Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

katka.he
12. okt 2009

mne stery nerobil ani raz a o krvi ani nehovorim...

katka.he
12. okt 2009

servus makda

bobjan
12. okt 2009

Ahoj makda, díky za privítanie a ty si oslavovala? Tak dodatočne všetko naj 😉 a nech sa splní, čo si želáš 😵

katka.he
12. okt 2009

bobjan.. ...som zabudla...vy uz mate za sebou aj umele opl.?

bobjan
12. okt 2009

Katka, hej, 4krát 😢

katka.he
12. okt 2009

a ak ta nebudem zatazovat ako to prebieha ak smiem vediet ..ja nemam ani ponatia...

bobjan
12. okt 2009

nezaťažuješ, v pohode....

picháš injekcie, tie ti stimulujú vaječníky, aby si mala veľa vajíčok, no veľa...čo najviac teda...ako sa dá...
chodíš na utz, potom je odber, kde ti ich odoberú (OPU), oplodnia a potom je transfer (ET), ten určia podľa vývinu a počtu embryjok 😉 To je ale veľmi zhrnuté 😵

katka.he
12. okt 2009

a je to spoplatnovane?

bobjan
12. okt 2009

no záleží v akom CAR to budeš podstupovať...poisťovňa len prispieva na lieky...a záleží čo všetko si dáte urobiť, ako si dáte vajka oplodniť, či budete mraziť, atď, atď, atď...

Nás 1.IVF vyšlo cca 40.000,-Sk, lebo v CAR sa hradilo všetko....

2.IVF som absolvovala v Olomouci, tak nás to vyšlo cca 20.000,-Sk, to bola ale minimálna stimulácia....

3.IVF som mala v BA vo Ferticente, tam sa platí len za lieky a za metódu SPF a ak sa niečo mrazí...takže suma sumárum cca 300,-EUR aj s cestou

4.IVF znova vo Ferticente - cca 450,-EUR aj s cestou

a poisťovňa ti prispieva na 3 pokusy za život a len do 39.roku života ženy...

katka.he
12. okt 2009

ach.... takze vlozili ste do toho nielen vela namahy ale aj koruniek uz.... ale viem ze kvoli babtku sa oplati

bobjan
12. okt 2009

tiež času, nakoľko sme všade ďaleko cestovali....

katka.he
12. okt 2009

no to by sme museli aj my...pretoze tu nablizku nie je nic...odkial si bobjan?

makda
autor
12. okt 2009

bobjan dakujem 🙂 . ano, oslavovala som narodeniny, 31 ☹ . dnes som bola posledny krat na folikulometrii a folikul tam uz nebol 😀 . tak dufam, ze sme to cez vikend trafili 😉

bobjan
12. okt 2009

Makduš, držím palce 😉 31? to som mala ja pred rokom.... 😖

makda
autor
12. okt 2009

dalujem ,uvidime co z toho bude 😉 . vidim, ze ty si si toho riadne preskakala. ako dlho sa snazite o babatko?

bobjan
12. okt 2009

je to už pomaly 6 rokov, teda bude v marci....

katka.he
12. okt 2009

baby ....dnes som 29 den a teplota sa drzi na 37,2 ..tak som zvedava....ako to dopadne

makda
autor
12. okt 2009

juj, tak to som tu len taky zaciatocnik. my len treti mesiac 😉 . inak sa cudujem, ale ovulku som mala az na 18. den. ja bazalku nemeriam, ale ked sa nezadari, asi s tym zacnem.
bobjan a mas aj nejaku diagnozu, vies preco sa vam nedari?

bobjan
12. okt 2009

Makda, endometrióza, nepriechodné vajíčkovody, protilátky proti spermiám a trofoblastu....asi som na nič nezabudla...

Katka, to vyzerá dobre a koľko dňové cykly máš??

makda
autor
12. okt 2009

bobjan, tak to ma mrzi, ze mas taketo problemy. no snad ti v nejakom tom centre urcite k babatku pomozu 😉

katka.he
12. okt 2009

28-31.... maximalne 31 dni..neviem ci je to pravidelne alebo sa to uz rata ako nepravidelna menstruacia...co myslis? pretoze niekedy mam presne 28 potom dalsi mesiac je 30...potom 29 a tak...

ladena
12. okt 2009

ahojte
ale ste rozpísané .... 🙂 ja sa cudujem ze nam sa nedari ..my skusame uz 5 mesiacov no pred chorobami to bol 1 rok a potom pauza 3 roky ale ze bobjan uz 6 rokov tak to je dlha doba ach joj a poniektore aj viac.....
a ked vidím vselijake zeny fetačky atd. ... no nebudem menovat aby som neurazila niekoho a maju deti hned tak to je zaujimave.........ked príroda nadelí komu chce, tak mi budeme čakat ..... 😵

bobjan
12. okt 2009

to je pravidelná, 3-4 dni rozdiel...

katka.he
12. okt 2009

ahoj ladena..toto som riesila niekedy..ale uz sa nad tym nepozastavujem... pretoze odpovede na taketo otazky ze preco oni a nie my, ktore chceme...neexisuju...je to proste tak...

ladena
12. okt 2009

dievcata ja som mala 28 dnovi vzdy presne a teraz sa mi to zmenilo a mam si pocitat ovulaciu a tu bazalnu teplotu som este vobec neskusala ani tomu nerozumiem 🙂

ladena
12. okt 2009

katka.he jasne ..ja sa s tym tiez uz nezatazujem,len som to spomenula .......

katka.he
12. okt 2009

vdaka bobjan....
ladena...to ci si budes merat teplotku zalezi len na tebe.... aspon trosku viac spoznas fungovanie tvojho tela...skus to...ak chces... stale presne rano v tu istu hodinu si meraj teplotu v posve alebo aj v ustach ..ako chces... pred tym vsak nesmies vstavat z postele, ani ist na wcko, a mala by si minimalne 4 hodky pokojne pred tym spat.... vies na tu bazalnu teplotu vplyva vsetko, psychika, choroby, nespavost, rozne lieky.... atd

katka.he
12. okt 2009

ladena... chapem a presne viem o com hovoris.....my s tym nic nenarobime

bobjan
12. okt 2009

Ladena skús sa zaregistrovať tu: http://www.fertilityfriend.com/ samo ti to bude ukazovať a vyhodnocovať...

makda
autor
12. okt 2009

ladena, presne aj ja sa nad tym zamyslam, ze preco je to tak. Priroda je nespravodliva, ale my to asi neovplyvnime ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre