Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

lubkabb
1. okt 2009

matusik111 a keď neni ovulka, je to z tých grafov vidno?

nadenkaaa
1. okt 2009

lubka 506 tak to ta obdivujem ze si tak dlho vydrzala sa snazit- ja tu stresujem ked teraz je to 4 cyklus 😅
matusik IUI nie je umele je to jednoducho len to ze vam pomozu clovek urobi predsa vsetko mozne aj nemozne kvoli malemu vonavemu uzlicku 😵

lubkabb
1. okt 2009

a ako sa vlastne správne meria BT? Potrebujem špeciálny teplomer?

lubka0506
1. okt 2009

makdi ja tomu nejako neverím to už by bol asi zázrak a ja sa toho zázraku akosi neviem dočkat... ☹

matusik111
1. okt 2009

Ked meras kazdy den , v rovnaku hodinu, tak vidis, ci prebehla ovulacia alebo nie. Su dievcata , ktore dostali ovulaciu na 30 DC, dali si sexik a za 13 dni si nasli // . Keby nemerala , tak uz by bola u doktora na vyvolavacke. Podla pohybu teploty je vidiet ci to bude anovulak , alebo treba cakat na ovulku.
Mozes mat klasicky ortutovy teplomer

lubkabb
1. okt 2009

A matusik máš skúsenosti aj s Lady testerom?

nadenkaaa
1. okt 2009

lubka bb:
http://www.merenibt.xf.cz/
toto je dobra stranka o bazalnej teplote 😉

matusik111
1. okt 2009

ja osobne nevidim ziadny problem v tom keby dievcata isli na IUI alebo IVF uz po pol roku. a halvne po 30. Roky bezia a kazdy mesiac starneme a zhorsuje sa nam sanca.
Samozrejme, keby som mala 20 rokov, tak nad tym nerozmyslam.

lubka0506
1. okt 2009

nadka vieš ja som stratila viac ako 3 roky u lekára ktorý " spal" zimný spánok a teraz som brala viackrát hormony- som viac širšia ako dlhšia ale ak to pomože tak mi to nevadí... Babule idem asi spat zajtra sa ozvem ked prídem z práce...Dobrú noc... 🙂

matusik111
1. okt 2009

ja skusenosti s Lady Testerom nemama, ale kamoska si ho kupila a nic nevidela na tom, a nevedela to odsledovat. Tak sa vratila k BT + ovu testy.
Ak vstavas pravidelne do prace , daj si budik o cca 8 minut skor. Odmeras si teplotu , zapises do grafu, a sledujes ako to skace a ako to stupa 😵 😵 . Ked je teplota okolo 36,9 - 37 , tak uz je po ovulacii.

nadenkaaa
1. okt 2009

rozumiem matusik ked ma clovek 30 uvedomuje si kazdy mesiac 😖 😖
lubka chapem ta ,dobru noc a zajtra 😉

lubkabb
1. okt 2009

nadenkaaa ďakujem, určite preštudujem.

matusik111
1. okt 2009

Lubka, a mate konkretnu pricinu preco sa nedari ?? Kde chodite do CARu ?

nadenkaaa
1. okt 2009

lubi ja som tiez este v podstate novacik s meranim bt meriam druhy cyklus a tento mesiac som k tomu pridala ovu testy a ked som uvidela tu krasnu dialnicu na ovu teste tak som sa strasne potesila skoro ako keby som videla tehu ciarky 😉 😵 😵

lubkabb
1. okt 2009

nadenkaa a myslíš, že ovu testík ukáže // len tesne pred ovu? V deň ovu, či aj skôr?

matusik111
1. okt 2009

Babulky, meranie BT je aj sranda a niekedy aj stresujuce 🙂 lebo cakate co ta krivka ukaze, ale hlavne vam ukaze, ci mate pravidelnu ovulaciu, ci je kratka alebo dlha LF a ja vdaka tomu viem, kedy mozem ocakavat mrchu, Vdaka BT som zistila , ze mavam ovulaciu uz medzi 9 DC - 13DC.

lubkabb
1. okt 2009

baby a seldujete si niektorá aj cervikálny hlien?

lubkabb
1. okt 2009

mávate ho v čase ovulky taký ukážkový?

nadenkaaa
1. okt 2009

lubi test ti ukaze // ked ma prist ovu v priebehu 24 az 48 hodin takze najpolahlivejsie je spojit meranie bt s ovu testami 😉 napriklad ja osm mala dianicu 16 dc a 17 dc uz bola slaba ciarka takze ovu bola ten 17 den kedze bolo to 24 hod. po tom 16 dni kedy bol test pozitivny. a vzdy po ovu teplota vzdy vyskoci asi o 2alebo 3 stupne (ma to na svedomi progesteron )

makda
autor
1. okt 2009

lubka0506, ked budes vediet zajtra vysledky, urcite sa ozvi. drzim palceky 😉 dobru noc

ja tiez nemeriam BT, viem kedy mam ovulku. a dokonca zajtra idem prvy krat na folikulometriu, navrhla mi to lekarka. tak som zvedava. ovulka sice moze byt, ale lekarka mi vie aj zistit, ci folikul praskne a to je asi najdolezitejsie

nadenkaaa
1. okt 2009

nemavam vzdy taky ukazkovy bielkovinovy neviem niekedy mam uplne ukazkovy 🙂 a niekedy ak by som to mala hodnotit podla hlienu tak poviem ze nemavam ovu 😀 😅

makda
autor
1. okt 2009

matusik, tiez som toho nazoru, ze zeny po 30 by nemali cakat viac ako pol roka snazenia sa. lekari by mali uz potom zacat konat

lubkabb
1. okt 2009

tak vám teda baby ďakujem za infošky. Idem už spinkať, bo som veľmi unavená a už poriadne nevidím na monitor. Dobrú noc všetkým.

matusik111
1. okt 2009

Ja som mavala hlien kedysi ukazkovy, - ked som to nesledovala a ked sme sa nesnazili 😀 😀 😀 , no posledne mesiace nemam ziadny hlien a je to taky tichy typ na problem., Tak uvidi sa. Myslim, ze stres sposobil suchoty u mna.

Nadenka, ved ty uz vsetko ovladas . Mne to teda dlhsie trvalo , kym som sa to vsetko naucila

lubkabb
1. okt 2009

matusik - ja práveže nemá suchoty, ale ani ten správny hlien. Už 3 týždne mám taký biely, lepkavý, čudný výtok.

nadenkaaa
1. okt 2009

matusik asi preto ze ja som z odboru tak nieco o tom viem aj zo skoly 😉 ale niekedy byt z fachu je viac na skodu kedze som sa stretla so vselicim 😔
dobru noc lubka 🙂

lubka0506
1. okt 2009

babule ja ešte nespím pozerám jedným okom odsúdené ale kto ráno vstane neviem... ☹ už som vám aj napísala ale neodoslalo mi odpoved...matusik moja diag. je N97 a aj tak som mala doteraz zlé výsledky...čakám mrchu a ak príde mám íst k lekárovi a on nás objedná... Dobrú noc... 😉

matusik111
1. okt 2009

tak teda dobru nocku 😵 😵 😵 a vela plodneho sexu 😵 😵

selmicka
1. okt 2009

ahojte, dobra tema, ja mam uz 34, dufam, do konca roka by som chcela ist na 3. umele, tak som zvedava
je lepsie moc dlho necakat, ja som zacala tesne pred 30 a neverila by som ze to moze byt take tazke
keby som to vedela, zacala by som asi okolo 25ky
tak uvidime...drzim vsetkym palceky

matusik111
1. okt 2009

ale ved lepkavy , natahovaci vytok je ten spravny . Lubkabb, to by mohlo byt dobre znamenie.
Lubka 0506 - ak si este tu 🙂 aka to je diagnoza N96 ? Mozno aj nadenka mi povie, ked je od fachu 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre