Prekročila som 30-tku a ešte stále nemám dieťa

makda
1. okt 2009

Ahojte snazilky 🙂

myslim, ze takato tema tu este nie je. Takze kocky, ktore ste prekrocili tu magicku "30" a este stale nemate dietatko, ale mate cas a chut sa podelit o vase pocity, problemy ... , kludne sa pridajte 😉 .

majuska7979
3. mar 2010

natalca to si na tom tak ako ja 😀
ale vies co je haluz ja som mavala mrchu aj 6.7.8dni, z toho 3dni urcite velmi silnu, a taku silnu som nemala ani nepamatam, proste uz nemavam ten problem, ze sa bojim ze sa mi pretecie vlozka 😅
co je super,
ja som si nasadila minuly mesiac, kyselinu listovu a vitamin E a moj manzel ma iba vitamin E, tak uvidime 😵

natalca
3. mar 2010

aky vitamin E beriete? 400?

mata1001
3. mar 2010

caute baby,bola som kupit tu ziarivku,jaaaaj skoro mi nos odmrzol.z okna v izbe pocasie vyzera ze je teplejsie

natalca
3. mar 2010

s tym cyklom sme majus na tom fakt rovnako 😀

natalca
3. mar 2010

ahoj matka, vcera som sa inspirovala nasim pokecom o bylinkach, tak ich uz idem vysievat 😉

mata1001
3. mar 2010

no u nas mozem kupit len semienka,sadenicky tu nepredavaju.a to by som uz mala vysadit?uz je tu cas?a napr bazalku do coho pouzivas?

natalca
3. mar 2010

ano, vysev ju v marci, ja to dam zatial len do bytu a ked bude teplejsie pojdu na balkon
bazalku davam skoro vsade, do salatov, cestovin....
a minule som sa kopla, lebo ju mam v mrazaku a mam tam aj petrz. vnatku a dala som ju miesto petrzl. vnate do kuracej polievky, no nebolo to hrozne, ale pokazila som tym tu polievocku 😀

mata1001
3. mar 2010

a bazalka ma aku chut?

natalca
3. mar 2010

ejha matka, neviem to opisat, vonia, nestipe, pozriem na obal co pisu

mata1001
3. mar 2010

vies ja take cerstve bylinky vobec nepouzivam,tak preto sa pytam ze ako chutia,vonaju a do coho sa pouzivaju.a z medovky sa da urobit aj cajik....vsak?neskusala si?

natalca
3. mar 2010

matka, na obale to nie je, ale toto pise net:

Kuchynské využitie: Používame čerstvé alebo sušené lístky, ktoré majú silnú korenistú chuť a vôňou pripomínajú klinčeky. Výborne sa hodí do šalátov, polievok, paradajkovej šťavy a omáčok. Používame ju i na dochucovanie majonézy a na prípravu bylinkového masla. Skvele dopĺňa jedlá z tekvice, fazule a húb. Bazalkou taktiež koreníme mäsité jedlá. Jej výraznú chuť neprehluší ani cesnak a spolu s ním tvorí bazalka klasickú omáčku "PESTO". Bazalku pridávame do varených jedál tesne pred dovarením. Ostrosť chuti tejto bylinky sa zvyšuje varením. Čerstvé lístky si uchovajú aromatickosť, ak ich naložíme do oleja alebo octu. Nemožno nespomenúť nakladané uhorky s bazalkou a ani bazalkový sorbet.

Na prípravu bazalkového pesta potrebujeme :
500 g čerstvých bazalkových listov
3-4 strúčiky cesnaku (podľa chuti)
100 ml olivového oleja
40 g píniových orieškov
50 g syr parmezán
soľ (najlepšie morská), korenie

Bazalku s cesnakom a olivovým olejom dokonale rozdrvíme v mažiari, pridáme píniové oriešky, soľ, čierne mleté korenie a parmezán. Všetko spolu dôkladne rozdrvíme na hladkú kašu. Môžeme použiť i mixér. Pesto uskladňujeme v chladničke, môžeme si ho však pripraviť i do mrazničky. V tom prípade odporúčam pripraviť pesto bez parmezánu. Pridajte ho do pesta až pred priamou prípravou jedla.

Liečivé účinky: Bazalka slúži v prvom rade na uvoľnenie všetkých druhov kŕčov. Ľudia, ktorí častejšie dostávajú kŕče, by mali denne preventívne piť šálku čaju z bazalky. Udržiava rovnováhu črevnej flóry a pomáha pri hnačkách a nadúvaní. Podporuje trávenie a zvyšuje chuť do jedla. Bazalka má uplatnenie i v aromaterapii.

mata1001
3. mar 2010

jeeeej vdaka.tym poslednym vetam (liecive ucinky) sa tesim najviac...krce mavam uz par rokov...len neviem ci taky caj mozu aj tehu

majuska7979
3. mar 2010

natalka je beriem 250 E, a mm berie E 400, 😉

mata1001
3. mar 2010

naty aj ja som brala 250 E a mm 400. 🙂

natalca
3. mar 2010

matuska, toto som ti nasla, tak asi nie

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=549

natalca
3. mar 2010

ja som brala 400, tak ja si znizim a drahemu kupim ten silnejsi, vdaka baby 😉

mata1001
3. mar 2010

naty a uz som dopestovala ☹ ☹ ☹

natalca
3. mar 2010

nevadi, das manzelikovi 😉
a budes mat prijemny pocit ked budes vidiet ako to rastie, ako mm chuti a tak 😉
z toho budes mat vacsi pozitok akoby si to sama papkala 😉

mata1001
3. mar 2010

moj mm take nelubi. 😖 😖

ja som si pre istotu naordinovala ten slabsi vitamin.

natalca
3. mar 2010

moj si da bazalku aj na chlieb, ja som ju objavila az ked sme zacali spolu chodit, on je taky bylinkovy 😀

natalca
3. mar 2010

matka, aj my ostatne budeme zachvilu tehule 😵
takze tento rok bylinky pestujem len pre draheho 😉

mata1001
3. mar 2010

neviem ci by som mojho nahovorila na bylinky ale asi nie.no newa,nieco vymyslim...

natalca
3. mar 2010

matka, pouzivam aj medovku, tu dam len tak do mineralky a s citronom alebo ked podavam zakusky, tak nou dekorujem, tebe ako cukrarke je to ale asi zname 🙂

mata1001
3. mar 2010

naty mne vobec...nikdy som nic take nepouzivalaa.co budes poobede?

natalca
3. mar 2010

matka, dnes mam taky upratovaci den, uz som si vsetko urobila len zehlenie mi zostalo, takze to robim teraz
a uz 3 krat som volala dokimu na vysledky z mikrobiologie a zakazdym mi povedia, ze mam zavolat neskor, tak uz mam nervy a obavy zaroven 😖 😠

mata1001
3. mar 2010

naty skus zajtra a klud.vsetko bude ok.
ty si sikulka ked si uz upratala.ja by som mala utret prach ale sa mi nechce.mozno neskor. 🙂

natalca
3. mar 2010

matka, mas cas, prach pocka 😉

m.a.y.a.
3. mar 2010

ahooojte babenky 😵 😵
citam ze tu pekne sadite a pestujete nejake travicky 😀 😀

co noveho??

ja som minuly tyzden obehla aj dr. lebo ide mat dovolenku a asi by som nevydrzala cakat!!

natalca
3. mar 2010

ahoj maya, ty sa pochval 🙂

mata1001
3. mar 2010

naty ze?aj ja si to myslim...

maya ahoj a ako si u dr dopadla?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre