prezijes neboj, trva to len chvilku.

durianka
8. máj 2013

ahojte .Mám už za sebou 2 operácie.laparoskopie mi robili.na prvej operácie mi vybrali jeden vajičkovod.dôvod bol taky že som mala na nom zrasty.takže môj gynekolog mi povedal že môžem otehotniet iby šestkrát do roka.takže každy druhy mesiac.na druhej operácii mi zase len povedali že mi ten pravy vajičkovod zrasta.a teraz som bola vo februari na prefukoch ,a tam vyšla sprava na javo.ten vajičkovod čo mi tam nechali bol nepriechodny,takže už otehotniet nemôžem.chceli by sme mat ešte jedno dieta.lebo mam jedno šest ročne .chcela by som sa poradit či niekto mal takto podobny problém dakujem vám

sofinkalv
1. jún 2013

@durianka ahoj. Nejde priamo o mňa, no o švagrinu. Bola na LSK na prefuku vajcovodov, zistili, že ich mala zapalené a celkom v čudu, tak jej ich museli vziať. Oba naraz. Preliečila sa, postúpila IVF a o mesiac sa narodí malá Eliška 🙂 tak nezúfaj. Pokial nie si proti umelému oplodneniu, dieťatko môžeš mať i takýmto spôsobom

gabikacentrum
2. jún 2013

ahoj ja som to absolvovala teraz v utorok mna to bolelo ale da so to zvladnut

slavomirarebecca
27. jún 2013

ahoj ja som sem este nepisala ale podelim sa o skusenost...v pondelok som bola v BA v sanatoriu KOCH na laparoskopii ktora sa vykonavla v narkoze..zial dopadlo to tak ze mam nepriechodne vajcovody a same zrasty, cize prefuk sa vobec nepodaril...ostatne mam vsetko v poriadku takze sa chystame na umele oplodnenie..uz mame dcerku 7 rocnu este neviem ake centrum a ani ako to funguje...snad to vyjde...drzim vsetkym palce

manzelstvo2010
9. máj 2015

dobry den aj mna caka prefuk vajecnika ambulantne dufam ze to zvladnem ,niekoho to boli ineho nie

zuzijozuda
2. júl 2015

ahojte babenky ,chcela by som vas poprosit o informacie mam ist na usg priechodu vajcovodov tusim odborne sa to vola HYCOSY.lekar ma objednal na 14den cyklu nieje to neskoro? ak ma niekto skusenost co je pred vzsetrenim potrebne dodrzat a tiez po vysetreni .dakujem vam vopred za r&ady

jest
29. aug 2015

Dobri dem chcela bisom sa podelit.Mam už cerku ma 11ro.Chceli bisme ešte jedno dietatko bola som aj navišetreni -brali mi krv moč a robili mi aj sono od spodku aj normalne a šetko som mala poriadku .Poradil mi moj ginekolog prefuk vaječnikov ale neviem čimito pomôže mastim dakto skusenost.Skušala som aj kiselinu listovu a le nič.Može mi niekto poradit čobisom mohla ešte viskušat.Za pochopenie Dakujem

katalanka
17. feb 2016

@manzelstvo2010 ahoj ako sa to vsetko podarilo? Ako sa da robit prefuk ambulantne ?

smudielko
11. dec 2016

Ahojte snsžilky chcela by dom sa vás spýtať ci ste za prefuk vaječníkov platili... dakujem

petronela1985
11. dec 2016

@smudielko Ja som neplatila nič, bola som na zákroku v Topoľčanoch. Poležala som si tam dve hodiny, podpísala som reverz a šla som domov. Po mesiaci mi nabehla ovulácia a z tej ovulácie mám vytúženú dcérku 🙂

siba02
12. jan 2017

dobrý deň, včera som bola na usg priechodnosti vajcovodov, povedali mi, že obidva sú nepriechodné. chcela by som sa spýtať, či je možnosť laparskopicky nepriechodnosť odstrániť? zrasty a tak. či naozaj jediná možnosť je umelé oplodnenie?

pucca144
2. mar 2017

Ahojte ako ste na tom boli po zakroku? Ja zatiaľ nič moc a do kontroly mam ešte pre mňa ďaleko :(

peta1223
7. mar 2017

Dobrý večer chcela by som sa informovať či ten prefuk boli alebo ako to prebieha vopred ďakujem.☹

conti221
7. mar 2017

Ahojte,mna tiez caka prefuk vajecnikou,kvoli tomu ze nemozem otehotniet,o babetko sa pokusame 7-mesiacou,takze dufam ze ten prefuk vajecnikou mi pomoze k tomu aby somala svoje babo.

pucca144
9. mar 2017

Ja som bola ambulantne 14.3. mam kontrolu ale ms sa aj tak nedostavila :(

siba02
10. mar 2017

ja som bola na prefuk vajcovodov v prešove, v gynstare. robili to v celkovej anestéze, poležala som si tam a cca po 2 hod som šla domov. Podarilo sa spriechodniť jeden vajcovod v plnom rozsahu. tak teraz dúfam a čakám... Zákrok bol myslím v pohode, aj po zákroku dobre. Robili to cez pupok, takže ani žiadne rany a stehy, nič. Len 1deň prelepený pupok

conti221
18. mar 2017

Ja to uz mam za sebou,vobec ma toto nebolelo,ani ziaden tlak som necitila,doktorka mi povedala,zeja mam priechodne vajecniky,takze uz je len rad na mojej polovicke.Dufam,ze sa nam to uz podari

pucca144
19. mar 2017

@siba02 a ms sa dostavila načas alebo ako dlho nato, ja stale nemám :(

simkamatko
10. apr 2017

Cawte baby som po potrate uz 6 rok sa pred 2 rokmi ma operovali nahle slepak ..s manzelom snazime stale nic 2x IVF negativne lekar ma odporucil na prefuk chcem sa opytat co to obnasa a tak tiez boli to velmi a ci vam to pomohlo k otehotneniu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre